Autor Tema: Prolazak kroz PG - izbjegavajte obilaznicu  (Pročitano 17463 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Prolazak kroz PG - izbjegavajte obilaznicu
« poslato: Jul 21, 2018, 02:09:45 posle podne »
Drugari, odlucih se da ovo postavim kao zasebnu temu, ako moderatori smatraju da je suvisno nek je predivertuju dje misle da treba.

Ogroman je broj turista u CG (cudi me vala sto ovamo vide al ajd, neka ih). Takodje dosta ih ima sa SRB tablica, i danas kad sam se vidio sa kolegom Bocancem i proveo ga ovom precicom, namjerno prodjem obilaznicom da vidim kakva je situacija. Blago receno haos. Kolona od bar 3km, cijeli dan pocev od "cetinjskih semafora" pa sve do naselja Zabjelo. Masu auta je bilo sa malom djecom, porodicama, stari ljudi, cvare se na suncu. Odlucih da napravim ovaj post i da posavjetujem kolege i da Vam ukazem na "precicu" dok se ovi bandoglavi ne sjete dje je problem i ne prosire most na rijeci Moraci (ovo navodno planiraju rijesiti do pocetka sledece sezone). Inace guzve su na ovom potezu odkad znam za Podgorcu. Znam da ce ova precica potencijalno zapuniti centar i napraviti manje guzve po gradu ali stvarno nije humano vozit dionicu od 3km 20min-pola sata nekad i vise.

Kako je to danas oko 10h izgledalo cu "aplodovati" kasnije.

Prije svega link sa google mapa.

https://www.google.com/maps/dir/42.4456298,19.2790502/42.4339256,19.2249906/@42.4339201,19.2363967,14z/data=!4m2!4m1!3e0?hl=en

a sada i screen shot:


Koristite rutu obiljezenu plavom.

Sa obilaznice oko Podgorice skrenite desno na isljucenju za Centar

dalje nastavite pravo:


Sada vozite Bulevarom Ivana Crnojevica, prolazite pored EKO pumpe sa lijeve strane (ako ocete na pumpu ne skrecite sa bulevara lijevo kumim Vas Bogom - okrenite se polukruzno na semaforima). Nastavljate pravo prolazite pomenute semafore, pa druge, pa trece (sa trecih lijevo se skrece u sam cenatr podgorice - NAPOMENA: posle 17h je to pjesacka zona), desno je fudbalski stadion Buducnost. Nastavite pravo, dolazite do mosta Milenijum, posle njega i dalje nastavljate pravo preko par lezecih policajaca i semafora i dolazite na kruzni tok saobracaja.

Iskljucujete se na 3 izlazu

Nastavljate pravo jos nekih 100-150metara ... putokaz pokazuje da prema Cetinju skrecete desno ... mozete ali nekad tu znaju biti guzve, na svu srecu vidi se sa raskrsnice ima li guzve ili ne pa tako mozete odluciti da li cete skrenuti ili nastaviti pravo (obje varijante vode na glavni bulevar).

Dakle prva varijanta: ako skrenete tu desno na sledecu raskrsnicu skrecete lijevo - NAPOMENA: Vi imate prednost pri skretanju lijevo ali dosta ljudi to ne zna ili se pravi da ne zna pa su cesta cukanja.

odatle nastavljate pravo.

Varijanta druga: sa pomenute raskrsnice nastavljate pravo, prolazite pored niza butika, kafica, CESKE PIVVNICE  biggrin !!! Na prvom sledecem semaforu posle kriznog toka skrecete desno
\
Prestrojte se odmah u lijevu traku jer na sledecim semaforima skrecete lijevo.


Na ovom mjestu se ukljucuju oni koji su na raskrsnici posle kruznog toka skrenuli desno.

Dalje nastavljate Bulevarom Dzordza Vasingtona. Na kruznom toku na kraju bulevara skrecete desno na prvom izlazu.


Odatle nastavljate pravo, prolazite jedan kruzni tok, sa lijeve strane je DELTA, sa desne dvije benzinske stanice. Na sledecem kruznom (na kom se ukljucuju oni koji su sa pocetka price nastavili oblaznicom) nastavljate pravo i to je put za Cetinje, a dalje i za Budvu i sl.

Eto nadam se da ce onima koji se odluce ici put Budve ovo biti od pomoci.

Van mreže neshtry

  • VW Početnik
  • Poruke: 60
  • Lokacija: Odzaci
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW New Beattle 1.4 16v
Odg: Prolazak kroz PG - izbjegavajte obilaznicu
« Odgovor #1 poslato: Jul 21, 2018, 02:11:08 posle podne »
Hvala ćovek

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока


Van mreže Rocco77

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 257
  • Lokacija: Podgorica Crna Gora
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Prolazak kroz PG - izbjegavajte obilaznicu
« Odgovor #2 poslato: Jul 21, 2018, 04:00:04 posle podne »
Jos gora vam je situacija ako idete preko Golubovaca jer se isto radi bulevar, a ova ruta od Zabjela do kruznog toka za Cetinje se uskoro renovira 4 trake ce cijelom duzinom ici jer ako ugrabite od 2do 5 zaglavicete i do sat vremena na ta 2-3 km

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока


Van mreže s/line

  • VW Klub Prijatelj
  • Sr. Member
  • ***
  • Poruke: 717
  • Lokacija: Grocka
  • Karma: +34/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Prolazak kroz PG - izbjegavajte obilaznicu
« Odgovor #3 poslato: Jul 21, 2018, 04:42:04 posle podne »
Vazda sreće imo


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Prolazak kroz PG - izbjegavajte obilaznicu
« Odgovor #4 poslato: Jul 21, 2018, 05:39:08 posle podne »
Ima fora i za obici ovaj dio od Cetinjskih semafora do samog izlaza iz Podgorice al previse je komplikovano a i na tom potezu se kolona vazda krece tako da Vas time necu zamarati. Radovi kroz Zetu ista stvar ima lokalnih uskih puteva ali nema smisla se tamo motati. Ovih dana i Sozina ce pravit problem znaju da budu kolone od Virpazara do Sozine ali i tu su Vam vezane ruke osim ako necete preko brda (Za petrovac) ili na Stari Bar preko Sutormana (ko ide za Bar i Ulcinj, moze ovu varijantu razmortiti ali je put dosta los i pun veoma dubokih pukotina - bas dubokih, tipa ladno pola metra duboke - al se po danu vidi a i nema puno saobracaja - ja licno idem za Bar tim putem u sezoni).

Najavljuju svakodnevne guzve na potezu Sutomore - Bar, cca 1h se vozi ova dionica u spicu. Budva standardno zacepljena, podigli cijene parkiranja na parkinzima Budva Parking servisa, sad je 08-22 1.5e a od 22-08h je 1e.

Inace Podgorica - Cetinje - Budva je zavrsena tako da taj dio se pici osim ako nije neki picvajz nastao. Isto tako radovi Bijelo Polje - Mojkovac - Kolasin zavrseni isto se vozi bez zadrzavanja.

Kad smo kod Budve ... za one koji se kupaju na Jazu ili idu iz pravca Kotora put Budve u popodnevnim casovima znaju da budu guzve od pomenutog Jaza do prvih semafora. Najgore od svega je kad zaglavite u tunelu iznad Budve. Ta dionica se takodje vozi skoro sat vremena. Moj savjet je za one zdatnije za volanom (ne za pocetnike i nesigurne u svoja vozacka iskustva) da u Lastvu Grbaljsku skrenu lijevo pa preko brda.

Na linku je google maps, dakle plavom putanjom. DOsta serpentina, prolazi se pored aqva parka, umije i gore da zagusti kad se sretnu dva stranca na lakat krivini al mislim da se od dva zla bira manje. Lokalci iskljucivo tuda idu u sezoni.

https://www.google.com/maps/dir/42.2871687,18.8390448/42.3077633,18.8030871/@42.2952849,18.8069316,14z/data=!4m2!4m1!3e0?hl=en

Evo i screen shota:


Gledano od Kotora na ovoj raskrsnici skrecete lijevo (od Jaza logicno skrecete desno)

Pa onda odmah desno


Ko zeli da ide u Boku, a ne planira da koristi trajekt, moj savjet je preko Niksica pa se spusti u HN, jer je Kotor od maja do oktobra pun krcat, kolone najstrasnije, samo prolazak Kotorom je 40min

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6827
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Prolazak kroz PG - izbjegavajte obilaznicu
« Odgovor #5 poslato: Jul 21, 2018, 06:38:28 posle podne »
Svaka cast Legendo  :46

mada ja licno primer za Niksic idem na Zagoric -Momisici-Mareza ,,, kad su letnji odmori

ili kao kad smo se sreli preko Savnika  ;) ... i dole kad se spustis na More zavisi gde ides dalje kako te zadesi ... al bar moz se razladis na usputnoj plazi nekoj  ;)
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Prolazak kroz PG - izbjegavajte obilaznicu
« Odgovor #6 poslato: Jul 22, 2018, 02:26:32 posle podne »
Naslov bi trebao da bude Obidjite obilaznicu ili Spasavamo turiste pre glavnog zajeba :)
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Prolazak kroz PG - izbjegavajte obilaznicu
« Odgovor #7 poslato: Jul 29, 2018, 04:11:31 posle podne »
A bome ko se odluci za CG primorje pogotovo u sezoni samim tim se zajeba no reko aj da malo olaksam ljudima  lollol

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Prolazak kroz PG - izbjegavajte obilaznicu
« Odgovor #8 poslato: Jul 29, 2018, 06:33:50 posle podne »
Nije sve tako crno Miro brate.

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Prolazak kroz PG - izbjegavajte obilaznicu
« Odgovor #9 poslato: Jul 30, 2018, 07:56:27 pre podne »
Svaka čast ... ja kad pominjem CG sezonu i turiste u negativnoj konotaciji obično mislim na hiljade ljudi koji hrle isključivo u Budvu, Sutomore i nemaju avanturističkog duha da podju na ovakva i ovome slična mjesta.

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Prolazak kroz PG - izbjegavajte obilaznicu
« Odgovor #10 poslato: Jul 30, 2018, 10:39:14 pre podne »
A u Budvi je guzva kao da je evakuacija stavnovnistva u toku.

Van mreže s/line

  • VW Klub Prijatelj
  • Sr. Member
  • ***
  • Poruke: 717
  • Lokacija: Grocka
  • Karma: +34/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Prolazak kroz PG - izbjegavajte obilaznicu
« Odgovor #11 poslato: Avgust 01, 2018, 08:37:41 posle podne »
Idite noću,ja prošao sve radove i granicu za pola sata!
Pažnja posebna kada iz PG pođete uzbrdo prema Cetinju naletoh na odron,umalo karter da strada,auto ispred nije imao sreće!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Prolazak kroz PG - izbjegavajte obilaznicu
« Odgovor #12 poslato: Avgust 01, 2018, 11:14:27 posle podne »
ne znam kako kome odg ali ja sam npr uvijek volio nocu da putujem barem zbog guzve e jeste teze opaziti radar