Autor Tema: 4Motion da ili ne  (Pročitano 24770 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže igor_mk4

  • VW Početnik
  • Poruke: 94
  • Age: 27
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
4Motion da ili ne
« Odgovor #60 poslato: April 11, 2018, 11:11:54 pre podne »
Ja sam imao Golfa 4 110kw tdi 4motion, i isao je kao Golf 4 samo sa prednjim pogonom od 74kw.... Odlicno je lezao na putu, ali je bio znatno sporiji i isao na vise obrtaja od Bore koju sam imao u to vreme i imala 96kw...

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Jesi ti siguran da ti je bilo sve u redu sa motorom?
Ja sam imao isto golfa 1.9 tdi 4motion 110kw arl, isao je odlicno a u isto vreme sam vozio boru 85kw i pre toga passata 96kw, ni bora ni passat nisu mogli da mu nose vode.
Pa sve u redu bilo, od tada je presao preko 100k km, prpdao sam ga sugradjaninu... Po meni to je skroz logicno, auto je tezi preko 100kg, a prenos je drugacoje odradjen, tako da ide na vise obrtaja. Secam se da je on isao 160 na 3100rpm, dok je Bora 96kw isla cak 180 na 3100rpm... Trosio je litar do litar i po vise... Ne mogu da siguram 100% da ovo sto pisem vazi za sve jer je to jedini 4motion koji sam imao i vozio....  Na auto data sajtu sam nasao neke kontradiktorne informacije...
Golf 4 96kw brise patos sa Golfom 4 4motion 96kw i to ga ubija na mesto (u skladu sa mojom pricom), a opet Golf 4 4motion 110kw ispada da ima iste performanse kao obican Arl 110kw. Moja licna iskustva su u skladu sa prvom pricom. Moj Golf 4mo 110kw isao je u rangu 1.9tdi 74kw... Osecala se tezina auta,  lenjost pri ubrzanju, veci obrtaji pri svakoj brzini, veca potrosnja ali i fenomenalno lezanje na putu i osecaj da sam u mnogo vecem i ozbiljnom autu...

Htedoh da pogledam tu u gradu jednog na slikama odlicnog 4mo 96kw 2003g ali kad se podsetih i videh ove brojke, i ne gleda mi se...

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk


Da ide slabije od obicne cetvorke sa ARL motorom svakako, sto je i logicno ali nikako nije u rangu sa 74kw.. Moglo bi se eto reci da je u rangu sa 96kw obicnom cetvorkom.. Ovo pricam iz mog iskustva..
« Poslednja izmena: April 11, 2018, 11:14:40 pre podne od strane igor_mk4 »

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: 4Motion da ili ne
« Odgovor #61 poslato: April 11, 2018, 03:32:45 posle podne »
Posedujem trenutno 3 4motiona. AMA bas nikakve razlike u održavanju  nema. Osim pozitivnih stvari, auto stabilniji sigurniji i zimi ideš gde hoćeš. A ovi filozofi izgleda nisu nikad seli u nešto jače od passata ili golfa starog 30
God.
Otkud ti znas sta je ko vozio i sta sada vozi?

Kazem konkretno za tebe. Voziš neku drtinu staru 50 god, i našao si se stručan da komentarišes svaki pust. Čak i za mnogo skuplja vozila. Ja da sam na tvom mestu obrisao bih sam sebe sa foruma dok ne bi kupio makar golf 5.
Tebi bi bilo bolje da obrises sebe sa foruma pa prodas toj jednog 4motion a i das pare nekom psihologu i nekom strucnjaku za kulturu i vaspitanje a moze i nekom life couch u pa kad budes ok da se opet registrujes

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока