Autor Tema: Isplati li se popravljati?  (Pročitano 9018 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Nikola 92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1643
  • Age: 31
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +41/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Isplati li se popravljati?
« poslato: Januar 11, 2018, 11:03:49 pre podne »
Kao sto naslov kaze u velikoj sam neudomici i neznam sta raditi.Imao sam udes 01.01.2018(nisam ja kriv)i golf je stradao nazalost.Steta je poprilicno velika po nekoj mojoj proceni delovi su sigurno oko 400 evra polovni i jos toliko ce uzeti majstor sigurno al cekam ove iz osiguranja da vidim koliko ce oni proceniti stetu.Sta vi mislite dali se isplati popravljati golfa ili ga prodati i kupiti drugi auto?Vozaceva vrata su pala i nemogu da se zatvore i otvaraju se samo do pola i cini mi se da je levi kraj malo pomeren dok desni deluje ok,ali dok se neskinu blatobrani neznam jos nista tacno.Problem je sto sam ja jako puno para i vremena ulozio u taj auto skoro svi delovi na njemu su novi od guma  do akumulatora motora svi servisi uradjeni,auto gram ulja nije trosio.Kada sam ga doslepao kuci posle udesa uspeo sam da upalim motor ali auspuh je negde odvaljen i odma sam ga ugasio.Neznam sta da radim dusa me boli za golfom posle svega ni kriv ni duzan najebah.


































 

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #1 poslato: Januar 11, 2018, 11:34:36 pre podne »
Uzmi pare od osiguranja i nemoj da ga popravljas, prodaj ga u delove dodaj jos para i kupi golf 4   :25

Van mreže Nikola 92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1643
  • Age: 31
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +41/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #2 poslato: Januar 11, 2018, 11:44:51 pre podne »
Ja bih benzinca opet kupio.Koji motor u golf 4 je najbolji beniznac?I koliko uopste sad vremi golf kad bi hteo da ga prodam ovakav kakav je?

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #3 poslato: Januar 11, 2018, 11:55:54 pre podne »
1.8 8v iz trojke vise nikad nece da naprave i bilo koji noviji auto posle trojke ce ti biti skuplji za odrzavanje. Najpribliznija zamena za taj motor je 1,9 tdi.

Sto se tice cetvorke mozda 1.8t. 1.6 je malo slab za njega. A3 je lep, ima par dobrih po oglasima

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11600521/audi-a3-18-vlas-reg

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11611446/audi-a3-18-t-5-vrata

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11587802/audi-a3-18

Van mreže Nikola 92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1643
  • Age: 31
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +41/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #4 poslato: Januar 11, 2018, 12:03:37 posle podne »
Trojkin 1.8 motor je neunistiv i nemu mu ravnog.Al opet taj 1.9 tdi devedest posto i vise je razvaljeno i tesko ko ce ti prodati dobrog dizela.Kad bih kupovao drugi auto  verovatno bih uzeo golfa 4 sa peotoro vrata samo.Kakvi su motori 1.4 1.6 u cetvorci valja li to?Odrzavanje je skuplje to je normlano i opet cu morati da lupam pare u njega da bi ga doveo u red koliko toliko i to ce izaci kako god okrenes opet puno para.

Van mreže neshtry

  • VW Početnik
  • Poruke: 60
  • Lokacija: Odzaci
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW New Beattle 1.4 16v
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #5 poslato: Januar 11, 2018, 12:12:05 posle podne »
1.4 16v se tegli kod mene u novoj bubi,mogu da mislim kako radi u golfu...za gradsku je dobar,za preticanje nije.Relativno malo troši.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока


Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #6 poslato: Januar 11, 2018, 12:13:28 posle podne »
Vozio sam taj 1.6 16v, trosi oko 9 L benzina i nije skupo odrzavanje, drugar ga ima

Van mreže Nikola 92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1643
  • Age: 31
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +41/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #7 poslato: Januar 11, 2018, 12:17:08 posle podne »
Ako budem uzimao cetvorku onda cu verovatno taj 1.6 16v.Ako se moze naci neki da valja

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #8 poslato: Januar 11, 2018, 12:22:43 posle podne »
Moze. Ovaj drugarov smo nasli na placu sa pravom km 175000 iz italije. Mislim da ga je platio 2800, 2015g. + je bezbedniji i bolji auto od trojke i ima klimu  ;)


« Poslednja izmena: Januar 11, 2018, 12:25:28 posle podne od strane Desmo »

Van mreže Nikola 92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1643
  • Age: 31
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +41/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #9 poslato: Januar 11, 2018, 12:30:49 posle podne »
Imam i ja klimu(ako radi sada  :53)Cetvorka je bolja od trojke naravno,prvo cu videti koliko ce mi proceniti stetu ovi kad dodju iz osiguranja koliko ce biti realni pa cu videti sta dalje

Van mreže Radomir89

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1560
  • Age: 34
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +79/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 5 GTI DSG
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #10 poslato: Januar 11, 2018, 12:32:36 posle podne »
Ako ces benzinca, ja bi pre 1.8T... ali bi svakako pre uzeo cetvorku TDI.
Zbog iskustva na poslu koji radim, ne bih kupio nikad cetvorku 1.4 16v  ili  1.6 16v. ;)
VW motorsport

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #11 poslato: Januar 11, 2018, 01:20:39 posle podne »
Traži predračun od ovlašćenog servisa za popravku pa idi u osiguranje. Imaš li zapisnik sa mesta nesreće, mislim da ako ga nema max je 2000€ naplate.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 484
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #12 poslato: Januar 11, 2018, 01:22:57 posle podne »
Најгора варијанта са осигурањем може да буде да процене тоталну штету и исплате те по каталогу ауто мото савеза, што је баш мало када се упореди реална тржишна вредност...


Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #13 poslato: Januar 11, 2018, 01:43:18 posle podne »
E jbg zao mi golfa al najbitnije da si ti dobro prosao, taj se pokrivio skroz i ne vredi ga popravljati. Pare od osiguranja i ko sto ti ljudi vec rekose drugi auto

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока


Van mreže Nikola 92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1643
  • Age: 31
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +41/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #14 poslato: Januar 11, 2018, 01:52:39 posle podne »
Koliko je potrosnja cetvorke 1.8t?Od dizela sam odustao zato sto ih ima jako slabo da valja.Sta fali 1.4 1.6 motorima da znam da se nezajebem?
Podneo sam zahtev za zapisnik uplatio taksu i za nekih nedelju malo jace ce mi stici na kucnu adresu.Advokat mi je rekao da ce oni verovatno  proceniti totalnu stetu(po slikama sto je video),i onda se gleda trzisna vrednost auta kolika je oduzima se ono sto je ostalo  i razlika se isplacuje.Ja neznam koliko ce oni proceniti auto al kontam da mi nece dati vise od 600-700 evra stete sto je jako malo,i ja cu zahtevati da mi se auto popravi ako je to ikako moguce da prihvate.Bio sam kod nas kod kvrgica(on radi sa osiguranjem i popravlja kola) i covek mi lepo kaze da se to neisplati popravljati matoro je to.Samo stavljanje auta na sto da se ispeglaju krakovi kosta dvesta evra a gde je sve ostalo.Jel moze neko da nadje katalog procene vozila da vidim koliko oni cene vozilo?Mislim da cu ja najebati kako god da okrenem.Kome da trazim predracun raco kad neverujem da ce oni to uvaziti al prvo moram njih da cekam da dodju jeli?Ma dobro sam ja al me dusa boli za golfom
« Poslednja izmena: Januar 11, 2018, 01:54:26 posle podne od strane Nikola 92 »

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #15 poslato: Januar 11, 2018, 02:03:53 posle podne »
1.4 su slabi motori i imaju problema oko hidropodizaca cini mi se. Veoma mnogo ima tih problematicnih motora sto je poznato kod VW-a  E sad ne znam dal 8w ili 16 w . 1.6 ti je nesto onako srednje. 1.8T je motor dobar ali i solidan potrosac. U gradu zna da izgura i na 12 litara. Vozio sam ga na Passatu B5,5 u svoje vreme.
Boban-Rus

Van mreže Nikola 92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1643
  • Age: 31
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +41/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #16 poslato: Januar 11, 2018, 02:10:24 posle podne »
Golf mi je trosio 8-10 tako da bih uzeo nesto slicno,onda verovatno taj 1.6 je najbolja zamena,al otom potom videcemo sad cekam prvo osiguranje sta ce reci i koliko ce dati.

Van mreže zola99

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1144
  • Age: 25
  • Lokacija: Ivanjica
  • Karma: +39/-25
  • Pol: Muškarac
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #17 poslato: Januar 11, 2018, 02:35:00 posle podne »
Mislim da ni u jednom autu nećeš uzivati kao u toj trojci. Pravili su ljudi mnogo mnogo gore slupane aute. Evo Haris iz PP trojka je bila slupana napred, sa strane i krov. Odradjena je da ne moze provaliti niko nikada. Samo ako imaš volju. Imao sam udes prosle godine na Arandjelovdan drugi sad. Sa Dvojkom 1.6d 91’ godiste, prosecnjena totalna steta od osiguranja je dobio 520eura. I to je cekao izlazak osiguranja mesec dana sigurno. I odmah nakon izlaska osigiranja pare su bile uplaćene u kratkom roku. 5-7dana


Sent from my iPhone using Tapatalk
:+ djete drago tebi se jeftinije bilo drogirat ka vecina iz tvoje generacije

Van mreže Nikola 92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1643
  • Age: 31
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +41/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #18 poslato: Januar 11, 2018, 02:50:05 posle podne »
Zola brat moj me jedino razume.Uzitak u autu nema cenu,meni je dovljno bilo samo kad prodjem da vidim kako ljudi gledaju auto,gde god se parkiram svi pitaju dali je na prodaju.Kad oteram kod majstora ili u perionicu i dodjem po njeega kaze mi covek pitali me ljudi sad jel na prodaju trojka.Jeste da je to matoro ali ja je volim i mozes ga jebati.Ja sam spreman od prilike da dam hiljadu evra da se popravi auto nek osiguranje da barem 700-800 ako si ti dobio za golfa 520.i ja cu jos dodati koliko treba i nek se opravi.Jel znas mozda koje je osiguranje bilo u pitanju?

Van mreže Fica

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3454
  • Age: 37
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +82/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 atmo dresina
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #19 poslato: Januar 11, 2018, 02:50:15 posle podne »
menjaj auto ne zanosi se sa sredjivanjem trojke. Nemoj pogresno da me shvatis da je neki redak primerak pa da ga sredjujes ovako se ne isplati uopste i nikad vise nece biti to isti auto kao pre, sve moze da se uradi ali je pitanje isplativosti. Prodaj u delove ako imas retkih delova i trazi drugi noviji auto.