Autor Tema: VW Golf MK1 GTI  (Pročitano 19518 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Gara GTI

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Lokacija: Bor - Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Pozdrav Svim Prijateljima IZ Kluba...
  • Auto: VW Golf MK1 GTI
VW Golf MK1 GTI
« poslato: Maj 03, 2016, 02:24:33 pre podne »
Pozdrav za sve clanove i fanove VW kluba, izvinjavam se sto sam prosli put promasio temu.
Da i ja predstavim svog ljubimca, Golf MK1 GTI 1984 god, odradili smo dosta limarskih radova, sada ostaje da se nabace BBS alu felne 15 - ice.
Motor je 1.6 a ako je moguce po zakonu ja bih voleo da mu ubacim motor od Golfa 2 GTI od 1800 cc ili jos bolje DOHAC od 2000 cc, drugar mi je rekao da po zakonu u ovoj zemlji to nije moguce jer fabricki nisu ugradjivali te motore u Golf MK1, jeli neko imao iskustva sa time?

Evo i slika felni koje trazim da kupim za mog ljubimca.

















« Poslednja izmena: Maj 03, 2016, 02:29:47 pre podne od strane Gara GTI »

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: VW Golf MK1 GTI
« Odgovor #1 poslato: Maj 03, 2016, 08:26:11 pre podne »
svaka cast za auto , odmah da ti kazem iz svog iskustva od te price sa ubacivanjem motora jacega nema nista , ono sto mozes je to da zadrzis tvoj blok i u njega spakujes 2.0 varijantu , glava od 16v ti odgovara itd... bitno ti je da ostane tvoj blok posle mozes da nadogradjujes sta hoces , ja sam imao temu na forumu , napravio 1.8 motor , ugradio kad sam krenuo sa papirima da se zezam odbili me 2x i odustao sam jedva sam na kraju povratio pare , na kraju sam bio primoran da prodam sve , kupim golfa 1.6 i napravim 1.6 motor . sve ovo ti psem naravno ako zelis da imas regularan auto . para sam bacio ne znam ni sam koliko , dok sam sve rasprodao bio sam u minusu bar 1000e , u skoljku sam ulozio bar 1500e bez farbanja prodao sam je za 500e , u motor blizu 700e eno ga na oglasima i dalje za 350e... pritom sam sve sam radio , sada sredjujem novu skloljku  skoro je i ona gotova  , motor sam zavrsio , veruj mi malo je falilo da od svega odustanem ...

razlika u bloku ti je minimalna , nema mazalice za klipove sve drugo ti je isto , mozes ga razbusiti na 2.0 precnik ali ces u tom slucaju morati da ga kratis , alnaser stavi obavezno od dizel motora , napravi ga na struju od abf-a i el.dizne mani se k-glave tu su stalno neki problemi , itd...

srecno prate se radovi
. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže Gara GTI

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Lokacija: Bor - Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Pozdrav Svim Prijateljima IZ Kluba...
  • Auto: VW Golf MK1 GTI
Odg: VW Golf MK1 GTI
« Odgovor #2 poslato: Maj 03, 2016, 11:00:13 posle podne »
Hvala ti puno na savetima druze i hvala ti na pomoci, verujem ti u potpunosti jer sam cuo da su neki momci u Boru (ljubitelji GTI MK1 kao ti i ja) hteli da ubace motor 1.8 od MK 2 GTI ali nisu mogli da ga legalizuju pa su vratili motor 1.6 original nazad u njega.
Drago mi je sto smo su upoznali Milane, moje ime je Bane a nadimak mi je Gara...

Pozdrav za tebe i tvoju porodicu pa cemo ostati u kontaktu.