Autor Tema: Kupovina polovnog audia a3 2.0 tdi 04 05 god misljenja?  (Pročitano 17796 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže korado992

  • VW Početnik
  • Poruke: 38
  • Age: 32
  • Lokacija: vrsac
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 4 1.9 TDI Higline
Kupovina polovnog audia a3 2.0 tdi 04 05 god misljenja?
« poslato: Maj 05, 2015, 02:39:03 posle podne »
Pozz drugari do skoro sam bio ponosni vlasnik golfa 4 1.9 tdi motor 2001 i nesto mi iskrslo pa sam ga prodao..sledece sto uskoro planiramda kupim to je audi a3 2004 2005 god sa 2.0 motorom zato sto ima 6 brzina pa mi odgovara ai svdjiaju mi se vise ti modeli unutra trokraki volan bord kompijuter itd ..pa me interesuje vasa misljenja o tom modelu?kakvi su kako se ponasaju u voznji kako idu koliko su udobni odrzavanja i slicno?sta gledati pri kupovini gde najbolje kupiti taj auto ?hvala svima unapred ..pozzzz

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Kupovina polovnog audia a3 2.0 tdi 04 05 god misljenja?
« Odgovor #1 poslato: Maj 05, 2015, 05:18:21 posle podne »
Ima moj brat 2006.godiste, 2.0 TDI sportback. Auto ide odlično ali je poprilicno tvrd, cak i neudoban. Ako si krupniji čovek, sedista će ti biti mala. Dosta je nepregledan. Ipak, enterijer besprekoran. Audijevski. Lepši od Golfa 5. I skuplji za održavanje. Motor sa 16v


Sent from my hand
« Poslednja izmena: Maj 05, 2015, 05:21:39 posle podne od strane Fitipaldi »
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže MasterChief

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 277
  • Lokacija: Šabac
  • Karma: +10/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5 TDI
Odg: Kupovina polovnog audia a3 2.0 tdi 04 05 god misljenja?
« Odgovor #2 poslato: Novembar 12, 2015, 12:55:09 posle podne »
Pre kupovine 2.0 TDI dobro proveri istorijat održavanja tog vozila, a pritom istraži i malo po internetu koje varijante 2.0TDI motora su se pokazale problematične. Mislim da nisu svi 16v (možda grešim). Ja sam krupnije konstitucije (visok 190cm i širih ramena, nisam debeo :) ) a vozio sam A3 2006-o god. sa troje vrata, što se tiče udobnosti na vozačevom sedištu ja lično nisam ima problema (u pitanju je bila S-Line varijanta, znači sportska sedišta), ali na zadnjem sedištu je poprilično bilo tesno kad namestim sve kako mi odgovara. Motor ne određuje nivo opreme, imaš i 1.9TDI u S-Line opremi. U odnosu na 4-ku je barem po meni udobniji, i ima izdržljivije trapove, ali je naravno i sve skuplje za održavanje (ne nešto preterano puno, ali je skuplje u odnosu n G4). Slažem se da je jako nepregledan pozadi, i malko odaje utisak vožnje u podmornici u varijanti sa troje vrata, sa 5 vrata je malo bolje, ali opet u odnosu na Golf 5 je tesnije. Dinamika vožnje je daleko bolja u odnosu na G4 i stariji A3, pogotovo pošto imaju nezavisno zadnje vešanje. Sve u svemu dobro vozilo, napredak u odnosu na starije, samo eto bilo je problema sa tim 2.0TDI motorima, i treba obratiti pažnju kako je održavan i koja je kodna oznaka motora.
Atomic batteries to power! Turbines to speed!