Autor Tema: 2004 Audi A4 B6 1.9 TDI - neispravan pokazivač temperature  (Pročitano 9304 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ognjen

  • VW Početnik
  • Poruke: 24
  • Age: 41
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: 2004 Audi A4 1.9 TDI Limousine
2004 Audi A4 B6 1.9 TDI - neispravan pokazivač temperature
« poslato: Novembar 01, 2013, 09:46:33 pre podne »
Pozdrav, ljudi.  ;)

Kao što stoji u naslovu teme, vlasnik sam Audia A4 B6 1.9 TDI (85 kW - BKE oznaka motora), 2004. godište. Nedavno sam ustanovio neispravnost pokazivača (kazaljke) temperature. Naime, u toku vožnje dešavalo se da pokazivač temperature stoji na 70-80 C, sa manjim kretanjima gore-dole (po par stepeni).

Kako sam od ranije upoznat sa problematikom ovog tipa i rešenjem u vidu zamene termostata i termodavača (slučaj kod očevog automobila 2002 VW Passat 1.9 TDI 96 kW, AWX oznaka motora), izvršena je zamena pomenutih delova originalnim delovima i rashladne tečnosti.
Međutim, zamena termostata i termodavača nije rešila problem pokazivača temperature u motoru na kontrolnoj tabli. Izvršeno je testiranje u vožnji putem dijagnostike i evidentirane merne vrednosti temperature u motoru u potpunosti se nalaze u predviđenom temperaturnom okviru (~86 - ~91 C). U oba slučaja (Audi i Passat), predviđen je termostat sa kataloškim brojem 044 121 113 (otvara na 87 C).

Ono što je uočeno jeste da pokazivač temperature pokazuje od 7 do 10 C manje (u proseku stoji na 80 C), uz manje kretanje gore-dole u zavisnosti od tempa vožnje.
Grejanje u automobilu potpuno ispravno.

Na snovu testiranja putem dijagnostike, evidentno je da su termodavač i termostat u potpunosti ispravni, ali me iritira što pokazivač temperature ne stoji na 90 C, bez ikakvih pomeranja, kao što je to slučaj na očevom Passat-u i mnogim drugim VW/Audi modelima koje sam imao prilike da vozim.

Da li je neko imao slično iskustvo i šta bi moglo da predstavlja problem ?

Van mreže gospodar_prstenova

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Lokacija: BiH
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 B6 1.9 TDI
Odg: 2004 Audi A4 B6 1.9 TDI - neispravan pokazivač temperature
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 24, 2014, 10:47:17 posle podne »
Imam isti problem (s tim da nisam preduzimao ikakve akcije povodom toga) na Audiju A4 B6 2001 godina. Temp. isto stoji na otpr. toj temperaturi. Razmisljao sam o zamjeni ali sad eto vidim da nekad to ne riješi problem. Šta bi drugo moglo biti, da i ja priupitam, možda tema živne.

Van mreže Boban

  • Auto Union
  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 8189
  • Age: 39
  • Lokacija: BGD
  • Karma: +68/-13
  • Pol: Muškarac
  • Vorsprung durch Technik
    • vw club serbia-forum
  • Auto: Comfort Coupe
Odg: 2004 Audi A4 B6 1.9 TDI - neispravan pokazivač temperature
« Odgovor #2 poslato: Novembar 20, 2014, 10:22:57 posle podne »
Kada je u pitanju senzor temperature onda kazaljka varira od 0-90 u kratkim intervalima tako da do njega ne moze da bude problem, a sto se termostata tice ja sam moj zamenio i sada pokazuje nesto vise od 80C a pokazivao je oko 60C pre zamene, grejanje radi dobro vec od 50C, da napomenem jos da sam ovaj zamenjeni menjao pre nesto vise od dve godine. Ono sto sam pri kupovini saznao je da i to sto je nov ne mora da znaci da ce raditi kako treba pogoovu ako se radi o nekim jeftinijim da ne kazem ne kvalitetnim. Ovaj koji sam kupio je Behr koji navodno spada u kvalitetnije i opet nije kako treba.
Sad razmisljam da li juriti drugi ili je problem u satu ili nesto trece  misli1




 

Van mreže bajker

  • VW Početnik
  • Poruke: 59
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B3
Odg: 2004 Audi A4 B6 1.9 TDI - neispravan pokazivač temperature
« Odgovor #3 poslato: Novembar 30, 2014, 09:13:31 posle podne »
Ja sam juce stavio termostat BEHR-MAHLE,i pratio sam,otvara tacno na 87,odnosno na satu tik ispod 90 donje crevo postaje vruce sto znaci da je otvorio i temperatura vise ne raste nego stoji skoro na 90,sacekao da jos jednom otvori i tada pali ventilator.U voznji isto temeperatura ne mrda od onih tik ispod 90.Evo i kako izgleda kutija od termostata.
[img width= height= alt=IMG9729.jpg" border="0]http://www.imageupload.co.uk/images/2014/11/30/IMG9729.jpg[/img]
[img width= height= alt=IMG9730.jpg" border="0]http://www.imageupload.co.uk/images/2014/11/30/IMG9730.jpg[/img]
Ljudi,budimo ljudi !