Autor Tema: Golf MK 2 1,3 problem sa palenjem  (Pročitano 14153 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vasko-Mk

  • VW Početnik
  • Poruke: 158
  • Age: 50
  • Lokacija: Stip Makedonija
  • Karma: +8/-0
  • Pol: Muškarac
Golf MK 2 1,3 problem sa palenjem
« poslato: Maj 27, 2017, 04:32:10 posle podne »
Prijatelji. Imam jedan problem pa molim strucnjake i iskusnije za savet. Radi se o Golfu 2 motor 1,3 benz/plin.  Imam vakumski ured  NLP koji je ugradjen pre 4 ipo god. i presao 30.000 km. Do sad nisam nista radio osim redovnog odmuljivanja ,promenio sam filter vazduha i 2-3 puta majstor stelovao. Kad je hladnije prvo palim na benzin pa prebacim na gas. Ured je radio super do pre neki dan kad sam primetio sledeci problem :
- Prvo palenje hladnog motora na gas je bez problema , krenem...predjem 2-3km i ugasim motor. Posle pauze od 5-10 min. kad pokusam da ponovo upalim , nikako nece da upali i cuje se pucketanje u karburatroru, kao kad presisa na benzin. Posle dugog verglanja ili na guranje upalim motor i radi sasvim normalno. Cudno je sto posle ovoga, mogu da ugasim i ponovo upalim motor na gas vise od 10 puta, bez ikakvog problema. Znaci problem je u drugom startovanju za redom.
Moze li mi neko reci u cemu bi mogao biti problem i kako da se resi ? Hvala Vam.
Pozdrav iz Makedonije   :65
Golf - 4  1,9 tdi

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Golf MK 2 1,3 problem sa palenjem
« Odgovor #1 poslato: Maj 27, 2017, 06:36:06 posle podne »
Po tvom opisu ja bih rekao da ti na tom drugom paljenju ostaju ukljuceni i benz i plin,pa presisa sa smesom....E sad dal glavi nesto od el instalacije ili sam karb negde zaglavi pa pusti i benzu kad je na plinu to nezz dok se ne bi videlo..Mada ja bih tu i membrane plinske proverio.Al sve u svemu mora to majstor neki da ti pregleda...
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže enkob

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 342
  • Age: 43
  • Lokacija: Sjenica
  • Karma: +19/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw mk4 1.9 TDI
Odg: Golf MK 2 1,3 problem sa palenjem
« Odgovor #2 poslato: Maj 27, 2017, 11:12:51 posle podne »
Menjaj membrane na isparivacu. Proveri razvodnu kapu i ruku. Proveri ili zameni svecice i kablove. Dok to neuradis, nemoj da ga gasis dok nedostigne radnu temperaturu.
Nema zanata bez alata

Van mreže Vasko-Mk

  • VW Početnik
  • Poruke: 158
  • Age: 50
  • Lokacija: Stip Makedonija
  • Karma: +8/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf MK 2 1,3 problem sa palenjem
« Odgovor #3 poslato: Maj 28, 2017, 10:37:24 pre podne »
Hvala vam prijatelji. Uzimajuci u obzir da motor pali, radi i ide normalno na benzin po mom mislenju ne bi trebalo biti problema sa strujom, ali svakako mi preostaje servis i provera. Rekli su mi da bez obzira na predjenu kilometrazu, bitnija stvar je vremenski period u smislu istrosenosti isparivaca i ostalih delova ureda za gas. Nadam se resice majstori problem. Pozz
Golf - 4  1,9 tdi