Autor Tema: Rastibudjilizovane klejbezable  (Pročitano 2690141 puta)

0 Članovi i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24060 poslato: Novembar 27, 2018, 03:53:25 posle podne »
Madisone, sad je brdo ljudi otislo, a niko nije dosao.

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока


Van mreže zola99

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1144
  • Age: 25
  • Lokacija: Ivanjica
  • Karma: +39/-25
  • Pol: Muškarac
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24061 poslato: Novembar 27, 2018, 09:39:41 posle podne »
Ode jedna dodju dve, tako je to kod mene

Treba da se organizuju skupovi, da se druzimo. Projekti i auti uglavnoj stoje po garazama ili se retko kad isteraju vikendom.

Iskreno, sa dosta ljudi se cujem i saradjujem preko fb
Voleo bih da forum ponovo zazivi kao sto je bilo pre 4-5godina kada sam se uclanio na forum.
Admini se trebaju organizovati i videti sta treba promeniti. Svi ce ici ka tome
:+ djete drago tebi se jeftinije bilo drogirat ka vecina iz tvoje generacije

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13670
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24062 poslato: Novembar 27, 2018, 10:13:09 posle podne »
Da bi forum oziveo i bio kao pre 4-5 godina treba svi da se potrudimo a ne samo admin/mod ekipa.

Da neki clanovi ne shvataju svaku kritiku kao provokaciju, da nije svaciji auto najbolji auto na forumu i da nema bolji od njihovog. Ako se nekom ne svidi neki auto to ne treba shvatiti kao tragediju nego jednostavno ukusi su razliciti.

Ako neko ne zna kako da proveri ulje, antifriz i sl. nije budala, nego osoba koja je mozda tek sad polozila ili dosla u dodir sa kolima i nije imao ko da je nauci tim stvarima. U auto skolama se to ne uci.

Ovo su sve banalni primeri oko kojih su nastajale svadje i padale ruzne reci.
Onda se neki banuju, drugi se solidarisu sa njima pa i oni traze ban, brisanje naloga itd. i tako u krug.

Dosta starih clanova je otislo bas zbog ovakvih gluposti.

Kad bih se samo ove stvari izbegle forum bi bio dosta bolje i lepse mesto. ;)

Van mreže misa-goga gti

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1275
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +47/-47
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Octavia
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24063 poslato: Novembar 27, 2018, 10:48:58 posle podne »
luka mk2,onaj momak sto je vozio vr6 iz cg,pile,jare,gedora,ilija iz kanade,madmax,kruska,martini u kuci,miljan gt267 kao i mnogi,mnogi drugi momci kojih vise nema.....i bas mi je licno krivo zbog toga....
Pozdravljam ih ovim putem sve,iako to mozda i nece videti.
Bilo je brutalnih projekata,bilo je sale,bilo je cirkusa,bilo je smeha i svega pozitivnog,a onda je postepeno bilo sve vise i vise teskih reci,rasprava,vredjanja i svadja....i sve je otislo u zaborav i pm... :11
kod oemovaca se na privatnim skupovima u vinci svi clanovi ljube u usta.
mislim da ti je sad sve jasno...

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13670
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24064 poslato: Novembar 27, 2018, 11:10:21 posle podne »
Tu je i Kosta, Yupower, Stoske, Turbo i dr.
Problem je sto su se pojedini likovi mesali u tudje projekte i zapocinjali raspravu bez ikakvog razloga.

Ako neko kaze da ce sa odredjenim komponentama iz 1.8 motora da izvuce 200 konja treba ga pustiti da zavrsi i dokaze.

Ovako su odmah pocinjali sa prozivkama, psovanjem i vredjanjem sto je dovelo do toga da se ljudi sami povuku sa foruma.

Neki nisu ni znali kako se sedi u autu a prozivali su druge koji su iole krenuli u neki ozbiljniji projekat.

Van mreže zola99

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1144
  • Age: 25
  • Lokacija: Ivanjica
  • Karma: +39/-25
  • Pol: Muškarac
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24065 poslato: Novembar 27, 2018, 11:15:33 posle podne »
Ja sam za to da se forum ozivi malo. Da pozovemo dugove i prijatelje da se vrate na forum.

Bas to Ivane, i koji komentarisuni pljuju tudje aute i projekte a oni nista ne voze i nista iza sebe nemaju. Krenuvsi od Petakovica..
:+ djete drago tebi se jeftinije bilo drogirat ka vecina iz tvoje generacije

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24066 poslato: Novembar 27, 2018, 11:25:25 posle podne »
Eto nek si ti opet prozvao  Petakovica pa ko ga j... , ovamo pricas jednu pricu a jedva si docekao da ga opet pomenes (i zapocnes kavgu pa posle jao brisite mi temu), dok tebi i takvima kao ti (ima vas vise) sujeta bude radila forum nikad nece biti isti

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока


Van mreže MateiNho

  • Не чини другима што не желиш себи.
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3011
  • Lokacija: Belgrado
  • Karma: +66/-66
  • Pol: Muškarac
  • Auto: HEMAM
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24067 poslato: Novembar 27, 2018, 11:55:11 posle podne »
Nije u tome stvar  vec u tome da u 2018g 85% ljudi ne koristi vise auto forume i forume uopste.
Skoro pa je mrtvo ili ide ka tome, nije to slucaj samo na ovom forumu vec sirom sveta pa tako i ovde. Novije generacije ni ne znaju sta je forum. Samo fb je dovoljan, vecini.
To sto su par clanova napustili forum je druga stvar.
tamnaa stakla, sve za tebe beejbe

Van mreže Dzinn16v

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1338
  • Age: 34
  • Lokacija: Livno BiH/Samobor Cro
  • Karma: +48/-11
  • Pol: Muškarac
  • Volkswagen motorsport
  • Auto: Golf mk2 16V
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24068 poslato: Novembar 28, 2018, 07:33:46 pre podne »
S tim da moras napomenut da je fejs penis... isto imas hrpu djece koja pisu sve i svasta i ni u jednoj grupi nemozes procitati nista pametno. U pravu si da su forumi opcenito potonuli ali po meni je opet kvalitetnije provest vrijeme na forumu nego fejsu
Volkswagen motorsport

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24069 poslato: Novembar 28, 2018, 10:06:14 pre podne »
Pozdravljam ovom prilikom i članove foruma koji samo čitaju ,a pisali su do pre 7-8 godina . Naravno,nismo očekivali da će uprava da stane i potvrdi priču članova koji su napustili forum i više ga ni ne posećuju.To se nikada neće desiti ni na ovom ni na bilo kom drugom forumu Balkana.Jednostavno ,takav nam je mentalitet.
Novi Sad je dao dosta sjajnih momaka koji su aktivno pisali na forumu i učestvovali u svim segmentima istog.Sticajem okolnosti,ljudi su dobili porodice,promenili im se prioriteti,otišli jer nemaju auto VAG grupe,razni razlozi (promenio im se život,nemaju vremena da pišu)možda neki čitaju,ali brzo im pripadne muka jer je"forum postao poligon za niskoleteće wagene".
Onda dolazimo i do konstatacije da je forum pregažen od vremena.Ni to nije istina.Istina je da forumi traju,a na njima trebaju ljudi da pišu,da ga održavaju u životu,da razmenjuju iskustva.Bude tu i nekih čarki,ali mod tim treba da pravovremeno da reaguje...
Ne znam,možda je ovo jedan od tih foruma "treba mi savet-učlanim se - dobijem savet i ćao",ali to sigurno nije bio 2010. kad sam se ja prvi put ulogovao.Bila je zdrava atmosfera,ljudi su se dobro osećali na forumu,niko nikog nije podjebavao,nije se inatilo,psovalo ili barem ja nisam to video.Sa godinama,stanjem u društvu i državi došli su ljudi koji su "uzdrmali" forum u negativnom smislu.Najčešće su to ljudi koji su platili člananarinu kluba,automatski je tim moderatora stao iza takvih.I naravno,šta ćeš"dva su loša ubila Miloša".
Na kraju balade,forum se može oživeti,forum su ljudi koji ga posećuju,aktivno pišu,učestvuju u forumskim raspravama,ali ako je atmosfera ulična (kao 90ih u Srbiji),tu neće biti nekog zajedništva,neke zajednice.
Hvala svima koji će na pravi način shvatiti ovaj post starog člana ovog foruma.
Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13670
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24070 poslato: Novembar 28, 2018, 10:40:37 pre podne »
Nisu forum napustili samo clanovi koji su na neki nacin bili uvredjeni nego i clanovi kojima se nisu svideli "losi" komentari u vezi njihovih kola.
Cim im napises da nesto nije lepo na njihovim kolima odmah prorade kompleksi i pocnu provokacije sa njihove strane.

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2451
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24071 poslato: Novembar 28, 2018, 11:06:26 pre podne »
100 ljudi, 100 ćudi.
I ja sam na forumu od 2011.g. Uvijek sam uživao prateći teme i pisajući na istim, ponajviše Sharandžija (Lolazoca, RUS i Djuka, bio je jedno vrijeme i Miki sa Alhambrom, uvijek su bili tu da se pomogne i posavjetuje, svaka čast!). Kasnije sam počeo pratiti i ostale projekte i teme, koje su jako zanimljive.

I ja sam primjetio da je forum postao mnogo mrtviji nego prije par godina. Ali šta je, tu je. Trebamo ga održati živim, jer svima je nama od koristi.



Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

TDI POWER

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24072 poslato: Novembar 28, 2018, 02:41:59 posle podne »
Mod tim nikad na ovom forumu neće se baviti moderacijom (biti između dve strane i staviti sve na svoje mesto).Ovde će mod tim uvek da nastavi šalu i zajebanciju na nečiji račun,a ne da to prekida.Uvek je to tako ovde!
Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24073 poslato: Novembar 28, 2018, 04:06:36 posle podne »
Nije u tome stvar  vec u tome da u 2018g 85% ljudi ne koristi vise auto forume i forume uopste.
Skoro pa je mrtvo ili ide ka tome, nije to slucaj samo na ovom forumu vec sirom sveta pa tako i ovde. Novije generacije ni ne znaju sta je forum. Samo fb je dovoljan, vecini.
To sto su par clanova napustili forum je druga stvar.
Apsolutno, forumi kao stavka su passee i nista cudno da je ostala stara ekipa. :)
lollol

Van mreže Igor_92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1543
  • Age: 31
  • Lokacija: Novi Sad/Rumenka
  • Karma: +59/-15
  • Pol: Muškarac
  • VW U <3
  • Auto: BMW E46 320d / Vw Golf 2 1.6GL
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24074 poslato: Novembar 28, 2018, 06:44:52 posle podne »
Pratim još neke auto forume, i mogu reći da mi je ovaj i dalje najbolji, iako je očigledan pad u svakom smislu u odnosu na period pre 3-4 godine. Slažem se da sujeta radi kod nekih članova, više se obaziru na komentare nego da istraju u projektu...

Samim tim što se i wagenfest više ne organizuje, to je dovoljan pokazatelj stanja na forumu.

Ovde možda manje pišem iz razloga što nisam više u VAG grupaciji, ali pratim forum svakodnevno i uvek se obradujem novim temama pogotovo u grupi "Golf 2"

Pozdrav svima mahac

« Poslednja izmena: Novembar 28, 2018, 06:46:34 posle podne od strane Igor_92 »

Van mreže Surla85

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 674
  • Age: 38
  • Lokacija: Bečej
  • Karma: +48/-14
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat 5.5,Golf 4
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24075 poslato: Novembar 28, 2018, 08:58:08 posle podne »
Ima drugih aktivnih foruma. Nisu su svi zatajili.

Odem u glavni grad na skup sam, niko me ne sljivi 2%. jbg nije mi auto uglancan. Neidem zbog automobila nego zbog druzenja,
al od tog naravno nista.
Onda jednom davno mi pise jadan moderator kako pere filter vazduha vodom i posle susi fenom, sta mu je to znacilo... pitaj boga. A nezna da ja od tih filtera zivim...
Koja je onda svrha truditi se na ovom forumu ja neznam.

Van mreže Speedey

  • Transporter
  • VW Majstor
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1592
  • Lokacija: Derventa RS
  • Karma: +67/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3C Bluemotion
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24076 poslato: Novembar 29, 2018, 01:15:54 posle podne »
Da malo razbijemo monotoniju  :8
Jetta 1 1982 1.6 D☒
Golf 2 1986 1.6 D ☑
Polo 9N 2002 1.9 SDI☒
Polo 9N 2004 1.9 SDI ☒
Passat B6 2007 1.9 TDI ☑
Golf Plus 2008 1.9 TDI ☑

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24077 poslato: Novembar 29, 2018, 07:07:27 posle podne »
Juce citam u nekom auto casopisu kako se zadnjih par godina praktikuje da se u okviru skale nivoa goriva u rezervoaru, na instrument tabli, nacrta strelica koja ce vozacu pokazivati sa koje se strane vozila nalaze vratanca ili cep od rezervoara tj da bi znao kojom stranom vozila da pridje aparatu  lollol ....

Jbt, kakvo bolidno razmisljanje, dalje se navodi da je svaka nova generacija vozaca zatucanija od one predhodne, u smislu auto obrazovanja, pa su takva obavestenja potrebna  lollol ...

Sad primeti taj detalj na fotki iznad pa se seti jucerasnjeg teksta.

Nekada je bila sprdnja sa onima koji su na zastavu stavljali lance za sneg na zadnje tockove ili oni sa ladama na prednje ... ali, rodjaci, da se na instrument tablu stavlja obavestenje vozacu sa koje strane se sipa gorivo  lollol lollol lollol ...

Svaki dalji komentar je stao u jednu karikaturu iz grekosa ...


...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24078 poslato: Novembar 29, 2018, 07:56:43 posle podne »
Ta strelica vec odavno postoji na skoro svim vag vozilima (ne znam za istale, ne vozim), kao sto se na slici i vidi...
Nego, ne znam zasto ti smartas da je to debilno, zar covek ne sme i trenutku da zaboravi sa koje strane se sipa gorivo (jer nije isto na svim markama, modelima. . .)

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #24079 poslato: Novembar 29, 2018, 08:22:20 posle podne »
Preciznije receno, na evropskim modelima je sa desne strane a na azijskim modelima je sa leve strane. Bar je tako pisalo u tekstu ...

Nije da ja smatram, mada u neku ruku i smatram. Cisto zaglupljivanje i ispiranje mozga. Nije to samo moje misljenje vec i nekih komentara u tom tekstu.

Ajd ovako, da li ti na polugi migavaca pise na koju stranu guras/pritiskas za levi ili desni ... moze vozac u trenutku da se zaboravi pa da ukljuci levi a skrene na desnu stranu.

To su neke elementarne stvari, vozacka azbuka. Onda bi trebala i da stoji strelica napred/nazad ... da znamo jel rezervni tocak/set za krpljenje, u gepeku ili u motornom prostoru.

Generalno, cilj je da instrument tabla bude okicena i da sljasti kao novogodisnja jelka jer se auto tako lakse prodaje a opste poznata je stvar da auto industrija vise ne zivi od prodaje automobila nego od servisiranja opreme u automobilima.

U sveCkoj pocela prodaja nekog volvo modela, sto bi rekli za 1 dinar ... kao mobilni telefoni na ugovor kod nas.

Das krunu da udjes a posle bi dao i 2 krune da izadjes iz volvoa. E u njemu imas sve moguce strelice i obavestenja ... mada je to neka druga prica, nije za nas sirotinju.
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...