Autor Tema: Pojacalo  (Pročitano 7609 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bassteam

  • VW Početnik
  • Poruke: 174
  • Age: 44
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Jetta Passat
Odg: Pojacalo
« Odgovor #20 poslato: April 17, 2009, 01:49:19 pre podne »







Stavljam jos ali VW golf 3 crni!

Krle

  • Gost
Odg: Pojacalo
« Odgovor #21 poslato: April 17, 2009, 01:52:43 pre podne »
To mi je drago da cujem, da nisu odneli nagrade zbog tebe... Aj mi sad reci,


Poenta je da ti se ceo opseg frekvencija cuje tamo gde sedis, a ne da ti prste neki bezveze visoki napred i da mumla bass od pozadi i nakraju dobijes truba zvuk sa zvizdaljkama.

da li to znaci da ti podesis muziku tako da je vozac cuje perfektno, a ostali u kolima slusaju trubu??? bicedobro bicedobro bicedobro Veruj mi, to niko ne zeli u kolima... Cilj je da se u celom automobilu muzika cuje lepo, i naravno da od neke skromnije opreme nije moguce dobiti perfekcionizam, ali moze da se dobije vrlo lepo ozvucenje... prema tome, tvoj sistem i wufer, moze lepo da bude za tebe, ali zato onaj ko sedi pozadi slusa trubu, a onaj ko sedi na suvozacevom mestu, taj slusa prstanje visokih...! big_boss

Van mreže bassteam

  • VW Početnik
  • Poruke: 174
  • Age: 44
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Jetta Passat
Odg: Pojacalo
« Odgovor #22 poslato: April 17, 2009, 01:59:32 pre podne »













Van mreže bassteam

  • VW Početnik
  • Poruke: 174
  • Age: 44
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Jetta Passat
Odg: Pojacalo
« Odgovor #23 poslato: April 17, 2009, 02:04:03 pre podne »
Nema prstanje visokih sa kvalitetnom opremom, a da bi svi u kolima bili zadovoljni stavlja se u zadnja vrata sistemi.
Bio sam i ja nekada mlad i ne iskusan no naravno da nisam mator sada ali sam i ja tako nekada bio zaludjen sa jakim basovima i da prste visoki i puna kola pa vijanje pi--ka!

Krle

  • Gost
Odg: Pojacalo
« Odgovor #24 poslato: April 17, 2009, 02:05:11 pre podne »
Lepo ste vi to odradili, niko ne sumnja u kvalitet izrade i kvalitet zvuka... Nego aj sad postavi i neku slicicu gde ste pored wufera stavljali i po koju elipsu... bicedobro bicedobro

Van mreže bassteam

  • VW Početnik
  • Poruke: 174
  • Age: 44
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Jetta Passat
Odg: Pojacalo
« Odgovor #25 poslato: April 17, 2009, 02:12:20 pre podne »






Nadam se da ove slike ne smetaju ovoj temi.

Van mreže bassteam

  • VW Početnik
  • Poruke: 174
  • Age: 44
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Jetta Passat
Odg: Pojacalo
« Odgovor #26 poslato: April 17, 2009, 02:19:14 pre podne »







Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20535
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Pojacalo
« Odgovor #27 poslato: April 17, 2009, 02:22:13 pre podne »
Lepo lepo nema shta...  tapsac tapsac tapsac

Van mreže bassteam

  • VW Početnik
  • Poruke: 174
  • Age: 44
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Jetta Passat
Odg: Pojacalo
« Odgovor #28 poslato: April 17, 2009, 02:22:38 pre podne »
Lepo ste vi to odradili, niko ne sumnja u kvalitet izrade i kvalitet zvuka... Nego aj sad postavi i neku slicicu gde ste pored wufera stavljali i po koju elipsu... bicedobro bicedobro
Nema elipsi sa vooferom tj to i ne slikam.
To se stavlja samo ako neko bas insistira i naravno da je najlakse popuniti zvuk za nekoga koji nije cuo bolje sa elipsama.
E da u Hyundaiu si nazad elipse posto idu fabricki ciso da ne bude da ih nema nigde!

Van mreže bassteam

  • VW Početnik
  • Poruke: 174
  • Age: 44
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Jetta Passat
Odg: Pojacalo
« Odgovor #29 poslato: April 17, 2009, 02:26:35 pre podne »
Ha! Evo elipse ali samo elipse bez woofera!


Van mreže DejanxD

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 261
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +0/-0
Odg: Pojacalo
« Odgovor #30 poslato: April 17, 2009, 08:31:04 pre podne »
Kratko i jednostavno. Niskofrekventni zvuk treba da dolazi od pozadi.. Dakle sub woofer u gepeku,a samo napred dobre 17-ice preko ampa i to je to.. Uvek moze i po 2 para,doduse tu ima malo igranja i treba naci nekog ko to moze da uradi. Takodje treba vrata da se dampiraju kako ne bi zvuk bezao na sve strane vec samo iz te jedne tacke..

E sad najveci je problem to sto su ljudi nauceni da uzimaju samo zvucnike do 50 eura i da ih teraju preko HU-a.. Uzmite neke komponente koje kostaju 150,200,300 itd eura.

Kada imas elipse pozadi,i zvucnike napred i u zadnjim vratima.. Pa razmislite sami.. Da li isto vreme treba zvuku da dodje to vas sa prednjih zadnjih i elipsa? Sigurno da ne.. Tako da samo dobijate medjusobno ''mesanje'' zvuka.. Tu su i prepreke koje predstavljaju sedista itd itd..

E sad na kraju,tesko je ubediti nekog da iz korena promeni razmisljanje,ali vise nije bolje svaki put.  U ovom slucaju sigurno ne.

« Poslednja izmena: April 17, 2009, 09:16:52 pre podne od strane DejanxD »

Krle

  • Gost
Odg: Pojacalo
« Odgovor #31 poslato: April 17, 2009, 01:09:12 posle podne »
Odlicni odgovori... to me je zanimalo... sad jos jedno pitanje... Koliko kosta dobar sistem da se stavi napred, i da preko AMP-a dobijem to o cemu pricate???

Van mreže DejanxD

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 261
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +0/-0
Odg: Pojacalo
« Odgovor #32 poslato: April 17, 2009, 01:55:24 posle podne »
Pa damping 110 eura alu butyl.. Komponente 150-200 e, pojacalo 150 e.. To je neka okvirna cena..

Tu su zvucnici tj komponente nove,e sad mozes naci i neke polovne,a opet i manje dobre,i slabiji amp.. Mislim nema pravilo.. Mozes i za 200 e da zavrsis komponente i amp.. 100 za komponente i 100 za amp..

Krle

  • Gost
Odg: Pojacalo
« Odgovor #33 poslato: April 17, 2009, 02:29:30 posle podne »
E pa sad da ti ja kazem nesto... Pricate tu neke price da ne idu elipse uz Wufer... Sve je to ok, al svhati covece da malo ljudi daje tolke pare na muziku da bi imao cist i kvalitetan zvuk... Pa ne vozimo svi nova kola, pa da nemamo sta da sredjujemo... Druga stvar, za taj damping, ja kupim extra dobre elipse i Wufer, i za taj dobar sistem od 150-200 eur kupim dobre 17-ice za napred i dobro pojacalo, i ja sam zavrsio pricu sa muzikom... Znaci dobijam muziku koja nije za takmicenje al razvaljuje kolko je dobra... I lepo nastelujem kako mi odgovara da slusam, i imam i dubok bass, i dobar srednji sa slipsi, i dobar visoki i sve mi je kako zelim i volim i onako kako vecina voli da slusa... Jasno je svima da je za takmicenje potrebno staviti profi opremu, i birati komponente koje su za te stvari, ali brate...

Evo kako se to radi... Nakacis direktno na HU na prednje izlaze 17cm za vrata, i na samom HU nastelujes da ide slabiji bass i srednji, a malo pojacas visoki... Zatim na pojacalo nakacis elipse od 80 W RMS na prednji izlaz, i tu nastelujes lagano da baca visoki i malo srednjeg, i na zadnji izlaz stavis Wufer u bridgu i njega malo narihtas da ne gusi, vec da malo daje i kick, i imas brate extra muziku za sve pare... i cistu i kvalitetnu kad ne odvrces do kraja, i jaku i probojnu kad podivljas, i nema ko da kaze da ne valja... ako pricamo o nama koji nece na takmicenja u SQ i DB... Eto toliko... pa jbg, samo da mi napravite gepek ceo kao na ovim slikama kosta me koliko celo moje ozvucenje, dampiranje auta, ej bre... malo sundjera i svaki covek koji zna sta je srafciger kolko tolko izoluje vrata, i sta moze... i ima malo lepsi i prijatniji zvuk, bez da se nesto trese... a sundjer za to kolko kosta...110 eur... ma daj... sve ja vas ljudi razumem, ali prica je bila od pocetka da li ono Sony pojacalo moze da tera 2 elipse po 80 RMS i jedan Wufer, manji... ja kazem da moze... a ako neko ne veruje, daj pa ce da probamo... nece biti zvuk za takmicenje, ali u normali ce imati dobar bass, srednji i visoki ton, bez da ga cuju na 200 metara... aj sad zdravo
« Poslednja izmena: April 17, 2009, 02:31:25 posle podne od strane Krle GTI »

Van mreže bassteam

  • VW Početnik
  • Poruke: 174
  • Age: 44
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Jetta Passat
Odg: Pojacalo
« Odgovor #34 poslato: April 17, 2009, 03:01:08 posle podne »
@Krle GTI skroz si u pravu.
Odgovor za to pojacalo i elipse je :
Ako vec mora da se kupi to pojacalo OK jer je i cena prihvatljiva ali elipse nikako jer je bolje da se stave neki kompo sistemi u prednja vrata do oko 4000 din i nazad bass pa da se ima neka osnova kvalitetnog slusanja muzike, a ne u korenu saseci i slusati muziku iz gepeka tj. od pozadi sto je i najlaksa, najbrza varijanta montiranja i ugradnje.
No ako vec neko zeli da ima muziku za prolaznike onda u to ne ulazim.

Van mreže DYNABLASTER

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 424
  • Age: 46
  • Lokacija: Footog
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Pojacalo
« Odgovor #35 poslato: April 17, 2009, 04:41:57 posle podne »
Krle jesi ti postavio pitanje da bi davao sam savete ili sta? tapsac lollol to sto si napisao nista ne valja, mislim valja za pocetnike i nekoga ko nema nas ovde da mu otvorimo usi, a taj savet za sundjer slobodno stavi u vrata pa da vidis kad krene da upija vodu bicedobro

evo malo da objasnimo

muzika mora da dolazi od napred, a ne od nazad, znaci zasto napred idu komponentni sistemi sa odvojenim tweeterom a ne koaxialni- zato sto je cilj napred postici binu, znaci bina ti je kad mozes skoro da opipas pevaljku kako je ispred tebe, a levo pice bubnjici a desno gitarica, i ondak bina ima jos i sirinu, dubinu, visinu, znaci pravis 3D zvuk i to kad cujes posto nisi cuo onda ti jedino moze biti jasno o cemu pricamo, a ako je sistem bolji onda se bukvalno najezis i pocnes da se smejes koji je to trip alealeee

i sad ako u tu pricu dodas nazad zvucnike(a da ne pricamo o elipsama) oni ce da ti razvuku binu na sve strane i sve ce da zvuci dezorijentisano, znaci pokvarice taj lep zvuk uzivanciju, pa cak i ultra tiho da ih pustis nije to to, a surround zvuk u autu skoro da i ne moze da se odradi, e sad moguce je ukomponovati tkzv rearfill ali to je jedno od najtezih stvari u auto-akustici da se odradi da to valja

dalje ako je napred dobar sistem i profi ugradjen(ugradja je u stvari najbitnija za zvuk) onda ce nazad da se cuje isto dosta dobro, e sad jeste steluje se tako da ti imas najbolji zvuk a sad suvozac nece imati taj trip ali ce opet biti mnogo bolje nego standardna ugradnja, e sad ako bas imas mocan bass u gepeku ondak mozes pozadi da stavis neke 13ke koaxialce pa da ih ukljucis kad neko sedi nazad, inace elipse i woofer u gepeku se ne trpe jer woofer brutalno nabija vazduh i pritom samo distorzira jos elipse a i dalje vazi ono za kvarenje zvuka prednjih komponentnih

woofer treba da se narihta tako da ne mozes da lociras da svira iz gepeka nego da se jednostavno uklopi u muzicko desavanje znaci napred ko slusa da cuje bass kao da je tu prisutan a ne da cuje da svira iz gepeka, e ondak imas super muziku

jedino ko nece woofer u gepek onda tu elipse sluze da daju bass, a sto kazes oces i bass da bude napred- to je izvodljivo ali ne u malim autima, tj treba napred da ima mesta ili ispod konzole ili ispred nogu i onda je taj bass najbolji sto se tice harmonisanja sa prednjim zvucnicima jer ne kasni iz gepeka i svira savrseno, jedino sto je mana fali mu dubine, dok bass iz gepeka sto je veci auto i talas koji daje woofer duzi to je bass dublji, ali ima vecih problema sa podesavanjem tako da ne kasni, znaci sve ima prednosti i mane i vrhunski setup nije lako odraditi, ali kad narihtas to ne mozes da verujes kako svira B) beer

a ta glupost sto svi naglasavaju kao ne idem ja na takmicenje ovo ono, pa ko kaze da ides na takmicenje? pitanje je jel volis dobar zvuk a ne da se takmicis protiv drugih radi nekog tamo limenog pehara, a tvoja je stvar kolko ces da das para, i naravno da ne mozes na takmicenje sa tim budzetom i da oces, ustvari mozes na nase takmicenje jer kad sam video kake instalacije pobedjuju bolje da ne komentarisem tapsac

Van mreže bassteam

  • VW Početnik
  • Poruke: 174
  • Age: 44
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Jetta Passat
Odg: Pojacalo
« Odgovor #36 poslato: April 17, 2009, 08:35:11 posle podne »
Sto je jos gore na pojedinim takmicenjima pehar i nije limen nego plastikaner  biggrin

Van mreže YUPOWER

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1716
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Karma: +8/-2
    • http://www.boracompany.com
Odg: Pojacalo
« Odgovor #37 poslato: April 18, 2009, 09:07:04 posle podne »
evo madison ce da isprica sta rade dva phase lineara u prednjim vratima i to bez dampinga ali zato brutalno papnutim u tapacirima lollol
bez woofera biggrin
i bez skretnica na full range-u

Van mreže DYNABLASTER

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 424
  • Age: 46
  • Lokacija: Footog
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Pojacalo
« Odgovor #38 poslato: April 18, 2009, 09:41:14 posle podne »
a zamisli ondak sta rade u kompresiji na malo vise rms tapsac

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Pojacalo
« Odgovor #39 poslato: April 19, 2009, 11:21:50 posle podne »
Evo javljam se da potvrdim Borinu izjavu  lollol
Ozbiljno, nisam jos uvek cuo kvalitetniji zvuk  ;)

Sto se tice ove rasprave, nemam dovoljno znanja tako da necu nista da pricam, ali planiram da ugradim elipse na pojacalo, bez woof-a, pa cu vam reci kako je   :rolleyes: biggrin