Autor Tema: Pojacalo  (Pročitano 7608 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20535
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Pojacalo
« poslato: April 16, 2009, 04:34:07 posle podne »
Sta mislite o ovom pojacalu..
http://www.tehnomanija.rs/katalog/sony-pojacalo-xmzr-604.html

i da li moze da tera ove elipse
http://www.pioneer.eu/eur/products/25/131/201/TS-A6903i/index.html

i neki woofer ?!?

Ne trazim neku profi muziku da nesto gruva itd vec nesto osnovno al ipak da moze da gura i woofer ;)

Van mreže DejanxD

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 261
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +0/-0
Odg: Pojacalo
« Odgovor #1 poslato: April 16, 2009, 05:32:42 posle podne »
Zasto bi iko terao elipse i woofer? Pa to nema smisla?


Sa 2 kanala teras prednje zvucnike,i dva u bridge-u teras woofer.

Najbolje resenje ti je da uzmes neki polovan amp,za iste pare uzmes nesto i jace i bolje..

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20535
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Pojacalo
« Odgovor #2 poslato: April 16, 2009, 06:54:00 posle podne »
Ma to mi krle predlozio posto se ja uopste ne razumem u to :D

Krle

  • Gost
Odg: Pojacalo
« Odgovor #3 poslato: April 16, 2009, 07:24:47 posle podne »
Koje pojacalo bolje i jace za te pare moze da nadje? Vlasta ima dobru cenu, pa za te pare ako nadje jace i bolje samo pojacalo, ja mu ga kupim... a elipse su odlicne, imaju snage, tako da sta znam... moze i ta varijanta, da kaci prednje i wufer, ali za ove pare, smesno ne uzeti...

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20535
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Pojacalo
« Odgovor #4 poslato: April 16, 2009, 07:38:21 posle podne »
Ma ne radi se o parama.. nego o tome shta meni treba..  dzaba mi to ako ne mogu da nakacim woofer na to pojacalo :( da li to moze da gura i neki woofer ili jok to me interesuje ?!?  a da je cena super super je ;)
« Poslednja izmena: April 16, 2009, 07:40:45 posle podne od strane Devil »

Van mreže DejanxD

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 261
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +0/-0
Odg: Pojacalo
« Odgovor #5 poslato: April 16, 2009, 08:10:15 posle podne »
Pa neki bas mali woofer moze.. Vidis i sam po specifikacijama da je amp deklarisan na 4x65 na 2 ohma.. a 4x60 na 4 ohma.. To znaci da bi zvucnicima davao 60 rms-a, a za woofer bi imao 130 rms-a..  Sa 130 rms-a bi trebao da teras poprilicno osetljiv woofer da bi to radilo kako treba.

Inace sto se cene tice tu se izvinjavam,jer sam ja mislio da on kupuje novo,tek sam posle video u oglasima da ti prodajes.

A sto se elipsa tice,to sto su one deklarisane na 80 rms-a ne oznacava njihovu snagu,vec koliko mogu da trpe,a po pravilu pojacalo treba biti i jace od deklarisane snage.. Mislim teralo bi ih ovo pojacalo sigurno,ali jace pojacalo bi ih teralo jos bolje.

Van mreže DYNABLASTER

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 424
  • Age: 46
  • Lokacija: Footog
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Pojacalo
« Odgovor #6 poslato: April 16, 2009, 08:18:09 posle podne »
imam ja sta god ti treba samo reci do kolko kinte za pojacalo i woof? tapsac

e izvinjavam se i ja sam tek sada video da je Dejan napisao da je i on tek sad video u oglasima da ti to prodajes boodala lollol
« Poslednja izmena: April 16, 2009, 08:21:21 posle podne od strane DYNABLASTER »

Krle

  • Gost
Odg: Pojacalo
« Odgovor #7 poslato: April 16, 2009, 09:22:47 posle podne »
Ma prodaje moj drugar, ali nije bitno... ja reko coveku da mu za dobru muziku treba oko 600 evra, racunajuci sve od HU, preko zvucnika pa amp i SW, a on kaze daj nesto za 50 evra, pa mu ja ponudio nesto slicno, al da kao valja... e sad, ako on hoce nesto za 50 evra, a da to bude DVD player, zlatna serija elipsi i okruglih za vrata, pa AMP za takmicenje, i SW da lomi staklaaaaa  lollol lollol lollol... salim se malo... ali za cifru koju je dobio od mene, mislim da je ovo i vise nego dobra ponuda.. e sad.... svako ima svoje misljenje.. tako sam i ja ako se secate trazio nesto za 50 e, pa sam na kraju na onih 200 dao jos 250 za AMP i SW, i tek sad vidim da to moze jos malo da se pojaca sa jos jednim SW.... tako da, ako nece da gruva i ulaze u ziku, vec da ima pristojan zvuk, ovo je sasvim solidno... ako gresim, ispravite me... hvala.. clap clap

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20535
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Pojacalo
« Odgovor #8 poslato: April 16, 2009, 09:28:31 posle podne »
Gresis
Kakvih crnih 50e si ti lood.. znas da sam se salio.. za muziku bi bez hu dao do 300e vise nebi znaci za pojacalo i woof.. a samo za hu planiram da dam 500-600e za neki double din sa navigacijom...
uvek bilo.. kolko para tolko muzike :)))



Van mreže DejanxD

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 261
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +0/-0
Odg: Pojacalo
« Odgovor #9 poslato: April 16, 2009, 09:51:57 posle podne »
Pa za 300 e mozes uzeti veoma veoma dobru kombinaciju woofera i pojacala.. Cak sta vise odlicnu.

Eno pogledaj Dinin topic u oglasima.. Da se pogubis =))

A sto se Krletovog oglasa tice,to i jeste dobra cena.. Jedino sto sa tim 4 kanalcem bi trebao da teras prednje zvucnike i elipse.. Elipse i woofer ne idu jedno sa drugim,samo kvare zvuk jedan drugom.

Krle

  • Gost
Odg: Pojacalo
« Odgovor #10 poslato: April 16, 2009, 10:45:26 posle podne »
Pa za 300 e mozes uzeti veoma veoma dobru kombinaciju woofera i pojacala.. Cak sta vise odlicnu.

Eno pogledaj Dinin topic u oglasima.. Da se pogubis =))

A sto se Krletovog oglasa tice,to i jeste dobra cena.. Jedino sto sa tim 4 kanalcem bi trebao da teras prednje zvucnike i elipse.. Elipse i woofer ne idu jedno sa drugim,samo kvare zvuk jedan drugom.

Naravno da za te pare moze da napravi lepu kombinaciju, odlicnu...  a sto se tice ovoga za elipse i SW mislim da nisi u pravu... ako imas dobro pojacalo, lepo stavis na prednji izlaz elipse, i stavis ih da prze visoki, a na zadnji kanal SW i samo da gruva, i dobijes lepu kombinaciju, ne smetaju jedni drugima... i stavis dobre elipse, i jednog dana izvadis pojacalo i SW, i ostane ti sasvim dobra muzika u kolima...

Van mreže bassteam

  • VW Početnik
  • Poruke: 174
  • Age: 44
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Jetta Passat
Odg: Pojacalo
« Odgovor #11 poslato: April 16, 2009, 10:54:19 posle podne »
Najbolja kombinacija je da se uopste ne stavljaju elipse nego napred sistemi i jedan bass i gotova prica, jedino kasnije stavis i u zadnja vrata sisteme i zavrsio si pricu sa muzikom.
Treba da ljudi nauce odakle se slusa muzika. Naravno slusa spreda, a ne od pozadi.

Van mreže DejanxD

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 261
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +0/-0
Odg: Pojacalo
« Odgovor #12 poslato: April 16, 2009, 10:58:42 posle podne »
Najbolja kombinacija je da se uopste ne stavljaju elipse nego napred sistemi i jedan bass i gotova prica, jedino kasnije stavis i u zadnja vrata sisteme i zavrsio si pricu sa muzikom.
Treba da ljudi nauce odakle se slusa muzika. Naravno slusa spreda, a ne od pozadi.

Upravo tako. Svrha elipsi je da daje bass kada u prici nema woofera. Cim postoji woofer elipse su nepotrebne.

Van mreže DYNABLASTER

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 424
  • Age: 46
  • Lokacija: Footog
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Pojacalo
« Odgovor #13 poslato: April 17, 2009, 12:27:41 pre podne »
Najbolja kombinacija je da se uopste ne stavljaju elipse nego napred sistemi i jedan bass i gotova prica, jedino kasnije stavis i u zadnja vrata sisteme i zavrsio si pricu sa muzikom.
Treba da ljudi nauce odakle se slusa muzika. Naravno slusa spreda, a ne od pozadi.

 boodala

Krle

  • Gost
Odg: Pojacalo
« Odgovor #14 poslato: April 17, 2009, 01:19:59 pre podne »
Jooooooooooooj bonk bonk bonk!!!!!! Aj ovako LJUDI!! Ja nisam strucnjak, i ne razumem se strucno u muziku, ozvucenje, i tako te stvari... Ako nesto odvalim, kazem pogresno, niko nece da se ljuti... blink

Najbolja kombinacija je da se uopste ne stavljaju elipse nego napred sistemi i jedan bass i gotova prica, jedino kasnije stavis i u zadnja vrata sisteme i zavrsio si pricu sa muzikom.
Treba da ljudi nauce odakle se slusa muzika. Naravno slusa spreda, a ne od pozadi.

Aj mi objasni jednu stvar??? Ako se muzika slusa od napred, da li to znaci da postoji opcija ugradnje Wuffera negde napred, pa da je tu slusam... nasta bi to licilo, i reci mi zasto su otvori na vratima uglavnom

manji od onih na npr. dasci... Da li je manji otvor zbog mesta sa kojim se raspolaze, ili zato sto je predvidjeno da tu ide manji i predpostavimo slabiji zvucnik kako ne bi vozaca direktno udarao u zivac? Isto tako

recimo da su uglavnom dobra ozvucenja koncentrisana pozadi, uglavnom gepek, posto tu ima mesta...da li je to greska??? Mozda bi sve to iz gepeka trebali da ugradjujemo na suvozacevo mesto??? I sad poslednje

pitanje koje imam za BASSTEAM i ostale strucnjake u ovoj oblasti, glasi: Da li je potrebno imati dobar sistem napred da bi muzika bila ,,DOBRA,, ili to moze da se izvede sa Elipsama pozadi, koje ce biti podesene

preko pojacala na visoke tonove, i napred obicne zvucnike koji ce dopunjavati indirektno taj visoki ton koji dolazi sa daske...ukoliko gresim onda mi objasnite, zasto je muzika od 9000 eura sastavljena od

sledecih zvucnika??????????

znaci dva vrhunska Wuffera i 4(CETIRI) elipse.......


I napred sistem koji preporucujes, znaci predpostavimo 17cm u vratima i odvojen tweeter...


Ako je ovo lose, daj nam reci koji ce mu Qrac 4 elipse pozadi, kad napred ima sasvim dobar sistem...???
 
« Poslednja izmena: April 17, 2009, 01:24:13 pre podne od strane Krle GTI »

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20535
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Pojacalo
« Odgovor #15 poslato: April 17, 2009, 01:27:44 pre podne »
E nek si im rekao  lollol

Van mreže sreckoas

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4515
  • Age: 34
  • Lokacija: smederevo
  • Karma: +43/-16
  • Pol: Muškarac
Odg: Pojacalo
« Odgovor #16 poslato: April 17, 2009, 01:32:42 pre podne »
slazem se sa krletom,cak ja ne bi ni stavljao napred zvucnike,znaci dobar wufer,neko extra pojacalo,i jos jedno manje za elipse i to je to
 

Van mreže bassteam

  • VW Početnik
  • Poruke: 174
  • Age: 44
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Jetta Passat
Odg: Pojacalo
« Odgovor #17 poslato: April 17, 2009, 01:34:09 pre podne »
Kao prvo ne spominji mi tog crnogorca i njegov citav tim strucnjaka koji nemaju pojima a kurcese po crnogorskim novinama kao da imaju poima.
I bas si uzeo za primer taj auto koji se takmicio u SQ i DB mislivsi ono su ne pobedivi u svim disciplinama xe,xe,xe!!!!
Ako si bas tako bukvalno shvatio da treba svu muziku staviti na suvozacevo sediste i da onda jedino moze da svira spred onda je__ga!
Ocito nisi imao prilike da cujes kvalitetno podeseno i namontirano ozvucenje tj takvih je jako malo.
Poenta je da ti se ceo opseg frekvencija cuje tamo gde sedis, a ne da ti prste neki bezveze visoki napred i da mumla bass od pozadi i nakraju dobijes truba zvuk sa zvizdaljkama.

Krle

  • Gost
Odg: Pojacalo
« Odgovor #18 poslato: April 17, 2009, 01:39:06 pre podne »
Izgleda da ti nisi procitao moj post... ja se ne razumem u ozvucenje koliko i ti... To su bila pitanja??? trazio sam objasnjenje... posto sam igrom slucaja naleteo na casopis, ne crnogorski, vec nas, domaci, iskoristio sam priliku da pitam zasto je to tako... a ti mi sad odgovori da oni imaju penis od muzike i da je to truba, pa da idemo na pivo... Koliko ljudi ima uz Wuffer i elipse pozadi, ili neke 20cm okrugle koji su ravni elipsama??? Nemoj da me pogresno shvatis, pitam, ne znam!!!

Van mreže bassteam

  • VW Početnik
  • Poruke: 174
  • Age: 44
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Jetta Passat
Odg: Pojacalo
« Odgovor #19 poslato: April 17, 2009, 01:45:31 pre podne »
Da to je velika truba od ozvucenja posto sam se dva puta licno sreo sa njima na manifestciji i nista nisu odneli od nagrada ni jednom i naravno zbog mene i jos boljih od njega jer od njega nije tesko biti bolji !!!!!Ha, ha!!! Ajmo sada na pivo!!!!
Postavicu sada neke slike koje radi Bass Team!!!