Autor Tema: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)  (Pročitano 151163 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže hektor

  • VW Početnik
  • Poruke: 42
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #60 poslato: Mart 03, 2010, 05:42:16 posle podne »
Pa znam da radi na naftu, a zasto? zato sto u benzinca nema potrebe ni da se stavlja. a razlog u slabijem grejanju je jednostavno u nizoj radnoj temperaturi motora, benzinci ne iskoriscavaju pun potencijal benzina i onda se veliki deo energije pretvara u toplotnu. dok dizelasi mnogo bolje iskoriste potencijal nafte i ne oslobadja se u toj meri toplotna energija...Posebno je to slucaj sa novim dizel agregatima koji su vrlo efikasni i malo trose, a samim tim i ne rasipaju toplotu.Gedora ce to mozda jos i bolje da nam objasni  ;)
Inace nisam se vozio u 2. diesel, jedino benz.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #61 poslato: Mart 05, 2010, 10:42:56 posle podne »
@hektor
Nisam znao to za novije dizele stvarno moguce da si u pravu, mada nisam cuo neke lose utiske, ali kazem ti za golf dvojku mogu da tvrdim da ima odlicno grejanje  ;)

Bolje i traktor nego sporet na plin  bleh bleh  lollol
Salim se, ma vazno je da auto dobro ide, sto se mene tice moze i na drva  biggrin
Al' nikad ne bih uzeo slabijeg benzinca samo zato sto je benzinac  ;)

Van mreže jurimo30

  • VW Početnik
  • Poruke: 118
  • Age: 40
  • Lokacija: zemun
  • Karma: +2/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #62 poslato: Mart 18, 2010, 06:49:46 posle podne »
kao sto neko vecj reche koliko ushtedish vozecji dizel toliko ti vise ode na servis

meni 1.4 trosi 8 po gradu 6 na otvorenom (do 120km/h) zimi znatno vise
u srbiji!!
u hr sam sipao i na otvorenom sam presao oko 100 km vise jednim rezervoarom  a vozio sam ga prosecno 130km/h

Van mreže marko.jovanovic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 229
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #63 poslato: Mart 22, 2010, 08:01:09 posle podne »
Nekad sam bio zadivljen golfom 2 td ali mi se dizel smucio otkad smo u kuci imali pasata 1.6 TD.
U pocetku je bio dobar, malo trosi a dobro vuce ali je dosta prelazio pa dodje vreme za generalnu sto je kostalo puno. Posle mu rikne i turbina. Uzmem nasminkam ga,naspem aditiva i jedva prodam, tako da ta usteda na ceni goriva je anulirana servisima.
Ovaj 28 godina star Siroko je kod mene od 2007,u saobracajnoj stoji 81kw ide solidno a ne trosi puno otkad je nastelovan plin.
 Na benzin sam prebacivao samo kad je bas bas hladno. Sto se mene tice plin je najbolja opcija i sledeci auto cu uzeti isto.

Van mreže vivanbgd

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 553
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • SCIROCCO
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #64 poslato: Mart 23, 2010, 02:50:24 posle podne »
Evo kakva je bila moja racunica........
Megane kog sam vozio 1.5 dci mi je trosio 5.5 litara.....(imajte u vidu da megane ima 105 konja)
Scirocco mi trosi oko 9 sa istom takvom voznjom....

Racunica je prosta 100,000/100*9-100,000/100*5.5=3,500 litara na 100soma, racunam to je 3500 evra(jer je cena evrodizela i benzina uvek oko 1 evro) razlike.

Novi Scirocco je Dizel sa 140HP skuplji od benzinca sa 160HP za oko 3000 evra........

Znaci za vece pare unapred dobijam manje konja a pocinje da se isplacuje tek posle nekih 100,000 km, da ne pricam koliko bih imao kada bih ta 3 soma shto bih dao unapred, dao na orocenu shtednju....koliko bih imao za neke te 3 godine za koje bi presao 100 000.....

ovo pravilo vazi doduse kada se uzima nov auto.....jer je dizel uvek u prodaji dosta skuplji od benzina....
« Poslednja izmena: Mart 23, 2010, 02:52:08 posle podne od strane vivanbgd »
Potpis nije bio u skladu sa pravilima foruma!!!

Van mreže ZoranSM

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #65 poslato: Jun 07, 2010, 09:23:30 posle podne »
e sto rece onaj tamo gas je za kuvanje.... al ja ipak vozim ...jbg, racunica je racunica... sta da radim
 driving driving ;)

Van mreže ZoranSM

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #66 poslato: Jun 07, 2010, 09:28:50 posle podne »
e jos nesto, dobro bi bilo da se javi VW-TECH i da im pojasni nesto, jel ovaj moj 4MOTION ili su to oni koji imaju tiptronik menjace, moj ima samo obican automatik 4-brzinski???? bilo bi dobro kad bi se javio ako se jos javlja... unapred hvala

Van mreže 3r1c

  • VW Početnik
  • Poruke: 126
  • Age: 33
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Das Auto
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #67 poslato: Jun 09, 2010, 01:17:50 posle podne »
Kad mi neko kaze Golf, prva asocija na to mi je Nemacka i dizel, ne znam zasto. Meni je nepojmljivo da se Golf (konkretno mk2) vozi na benzin ili plin, nije da se nisam vozio u takvima i da ih nisam vidjao, ali to mi je nekako cudno, nije to to  bicedobro

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #68 poslato: Jun 09, 2010, 03:30:32 posle podne »
Meni neko kad kaze Nemacka, ja se setim ranih akcionih filmova sex sa Helgom i Ditrihom
Predrasude su cudo
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže buzUki

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 211
  • Age: 34
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Mjetal!!!
  • Auto: Golf Mk2 1.6D
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #69 poslato: Jun 15, 2010, 04:32:37 pre podne »
Sta god vozio ok je samo da nije TNG kako nas narod voli da "mnogo" stedi poceli su da pale auto na plin i naravno rastelovali ventile boodala boodala boodala i naravno da nije isti ni pogon ni ista masina...Voziti Benzin mi je nekako prodavanje m**a za bubrege jer,kao uzimas auto sa motorom koji je startniji od diesela ( na primer golf MK2) i oces da kupis besniju stvar - GTI 139KS i onda sta ugradis plin... angry2 angry2 angry2 nikako,ako vec neko oce da stedi neka kupi diesel postedece sebe mnogo muke,trosice znatno manje,a nece pritom voziti bombu u kolima,leteli ljudi sa tim i to ne samo oni koji su sami oko toga ceprkali,nego i drugi koji su terali u poznate radionice...ima svega,po meni to je nagrdjivanje benzin motora...
Golf MK2 till death...

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #70 poslato: Jun 15, 2010, 08:32:53 pre podne »
naravno prijatelju totalno si u pravu, a znas zasto?
jel NA PLIN SE KUVA, NA DIZEL GREJE/ORE, A NA BENZIN VOZI !!!
eto da ispunimo formu.

nego jesi ti vozio 1.8T na plin, pa znas kako lose ide ili si samo kuvao virsle?
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže zverko

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 357
  • Karma: +1/-0
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #71 poslato: Jun 15, 2010, 11:57:45 pre podne »
Citat
Sta god vozio ok je samo da nije TNG kako nas narod voli da "mnogo" stedi poceli su da pale auto na plin i naravno rastelovali ventile

ova recenica je stvarno za  boodala boodala boodala pogotovo deo na kraju  lollol

paljenje na plin moze konkretno da shebe sam uredjaj a nikako ventile a pogotovo ne da ih rasteluje posto oni ne mogu da se rasteluju osim ako nije u pitanju jugo ili neka honda koja ima mehanicke podizace ali ni tad nista nece da fali ventilima nego plinskom uredjaju. konkretno na venturiju strada membrana, sto i nije neka velika steta, a na sekventu stradaju dizne...

« Poslednja izmena: Jun 15, 2010, 12:06:37 posle podne od strane zverko »

aleexis

  • Gost
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #72 poslato: Jun 15, 2010, 04:33:50 posle podne »
 @buzUki
po kom to racunu je jeftinija voznja da dizel nego na plin?
jedino ako i tvoj ne trosi od 4.5 do 5 litara...price za malu decu

ne shvatam ljude koji imaju nesto protiv plina...ok,bolji je benzin...ali zasto bi se vozio na benzin,kad za iste pare,mogu da predjem duplo...rec je o mk2
naravno da imam para da kupim ( i odrzavam) mk4 ili mk5 nebi se ni setio plina...

auto ide extra kad je plin dobro nastelovan...ali naravno ne kao na benzin...KOLIKO PARA TOLIKO I MUZIKE

Van mreže zverko

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 357
  • Karma: +1/-0
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #73 poslato: Jun 15, 2010, 05:23:23 posle podne »
neki idu i bolje nego na benzin... a ovo sto kazes za mk4 i 5 nema mnogo veze. ugradjuju ljudi plin u mnogo skuplje automobile. stvar je jednostavna, zasto voziti na bezin koji je duplo skuplji kad moze ne plin. kod nas svest o tome jos nije dovoljno razvijena a i drzava ne radi nista po pitanju alternativnih goriva. Svedska je odavno presla na E85 (mesavina 15% benzina i 85% etanola) a izgleda da ce i madjarska. mnogi ne mogu da povezu motore sa velikom snagom i plin a ustvari tu je caka. primera radi od ove godine se LPG uvodi kao pogonsko gorivo u BTCC pa su cak morali da "ustroje" aute na LPG posto su bili mnogo jaci i brzi od konkurencije na benz i dizel. sta vise, u 7-oj rundi je cak ford na LPG zabelezio i svoju prvu pobedu ;)

Van mreže buzUki

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 211
  • Age: 34
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Mjetal!!!
  • Auto: Golf Mk2 1.6D
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #74 poslato: Jun 16, 2010, 02:04:55 pre podne »
Citat
Sta god vozio ok je samo da nije TNG kako nas narod voli da "mnogo" stedi poceli su da pale auto na plin i naravno rastelovali ventile

ova recenica je stvarno za  boodala boodala boodala pogotovo deo na kraju  lollol

paljenje na plin moze konkretno da shebe sam uredjaj a nikako ventile a pogotovo ne da ih rasteluje posto oni ne mogu da se rasteluju osim ako nije u pitanju jugo ili neka honda koja ima mehanicke podizace ali ni tad nista nece da fali ventilima nego plinskom uredjaju. konkretno na venturiju strada membrana, sto i nije neka velika steta, a na sekventu stradaju dizne...




Zapravo se i radilo o coveku koji je imao Hondu matoru...anyway,uopste nije bitno...ne moze ici isto na plin kao i na benzin,to su gluposti,prvo nije podjednako startan,been there done that,,,ako neko oce da spara neka lepo pazari diesela sa malom potroshnjom,a ne kao...necu bosch pumpu jer dok ne ugreje zvuci ko traktor,al zato napravicu sranje pa cu na benzin staviti TNG...ne bi ja drugari vozio bocu tu u kolima,nema leba...postujem ako neko voli plin,ko voli nek izvoli,zaista nemam nista protiv,ja ne bih nikada tako nesto uradio...zaista!!!Testirao sam i ladu nivu koja ima plin,terali smo ga drugar i ja na Zlatibor,nije ista prica,a problemi sa ventilima postoje,generalno sa celim sistemom prilikom paljenja na plin,a valjda sada prave automatsko paljenje na benzin i automatsko prebacivanje ne plin...anyway,dalje TNG od mene...jos uvek nista od toga mi ne uliva poverenje da je 100% pouzdano i sigurno,a da ja po visokim temperaturama vozam bocu plina,ma nema teorije...ko nema kesa neka ne voli benzin i eto resenja...mnogo filozofije niokocega,mislim nemojte zameriti...100 ljudi 100 cudi...pozdraVW
Golf MK2 till death...

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #75 poslato: Jun 16, 2010, 04:15:24 pre podne »
O cemu ti pricas, vozio si se u Ladi sa plinom, i to ti je glavno iskustvo da pricas o TNG-u?  bonk bicedobro
Evo, Wele moze da te provoza na plin i na benzin, pa ti ako osetis razliku vise od 5, max 10% u ta 2 slucaja, onda slobodno pricaj i dalje da plin ne valja.

A te predrasude da plin moze da explodira, dalje to od mene itd... babske price... Pa pre ce da ti otkazu kocnice i da se zbog toga slupas, nego sto je verovatnoca da ti pukne boca... beer

Vozim i ja dizela, ali sve ima svoje vrline i mane  ;)

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #76 poslato: Jun 16, 2010, 08:34:06 pre podne »
no coment

Van mreže buzUki

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 211
  • Age: 34
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Mjetal!!!
  • Auto: Golf Mk2 1.6D
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #77 poslato: Jun 16, 2010, 08:53:35 pre podne »
O cemu ti pricas, vozio si se u Ladi sa plinom, i to ti je glavno iskustvo da pricas o TNG-u?  bonk bicedobro
Evo, Wele moze da te provoza na plin i na benzin, pa ti ako osetis razliku vise od 5, max 10% u ta 2 slucaja, onda slobodno pricaj i dalje da plin ne valja.

A te predrasude da plin moze da explodira, dalje to od mene itd... babske price... Pa pre ce da ti otkazu kocnice i da se zbog toga slupas, nego sto je verovatnoca da ti pukne boca... beer

Vozim i ja dizela, ali sve ima svoje vrline i mane  ;)

Hvala lepo B) Naravno...Lada Niva nije bila jedino iskustvo,bilo je tu i japanaca,ali u svakom slucaju dao sam primer Nive ('08 god) rekao da se u vuci osecala razlika,sto je 100% sigurno,nevazni procenti...stvar je u tome,sto je jaca masina,manja je razlika  beer ali desavalo se bile bapske price ili ne,vozis BOCU u gepeku,ne ne znam narode,ja ne bih da ispadnem Mr. SmatASS ali ja bih zaobisao TNG makar iz fix ideje,mozda sam i kraj ociju slep,naprosto...isto kao da me ubedjujete da je Pamela riba,a ja da to naprosto ne vidim  lollol lollol I jos jedna stvar,cim pomenes da imas nesto protiv TNG odma ljudi da te ubiju  beer beer beer A vi Zemunci sto se durite,evo moze nadoknada,posto sam kod Parka u Vrtlarskoj mozemo na  beer beer beer Ja castim Gedoru i Wele-a(Zemun)  beer beer beer
Golf MK2 till death...

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #78 poslato: Jun 16, 2010, 08:58:29 pre podne »
docemo ja i vele sa njegovim plinskim uredjajem na po jednu

Van mreže zverko

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 357
  • Karma: +1/-0
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #79 poslato: Jun 16, 2010, 09:25:03 pre podne »
ja ne mogu da verujem sta citam i ovakva pisanija su u najmanju ruku smesna. na nekim forumima se za takve stvari dobija BAN jer su u pitanju NEISTINE i DEZINFORMACIJE. covek koji vozi G2 1.6D a plin je probao sa Ladom Nivom i "nekim" japancem prica o plinu i voznji na plin   lollol... a da pri tome ja napisem nesto o tuniranim automobilima na plin sto nije rekla kazala i sto moze da se proveri na netu... nemam reci... ono sto mogu da primetim jeste da covek ne zna na kom principu radi plinski uredjaj tj da to sto prica da nece da vozi bocu leti kad je vruce nema veze s'vezom. da li ste nekad culi za multi ventil na boci i njegovu funkciju ??? konkretno sto se weletovog golfa tice, potpisujem da nema razlike u voznji benzin i plin a i da ima tih 5-10% na toj snazi ne moze da se oseti. dakle, pricamo o automobilima a ne taljigama i veliki je problem sto veliki broj korisnika LPG-a ne zna kako auto moze da radi na plin jer im je uredjaj ugradjivao suster uz pomoc stapa, kanapa i bastenskog creva.

voznja na dizel je sve samo ne stednja jer sve sto se ustedi na razlici u ceni goriva i potrosnji istog se nadoknadi na servisu. dizel je isplativ, ponavljam ispaltiv jedino ako se za kratko vreme predje puno kilometara. znaci ne stedljiv nego isplativ tj da za ulozeno dobijete ocekivano a to je trouble free km.

« Poslednja izmena: Jun 16, 2010, 10:57:13 pre podne od strane zverko »