Autor Tema: Rucica menjaca zapinje u prvu brzinu golf 4  (Pročitano 36537 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Rucica menjaca zapinje u prvu brzinu golf 4
« Odgovor #20 poslato: Mart 26, 2018, 11:43:03 pre podne »
ECW

1. 33/10 (3.300)
2. 35/18 (1.944)
3. 34/26 (1.307)
4. 35/34 (1,029)
5. 36/43 (0,837)

Prenosi u menjaču su u potpunosti isti kao i na 2.0 menjaču kod EGV koji sam ja uzeo.

Jedina razlika je u prenosu diferencijala  ECW 70/19 (3,68), a kod EGV kraći 72/17 (4.23)

U suštini ako je menjač remontovan i ispravan, a brzine se šaltuju zadovoljavajuće ne bi trebalo ništa da diraš.
U slučaju da je potrebna popravka na biraču imaš alternative, pa kad se već radi vredi prebaciti na noviji sistem.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Rucica menjaca zapinje u prvu brzinu golf 4
« Odgovor #21 poslato: Mart 26, 2018, 02:35:19 posle podne »






Evo par slika, nije bio opran menjac ali vidi se valjda nesto... Ok je sada sve od kada sam pomerio malo na onom srafu sto si mi rekao, nisam nesto probao mnogo, jedan kraci krug jer me je sneg zatrpao ovih dana pa cekam da se ovo sredi da probam na duzu stazu ali mislim da je to to, ostaje za sada taj sitni luft na ovim biksnicama ali i to nije strasno, ja sam ga tako zatekao kada je bio 5 god star a stanje mu se nije pogorsalo do sada, gledacu da i to sredim cim budem mogao...
Hvala ti puno na ovim iscrpnim informacijama drug
« Poslednja izmena: Mart 26, 2018, 02:46:01 posle podne od strane vladegti »

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Rucica menjaca zapinje u prvu brzinu golf 4
« Odgovor #22 poslato: April 16, 2018, 02:00:23 posle podne »
Evo ja razmisljam da skinem ovo oko rucice menjaca pa da vidim sta mogu uciniti sa ovim luftovima i biksnama nego me zanima da li se svemu moze pristupiti odozgo ili mora nesto na kanalu, da se auspuh skida daleko bilo itd...?

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Rucica menjaca zapinje u prvu brzinu golf 4
« Odgovor #23 poslato: April 16, 2018, 02:09:56 posle podne »
MK2 i MK4 isto skida se odozdo, otkači se auspuh, skine zaštita pa onda birači, sajle, šipke i ostalo. Ako misliš na MK4 onda možeš da fiksiraš krajeve sajli ili da ih neko drži pa možeš osetiti luft na ručici birača.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Rucica menjaca zapinje u prvu brzinu golf 4
« Odgovor #24 poslato: April 16, 2018, 03:02:14 posle podne »
 :( ipak cu to onda ostaviti za neki drugi put... I nema bas neki luft  biggrin
Raca hvala ti puno na brzom odgovoru...

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Rucica menjaca zapinje u prvu brzinu golf 4
« Odgovor #25 poslato: April 20, 2018, 09:11:25 posle podne »
A kako ide u prvu kada je auto ugasen i ocel da zakrci u rikverc?
Meni lici da kvacilo ima vazduha. Lici mi zato sto nisi nigde pomenuo ove dve stavke ugasen kako ide u prvu i rikverc kada radi.
A kako da ozracim kvacilo, moguce da ima vazduha jer nekada nece u rikverc pa moram da ponovim kvacilo, nekada ugasen nece u neku brzinu... E sta meni ovaj menjac radi, kupicu reno 4 sa onim kisobranom  driving

Van mreže goransd22

  • VW Početnik
  • Poruke: 44
  • Age: 48
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Volkswagen Golf 4
  • Auto: Volkswagen Golf 4
Odg: Rucica menjaca zapinje u prvu brzinu golf 4
« Odgovor #26 poslato: April 21, 2018, 06:18:13 posle podne »


Ovaj šraf služi za štelovanje vertikalnog pomeranja birača.
Ručica u kabini treba da bude nategnuta na levo za položaj 1-2, a onda sa ovim šrafom tražiš visinu kada birač na menjaču levo desno upada u brzine bez otpora. Ako je loše uštelovano teško će upadati u 1 ili će umestu u 1 ubacivati u R.

Na MK2 se olabavi šipka kod mehanizma birača što je zašrafljen na letvu volana, pa se zaključa birač i onda ponovo stegne šipka.



Luft na kompletnom mehanizmu treba da bude sveden na fabrički minimum kod bilo kog tipa birača da bi mogao da funkcioniše precizno. Uz veliki luft na određenim vezama štelovanje je besmisleno i nemoguće.

Raco , kazi mi samo koji je to sraf sa slike koji služi za štelovanje vertikalnog pomeranja birača.

Da li si to mislio na ovaj sraf
 


Inace objasnjenja koja si postavio su odlicna, sve pohvale.

Van mreže goransd22

  • VW Početnik
  • Poruke: 44
  • Age: 48
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Volkswagen Golf 4
  • Auto: Volkswagen Golf 4
Odg: Rucica menjaca zapinje u prvu brzinu golf 4
« Odgovor #27 poslato: April 22, 2018, 11:48:08 posle podne »
Koji je ovo tip menjaca i kako se on podesava ? Inace vozim GOlf 4 2002 go 77kw 1,6 benzinac









 majstor1

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Rucica menjaca zapinje u prvu brzinu golf 4
« Odgovor #28 poslato: Jun 02, 2019, 11:48:30 posle podne »
Prednost je preciznije i lakše šaltanje brzina, ja sam zamenio prvu varijantu birača bez tega sa poslednjom, gore desno na slici, i razlika u šaltanju je ogromna. Samim tim što su noviji znači da im je produžen i rok za održavanje, lakše je naći delove kako nove tako i polovne u dobrom stanju.

Postoji još jedan noviji tip birača koji je išao na 02S menjač 6 brzina (MK5). Nisam probao, promakao mi je jedan pokvareni menjač, ali mi izgleda da bi radilo. 02S je skoro isti menjač kao 02A i 02J s tim da je dodata 6-ta brzina.



ne može da se vidi na ovoj slici, ali teg (masa) je spušten niže u odnosu na MK4 birače.

Napisaću ti naknadno prenose za tvoj menjač. Kod je ECW, a brojevi posle znače da je napravljen 15.1.1999.
Pozz, pokidao sam menjac divljajuci a bio je nacet cuo se nesto, tako da mi sada treba ako neko ima da proda menjac za 1.8T sa 5 brzina noviji tip. Kod mene je 99 god januar stari tip menjaca koji je isao na golf 3 i inace se teze saltao uvek, ja bih ga i remontovao opet (kada bih uspeo da ubacim u njega tj da nadjem noviji sistem biraca) ali ovaj put kod nekog normalnog majstora da ga ne unakazi ko ovaj prosli put... Raca, da li pasu sajle i sa sestostepenog menjaca?
« Poslednja izmena: Jun 02, 2019, 11:50:32 posle podne od strane vladegti »

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Rucica menjaca zapinje u prvu brzinu golf 4
« Odgovor #29 poslato: Oktobar 16, 2019, 07:48:58 posle podne »
Ja se ne javih a proslo je dosta vremena... uradjen remont menjaca kod Gorana u Zemunu i sada je ok, jedino sto malo nesto se cuje kada pustim kvacilo, otprilike neki lezaj spojnicke ako se ne varam, ne cuje se mnogo ali on se nije cuo pre remonta, a menjao je glavnu osovinu neku ubacio naravno polovnu i eto... malo se cuje. I stavljen zupcanik diferencijala sa 1 zubom manje jer nije imao isti tako da je sporiji auto za nekoliko kmh... Ne znam da li je moguce ovaj lezaj spojnicke do tocka sto se nalazi da se otvori da se zaneni ovako bez skidanja menjaca, mozda bude do njega... zamenio sam i sajle biraca i birac od novog tipa sve stavio i sada je to drugi auto, zahvaljujuci Raci, malo sam mu dosadjivao. Hvala Raca na pomoci, bez tebe ne bih odradio ovo sve i pokupio sve potrebne delove...

Van mreže Ogish4

  • VW Početnik
  • Poruke: 147
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon mk3 1.2 TSI 2017.
Odg: Rucica menjaca zapinje u prvu brzinu golf 4
« Odgovor #30 poslato: Novembar 16, 2021, 07:17:37 posle podne »
@raca1 i ostali

Da li je neko menjao krajeve sajli menjaca?

Da li neko zna sta je first gear getter i da li je neko to menjao: