Autor Tema: Kripto valute  (Pročitano 14091 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1259
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Kripto valute
« poslato: Decembar 16, 2017, 03:05:34 posle podne »
Da li znate nekog da je od ovih transakcija nešto realno zaradio? Znači, keš u rukama.

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Kripto valute
« Odgovor #1 poslato: Decembar 16, 2017, 04:24:51 posle podne »
Kolega je zaradio 140.000e za sad, jel dosta?
Drugi je u zadnjih 15ak dana 1600e kesirao
ja imam za paket piva :)
lollol

Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1259
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: Kripto valute
« Odgovor #2 poslato: Decembar 16, 2017, 10:26:01 posle podne »
Da li je dosta? Zavisi koliko je uložio :) i da li je to podigao ili čeka da se duplira?

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Kripto valute
« Odgovor #3 poslato: Decembar 16, 2017, 11:02:26 posle podne »
kupio je 10 btc kad je bio 200$ jedan , mi smo mu pricali da proda kad je skocio na 2000$ .. pa kad je na 4000$ odleteo.. kaze covek, prodajem kad imam da otplatim kucu.
ceka februar , kaze da ce da skoci na 40k i onda ide gajba + vRs oktavija lollol
ovaj drugi je podigao pare , sve regularno. uplatio je 4k pre jedno 2-3 nedelje sve u koracima, i kaze da je digao sve jer je krenuo da puca psihicki kad skace gore-dole kurs, a i ostace bez jaja ako pukne pare.

trenutno su kriptovalute i dalje kocka , ali je rizik manji nego u kladionici , a dobit veca nego na berzi, zato dosta ljudi ide na tu varijantu. ja ne bi preporucio nikome da proba da zivi od toga, jer moze sutra da ustane bez prebijene pare.
ja sam pre tacno 7 dana otvorio racun , nosen njima dvojicom, i stavio 50e za foru, sad je na 60e , znaci ako nastavi tim tempom da raste, imam svaki vikend po 10e za pivo :D

kad smo vec pri temi.. u igri su i etherium i litecoin .. sve ostalo su neke mucke i prevare, to ni ludom ne preporucujem.
etherium ide polako na gore al konstanto, litecoin skace gore-dole, u prosle 3 nedelje je sa 70e skocio na 250e, tu ko je imao nekih para se fino omastio, sad stagnira.

sve u svemu ja bi savetovao ko ima 50ak evra da ubaci na po svaki od ovih , pa ce biti uvek nekog rasta.
lollol

Van mreže Makoo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 710
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +7/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III 1.4
Odg: Kripto valute
« Odgovor #4 poslato: Decembar 17, 2017, 12:42:14 pre podne »
Ja sam hteo lre par gosina kad je Bitcoin bio 100$ da kupim 5 (za toliko imao love ) pa da probam šta bude. Drugari mi pričali da ne bacam te pare (18god) nego da eto uložim u sebe... Poslušao i zajebao se... Sada bih imao za jedan lep stan u Beogradu...

Ethereum i Litecoin su sada zanimljivi za ulaganje. Ko ima vremena za to, može lepu paru da napravi. Treba imati vremena za to. Prodati ga kad skoči, pa kupiti ka padne. A za sve to moraš imati malo znanja i dosta sreće.

Sent from my HTC Desire 630 dual sim using Tapatalk

Golf III 1.4 / Audi A4 1.8T S-Line Restyling

Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1259
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: Kripto valute
« Odgovor #5 poslato: Decembar 17, 2017, 01:09:13 posle podne »
Mene ovo podseća na piramidalnu štednju, Dafinu i Jezdu, kad su ljudi u jednom momentu imali silne pare ali nisu mogli da ih podignu pa ostali i bez početnog uloga... a primamljivo je, ajde još malo, pa još malo... ništa ne radiš a kapital se nenormalno uvećava...

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Kripto valute
« Odgovor #6 poslato: Decembar 17, 2017, 03:02:07 posle podne »
Interesting.  :68

Van mreže Makoo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 710
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +7/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III 1.4
Odg: Kripto valute
« Odgovor #7 poslato: Decembar 17, 2017, 03:38:26 posle podne »
Lako se izvlače pare, nemoj to da vas plaši.

Sent from my HTC Desire 630 dual sim using Tapatalk

Golf III 1.4 / Audi A4 1.8T S-Line Restyling

Van mreže Lepi

  • Moderator
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 4778
  • Lokacija: Canada
  • Karma: +192/-83
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Rabbit 2.5
Odg: Kripto valute
« Odgovor #8 poslato: Decembar 17, 2017, 03:53:12 posle podne »
Mene ovo podseća na piramidalnu štednju, Dafinu i Jezdu, kad su ljudi u jednom momentu imali silne pare ali nisu mogli da ih podignu pa ostali i bez početnog uloga... a primamljivo je, ajde još malo, pa još malo... ništa ne radiš a kapital se nenormalno uvećava...


To je to, to je i moje misljenje, apsolutno.

Preveliki je rizik. Ko ulaze malo ok je.
Ali covek mora da bude spreman da sta god da je ulozio, da ne racuna da tu vise ima para. To ce sve puci jednog dana, samo se ne zna kada.

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Kripto valute
« Odgovor #9 poslato: Decembar 17, 2017, 04:53:28 posle podne »
Ne zaboravite i trećeg musketara iz tog "lanca sreće" mister Karića....   isto sranje.... prvi ko zaradi to je dok ne navuku sve više i posle svi dobiju ono.
U tuđe ruke jedino "ona" stvar raste. Tako su govorili naši stari a i sad je isto.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Kripto valute
« Odgovor #10 poslato: Decembar 17, 2017, 10:59:16 posle podne »
jel moze neko od admina lock da stavi, posto vec nema veze sa kriptovalutama prica.
lollol

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1696
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Kripto valute
« Odgovor #11 poslato: Decembar 17, 2017, 11:03:27 posle podne »
Htedoh i ja isto da napisem.
Odose u teorije zavere...

Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1259
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: Kripto valute
« Odgovor #12 poslato: Decembar 17, 2017, 11:30:06 posle podne »
Da li je zavera ili nije ne znam... vreme će pokazati...
Činjenica je da Raiffaisen banka ne dozvoljava kupovinu ovih valuta sa svojim platnim karticama. Kažu da to spada u domen kockarnice i da uzalud otvaramo devizni račun jer nećemo moći njima da plaćamo.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Kripto valute
« Odgovor #13 poslato: Decembar 17, 2017, 11:48:07 posle podne »
Haha, kriptovalute su prave isto kao i taj papir koji zovete novcem i kojim kupujete hleb, kola i sve ostalo. Nije nikakva piramida, vec sistem na koji te banke ne mogu da uticu i zato ga se plase. To sto banka nesto ne dozvoljava, ne znaci da stite nas nego sebe.

Kolega ima dva i po bitkoina, kupio jos dok je bilo oko 50 evra. :)

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Kripto valute
« Odgovor #14 poslato: Decembar 18, 2017, 12:16:17 pre podne »
''Bitkoin i u Srbiji - može u restoranima, bolji za onlajn''

http://rs.n1info.com/a348027/Biznis/Bitkoin-u-Srbiji.html

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Kripto valute
« Odgovor #15 poslato: Decembar 18, 2017, 02:11:41 pre podne »
Haha, kriptovalute su prave isto kao i taj papir koji zovete novcem i kojim kupujete hleb, kola i sve ostalo. Nije nikakva piramida, vec sistem na koji te banke ne mogu da uticu i zato ga se plase. To sto banka nesto ne dozvoljava, ne znaci da stite nas nego sebe.

Kolega ima dva i po bitkoina, kupio jos dok je bilo oko 50 evra. :)
Bravo, apsolutno tacno :)
Konkretno bitcoine treba porediti sa recimo zlatom.. zasto ima neku vrednost? pa zato sto ga ima malo, inace samo po sebi nije korisno preterano. Bitcoinima skace cena zato sto je logika takva da je svaki sledeci teze izracunati ( novi coini se dobijaju matematickim formulama , to je to "kopanje" ).
Trenutno je neka prognoza da ce do kraja 2018 da skoce na 40k

I drugi deo je frka u evropi / americi , posto profit od bitcoina nije oporeziv (barem ovde je tako) , i onda je cela frka po bankama oko toga. Dodatno nije centralizovana stvar i nemaju uvid u tvoj novcanik i paypal recimo, kao sto imaju u bancne racune( cak iako im ne javis da imas) .

To za raiffaisen banku ne verujem, jel imas negde napismeno da "ne dozvoljavaju kupovinu" ? Posto je online usluga i nema sta tu oni da hoce il nece koliko ja znam.
lollol

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Kripto valute
« Odgovor #16 poslato: Decembar 18, 2017, 02:18:56 pre podne »
Za zlato nisi sasvim u pravu. Ono ima vrednost zbog svojih jedinstvenih svojstava za metal, a ta traznja ga cini da ga ima "malo" koliko god da ga ima.
Novac je roba, a ovo je cist primer ponude i potraznje. Niko vise ni ne govori kako se dobija ova roba vec se samo razmislja "kupi jeftino prodaj skupo". To je i do sada uvek moglo ako se bacite na berzu, ali nije bilo toliko medijski interesantno. Prakticno cela planeta je laboratorija za manupulisanje ljudima. Mozemo da ignorisemo zavere i ostalo, ali definitivno postoji borba na svetskom trzistu oko ove valute gde trebaju kriptovalute da podrze petrodolar kojem se ne pise dobro. Kao sto banke opstaju zahvaljujuci sto nam prodaju nepostojeci novac, a svoju politiku baziraju na poverenju gradjana kojima skidaju kozu sa ledja, tako i ova valuta ce da raste dok je ljudi traze i dok raste medijski hajp oko toga.
Kad pukne sve bice bar veoma povoljno 1080 grafickih :)
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Kripto valute
« Odgovor #17 poslato: Decembar 18, 2017, 09:19:55 pre podne »
ima neku vrednost u industriji sada, kada je krenulo da se koristi kao valuta bas i ne znam za sta su ga koristili sem za dekoraciju, na to sam mislio :)
berza je jako slicna, samo nema toliku profitabilnost.. 2000% rasta za godinu dana imajo samo startup firme koje prolete sa nekim izumom , pa i tu treba da imas srece da i imaju akcije na prodaju, i da bas ta koju si izabrao uradi nesto... za istih godinu dana su google akcije skocile za 20% ukupno.
lollol

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Kripto valute
« Odgovor #18 poslato: Decembar 18, 2017, 12:01:02 posle podne »
Osnovno, ono je vecno sto mu daje poverenje za dugotrajnu vrednost u trgovini. Moramo da dotaknemo u teorije zavere i misterije. Zlato je jedinstven metal na planeti i postoje zapisi klinastim pismom da su Anunaki (pracivilizacija - potomci Bogova) dobili naredjenje "od gore" da iskopavaju zlato. Teorija je da su Anunaki i napravili Adama i Evu (od Adamovog rebra) kako bi kopali zlato umesto njih. Ista prica stara nekoliko hiljada godina obitava u Mesopotamji, Juznoj i centralnoj Americi i Juznoj Africi. Iako na planeti postoje i drugi lepi elemeti za ukrasavanje, zlato je u svim civilizacijama imalo ulogu neceg cega mora da se ima sto vise.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1259
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: Kripto valute
« Odgovor #19 poslato: Decembar 18, 2017, 04:36:34 posle podne »

To za raiffaisen banku ne verujem, jel imas negde napismeno da "ne dozvoljavaju kupovinu" ? Posto je online usluga i nema sta tu oni da hoce il nece koliko ja znam.

Ja sam lično bio u petak u ekspozituri u Kikindi i rekli su mi da ne može.