Autor Tema: Passat B5.5 trese pri malom gasu  (Pročitano 17657 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže loshmi88

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Lokacija: Pn
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #20 poslato: Jun 20, 2019, 12:14:48 posle podne »
Hvala braco, ali mojim mukama nigde kraja. Rekao je juce, za danas u 12h je gotov. Proslo je 13h, ne zove me. Kupio sam roaming minute, zovem jedan br fax se javlja, zovem drugi ne javlja se, zovem treci javlja se Kostas koji pojma nema, kaze da zovem Miltosa koji se ionako ne javlja. Samo da izludis sa njima, cisto da mi ne budemo najgori...

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka


Van mreže Zuja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 640
  • Age: 28
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +8/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: A4 B7 2.0tfsi
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #21 poslato: Jun 20, 2019, 12:17:19 posle podne »
Ma nema nista gore kad ti u inostranstvu stanu kola , kad ti zavrse udri im tamo losu ocenu , posto kazes da imaju dobre ocene.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Audi A4 2.0Tfsi / 2005 / S line
Ex Audi A3 1.9Tdi /  1998 / 90ks
Ex Audi A6 2.5Tdi / V6

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4811
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-120
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #22 poslato: Jun 20, 2019, 02:12:07 posle podne »
Nema on sta udarati losu ocjenu sto je sam idiot krenuo u Grcku sa neispravnim autom. Kvar se nije dogodio usput nego se tako vozi mjesec a mozda i vise. Ali balkanac ko balkanac uvjek ce pljuvati po drugom kad sam zasere
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Zuja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 640
  • Age: 28
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +8/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: A4 B7 2.0tfsi
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #23 poslato: Jun 20, 2019, 02:23:47 posle podne »
Nema tu veze sa kvarom nego sa majstorem ,cinjenicu da nije smeo da krece je prihvatio i shvatio i to ce ga kostati oko 150eur , ali ga sad zeza majstor svaki dan sutra kaze (to mi je mnogo poznato) , ali je najveci problem sto on ima 10dana fore odnosno manje.
Audi A4 2.0Tfsi / 2005 / S line
Ex Audi A3 1.9Tdi /  1998 / 90ks
Ex Audi A6 2.5Tdi / V6

Van mreže loshmi88

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Lokacija: Pn
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #24 poslato: Jun 20, 2019, 03:38:53 posle podne »
Da si procitao temu, sam bi shvatio da sam ja sebe slicno okarakterisao, postedeo bi sebe postovanja. Ako ti je tako milo da me vredjas, neka, nadam se da si sebi podigao ego. Samo kad vredjas, vredjaj makar direktno, kad vec vise volis preko slova tako da se izrazavas. / on topic, javio se Grk, kaze da je sve u redu sa pedalom kvacila, da jos da promeni ulje i zvace me da dodjem po auto. Kapiram da ovo razvlacenje znaci ili da opravda visoku cenu koju je vec zadao ili da me dodatno ojadi. Ali neka on sredi, necu žaliti novac. Javljam kasnije kad preuzmem auto kako sam prosao...

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka


Van mreže Dalibor kv

  • VW Početnik
  • Poruke: 89
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #25 poslato: Jun 20, 2019, 04:17:45 posle podne »
Sa srećom burazere!Nije ti lako.A o odrzavanju auta jbg. ono sto je do tebe bilo ti si pregledao i sredio.Verujem da nikome od nas auto nije 100% ispravan i da moze da se zakune da mu nece stati.Preko 50% ljudi sigurno vozi sa dotrajalim plivajućim i tako krenu na put pa kako bude.Takva nam sudina.Nek tebi to ostane na tih 150e i u zdravlje.Pre dve god. Sam imao veci problem od tebe sigurno.Klinac mi se razboleo 3 dana sam bio sa njim u Solunu u bolnici,1302e hteli da mi naplate ne iteresuje ih osiguranje.Jedva sam se izvukao.Tako da uzivaj u preoatalom odmoru.Cekam da vidim sta ti je rekao.

Послато са SM-G930F помоћу Тапатока


Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #26 poslato: Jun 20, 2019, 07:01:41 posle podne »
Grešiš druže, ima i nas kojima su automobili 100% ispravni i koji se smemo zakleti da nam auto neće nigde stati.

Pitaj RUSa ili Zokija da li na put kreću sa ispravnim ili poluispravnim autom.

I Paul se polako sprema za putešestvije od par hiljada km u kratkom vremenskom intervalu pa me baš zanima da li na taj put kreće sa neispravnim automobilom.

A kada je taj isti Paul rekao da bi svi da voze auto od 10000e a nemaju ni 100e za običan servis, mnogi su digli nos mada ih ja u potpunosti razumem. Jbg, istina najviše boli.
Ova tema je samo klasična potvrda da je bio u pravu za sve ono što je napisao.

Meni samo nije jasno zašto kolega pominje srbiju i grčku, kaže, oseća se tamo skroz nezaštićeno. A od koga to očekuje zaštitu kada se on prvi nije zaštitio od samog sebe.
Svesno je krenuo na put sa neispravnim autom i sad šta je tu je. Zato svi ovi komentari neka budu dobronamerni i za nauk svima drugim koji kreću bilo gde preko grane.

Ja bih drugačije postupio u odnosu na njega.

Da je u pitanju neki manji i standardni kvar onda ok, teraš kod majstora i to je to. A koliko sam ja skapirao čak ni majstor nije siguran u čemu je problem i da li će uspeti da ga odkloni. E tek onda može da nastane jeba ali neću da istrčavam .... Šta ako je komplet plivajući ovo ono  majstor1 ...

Ja bih porodicu, kontam da je sa njima, poslao busom nazad kući a ja sam krenuo kolima pa dokle stignem. Možda bi se dogegao do kuće a u najgorem slučaju šlepka pa kolko košta da košta. I verujte da bi to manje koštalo nego akcija koja ga očekuje ukoliko ga majstor ispali.

U svakom slučaju, želim mu svu sreću ovoga sveta ...



...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže loshmi88

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Lokacija: Pn
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #27 poslato: Jun 20, 2019, 08:15:49 posle podne »
Propisao je cilindar kvacila i crevo kod cilindra, zamenio je oba dela i kociono ulje. Vratio je kvacilo u predjasnje stanje s tim da je sada kvacilo mekse, tj bolje radi. Naplatio mi je 120€ i savetovao da u narednom periodu ipak promenim korpu kuci i po potrebi zamajac. Stradao je u putu potrosni deo na koji nisam mogao da utucem, za sve oni koji su pozurili da me osude. Pre puta sam zamenio sve filtere, ulje, oba zgloba ( desni prevetivno), oba stabilizatora i silen blokove na kriva ramena, posle svega toga radio reglazu. Pasat b5.5 ne kosta vise od 3500€, s tim da je ovaj kod nas od god dana i nema cenu za koju bih ga prodao. Ja radim za platu od 300€, za sve one koji misle da sam kamikaza, cisto da razjasnimo. Hvala svim dobrim ljudima na savetima i lepim recima, ovi drugi nisu vredni pomena. Poz

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #28 poslato: Jun 20, 2019, 08:25:38 posle podne »
Zaboravljaš da treba i da se vratiš kući, nemoj unapred da zatvaraš vrata dupetom  beer ...
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže loshmi88

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Lokacija: Pn
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #29 poslato: Jun 20, 2019, 08:36:11 posle podne »
Vrati se na moj post pa jos jednom procitaj ceo, a ti ako si se sam pronasao u ovoj drugoj grupi ljudi, verovatno to nije tako slucajno i sumnjam u istinitost tvojih lepih zelja.
Edit: iskreno nikom ne zelim da se desi bilo kakav kvar ili havarija bilo gde a kamoli u inostranstvu. Pazite samo u sta se kunete jer zapamtite karma je kucka.
Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
« Poslednja izmena: Jun 20, 2019, 08:40:47 posle podne od strane loshmi88 »

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #30 poslato: Jun 20, 2019, 08:53:22 posle podne »
Vidi ovako, nisam se pronašao u toj grupi ljudi ali sam ti se zahvalio u ime onih koje prozivaš.

Do malo pre si plakao i kukao ko devojčica a sad ti se odjedamput vratilo samopouzdanje i prozivaš. Klasična odlika balkanaca mada ti je kolega to detaljnije objasnio u par postova iznad.

Opet ću ti ponoviti, nemoj da zatvaraš vrata dupetom jer ti predstoji povratak kući.
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže loshmi88

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Lokacija: Pn
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #31 poslato: Jun 20, 2019, 09:07:00 posle podne »
Ne pratis dobro temu, samo simpatises te ozlojedjene ljude ako vec nisi uz njih. Nemam nameru da se prepirem sa tobom. Zelim ti da nikad ne 'zakukas' kao ja, bez obzira sto ti vidim meni zelis i tezi kvar uz put. Moju srecu mesas sa nekim samopouzdanjem, koje ja nikad i ne gubim bez obzira da li sam u problemu ili ne. Podseticu sve koje mrzi da procitaju da sam sam napisao da sam ja skolski primer kako ne treba, nego da auto treba da se dovede u tip-top stanje pre puta i da uce iz moje greske. Ne razumem kako zatvaram vrata dupetom? Hoces ti doci da me slepas ili neko drugi ako mi nedaj Boze stane auto uz put.? Razmisli samo kakav si covek sa takvim zlim zeljama, a skoro pa si duplo stariji od mene. Moze lock ove teme, da ne idemo u off.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka


Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4811
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-120
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #32 poslato: Jun 20, 2019, 10:45:20 posle podne »
Kada krecem sa autom ili se krecem pod malim gasom u guzvi, poprilicno trese. Sumnjam na kvacilo, ali zar mora sve da se menja da bi se otklonio kvar? Saznao sam da delovi kostaju oko 40k din i da postoji neka druga varijanta, cini mi se da je prodavac delova rekao fiksno kvacilo ili sl i to kosta duplo manje. Koja je mana te jeftinije varijante? I da li neko ima slican problem? Napomenucu samo da menjac glatko radi. Laik sam i hvala unapred na odgovorima.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka



Halo majstore od kada je datum prvog posta?

AndrejaKG ja radim u ovlastenom Bosch servisu u Njemackoj i nekada djelove cekam po 3-4 dana tako da niko ne moze garantovati kad ce auto biti gotov.

Niko ne moze garantovati za ispravnost auta 100% ali se osigura i ne kuka okolo. Ja naprimjer imam ADAC sa svim mogucim pogodnostima jer vozim familiju. Dobro si i prosao sa 120€, ali jesi li siguran da ti nece u povratku taj zamajac sto skace i sto je rastresao cilindar kvacila izletit na cestu?
Dosta od mene. Sad ce poceti ubjedivanje da te Grk zajebao i uzeo ti pare za nista
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Goske

  • VW Početnik
  • Poruke: 96
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #33 poslato: Jun 20, 2019, 11:13:37 posle podne »
Propisao je cilindar kvacila i crevo kod cilindra, zamenio je oba dela i kociono ulje. Vratio je kvacilo u predjasnje stanje s tim da je sada kvacilo mekse, tj bolje radi. Naplatio mi je 120€ i savetovao da u narednom periodu ipak promenim korpu kuci i po potrebi zamajac. Stradao je u putu potrosni deo na koji nisam mogao da utucem, za sve oni koji su pozurili da me osude. Pre puta sam zamenio sve filtere, ulje, oba zgloba ( desni prevetivno), oba stabilizatora i silen blokove na kriva ramena, posle svega toga radio reglazu. Pasat b5.5 ne kosta vise od 3500€, s tim da je ovaj kod nas od god dana i nema cenu za koju bih ga prodao. Ja radim za platu od 300€, za sve one koji misle da sam kamikaza, cisto da razjasnimo. Hvala svim dobrim ljudima na savetima i lepim recima, ovi drugi nisu vredni pomena. Poz

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
Drago mi je da si resio problem, prijatan odmor u nastavku i srecan put u povratku

Sent from my LG-H872 using Tapatalk


Van mreže loshmi88

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Lokacija: Pn
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #34 poslato: Jun 20, 2019, 11:42:36 posle podne »
Hvala Goske ljudino, u startu si znao sta je problem i rekao si mi preko poruka, ali skroman covek se ne hvali, svaka ti cast. Puno pozdrava, pa da odemo na pice Boze zdravlja.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka


Van mreže Zuja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 640
  • Age: 28
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +8/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: A4 B7 2.0tfsi
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #35 poslato: Jun 20, 2019, 11:49:07 posle podne »
Kada krecem sa autom ili se krecem pod malim gasom u guzvi, poprilicno trese. Sumnjam na kvacilo, ali zar mora sve da se menja da bi se otklonio kvar? Saznao sam da delovi kostaju oko 40k din i da postoji neka druga varijanta, cini mi se da je prodavac delova rekao fiksno kvacilo ili sl i to kosta duplo manje. Koja je mana te jeftinije varijante? I da li neko ima slican problem? Napomenucu samo da menjac glatko radi. Laik sam i hvala unapred na odgovorima.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka



Halo majstore od kada je datum prvog posta?

AndrejaKG ja radim u ovlastenom Bosch servisu u Njemackoj i nekada djelove cekam po 3-4 dana tako da niko ne moze garantovati kad ce auto biti gotov.

Niko ne moze garantovati za ispravnost auta 100% ali se osigura i ne kuka okolo. Ja naprimjer imam ADAC sa svim mogucim pogodnostima jer vozim familiju. Dobro si i prosao sa 120€, ali jesi li siguran da ti nece u povratku taj zamajac sto skace i sto je rastresao cilindar kvacila izletit na cestu?
Dosta od mene. Sad ce poceti ubjedivanje da te Grk zajebao i uzeo ti pare za nista
Ma znam ja da radis u nemackoj u servisu samo nisam znao u bosch-ovom da radis , znas znanje vidim od kad sam na ovom forumu nego u zadnje vreme malo preterujes sa porukama , izdrkavas se a znas da je ovde teska situacija , to sam izvukao iz vise postova ne samo iz ovog.
Audi A4 2.0Tfsi / 2005 / S line
Ex Audi A3 1.9Tdi /  1998 / 90ks
Ex Audi A6 2.5Tdi / V6

Van mreže Dalibor kv

  • VW Početnik
  • Poruke: 89
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #36 poslato: Jun 21, 2019, 07:46:15 pre podne »
Propisao je cilindar kvacila i crevo kod cilindra, zamenio je oba dela i kociono ulje. Vratio je kvacilo u predjasnje stanje s tim da je sada kvacilo mekse, tj bolje radi. Naplatio mi je 120€ i savetovao da u narednom periodu ipak promenim korpu kuci i po potrebi zamajac. Stradao je u putu potrosni deo na koji nisam mogao da utucem, za sve oni koji su pozurili da me osude. Pre puta sam zamenio sve filtere, ulje, oba zgloba ( desni prevetivno), oba stabilizatora i silen blokove na kriva ramena, posle svega toga radio reglazu. Pasat b5.5 ne kosta vise od 3500€, s tim da je ovaj kod nas od god dana i nema cenu za koju bih ga prodao. Ja radim za platu od 300€, za sve one koji misle da sam kamikaza, cisto da razjasnimo. Hvala svim dobrim ljudima na savetima i lepim recima, ovi drugi nisu vredni pomena. Poz

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
Ipak se sve dobro zavrsilo,cak i bolje nego sto si mislio(mslm u ceni).
Vratices se ti bez problema samo lagano,nije to neka kilometraza.Savet ako menjas set.Menjaj ceo set od istog proizvodjaca i obavezno plivajuci stavi,nista fiksni i te varijante.

Travelman, druze i dalje smatram da se ne treba toliko pouzdati u sigurnost automobila 100% .Auto je to.Covek je danas potpuno zdrav,a vec sutra cap infarkt i nema ga.Iz licnog iskustva.Dok sam radio u jednoj firmi,daju mi tada b6 sa predjenih 3500km nov, nov da idem iz K.M za Niš.Misliš auto 100% ispravan jer je nov.Mozes se zakleti zar ne?Krenem,uzivam ma milina cista.Dodjem do KV-a tu nesto zavrsio,idem KŠ,Pojate izlazim na auto put vozim tako, spicim malo po gasu do 200 cisto onako par kilometra merak jbg. Vratim se na standardnu voznju oko 120 i ne prodje malo auto stade!Izgubi snagu i cao.Zaustavna traka.Noge mi  se odsekle nije moj auto,ali ja nisam niucemu pogresio niti nesto silovao niti bilo sta.Auto u  garanciji naravno.Slepovanje do Niša.Dizna stradala.Dve su stradale u garanciji a dve nakon garancije.Izvinjavam se za off ali hocu da kazem da nijedan auto nije 100% siguran,nikad ne znas sta se moze desiti odjednom nenajavljeno.Sad cete reci a da, passat je imao fabricki problem sa tim diznanama.Da,ali ko je tada to mogao da zna?Auto nov!100% ispravan!!!
Losmi je lepo napisao da se kaje sto nije  i taj problem koji je imao  otklonio pre putovanja na more ali jbg.Zivimo u takvoj zemlji da nam je b5.5 luksuzan auto, sa nasim platama od prosek 300e. odrzavamo kako znamo i umemo sa tim parama.

U zdravlje svima i ne daj boze nikom kvar u inostranstvu.


Послато са SM-G930F помоћу Тапатока


Van mreže loshmi88

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Lokacija: Pn
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #37 poslato: Jun 21, 2019, 08:20:55 pre podne »
Apsolutno podrzavam i slazem se sa tvojim misljenjem, sve si lepo opisao. U zdravlje druze, živ mi bio. I hvala na savetu, skupljacu pare i stavicu najkvalitetnije delove koji su u prodaji.
Edit: Na temu da nsm je i b5.5 luksuzan auto. Kopkalo me to sto kaze Grk da du retki dizeli kod njih i ja resio malo da ga ispitam oko toga. Kaze on nije se lepo izrazio, retki su dizeli stariji od 2010 kod njih. A sad realno koliko je ljudi koji bi bili srecni kod nas da uopste voze neki dizel euro 3, tu se vidi gde smo mi ustvari, a to je samo jedan segment.
Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
« Poslednja izmena: Jun 21, 2019, 08:25:05 pre podne od strane loshmi88 »

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #38 poslato: Jun 21, 2019, 02:17:56 posle podne »
Da kažem i ja koju...

Da je kolega prošao 3 puta skuplje, nego sto bi prošao ovde, prošao je. Ovde bi bilo, mislim, max 40 evra, kod nekog krštenog majstora, ruke+deo. Tako gledano, prošao je skuplje. Ali sa druge strane, tako da se vraća kuci, sa velikim rizikom da mu auto stane nedge u nekoj nedođiji, a sa porodicom je...Sa te strane, prošao je jeftinije, izabrao mnogo manje zlo, najbolju stvar koju je mogao da uradi u situaciji u kojoj je bio.

Loshmi,
Kad dodješ kuci, treba da ispitaš zašto je cilindar procureo. Da li mu je jednostavno došao kraj samom po sebi ili je loš set kvačila to pruzrokovao. Ako je set kvačila dobar, a ovo ti se dešavalo dok si još bio kuci, znači da je cilindar već počeo da curi, a to si mogao da vidiš. Ako je loš set kvačila, to se čuje, trese, brunda,...da neke simptome, pa si i to mogao da rešiš. Drugarski pričamo. Znam da se nema para, znam da je skupo, znam da se radi mnogo, a zarađuje malo...Vidiš li koliko nas na forumu vozi taj auto i bar 90% nas ga vozi, jer za bolji nemamo, pa se i odričemo nekih drugih stvari, da bi taj auto držali ispravnim, jer smo svesni koliko nam taj znači za svakodnevno funkcionisanje i na sve to smo ljubitelji automobila, sto dodatno pojačava zelju da bude uvek sto ispravniji i bolji. Ali sada, šta je tu je, tebe niko od nas ovde ne može da ,,osudi" za tvoj postupak, kao što sam sebe osuđuješ. Većeg kritičara od sebe samog nećeš naći ni na ovom forumu, ni na bilo kom drugom mestu. Da je bilo načina da se tih 120 evra potroše na nešto pametnije na letovanju, bilo je, ali sada, šta je, tu je. Što kažeš, kada danas - sutra, neko bude imao sličan problem, a bude sa istim namerama kao ti, neka pročita ovu temu, pa neka ga navede da ne postupi isto. Ugodan ostatak letovanja ti želim. Tvoja porodica će bezbedno stići kući, a to je sada najvažnije.

Delovi za Passata B5.5 koji je auto star u proseku 17 godina su preskupi za naš standard, koliko god to zvučalo tako kako zvuči. Žalosno je to što sa prosecnom platom, ne možeš da održavas neki auto, koji nije redak, a star 17 godina, a da se nekih drugih stvari ne odričeš. Vožnja auta je skup ,,sport". Znači mnogo, ali i košta mnogo.


Dalibore,
Pa mislim da i ne može drugačije. Ja sam stavio Lukov kompletan set i prodavac je probao ispred mene, oba seta mi je izneo...Lukov i Sachsov i  on tvrdi da ne može da se stavi Sachsova korpa na Lukov zamajac. Probao je i pitao me je, da li cu samo lamelu, korpu i druk-lager ili komplet sa zamajcem, posto od oba prizvođača ima obe varijante i da ako cu varijantu bez zamajca, da uzmem Luk, jer je verovatno i zamajac taj.


Travi,
Uz poštovanje prema tvojim godinama i zivotnom iskustvu...I ja sam mišljenja da nijedan polovan auto nije 100% siguran. Koliko god da mi taj auto održavamo, čuvamo, pratimo šta mu se dešava...Jednostavno godina proizvodnje. Ja moj auto održavam dobro i uvek je ispravan. A pre puta, sve i da se ništa ne čuje, ide na stubnu dilazicu, odozdo komletan pregled trapa, da li nesto puklo, da li curi, da li se cuje i tako dalje. Kompletan mehanički pregled, to je pod obavezno. I ne bude nista vanredno, jer ja auto redovno održavam, ali volim da se prekontroliše pre puta. I ako ima 5000 km  ili manje do malog servisa, uradicu pre puta, naravno. Ali taj auto je, iako dobro održavan, star je 17 godina i kao takav nosi mnogo veci rizik, nego dobro održavan star 5 godina. Što kaže kolega, par godina star ispravan auto može da te izda, a ne 17 godina. To je jednostavno mašina, koja može da se pokvari u svakom trenutku. Ali ono sto kao vlasnici možemo, je da taj rizik svedemo na minimum redovnim pregledima i održavanjem.


Hvala svima koji ste odvojili svoje vreme da pročitate ovaj moj, ne tako kratak post.

I još jednom da poželim kolegi Loshmiju ugodan ostatak odmora i koliko može da ublazi neprijatnost koja mu se desila.
« Poslednja izmena: Jun 21, 2019, 02:23:52 posle podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Dalibor kv

  • VW Početnik
  • Poruke: 89
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #39 poslato: Jun 21, 2019, 03:12:53 posle podne »
BladeBG
Predhodni auto passat b5 81kw sam kupio sa vidno dotrajalom lamelom,kvacalo hvatalo pri samom vrhu.Ja sam sa tim autom i takvom lamelom za dve godine prosao oko 60000km bez problema.Sve dok jednog jutra ja mamuran seo u auto i onako mrzovoljno vozim i oklizne mi se noga sa kvacila pri promeni brzine i cap pukne korpa.Majstor me ubedi da mi je zamajac dobar i stavimo samo Set korpa lamela druk lezaj Valeov kostalo oko 22000din sa zamenom.Mislim da mi je zamajac bio sach ali ne mogu da tvrdim.
Posle toga kvacilo kao u sir propisna visina  odlicno sve.Bio sam nesto kod drugog majstora bošiste i on probavao nesto auto i nabedi me da me je ovaj predhodni zajebao i da mi je zamajac pri kraju kao lupa kad se gasi auto.To je bilo neko malo podrhtavanje al ajd.
Ono sto zna da izazive to neravnomerno gasenj i podrhtavanje je onaj ventil na egr-u koji vakumom zatvara dotok vazduha u usis.Ako on ne odradi posao auto se strese samo tako.
Bas sam se raspisao danas,privukla me tema.

Послато са SM-G930F помоћу Тапатока