Autor Tema: Kojekude po belome svetu i okolini . . .  (Pročitano 28619 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Kojekude po belome svetu i okolini . . .
« Odgovor #100 poslato: Avgust 13, 2016, 12:17:07 posle podne »
Citat
O Putu na Grossglockner nzm šta bi vam napisao

Napisi jos samo da si imao srece sa vremenskim uslovima jer koliko vidim po slikama, oni su bili idealni. Neko o takvom suncanom danu na Gross.u sanja godinu dana a kada ode doceka ga   badmood ...

Skoro sam bio u Trstu i planirao sam da skoknem i do Stelvio pass.a i napravim krug po tromedji A, I, CH a onda ovde postavim putopis. Vremenska prognoza na Alpima je bila nepovoljna pa sam zbog toga i odustao od tog izleta a kasnije sam u nekim putopisima procitao da su se mnogi bajkeri u tom periodu posmrzavali na nekih 10ak stepeni uz kisu i jak vetar pa je voznja vise bila mucenje nego uzivanje.

Na Budimpesti, Bledu i ceskoj kuhinji ti ne zavidim ni malo ali ti zato zavidim na suncanoj voznji po Alpima  driving ....

 :84 ... kako je princeza podnela serpentine, krivine, pritisak u usima i sve ostale situacije na tom delu puta. Meni je ćera jednom uneredila zadnje sediste  :31  :58 ...

Bravooo  bonk thumbup :25 ... ali stvarno :46 ... i jos jednom formidable congratulations ...

Hvala hvala ... ma ja sam bio ko malo dijete kad sam dosao do rampe ... zence poce da mi se smije veli vidji ga ko malom djetetu kad das cokoladicu ... u pocetku sam toliku tremu (od radosti) imao (jer mi je gross bio neispunjena zelja 10 godina) da je to smijesno .

Pa prognozu sam pratio 2 dana unaprijed i ujutro pred put se pokazalo da bi trebalo da bude OK (iako prognoza prije psavanja nije bila idealna)... medjutim usput kisa (oko Beca), zatim kako sam se priblizavao Salzburgu oblacno, oblaci gusti, svako "brdasce" preko 1000m n.m.v. nije mu se vidio vrh, a ljudi su me upozorili da ako u podnozju budem vidio da su gusti oblaci da slobodno okrenem nazad jer sve i da je suncano kad su na vrhu gusti oblaci nema vajde ici ... i tako smo supruga i ja vise gledali u oblake no pred put kako smo se priblizavali grossu ali potrefilo se odlicno vrijeme  :)

A princeza je tatin sin  biggrin ... podnijela ovu dionicu (ne samo nju) odlicno, a tek na vrhu Gross prije tunela kad sam je izveo na snijeg ... njenoj sreci nebijase kraja ... inace razgledala iz auta, stalno nesto zvakala tako da mogu reci odlicno ... mada prvo dalje putovanje od 1500km u jednom pravcu je imala sa 5 mjeseci tako da sam joj time odma' udario neku vrstu treninga  biggrin Jedino je pred uspon na glecer zaspala a gore ledno (oko9 stepeni) i reko nema smisla da je vadim sad iz kola, em ce biti kenjkava, em pospana, da se jos preladi i odustasmo.

A i ja, onako po crnogorski, planirao da iz Ceske krenem u 4 ujutru da bi cio dan bio na grossu, a krenuo oko 8:30h ... tako da sam na rampe bio tek u 14:00h (citaj onda kada su svi polako zavrsavali svoje ture ja sam se tek peo  lollol ).  Al mi jos milije bi kad mi ovaj sa rampe rece da su ovo prve MNE tablice koje su se popele gore  bleh
« Poslednja izmena: Avgust 13, 2016, 12:26:56 posle podne od strane Miro MNE »