Autor Tema: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!  (Pročitano 94205 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« poslato: Februar 26, 2009, 07:27:26 posle podne »
Evo da podelim sa vama ono sto bi meni sigurno  bilo korisno da sam znao pre mesec i po dana...

Naime, trazeci da kupim auto naisao na primamljiv oglas i cinilo mi se da moze da se ubije cena i da se napravi dobra kupovina.
U pitanju je Passat 1.9 tDI pd motor 96kw 2003. god. Na satu 187000km. Auto je u odlicnom stanju, skoro kao nov, dobro opremljen, izmedju ostalog ima i automatski tiptronik menjac sa 5 brzina.

To sto je takav menjac za mene je u tom trenutku bio veliki plus, jer iza sebe imam mnogo kilometara, nasaltao sam se u zivotu radeci i kao profesionalni vozac, kasnije i kao taxista, jednostavno mrzi me da saltam, smucilo mi se, sto bih ja menjao brzine kada mogu desnu ruku da drzim na suvozacicinom kolenu  biggrin

Do sadasnja iskustva sa automatskim menjacima nisam inace imao na putnickim vozilima, ali sam vozio autobuse sa istim i to je bilo veliko olaksanje celog posla! Jedino sam prevideo to sto tada nisam imao nikakve veze sa odrzavanjem, osim sto sam prijavljivao kvarove i dobijao kasnije ispravno vozilo - drzavna jasla he he! Uostalom nisu ni Ameri budale sto voze 95% automatske menjace! I svuda u svetu pri kupovini novog auta kupac naglasava ako zeli manuelni menjac, jer se podrazumeva automatski - osim na Balkanu gde je obrnuto!

Kada sve to saberes i oduzmes ja sam bio odusevljen sto taj auto ima automatiku, uostalom nisam u fazonu da se lozim saltajuci - to me je odavno proslo...
I kao sto sam rekao stupio sam u akciju:
Ljudima je bilo hitno pa sam im ja ponudio neku svoju cenu koju su oni u pocetku odbili, ali posle nekoliko dana su popustili i pozvali me!
Mislim da je presudilo malo i to sto je bilo vreme bozica - pa ko jos tada kupuje auto! I licno ne verujem cak ni da su ti ljudi prodali auto zbog menjaca, jer nista nie ukazivalo na problem koji ce se ubrzo desiti, a i majstor je kasnije konstatovao da nikada nije otvarano nista na njemu!

Auto je kupljen 9. januara. Sve je u funkcionisalo besprekorno. Menjac je saltao bez trzaja, nije se vracao u nazad na uzbrdici dok stoji, primao je gas i isao kao metak! Posle prvog merenja potrosnje primetio sam da ima dobar cug! Potrosnja je bila oko 11 l  wacko
Cak i 11,5 l o cemu sam postavljao temu ranije. Znam da automatik vise trosi, ali ovo je stvarno bilo previse!
Kopkalo me je sta moze da bude sve do kobnog dana!

9. februar - tacno mesec dana od kupovine auta (kao da me neko ukleo) - Normalna voznja, zaustavljanje, ponovo startovanje posle nekoliko minuta i  boodala Trzaji lupanje cimanje  badmood
Na bordu su mi se popalile sve lampice od menjaca, kao da je u svim brzinama, a to u stvari znaci da je menjac otisao u SAFE MODE i da ima samo 3. ili 4. brzinu!

VW-TECH renovira u to vreme garazu! Cekam njega 7 dana i kada sam otisao nadali smo se da je prljav filter i da je staro ulje!
Ispustio je ulje i skinuo karter - ima sta i da se vidi. U karteru menjaca su bili polomljeni zubci sa nekih zupcanika i neke ogrlice! SHOCK

Nema duge nego u slep sluzba i u neki od servisa za automatske menjace!
Da bedak bude jos veci u BG ne postoji takav servis VEROVALI ILI NE!
Ja sam ih nasao 4:
1. Veternik
2. Temerin
3. Sopot
4. Jagodina
Sve sam ih zvao i SHOCK cena prava sitnica: Kompletan remont menjaca je oko 1500 - 1700
« Poslednja izmena: Mart 02, 2009, 01:01:01 pre podne od strane SrejaTDI »
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže bama

  • VW Početnik
  • Poruke: 104
  • Lokacija: novi pazar-zemun
  • Karma: +0/-0
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #1 poslato: Februar 26, 2009, 08:52:45 posle podne »
znaci za sve si u pravu i sa svime sto si rekao se slazem osim sa ovim da treba kupiti auto sa neispravnim automatskim menjacem pa ga remontovati...ipak je to mala nebuloza zar ne...

i sam sam pre 5 godina imao mercedes c klasu sa automatskim menjacem i od tada vise nikad nece automatik u moje ruke...mnogo mi je trosio bar 30% vise od onog sa manuelnim.znaci prodao sam ga coveku i posle dva meseca mu pukne taj menjac u skoplju i njegova racunica je bila slicna tvojoj...2000evra

sve u svemu nije mi tesko da saltam i manja mi je glavobolja...video sam sta je automatik i hvala...nikada vise

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #2 poslato: Februar 26, 2009, 09:10:04 posle podne »
I ja znam sta je automatik, ali na zalost znam i onu njegovu losu stranu!
Za voznju - ZAKON
Za servis - NE DAJ BOZE

i uvek cu ga ponovo rado voziti, ali pod uslovom da bude pouzdan i da me ne boli glava sa njim!
A kako to ostvariti:
1. kupis nov auto i ne brines da li hoce ili nece - a za to nemas kesa, tako da ta varijanta odpada
2. kupis za male pare polovan sa havarisanim menjacem - remontujes, menjac bude u garanciji i opet se ne sikiras da li hoce ili nece, jer dobijas nov menjac!

To je dobra kupovina za one koji zele da voze automatik. Kupis ispravan i platis ga realno pa cekas da li ce da crkne kod tebe!
Ovako je crklo kod drugoga i on je stetovao te pare za servis, a ti posle servisa imas nov menjac!
Ili to ili manuelni menjac!

O tome naravno ja sada ne razmisljam, to sam samo spomenuo kao mogucnost za mene u buducnosti,
ili kao savet sa druge koji bi hteli da voze automatski menjac, da razmisle o svim varijantama, da ih ne bi snaslo ovo sto i mene!

A sto se mene licno tice:
AUTOMATSKI MENJAC JE MNOGO DOBRA STVAR!
To mislim i posle ovoga, iako me je opekao i to mnogo!
I kad god budem bio u mogucnosti vozicu automatik, samo sledeci put u nekoj sigurnijoj varijanti, da ne dozivljavam iznenadjenja!
A ako ne postoji sigurnost u tom nekom smislu i ja cu pre da se uhvatim za rucicu menjaca nego za novcanik da finansiram ovako glupe i skupe kvarove!
SA AUTOMATSKIM MENJACIMA NIJE SALA, NEMOJTE RIZIKOVATI, IDITE SAMO NA SIGURNU VARIJANTU!
ako me razumete sta hocu da vam kazem!
« Poslednja izmena: Mart 02, 2009, 01:05:03 pre podne od strane SrejaTDI »
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže bama

  • VW Početnik
  • Poruke: 104
  • Lokacija: novi pazar-zemun
  • Karma: +0/-0
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #3 poslato: Februar 26, 2009, 10:35:05 posle podne »

2. kupis za male pare polovan sa havarisanim menjacem - remontujes, menjac bude u garanciji i opet se ne sikiras da li hoce ili nece, jer dobijas nov menjac!



nikad nisam video da neko prodaje auto sa takvim menjacem...a toliko listam oglase...za to kazem da je malo nebulozno misli1
« Poslednja izmena: Februar 26, 2009, 10:37:21 posle podne od strane bama »

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #4 poslato: Februar 26, 2009, 10:48:19 posle podne »
Batice :)

znaci vozim borislava 130ks 2002g ../tipronic/auto menjac

presao nesto vishe od 212 k km

prezadovoljan sam sa autom i potvrdjujem sve sto si rekao ..
samo ima jednu manu .. mozda se i tebi to desavalo ..

nekada ... recimo 1 u 2 3 nedlej .. kada a vozim polako .. hoce da kada prebacuje iz 2 u 3 tacno na 2 000 o okine .. onako cimne  kao da presalta bez kvacila .. ili kao ad treba da prebaci na 2100 a okine na 2000

i to se samo tada deshava ... problem je do sada nestajao tako sto ga malko prodjiram do blokade par minuta
i posle nema nikakvih problema par nedleja ...

jel si tiimao slican problem .. i ako ti niej frka da mi posaljes broj tog servisa aza nedaj boze..

a sada boga molim da se sa njim nista nedesi .. ili barem to da sprecim . da ne nastane neko vece sranje
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #5 poslato: Februar 27, 2009, 04:17:15 pre podne »
Zlocesti,

Moras da znas da situacija ne stoji bas najbolje. Meni su rekli da ni jedan od tih menjaca nije crkao na 150K, ali da na oko 200K mozes vec da ocekujes problem! Kazu da mu je to od prilike neki rok za remont! Kada sam cuo sta sve u njemu postoji i kada sam video kakvi su to sklopovi nije mi bilo dobro! Ne smem ni da zamislim sta bi bilo da sam otisao na primer na more sa decom i da mi se to tamo desilo...  bonk
Mozda je i sreca u nesreci sto me je to barem snalo kod kuce!

Tvoj auto mozes da vozis jos godinama bez problema, a moze da se desi i ne daj boze sutra! Znaci budi svestan da ti auto kako stoje stvari nije pouzdan koliko god da je u ovom trenutku dobar! Da li recimo doktor moze da ti kaze koliko ces jos da zivis - ovo ti je nesto slicno!
Ili prodaj hitno ili budi spreman na najgore!

Ja nisam imao nikakve simptome, nije mi se desavalo nikakvo trzanje, nista bas! Samo od jednom KRK i cao! Jos je odlicno zatezao kada stojis i ubacis ga u brzinu! Sada provaljijem da zateze jos bolje. I jos vidim razliku dok stojim u mestu na potrosnji na bordu. U polozaju N mi pokazuje potrosnju od 0,8 L / h. Tako je bilo i pre ovog servisa. Ali kada ga ubacim u polozaj D pre servisa je pokazivao potrosnju od 1,1 - 1,2 L / h, a sada posle servisa u polozaju D pokazuje 1,6 L / h. Znaci povecala se potrosnja u mestu jer menjac sada jace zateze i vise opterecuje motor, ali se inace prosecna potrosnja u voznji smanjila 1,5-2 L/100km.
Hajde molim te, bas me zanima koliko pokazuje tebi, obrati paznu pa mi reci!

Sto se servisa tice
064/265-00-29 Vlada
065/260-00-02 Dejan

Mene je kod njih poslao jedan prijatelj koji ima Audi A6 sa multitronik menjacem i koji je obisao sve ove servise ukljucujuci i porsche.
Problem je resio tek kada je zavrsio kod Jagodinaca. Tako da sam stekao utisak da u imaju u malom prstu kako radi taj menjac! Inace oni rade samo menjace ukljucujuci i menjace za kamione i za autobuse.
Nazovi ih pa popricaj, mozda i nije lose da odvezes auto kod njih sam, jer ako te zadesi nesreca kod automatika nema ni slepovanja!
Ali ne brini se, imaju oni svoju slep sluzbu - samo za svoje musterije. To je bar malo za utehu!
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže ivanish

  • VW Početnik
  • Poruke: 27
  • Age: 36
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #6 poslato: Februar 27, 2009, 09:00:04 pre podne »
Pozdrav drustvo...

Ja vozim Golfa IV 2.0  automatic 2001.god,a na satu 135000km...

Prezadovoljan sam i "nikad" vise manalac.

Nema trzanja,nema  driving,sto kazu: na crtu sa svakim manualcem,a kao sto covek gore kaze-lepse je kad je ruka kod suvozaca u krilu nego na menjacu clap...

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #7 poslato: Februar 27, 2009, 10:23:51 pre podne »
Pozdrav drustvo...

Ja vozim Golfa IV 2.0  automatic 2001.god,a na satu 135000km...

Prezadovoljan sam i "nikad" vise manalac.


JA SE SA TOBOM NECU NIKADA VOZITI C lollol lollol lollol lollol lollol lollol lollol lollol lollol

A ZA BROJ HVALA ZVRCNUCU IH DA VIDIM STA BI MOGLO DA BUDE
Nema trzanja,nema  driving,sto kazu: na crtu sa svakim manualcem,a kao sto covek gore kaze-lepse je kad je ruka kod suvozaca u krilu nego na menjacu clap...
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže zarko

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 503
  • Lokacija: KOCOBO
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #8 poslato: Februar 28, 2009, 08:06:00 pre podne »
imao sam ja astru sa aut. menjacem ali ako bog da samo DSG- na MK VI.

Van mreže Turbo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2653
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd/Rogatica
  • Karma: +22/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #9 poslato: Mart 01, 2009, 11:47:33 posle podne »
Postoji i u BG-u servis, drzi ga prijatelj mog starog, negdje u Visnjickoj.

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #10 poslato: Mart 02, 2009, 12:00:41 pre podne »
Daj brate nemoj da pricas!
Jesi li siguran?
Pa to mi je 3 km od kuce, a ja isao u Jagodinu!  bonk
Hajde proveri gde je u Visnjickoj, hocu bas da znam gde sam mogao da odem!
Mada mi nije jasno da ne znam za njega, zivim 20 godina na Visnjickoj banji!
Trazio sam i po oglasima i na netu i pitao 100 taxista koje poznajem i niko mi nije spomenuo da u BG ima servis za to!
Mozda ne rade putnicki program, ko zna!  badmood
« Poslednja izmena: Mart 02, 2009, 12:45:51 pre podne od strane SrejaTDI »
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže Turbo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2653
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd/Rogatica
  • Karma: +22/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #11 poslato: Mart 02, 2009, 12:08:42 pre podne »
Ne znam nikakve detalje. Javljam sutra.

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #12 poslato: Mart 03, 2009, 08:44:27 posle podne »
Pa, Turbo, Postoji li taj servis u Visnjickoj ili ne?
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže Turbo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2653
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd/Rogatica
  • Karma: +22/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #13 poslato: Mart 03, 2009, 10:41:16 posle podne »
E drug, evo stari ne zna tacnu ulicu, ali je na Karaburmi. Ako te bas interesuje dacu ti br. Nesto sam se ja prebacio da je Visnjicka  blink

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #14 poslato: Mart 03, 2009, 10:57:24 posle podne »
kod mene u kraju ..
ajde majke ti napishi ovde broj pa da vidim sta se desava sa mojim menjacem .. nadam se da nije nista strasno
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #15 poslato: Mart 04, 2009, 01:02:47 pre podne »
Da brate,
i ja eto zeljno ocekujem bas da vidim gde su,
ali nadam se da ih nikada necu posetiti  wacko
« Poslednja izmena: Mart 04, 2009, 01:11:54 pre podne od strane SrejaTDI »
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #16 poslato: Mart 04, 2009, 01:12:51 pre podne »
Zlocesti,
jesi li zvao Jagodince?
Sta su ti oni rekli?
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #17 poslato: Mart 04, 2009, 01:19:13 pre podne »
nisam zvao .. nisam stigoa danas ..
sutra cu
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #18 poslato: Mart 04, 2009, 03:04:44 posle podne »
e:)

zvao sam ove jagodince .. kazu nije to nista .. samo da zamenim ulje . da je moguce da se isprljalo ..
a ovaog na karaburmi nisam dobio .. majstor zaboravio mob:)
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #19 poslato: Mart 05, 2009, 11:04:30 pre podne »
Ovi iz Jagodine su extra majstori!
Zameni onda ulje, to moze da ti uradi VW-TECH!
Pa jel si nabavio broj od ovoga sa Karaburme?
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!