Autor Tema: Treba mi pomoc oko woofera, koji izabrati  (Pročitano 9280 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže YUPOWER

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1716
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Karma: +8/-2
    • http://www.boracompany.com
Treba mi pomoc oko woofera, koji izabrati
« Odgovor #20 poslato: Januar 08, 2006, 10:35:19 posle podne »
mozes i 100 osiguraca da imas na pojacalu ali je osigurc na glavno cablu neophodan iz prostog razloga sto taj kabal ako dodje do direknog spoja sa masom nemoze da izgori vec dolazi do krivljenje celija u akumulatori pa cak i do explozije
osigurac na pojacau sluzi samo za pojacalo i nema nikakve veze sa kablom-osigurac na cablu osigurava cabal za nedaj boze i nesme biti dalje nego 30cm odaljen od kleme na akumulatoru :wink:
dobro stavio si osigurac ali eto cisto da znas da osiguraci na pojacalu nemaj veze sa cablom od acumulatora :?

Van mreže silverrider

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 44
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
    • http://www.vw-club.rs
Treba mi pomoc oko woofera, koji izabrati
« Odgovor #21 poslato: Januar 09, 2006, 08:28:03 pre podne »
A da li se to desava, treperenje, dok auto radi ili dok je ugasen?
NE BRZE OD ZIVOTA!!!

Van mreže YUPOWER

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1716
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Karma: +8/-2
    • http://www.boracompany.com
Treba mi pomoc oko woofera, koji izabrati
« Odgovor #22 poslato: Januar 10, 2006, 08:41:46 posle podne »
pa obicno se desava kad aje auto ugasen jer alternator ne puni i lakse dolazi do pada napona.
mada moguce je i kad auto radi nije iskljucivo

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Treba mi pomoc oko woofera, koji izabrati
« Odgovor #23 poslato: Januar 10, 2006, 10:49:28 posle podne »
jes acu mi otisao hahah, danas ga na poslu testirao sa onom viljuskom, i ne drzi vise, pa 98 godiste je BERGA, kako li je samo i do sada radio, inacce treperi i kad je upaljen auto, ali sad znam sta je u pitanju, inace on vergla ko zmaj i drzi struju, ali kaze majstor stari da mu je kraj, pa morace novi uskoro, ali samo dok negdje nadjem novcanik sa povecom svotom zelembaca hahah, za sada svorc,,,, nemaaaaaaa
ma znam zasta je osigurac, ali mi malo sumnjivo da ce da dodje do mase kroz onoliku izolaciju, ali sam ipak postavio osigurac.
jos nisam napravio kutiju za zvucnik, jer to moram uraditi kad odem za bosnu jer ovdje nemam uslove, a komsije sa 6 sprata bas i nisu raspolozene da slusaju cirkulare iznad glave hahaha.
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže YUPOWER

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1716
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Karma: +8/-2
    • http://www.boracompany.com
Treba mi pomoc oko woofera, koji izabrati
« Odgovor #24 poslato: Januar 11, 2006, 05:54:30 posle podne »
... a komsije sa 6 sprata bas i nisu raspolozene da slusaju cirkulare iznad glave hahaha...
motorna testera roulz      
a sto se tice kabla-pa uzmi izsimuliraj trenje na nekom ostrom metalnom delu sa kablom pa ces videti kako ces brzo doci do licna kabla :wink:
zamisli koliko vibracija taj cabal trpi u autu tokom voznje-jos pogotovo na diselu  
mada stavio si ti osigurac prema tome nema nikakve frke nego samo govorim da bi i druge clanove naucio kako treba :wink:
dobra volja :oops:

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Treba mi pomoc oko woofera, koji izabrati
« Odgovor #25 poslato: Januar 11, 2006, 10:09:05 posle podne »
naravno drugar, kao sto vec pise u potpisu, ucim.....  kao i svi mi....
ma naravno da sam postavio osigurac, ali sam udario izolaciju na kablu da ne moze metak da ga probije hahaha, znam ja sta napravi kratak spoj hahaha.....
nego samo nisam znao koliko struje vuce pojacalo, pa rekoh da mu osigurac ne predstavlja usko grlo hahaha, naravno da znam kako funkcionise struja, ali opet nisam znao vrijednost potrosnje pojacala, pa sam sad vidio da na njega ide os od 20a po katalogu, znaci da mu onaj od 30 na acu ne predstavlja problem,
samo je acu problem, ali rijesicemo i to, samo da dobijem na lotou (mozda se smilujem i napokon uplatim hahha)
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže YUPOWER

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1716
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Karma: +8/-2
    • http://www.boracompany.com
Treba mi pomoc oko woofera, koji izabrati
« Odgovor #26 poslato: Januar 12, 2006, 09:21:25 posle podne »
samo mala dopuno...
da je osigurac usko grlo on bi odavno crko :wink:

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Treba mi pomoc oko woofera, koji izabrati
« Odgovor #27 poslato: Januar 30, 2006, 11:18:06 posle podne »
Ma znam ja to, ali mislio sam na usko grlo po pitanju prolaska kroz profil, je ri da se kabl dovede, ode recimo 1,5 mm on nece da izgori ali nema sanse da pojacalo moze da izgura ni trecinu snage, prekida, jednostavno nema struje...
eeee samo daovo povezem i napravim kutijuuuu
evo ga novi acu stigao, neko cudo sa zelatinom, odrao me ali neka je bar sa maskama sto kazu, marka BANNER, austria
imal ko iskustva sa tim, rekose da je extra, pa da vidim dal da vjerujem or ne vjerujem
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs