Autor Tema: Golf 2 1.6tng kuckanje u motoru  (Pročitano 4068 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Golf 2 1.6tng kuckanje u motoru
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 06, 2019, 05:44:07 posle podne »
Ma nije... cuje se kada se zagreje motor, i zacuje se samo u delicu sekunde kada mu dodajes gas i nikako vise... motor radi savrseno i vuce dobro, kap ulja ne trosi. Sve se ovo desilo kada je ovaj lik podesavao paljenje pa tukao cekicima i polugama u razvodnik jer je bio zapekao. A dok nisam dosao kod njega auto je radio normalno. Kako od tog trenutka radilica, samo se pitam, kakooo....

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4817
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Golf 2 1.6tng kuckanje u motoru
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 06, 2019, 10:03:52 posle podne »
Vrati razvodnik malo. Previse je uranjeno paljenje i zato zaklepece.
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže kadi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1622
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +43/-26
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Merida XT edition
Odg: Golf 2 1.6tng kuckanje u motoru
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 07, 2019, 03:28:46 posle podne »
ja i dan danas taj razvodnik nikad pomerio nisam,kod mene golf 13 godina presao sa njim preko 250000,Jednom pokusao i vise nikad ,zapekao isto :( al meni je bas prosle godine bas zveckalo i lupalo,slucjano video da je kapa naprsla i nisam ni kontao da cu resiti time problem ,zamenio i ne cuje se vise
Nema gazde bez stomaka i auta bez sestaka  ;)

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Golf 2 1.6tng kuckanje u motoru
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 07, 2019, 04:48:37 posle podne »
Ko vozi na lpg,mora pomeriti razvodnik u ranije za 3-6 stepeni,ako misli da mu auto radi fino i ne trosi ko tenk.Inace glavni uzrok  kod 1.8 motora velike potrosnje je taj,razvodnik nekad neko ustelivo za benzin,pa ugrade plin i kazu trosi 12l na otvorenom :).malo off-a,al ima veze..
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Golf 2 1.6tng kuckanje u motoru
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 14, 2019, 08:58:10 posle podne »
Evo da se javim... majstor danas zamenio letece lezajeve i pokaza mi ih, bili su pocrveneli nesto... uglavnom zakucka isto, ali nekada se ne cuje a nekada da... auto radi mirno i tiho, sve ok... i to se znaci zacuje kada mu ostrije dodas gas malo, kako bih rekao... kada radi na leru i pipkas mu gas do nekih 1500 obrtaja... sve ostalo se ne cuje. E sad ima mi to logike sto kaze PaulGT jer od kad mu je paljenje pomerio ovaj u Prijepolju od tog trenutka se cuje... U koju stranu da mu mrdnem paljenje da probam? I ima li kakve veze sto je on tukao da razvodnik otpusti jer je bio zapekao, da li da probam da nadjem drugi razvodnik? Auto inace podesen bio i pre ovoga da ide vrhunski a potrosnja 6-7lit tng na otvorenom nego je posle zamene svecica na malom gasu nizbrdo po malo cimao pa sam zato otisao da se paljenje malo koriguje... hbg
« Poslednja izmena: Oktobar 14, 2019, 09:01:16 posle podne od strane vladegti »

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Golf 2 1.6tng kuckanje u motoru
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 27, 2019, 08:39:36 pre podne »
Opet ja, pre par dana isao do Bg sa ovim G2 i gazio auto putem koliko se moze, u povratku samo ja u autu i drzao gas patos od Obrenovca do Preljine, reko nek se razleti ko ga j. I nece vise od 160-165kmh... a otkad je ovaj cackao paljenje i dotok u PP jos slabije vuce, ranije sam mlatio npr 1.5dci samo tako, sad to nema pojma... Sutradan primetim da se ono kuckanje vise ne cuje, prijao mu auto put  biggrin
Da pokusam sam da odvrnem malo dotok plina ili sta vec, ili da merim kompresiju da vidim da nije to uzrok sto vise ne ide onako dobro kao nekad? A ranije potrosnja kada je najbolje isao nikada nije mogla na 7lit plina, bude i 5.8 od N Varosi do knez pumpe na Rusnju kada nije bilo auto puta, ali voznja bude gazenje i preticanje, ne stedi se, ma isao neverovatno a malo trosio. Sada mi trosio do Bg 7.5 sto je i ok jer ajde auto put je pa sam drzao nekih 130ak ali u povratku od Bg do Uzica potrosnja prosek 10lit plina  boodala To mi ni cetvorka 1.8T nece da predje...