Autor Tema: prepravke na golfu 2  (Pročitano 9264 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4817
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: prepravke na golfu 2
« Odgovor #20 poslato: Jun 11, 2014, 10:05:21 posle podne »
pravi brate i svemirski brod ako hoces. fino ti svi govorimo da ima posla i zajebancije da se to uradi i da ce izaci skuplja pita od tepsije, a ti zavro pa zavro. sjetit ces se milon puta sta ti je pisano a ti radi brate. to sto bude islo pravo cestom ja cu ti poklonit orginal country-a
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1261
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: prepravke na golfu 2
« Odgovor #21 poslato: Jun 11, 2014, 10:40:28 posle podne »
Zanimljiva tema, pratim.

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: prepravke na golfu 2
« Odgovor #22 poslato: Jun 11, 2014, 10:59:19 posle podne »
dzaba ga pratis. nikad se ovo nece napraviti

Van mreže lazarlaki

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2
Odg: prepravke na golfu 2
« Odgovor #23 poslato: Jun 12, 2014, 10:59:53 pre podne »
Zanimljivo, da li će ići pravo ili popreko cestom ili preko međa. Tu smo da utvrdimo. Ako bude išao pravo - tim bolje, uložiću oko 5000 evra (pola TTS-ove sume: 2500 delovi, 1000 za rad na karoseriji, a za još 1500 estetika - naće se koji dinar i za kožu, a ako zatreba još koja hiljada, valjada neću odustati) i imaću auto koji ću da vozim sa simpatijama i merakom sledećih desetak godina. Ako bude išao popreko preko puta - onda super, vozim ga na otpad (popreko) i rešiću se jedne ružne navike, odnosno hobija koji mi ne pristaje - da gubim vreme čeprkajući oko ljubimca - koji mi takođe ne pristaje. Pre sam kod autobuske prošao na crveno (čitaj žuto), ustavio me policajac, kad je čuo šta sam i gde radim reče: "Ti doktor nauka a voziš golfa 2, zar nisi mogao naći nešto bolje. Beži da te ne vidim". Eto, neće čovek ni da me kazni.
Mislim da ne treba na neki nemoguć poduhvat gledati pesimistički. Svi ste znali da će Srbija izgubiti prijateljsku fudbalsku utakmicu protiv Brazila (pitanje je samo sa koliko golova) ali se svi gledali utakmicu i navijali za naše. Nikome nije palo na pamet da kaže - predajte utakmicu jer ste višestruko lošiji.
Mali komentar za "bacanje para": 2003 godine sam uvezao ovog golfa (posebno carinio karoseriju a posebno motor, bez prepakivanja) i sve me izašlo 2300 evra. Na satu je bilo 225000. Godinu dana posle toga, moj radni kolega je kupio nov reno megan u fulu, koža itd.. i platio ga 19500 evra. Pre dve godine, on je prodao taj auto za 7000 evra. Da ništa ne sređujem na golfu, mogu da ga prodam za 700 evra. Sa druge strane, za to vreme, on je napravio oko 120 000 km a ja oko 250000. Obojica smo se jednako vozili - koliko je kome bilo udobno - zavisi od ličnog osećaja. Elem, čovek baci preko 12000 evra samo na činjenicu da kaže - ja imam nov auto.

Šta je meni alternativa prepravljanju golfa, recimo da kupim nov Tiguan (uzgred rečeno za koji smatram da je suviše visok za moj trenutni budžet i koji sigurno neću voleti kao golf) koji košta 25000, da ga vozim deset godina i da ga prodam za 5000. I da izgubim 20000 evra. Da li je to isplativo? Da li je to racionalno? Ba li je 20000 brdo para?

Pozdrav i nemojte nešto zameriti. Možda je PaulGT u pravu. Projekat ima samo jednu slabu tačku za ostvarivanje (ne za uspešnost). Da nađem dobrog limara koji je uzgred pedantan mehaničar i da on nema mnogo posla - to jeste da se prihvati nečega što je "pipkavo".

Van mreže Poljakseljak

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 286
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 gti 8v
Odg: prepravke na golfu 2
« Odgovor #24 poslato: Jun 12, 2014, 04:11:06 posle podne »
Evo doktore od mene + za volju. Kad pokrenes projekat onda nema nazad, a i videce ljudi da si ozbiljan u nameri, pa ce mozda biti kvalitetnih saveta  :26 Sto se samog projekta tice msm da bi trebao da ga prati i nesvakidasnji enterijer  :46
Leva na Momo volan, desna na Momo rucicu, Beta daje visoke, Remus daje bas, siber vetar, a ja gas ... Laganica

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13071
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: prepravke na golfu 2
« Odgovor #25 poslato: Jun 12, 2014, 06:54:30 posle podne »
Nije TTS hteo da te uvredi, sta vise nije te nazvao balavcem, nego je rekao da se ponasas kao jedan.

Pitanje isplativosti: Jeste ovo klub ljubitelja wagena i mnogi od nas su ulozili u auto ogromnu sumu novca koje sigurno nece moci posle da izvuce, ali ako nesto mozes da odradis za 5000 umesto za 10 000e, onda jeste bitno. Ako imas para dosta, onda samo napred. Ali ti kazem, ako imas para, ne stedi i daj profesionalcu, ako nikada to nisi radio. Makar prepusti bitne stvari kao sto je limarija i farbanje. Dzabe tebi doktorska titula ako nisi u zivotu jedno 100 auta makar prosao smirglom ispod ruke. Ja se iskreno trudim da vecinu stvari radim sam, ali limariju i veci deo mehanike uvek ostavljam profesionalcu.

Svaka cast tebi na entuzijazmu, ali savete koje si dobio su ti uputili ljudi koji su u zivotu imali vec nekoliko projekata, slicnih tome u sta se ti upustas. ;)

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: prepravke na golfu 2
« Odgovor #26 poslato: Jun 13, 2014, 12:28:37 pre podne »
 lollol , da si rekao da hoces napraviti mk1 ili mk2 4x4 ili cak trojku eventualno pa I ajde , ovako , zali boze ako bilo sta zapocnes , samo ces baciti pare , neces imati ono sto bi trebao da imas I raspasce ti se sve za max 5 god ... bilo je ovde na forumu varijanti od siroka iz filma povratak u buducnost do bube sa imr motorom pa do kabrioleta sa susarom za meso u gepeku .... , pogodi , ni jedan nije ni zapocet jos ;) ,a I oni koji jesu su otisli u kobasice ili ne postoje vise na forumu ... bacas pare bzv

ps.ako ti ovaj auto zavrsis za 5000e (ali da to lici na nesto) , javi se  da ti poklonim svoga golfa ;)

nemoj shvatiti zlonamerno , nisam zlocko , ali ti pisem iz najbolje namere
« Poslednja izmena: Jun 13, 2014, 12:31:47 pre podne od strane milan_b mk1 »
. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže lazarlaki

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2
Odg: prepravke na golfu 2
« Odgovor #27 poslato: Jun 13, 2014, 08:08:22 pre podne »
Zanimljivo dragi prijatelji,
o besmislenosti same isplativosti sam pisao, o nesvrsishodnosti kupovine drugog auta sam pisao, o spremnosti na neuspeh u ovom projektu sam pisao i mislim da više o tome nemam šta da kažem. Zahvaljujem se Madisonu na savetima, naravno da ću prepravke limarije prepustiti profesionalcu, nisam ni u snu planirao da sečem, varim, šmirglam i farbam. Za to moram naći čoveka, koji će posao uraditi "kao sebi". To što je neko profesionalac u tom poslu ne znači da će dobro uraditi. Profesionalce zanima samo odnos "novac/utrošeno vreme". Svaki profesionalac će pre da uzme da radi razlupano novije auto, promeniti mu krila i šta se sve može odšrafiti od limarije, ofarbati i uzeti fine pare s obzirom da je od havarisanog auta (čitaj: vredi manje od 2000 evra na otpadu) napravio auto koje se može prodati za 10-tak hiljada. A i mušterija će biti zadovoljan.
Ovaj posao zahteva čoveka koji drži do svoga imena i glasa. U slučaju ako nešto ne ide kako treba, takav čovek bi trebao da "uloži sebe u posao" bez obzira da li mu je to isplativo i da uradi ono što bi obećao, a ne da skarabudži zato što, "eto, ne može se bolje", ili "to ti niko ne bi bolje uradio". Moj posao je sličan. Vi "sutra" možete doći kod ortopeda profesionalca (ne daj bože) da vam ugradi protezu kuka ili kolena. U slučaju da je zglob "otišao u qrac" prognoze nisu baš lepe. On može da odradi posao perfektno, knjiški, da dotera nogu u preporučene granice normale a vi i dalje da je vučete i imate probleme sa njom. Međutim ako vas operiše neko, ko poznaje Vas i Vašu porodicu, s kim se viđate makar jednom mesečno i ko Vas poštuje, taj će se truditi da ovaj deo dotera do perfekcije, bez obzira koliko će vremena da uloži u operaciju i rehabilitaciju.

U svakom slučaju, poslovi sa limarijom neće početi pre marta 2015.
Pošto još nisam pogledao nijedan pod od Country-ja (sem na slikama) nisam kompetentan da pričam o mogućim prepravkama. Čim pogledam, pišem i pitam Vas za savete.

Pozdrav

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: prepravke na golfu 2
« Odgovor #28 poslato: Jun 13, 2014, 03:28:15 posle podne »
nek ti je sa srecom , obavezno postovai projekat ako budes zeleo da pratimo , ja bih bas voleo da vidim kako ces ga odraditi .  beer
. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže Nikola 92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1643
  • Age: 31
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +41/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Odg: prepravke na golfu 2
« Odgovor #29 poslato: Jun 13, 2014, 04:43:25 posle podne »
Srecno.Trebace ti  clap

Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1261
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: prepravke na golfu 2
« Odgovor #30 poslato: Jun 13, 2014, 09:55:59 posle podne »
Doktore, kad budeš rešio da počneš sa radovima javi se da te spojim sa čovekom koji će ti to uraditi.

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: prepravke na golfu 2
« Odgovor #31 poslato: Jun 13, 2014, 10:11:56 posle podne »

Van mreže kolibarko

  • VW Početnik
  • Poruke: 149
  • Age: 43
  • Lokacija: salakovac
  • Karma: +2/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: prepravke na golfu 2
« Odgovor #32 poslato: Jun 23, 2014, 07:05:35 pre podne »
http://www.polovniautomobili.com/oglas4930194/volkswagen_golf_2_4x4_dizel_interculer/
Laki   evo  ti  sanse da   ostvaris svoje planove za male  pare

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13071
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: prepravke na golfu 2
« Odgovor #33 poslato: Jun 23, 2014, 06:59:36 posle podne »
Ili je lazan oglas, ili je zaboravio da ukuca jednu nulu na kraju, mada bih pre rekao da je ovo prvo.

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4817
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: prepravke na golfu 2
« Odgovor #34 poslato: Jun 23, 2014, 10:30:48 posle podne »
ovaj motor sa slike na oglasu nije u country-u nego obicnom golfu.
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9781
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
« Poslednja izmena: Jun 23, 2014, 10:40:06 posle podne od strane Desmo »

Van mreže Aca_Ks

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 210
  • Age: 31
  • Lokacija: Krusevac
  • Karma: +10/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Mk2 Golf Mk2 Polo
Odg: prepravke na golfu 2
« Odgovor #36 poslato: Jul 22, 2014, 01:26:33 pre podne »
ovaj motor sa slike na oglasu nije u country-u nego obicnom golfu.
a u cemu se razlikuje dizel motor u country i obicnom golfu?
ti sine dok polozis vozacki i mognes legalno voziti svaki ce se mk2 moci trajno registrovati

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: prepravke na golfu 2
« Odgovor #37 poslato: Jul 22, 2014, 01:34:44 pre podne »
Pa u country-u motor stoji nize nego u obicnom golfu.

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: prepravke na golfu 2
« Odgovor #38 poslato: Jul 22, 2014, 02:33:11 pre podne »
sta bi sa ovom temom , kako idu radovi ?  biggrin
. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: prepravke na golfu 2
« Odgovor #39 poslato: Jul 22, 2014, 09:31:29 posle podne »
mislim da je doktor nauka zavrsio ovaj projekat i sad krstari drumovima evrope sa 4x4  lollol lollol