Autor Tema: Passat B5.5 trese pri malom gasu  (Pročitano 17659 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže loshmi88

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Lokacija: Pn
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Passat B5.5 trese pri malom gasu
« poslato: Jun 06, 2019, 10:38:16 posle podne »
Kada krecem sa autom ili se krecem pod malim gasom u guzvi, poprilicno trese. Sumnjam na kvacilo, ali zar mora sve da se menja da bi se otklonio kvar? Saznao sam da delovi kostaju oko 40k din i da postoji neka druga varijanta, cini mi se da je prodavac delova rekao fiksno kvacilo ili sl i to kosta duplo manje. Koja je mana te jeftinije varijante? I da li neko ima slican problem? Napomenucu samo da menjac glatko radi. Laik sam i hvala unapred na odgovorima.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka


Van mreže loshmi88

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Lokacija: Pn
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #1 poslato: Jun 16, 2019, 07:44:39 posle podne »
Pomagajte drugari. Stigao sam danas u Grcku, negde kod Soluna primetio sam da kvacilo do pola propada i od pola tek hvata... Ta polovina koja ne hvata, mora rukom da se vrati kvacilo. Da li kad tako nesto krene brzo otkaze celo kvacilo? Jer meni nije problem ovako da vozim, problem mi je da ne otkaze skroz. Porodicno sam sa malom decom, nije mi svejedno.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka


Van mreže Zuja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 640
  • Age: 28
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +8/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: A4 B7 2.0tfsi
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #2 poslato: Jun 17, 2019, 06:04:35 pre podne »
Sto si krenuo na put sa takvim autom ? Odlazi vrv druk lezaj budi srecan ako je onaj iza pedale taj se lako menja , ali ako je onaj iza menjaca onda si najebo , inace kad dodje do pola to je to imas jos par desetina stiskanja i kraj.Vise puta mi se desavalo u taksiju , ali to samo ako nema ulja ispod auta , ako ima ulja onda cilindar
Audi A4 2.0Tfsi / 2005 / S line
Ex Audi A3 1.9Tdi /  1998 / 90ks
Ex Audi A6 2.5Tdi / V6

Van mreže loshmi88

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Lokacija: Pn
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #3 poslato: Jun 17, 2019, 07:49:32 pre podne »
Krenuo sam jer je neposredno pre puta smanjio trzaje, kao da ih vise nije ni bilo.  Zavarao me je. Par desetina puta sam vec istrosio u guzvi kod Soluna, stotinu puta smo stajali i kretali. Nadam se da mu je ostalo jos par desetina puta da ga polako doteram makar do Makedonije.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka


Van mreže Zuja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 640
  • Age: 28
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +8/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: A4 B7 2.0tfsi
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #4 poslato: Jun 17, 2019, 12:33:31 posle podne »
A mozda i nece da propadne samo gledaj sto manje da ga stiskas.do srbije.
Audi A4 2.0Tfsi / 2005 / S line
Ex Audi A3 1.9Tdi /  1998 / 90ks
Ex Audi A6 2.5Tdi / V6

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #5 poslato: Jun 17, 2019, 12:58:10 posle podne »
Valjda cilindar kvačila, a ne druk lager.

Ima dva, glavni na pedali i pomoćni koji je na zvonu menjača i gura viljušku koja pomera druk-lager.

To kada pedala neće da se vrati, obično bude glavni kočioni cilindar, taj u kabini, na pedali. Na njega je zakačeno dovodno crevo za ulje, pa iz tog cilindra drugo crevo koje ide do pomoćnog na menjaču.

Kasno je da pričamo šta si trebao, sada i ti to znaš. Ako je bila guzva u Solunu, ti si u nekom blizem mestu, gde ti verovatno ne treba auto za odlazak na plazu, sto je dobro za ovu situaciju.

Tebi to kvačilo može da izdrži jos 1000 stiskanja, a može da propadne skroz na sledećem. Tako da ako se odlučiš da rizikujes i voziš tako nazad, javi nekome da bude u pripravnosti, da dodje po tebe, jer auto može da ti stane bilo gde.

Kako što kaže kolega, što manje koristi kvačilo, koliko god je to moguće.
« Poslednja izmena: Jun 17, 2019, 01:04:17 posle podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže loshmi88

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Lokacija: Pn
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #6 poslato: Jun 17, 2019, 01:58:49 posle podne »
Deluje mi da ima ulje u kocnicama, ali mi se cini da je blago redje. Kupicu ulje i videcu kako ce se ponasati kada krenem. Plan je da ga ne diram sve do polaska tj. Nekih devet dana jos. Krenucu rano ujutru kada nema guzvi, do kruznog toka u kalitei cu ga voziti sve u prvu, onda cim izadjem na auto put moliću Boga da nema guzve da ga teram u cetvrtu sve do naplate putarine ispred granice. Na granici guranje, nema druge. Drzite fige i ako ima neko neki savet neka napise. Na youtubeu gledam kako se salta bez kvacila, ali teorija je jedno, a praksa sasvim drugo. Hvala svima. Edit: I clan sam AMS u Evropi, imam pravo na besplatno slepanje do servisa, alil gledam ako mogu da izbegnem servis u Grckoj. Najvise me brine sto Grci nemaju svuda zaustavnu traku...

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
« Poslednja izmena: Jun 17, 2019, 02:01:11 posle podne od strane loshmi88 »

Van mreže Zuja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 640
  • Age: 28
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +8/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: A4 B7 2.0tfsi
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #7 poslato: Jun 17, 2019, 02:46:12 posle podne »
@BladeBG vidis kod mene po iskustvu vise odlazi onaj kod menjaca skoro svaki put ili sam ja lose srece bio ili je to jednostavno tako , deo ko deo kosta 20eur ali mora se skida menjac a to je 50,60eur zavisi do majstora e tu je problem.
Audi A4 2.0Tfsi / 2005 / S line
Ex Audi A3 1.9Tdi /  1998 / 90ks
Ex Audi A6 2.5Tdi / V6

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #8 poslato: Jun 18, 2019, 02:39:50 pre podne »
AndreaKG,
Kad god sam imao slučaj da ostane pedala kvačila dole, bio je taj u kabini, odnosno glavni. Na svom autu još nisam imao takav kvar, nadam se da i neću, do sada svi na kojima sam menjao, nisu bili moji automobili. Čuo sam i da ostane zbog pomoćnog, ali taj slučaj još nisam imao ni na svom, ni na drugim automobilma. Ali ako nekad bude, a da sam nedge na putu, bolje je taj u kabini, nego na menjaču.

Na Passatu možeš i pomoćni cilindar bez skidanja menjača da zameniš.

Ima jedan sraf koji ga drži za menjač, mislim da je osmica, njega odviješ i možeš da izvučeš cilindar. Ima holender na crevu i onda si oslobodio cilindar. Zapušiš crevo nekim gumenim čepom ili tako nečim da ulje ne curi i otkačiš cilindar od limčića koji mu je nosač. I zakačiš novi cilindar za limčić, skineš cep sa creva, zašrafiš holender, ubaciš novi cilindar na mesto i zašrafiš šrafić. Cela nauka. Samo što ti treba stubna dizalica ili kanal. Bez toga u kućnim amaterskim uslovima, teško. A glavni, uz malo muke, može i kućnim uslovima da se zameni.


Loshmi,
Svakako proveri da ulje curi negde, kao u samu posudu.
« Poslednja izmena: Jun 18, 2019, 02:41:23 pre podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže loshmi88

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Lokacija: Pn
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #9 poslato: Jun 18, 2019, 10:59:41 pre podne »
Oterao sam auto kod majstora u afitosu na preporuku nasih ljudi sa facebooka. Majstor ne zna srpski, ali ok prica eng. Kaze da su dizeli kod njih retki, da ne moze skroz da ga sredi, ali je pokazao da ce promeniti deo kod kvacila i ako treba jos nesto da mogu da odvezem do kuce i da obavezno idem kod svog majstora da sredim kvacilo. Kaze da ce popravka da kosta do 150€. Blago sam zabrinut.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka


Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #10 poslato: Jun 18, 2019, 12:08:59 posle podne »
Pa, bar 3 puta skuplje, nego što bi bilo ovde, ako je cilindar na menjaču.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Zuja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 640
  • Age: 28
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +8/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: A4 B7 2.0tfsi
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #11 poslato: Jun 18, 2019, 12:34:47 posle podne »
Mnogo para , realno nisi trebao da kreces bolje da si pozajmio auto od nekog ako si isao lreko agencije , pa nisi mogao da otkazes.
Audi A4 2.0Tfsi / 2005 / S line
Ex Audi A3 1.9Tdi /  1998 / 90ks
Ex Audi A6 2.5Tdi / V6

Van mreže Goske

  • VW Početnik
  • Poruke: 96
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #12 poslato: Jun 18, 2019, 12:42:11 posle podne »
Oterao sam auto kod majstora u afitosu na preporuku nasih ljudi sa facebooka. Majstor ne zna srpski, ali ok prica eng. Kaze da su dizeli kod njih retki, da ne moze skroz da ga sredi, ali je pokazao da ce promeniti deo kod kvacila i ako treba jos nesto da mogu da odvezem do kuce i da obavezno idem kod svog majstora da sredim kvacilo. Kaze da ce popravka da kosta do 150€. Blago sam zabrinut.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
Mnogo ti traze za opravku.
Kao sto su ti gore u predhodnim postovima napisali i kao sto sam ti rekao porukom naj naj je jedan cilindar kvacila mozes tako da vozis do srbije bez problema a moze da ti propadne i na prvi stisak
Vidi potrazi neki drugi servis i pitaj

Sent from my LG-H872 using Tapatalk


Van mreže loshmi88

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Lokacija: Pn
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #13 poslato: Jun 18, 2019, 01:39:29 posle podne »
Ima ocenu 4,9 od tridesetak recenzija, zato sam njega izabrao. Ako sam njega dobro razumeo uzima 50€ za ruku, kaže pedesetak eura je deo, verovatno misli ako treba oba cilindra da promeni da moze izaci 150€, jbm li ga, jeste skupo ali kad sam vec zasrao nije mi zao para, vec se bojim da li ce mi resiti problem da mogu bezbedno da se vratim kuci, onda cu ja lako sa mojim majstorem da se dogovorim da promenim korpu kvacila, lamelu i da stavim verovatno fiksni set, all otom potom. Najveci mi je strah da mi ne uzme pare bezveze a da me auto ostavi negde na putu. / Nisam imao od koga da pozajmim auto, a aranžman je uplacen jos pre tri meseca. Drugo i da sam namolio nekog rodjaka da mi pozajmi, bas sa tudjim autom se najcesce desavaju havarije. U principu ja bih terao i bez kvacila, da sam sam u autu, ovako me je strah. Iz ove perspektive bolje da sam otkazao letovanje. Ali covek kad bi znao kas ce pasti on bi seo...

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka


Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 864
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-8
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #14 poslato: Jun 18, 2019, 10:08:43 posle podne »
Kad smo vec kod kvacila.
A4 B6 2001,1.9tdi 130ks 5 brzina. Prosle god stavljen nov set kvacila Luk 12000km predjeno.
Za vikend kad je bilo 35 cale stigao do Nisa normalno(320km) i posle par sati da pomeri auto i nece u brzinu kad je upaljen. Ubaci u prvu i krene da pali auto sa kvacilom i auto krece, kao da ga pali bez kvacila.
Sutradan slepa i do majstora. Majstor udje u auto da proveri i sve normalno. U fazonu hoce da zalepi lamela, malo cudno mi bi. Vrate se za ZR normalno, auto vuce redovno, ne proklizava...
Ali problem se vraca, nije "zalepil kvacilo id tad" oko 550km predjeno. Ali jako tesko ide u prvu, drugu...iz lera. U rikverc kad se ubacuje udje ali kad da pogura auto nazad(sa stisnutim kvacilom).
Da, pedala kvacila normalna, meka, ne oseti se da propada.
Jel ima neko predstavu sta bi mogao biti uzrok?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока


Van mreže loshmi88

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Lokacija: Pn
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #15 poslato: Jun 19, 2019, 09:58:28 pre podne »
Koliko sam samo nervozan dok mi je auto kod Grka na servisu.. nadam se da ce sve proći ok, zgadilo mi se letovanje ove godine.. Ucite iz moje greske, na more samo sa tip top sređenim autom. Ja sam pre letovanja sredio sitnice oko trapa, odradio mali servis, dopunio klimu, stavio odlične gume, kvacilo je sasvim ok radilo, brzine se glatko menjale, jedino je blago tresao kad se krece, nema krcenja, nista.. Tako mali simptom ukazivao je na ogroman kvar.. Bas sam ispao dilea..

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka


Van mreže Goske

  • VW Početnik
  • Poruke: 96
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #16 poslato: Jun 19, 2019, 10:18:19 pre podne »
Kad smo vec kod kvacila.
A4 B6 2001,1.9tdi 130ks 5 brzina. Prosle god stavljen nov set kvacila Luk 12000km predjeno.
Za vikend kad je bilo 35 cale stigao do Nisa normalno(320km) i posle par sati da pomeri auto i nece u brzinu kad je upaljen. Ubaci u prvu i krene da pali auto sa kvacilom i auto krece, kao da ga pali bez kvacila.
Sutradan slepa i do majstora. Majstor udje u auto da proveri i sve normalno. U fazonu hoce da zalepi lamela, malo cudno mi bi. Vrate se za ZR normalno, auto vuce redovno, ne proklizava...
Ali problem se vraca, nije "zalepil kvacilo id tad" oko 550km predjeno. Ali jako tesko ide u prvu, drugu...iz lera. U rikverc kad se ubacuje udje ali kad da pogura auto nazad(sa stisnutim kvacilom).
Da, pedala kvacila normalna, meka, ne oseti se da propada.
Jel ima neko predstavu sta bi mogao biti uzrok?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
I ti imas problem sa cilindrima kvacila

Sent from my LG-H872 using Tapatalk


Van mreže loshmi88

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Lokacija: Pn
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #17 poslato: Jun 19, 2019, 03:24:57 posle podne »
Ne zove me majstor u dogovoreno vreme, platim taxi i odem do njega, vidim auto na istom mestu i njega u svom auto kako krece negde. Kaze deo mu stize danas u sest, a gotovo do sutra do 12. Ja ga pitao sto me nije zvao, on kaze da bi me zvao uskoro. Kazem ok, a da li to sigurno resava moj problen, on kaze oko 70 posto je siguran. Koliko sam razumeo menja mi cilindar kvacila, ako je rasturao i video ok, ako je narucio deo napamet, neka mi je Bog u pomoci.... Srbija kakva je takva je, mnogo realnija od njihove naduvene Eu. Nikakvu zastitu nemamo u Grckoj, a pola sezone im od nas zavisi, bar u ovom delu Halkidikija.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka


Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #18 poslato: Jun 19, 2019, 05:09:34 posle podne »
Namestice, nemoj da se nerviras

Van mreže Rnjak

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1079
  • Age: 38
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +28/-4
  • Pol: Muškarac
  • Sta uradimo za zivota,odjekivace u vecnosti!
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Passat B5.5 trese pri malom gasu
« Odgovor #19 poslato: Jun 19, 2019, 05:35:09 posle podne »
Losmi,nadam se da ce sve to biti kako treba :84 Javi sta si uradio pa da se malo i opustis na letovanju :)
Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.