Autor Tema: Чишћење неба PASSAT B5,5  (Pročitano 6897 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mix-VW

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 271
  • Karma: +42/-3
  • Pol: Muškarac
  • T-D-(I)
  • Auto: PASSAT B5,5 74кw/101кс 2004год
Чишћење неба PASSAT B5,5
« poslato: Septembar 11, 2017, 02:19:22 pre podne »
Поздрав свима!  :46

- Предходни власник аута је био пушач па је због тога небо било чађаво. Зато сам решио да покушам да га очистим детаљно, да не би морао да га мењам или да постојеће тапацирам. Пре него што сам кренуо са радовима на њему купио сам средство за чишћење неба и то мало квалитетније ``MICHELIN Fabric cleaner``. Да бих га што боље очистио морао сам да га скинем, није нешто нарочито тешко скидати небо али треба водити рачуна јер су инсталације за осветљење залепљене на њему и када се извлачи из аута треба оборити седишта да би успели да га извучете а притом не поломите. :26

- Када сам скинуо небо узео сам чисту белу крпу која не оставља типке и лагано део по део прскао средством и трљао, требало ми је око 2 сата да лепо истрљам цело небо детаљно. Затим сам оставио да се осуши и након 2 дана сам опет поновио поступак али са новом крпом и након опет 2 дана сам исто поновио поступак исто са опет новом крпом и затим сам оставио да се суши 3 дана. Док се небо сушило ја сам истим средством очистио све пластике које су биле у боји неба које сам морао да скинем да бих очистио небо. На крају сам вратио небо у ауто, инсталације сам залепио како су биле фабрички залепљене и сваки шраф вратио на своје место.  majstor1

- Крајњи резултати су ме одушевили, након што се сасвим осушило небо је чисто као из фабрике.  formidable

- Очистио сам га пре 4-5 месеци, прегурао ове екстремне врућине, нпр. на мору цео дан је стајао на плажи jaja и уопште није ништа показало небо да се одлепило или тако слично.  majstor1

- Замолио бих све оне којима се свиђају моји радови за ПЛУС-ић, како би био више мотивисан да правим овакве теме, хвала.  :46

- Нисам све детаљно сликао али најважније је то да се види какво је било и како је на крјау испало и какво је сада јер су неке слике скоро урађене:

























« Poslednja izmena: Septembar 11, 2017, 02:26:03 pre podne od strane Mix-VW »


Моја тема на форуму:
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=71648.0

Сва питања у вези радова и уградње (мој профил): https://www.instagram.com/_garage_service/?hl=sr

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Чишћење неба PASSAT B5,5
« Odgovor #1 poslato: Septembar 17, 2017, 08:49:48 posle podne »
Fino si odradio pos'o al cini mi se da si ipak "slomio" nebo na lijevoj strani?  Ja sam to nam mom karavanu radio "na licinom mestu" i iznenadio se buduci da nisam pusac i pazim auto, kolko je prljavstine bilo na cistom krovistu. Inace ja sam napravio sapunicu od ferija, al bas jaku, gustu sapunicu i onda cistom krpom, ravnomjernim potezima lijevo/desno gore/dolje ali samo pjenom, bez da dovatim mokro ... opucio sam se al vrijedjelo je ... 3 godine posle toga kroviste nidje nije popustilo. Mislim da je to mnogo lakse nego da se skida kroviste jer ko nije vican i ko ga prvi put skida lomi ga 100 posto pogotovo na limuzini


Van mreže Duledudule

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 204
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +11/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Fabia 1.9 TDI Combi
Odg: Чишћење неба PASSAT B5,5
« Odgovor #2 poslato: Septembar 18, 2017, 06:11:04 posle podne »
Naravno da se lomi, u fabrici se obloga krova (nebo) montira kroz prednju šoferku...
E0A 1D0 5SL 5RQ 1KK 6FB 1AP 3FA 1N2 1ND H0G 4UE 4R2 3NC 3QT 4X0 4A0 8L3 J0L 7AA 8GD 6YO 9AP 8RE 7QO 8AA 8QE 8XO 4K3 B14 GO2 QN0 3L1 9P0 Q1A 7XO 9WO BWA 7AO QGO 0GE L08 7P0 F0A 3S2

Van mreže Makoo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 710
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +7/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III 1.4
Odg: Чишћење неба PASSAT B5,5
« Odgovor #3 poslato: Septembar 21, 2017, 01:36:38 posle podne »
Ja sam radio pre mesec dana nebo na A4 limuzini. Moraju prednja sedišta da se izvade da bi izvadio nebo van auto, bez toga nikako ne može. Ja sam skinuo suvozačevo, a vizačevo skroz oborio i tako ga izvadio.

Sent from my HTC Desire 630 dual sim using Tapatalk

Golf III 1.4 / Audi A4 1.8T S-Line Restyling

Van mreže Mix-VW

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 271
  • Karma: +42/-3
  • Pol: Muškarac
  • T-D-(I)
  • Auto: PASSAT B5,5 74кw/101кс 2004год
Odg: Чишћење неба PASSAT B5,5
« Odgovor #4 poslato: Septembar 22, 2017, 01:07:13 pre podne »
Fino si odradio pos'o al cini mi se da si ipak "slomio" nebo na lijevoj strani?  Ja sam to nam mom karavanu radio "na licinom mestu" i iznenadio se buduci da nisam pusac i pazim auto, kolko je prljavstine bilo na cistom krovistu. Inace ja sam napravio sapunicu od ferija, al bas jaku, gustu sapunicu i onda cistom krpom, ravnomjernim potezima lijevo/desno gore/dolje ali samo pjenom, bez da dovatim mokro ... opucio sam se al vrijedjelo je ... 3 godine posle toga kroviste nidje nije popustilo. Mislim da je to mnogo lakse nego da se skida kroviste jer ko nije vican i ko ga prvi put skida lomi ga 100 posto pogotovo na limuzini



- Хвала лепо  :46 нисам га сломио водио сам баш рачуна о томе, можда само тако изгледа на сликама. Ако ти није тешко скини слику па означи где мислиш да је сломљено и окачи у теми да баш загледам.  majstor1  Свака част, може и тако то су мени предложили када сам мењао шоферку у сервису то за сапуницу али ја сам се одлучио за нешто па могу рећи као ``БАШ`` за тај посао. По мени је много боље скинути јер се може детаљније очистити, наравно не кажем да ниси управу може и као што си ти рекао али то је сад од човека до човека.  :46 :26

Naravno da se lomi, u fabrici se obloga krova (nebo) montira kroz prednju šoferku...

- Што се тиче ломљења треба водити рачуна, ја сам успео да га лагано извучем јер сам скроз оборио предња седишта и само нашао одговарајући угао како да га извучем и то је то.   :26

Ja sam radio pre mesec dana nebo na A4 limuzini. Moraju prednja sedišta da se izvade da bi izvadio nebo van auto, bez toga nikako ne može. Ja sam skinuo suvozačevo, a vizačevo skroz oborio i tako ga izvadio.

Sent from my HTC Desire 630 dual sim using Tapatalk



- Код Passat-а када је B5+ у питању не морају да се ваде седишта, довољно је само да се скроз оборе.  :46 :26


Моја тема на форуму:
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=71648.0

Сва питања у вези радова и уградње (мој профил): https://www.instagram.com/_garage_service/?hl=sr

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Чишћење неба PASSAT B5,5
« Odgovor #5 poslato: Septembar 27, 2017, 10:19:50 pre podne »
Mix: čini mi se iznad lijevih rukohvata ... po cijeloj dužini ... mada može bit I do slike/fotoparata