Autor Tema: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...  (Pročitano 428415 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #60 poslato: Septembar 29, 2012, 08:10:06 posle podne »
Guarana dao bih ti sad plus, al mogu tek za 8760 sati :)
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže topmarko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +191/-14
  • Pol: Muškarac
  • Firefighter K-540
  • Auto: golf
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #61 poslato: Septembar 29, 2012, 11:09:34 posle podne »
@guarana nisi me razumeo. Govorio sam kao sto si napisao o best buy varijanti. Zato I mislim na vw,dugotrajnost,koliko para toliko muzike. Naravno da postoje bolji automobili od vw-a. Nisam ni mislio da telefon treba testirati u extremnim uslovima.
@Shomi  koristio I 6230 I 6230 i,i bio sam prezadovoljan.
« Poslednja izmena: Septembar 29, 2012, 11:11:27 posle podne od strane topmarko »

Tusmo

  • Gost
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #62 poslato: Septembar 30, 2012, 03:09:17 pre podne »
Imam HTC HD2 i Galaxy S3. Prezadovoljan sam Android ima sve sto je potrebno i vise od toga. Koristio sam iphone koliko god mi se ranije svidjao i koliko sam ga zeleo imati sad mi se gadi. Toliko ogranicenja u koriscenju da to nije normalno! ako neko uzima telefon samo zbog free aplikacija to je cisti promasaj! Tako da danas ne ja nego vecina misli da onaj ko ima iphone uzima to iz nekog prestiza i kompleksa a ustvari sranje.

Android je buducnost. Vecina operativnih sistema danasnjice je bazirana na njemu, od meego , maemo, ice cream sandwich (tj Android 4.0.4) itd. pa androidi razvijaju i bez ikakve greske podrzavaju dula core-ovo i quad core-ove od 1GHz pa navise, sto je zadivljujuce jer neciji kopovi ne rade na tolikim clock-ovima. ajde ti to podigni na iphone operativnom sistemu. oces kitu lastinu..ne samo iphone on je samo mala mrlja koju moram spomenuti.

Recimo Huawei koliko god "los" telefon bio izbacili su model P1 koji ima 1.5GHz dual kor sa overclocking moze se nagurati i da 2.0GHz pa to je smesno.
Opet nije ni sve u tome, moraju se uskladiti neke stvari da telefon radi glatko nije ni fora u tolikim brojevima i brzinama...

Ali opet ko kako voli i koliki mu je dzep neka bira i da li uzima nesto zbog potrebe ili prestiza da ga neko samo vidi ili zbog bog zna cega. uvek je tako bilo i bice.
« Poslednja izmena: Septembar 30, 2012, 03:12:41 pre podne od strane Tusmo »

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #63 poslato: Septembar 30, 2012, 03:11:32 pre podne »
E posto vidim da mnogi pametuju,lupaju minuse i to,da se razumemo par stvari,koristio sam dobar broj telefona,uvek sam nosio dobar i  "IN" telefon,elem,svaki je dobar na svoj nacin....Android kao android je namenjen vise mladjoj populaciji da ne kazem decici koja pokazuju u skoli sta sve imaju od aplikacija itd,koje je itekako prosto napraviti,bar ko se imalo razume u mobilnu tehnologiju i software,android je vise multimedialni software koji pruza dobru zabavu i sluzi kao dobar sw za igrice
Ne igram igre niti gledam filmove niti slusam muziku
Na svom Razru radim sledece.
-U svakom trenutku imam pregled svih izvedenih mreza koje su mi bitne za posao tj velike mape u PDF formatu
-Pristup sva 4 racunara u kancelariji sa bilo kojeg mesta gde ima gps net
-8M Pix kamera koja sluzi na terenu za snimanje stanja i njeno brzo sherovanje
-Merenje udaljenosti izmedju 2 objekta
-Navigacija
-Pomocni Mail klijent
-Web/Google
Dovoljno veliki ekran i brz CPU su neophodni To su stvari koje realno koristim 90% vremena na telefonu van telefoniranja.
Ocigledno se druzis sa ljudima koji ne koriste telefon u korisnije svrhe.

@bojaN 4 ASBJ  koristio sam windows na telefonu,extra je. Da li ce se neko sloziti ? Koliko ljudi (uopste) kupuje s2 ili s3 ili iphone 4s ili 5 samo zato da bi ga imali,tj. bili vidjeni,ili da bi rekli imam taj i taj telefon,a da li je unutra IOS ili Android to im je nebitno ....,a da su pre toga nosili neku "kantu". Ja ih znam mnogo....
Pa kao gore citirani drugar koji je uvek imao IN telefone tako i vecina zrtava potrosackog drustva podleze pritisku. Kupuju stvari koje im realno ne trebaju, a prodavac/reklama ih je nabedio da bez toga ne trebaju da zive. Isto kao sa kolima. Kupujemo sve mladja i sve skuplja kola, uglavnom zbog prestiza.
« Poslednja izmena: Septembar 30, 2012, 03:13:26 pre podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže bojaN^

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 335
  • Age: 34
  • Lokacija: Sabac
  • Karma: +9/-16
  • Pol: Muškarac
  • 1,2,3,oko novca sve se vrti
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #64 poslato: Septembar 30, 2012, 04:30:28 pre podne »
Ali ne razumem koju funkciju iphone ne obavlja a razr obavlja ??? Sve je stvar ukusa ne razumem zasto poredjenje toga svega,tacnije aplikacija itd....bas naprotiv koristim na iphone
Mail
Navigaciju
Kamera
Citanje PDF(citam neke e-knjige)
Citanje novina
Teamviewer takodje za upravljanje desktopa kuci
koliko 3g toliko i wi fi
par igrica za ubijanje dosade
Twitter fb i te gluposti,mislim da vise na telefonu ni ne treba da ima...sve je stvar prestiza to stoji,ali ja samo kazem kod iphone-a se tacno zna koji je model koji,a ne kod vecine proizvodjaca milion oznaka i brojeva,sto me izricito nervira...a i S3 sam koristio nov 3 dana,u ta tri dana 3 x je zabo software...sav plastikaner ko daljinski,zato sam i poredio konkretno s3 i iph.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #65 poslato: Septembar 30, 2012, 09:53:12 pre podne »
Nisam ja rekao da iphone to ne obavlja. Verovatno da obavlja vec sam ti pokazao da android ne koriste samo deca kao sto iPhone ne koriste samo "fenseri"
Pametni telefoni mogu da budu jako korisni, samo sto ogromna vecina korisnika nema realne potrebe za tim.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #66 poslato: Septembar 30, 2012, 10:29:53 pre podne »
Kupuju stvari koje im realno ne trebaju, a prodavac/reklama ih je nabedio da bez toga ne trebaju da zive. Isto kao sa kolima. Kupujemo sve mladja i sve skuplja kola, uglavnom zbog prestiza.
@Wele  Koliko god da me nervira tvoj avatar,dao sam ti plus za iskrenost.  biggrin
Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže BorkoUE

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 351
  • Age: 38
  • Lokacija: Užice
  • Karma: +14/-11
  • Pol: Muškarac
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #67 poslato: Septembar 30, 2012, 10:54:22 pre podne »
...E sad da i ja dam objektivnu ocenu. Vako: Stvarno sam dugo bio zagovornik android sistema,ima dosta zeza i slicno,kao i korisnih programa.I bio sam jedan od glasnijih protivnika IPhona,tj uopste apple-a.Igrom slucaja sam dosao u posed 3GS-a,ubacio 5.1.1 verziju u njega i jailbreakovao.Bas u tom periodu mi je se pokvario komp kod kuce,tako da sam ajfon poceo da koristim za sve.Bukvalno sve sto mi je trebalo od telefona on je obavljao,osim navigacije (verzija bb 06.15,koji ubija gps signal).Da sumiram: neophodno je gledati telefone koji su u klasi.Cinjenica je da iphone manje ima bagova iz prostog razloga sto je sistem jedinstveniji,samim tim im manje losih i virusnih datoteka ima.Android sistem takodje pruza veliki spektar usluga svojim korisnicima.E sad korisnik mora umeti da koristi oba istema da bi izvukao maksimum iz svog telefona.Znaci ne mozes ni na androidu 10 razlicitih task managera,killera i sl,samo zatrpavanje i gusenje sistema.Zavrsna obrada jeste bolja kod appla,to mora da prizna svako ko ih je jednom drzao u ruci. U svakom slucaju ovo vam je kao prepirka sta je starije kokoska ili jaje.Verujte da nismo jedini koji se prepiru oko ova dva sistema,i tih prepirki ce biti dok bude ovih sistema.Aj uzdravlje...
Citat: gedora  Jun 18, 2012, 11:24:49 posle podne

evo i pekar gleda onaj snimak ni njemu nista nije jasno sto posto

Van mreže Gagi

  • Ice Cool
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2795
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +146/-29
  • Pol: Muškarac
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #68 poslato: Septembar 30, 2012, 11:16:00 pre podne »
ovako možemo do sutra !!! Ja mrzim amerikance iz dna duše,pošto smo mi trenutno realno pod njihovom okupacijom na savremen način....
"Tusmo" rekao si da iPhone nose fenseri,vidiš ja mislim suprotno , mislim da baš taj Android nose fenseri koji ne znaju šta hoće,nego uzmu telefon samo zato što je za dinar... mišljenja su podeljena i nisu ista
Aplle firma pravi vrhunske računare,koji su tehnički gledano dosta slabiji od PC-ja,ali su duplo brži!!! To im omogućava baš taj "fenserski" softver !!! nije sve u brzini procesora veruj mi,ima tu svega po malo,ali apple je u tom pogledu savršenog vrhunski!!! Pitaj bilo kog montažera filma koji će kompjuter da izabere za posao,da li će da uzme pc- neku munju ili običan apple !!!

Zrnojed

  • Gost
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #69 poslato: Septembar 30, 2012, 11:17:50 pre podne »
Neka-obožavatelju Apple-a! biggrin

Van mreže Gagi

  • Ice Cool
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2795
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +146/-29
  • Pol: Muškarac
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #70 poslato: Septembar 30, 2012, 11:19:06 pre podne »
ahahahahahhaha

Van mreže bojaN^

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 335
  • Age: 34
  • Lokacija: Sabac
  • Karma: +9/-16
  • Pol: Muškarac
  • 1,2,3,oko novca sve se vrti
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #71 poslato: Septembar 30, 2012, 11:32:48 pre podne »
M suvisno je polemisati na ovu temu....ukusi su razliciti...ne smatram da sam "fenser" ali volim da imam telefon koji mi vrsi funkciju koja mi treba...ja nisam Wele od onih tipova koji telefon izbaci na sto da svi gledaju itd,ako konkretno na taj fenseraj mislis,cak sta vise stoji u koznoj futroli sve vreme i retko kad se moze videti na stolu pored mene,a u futroli se ne vidi uopste koji je mob....Druga stvar ja samo kazem S3 3 dana koriscenja 3 x zabo...iphone volim zato sto je jedinstven,kako po sistemu,tako po izgledu,a i ceni... Dzabe cemo se prepirati ovde do sutra,jer kazem 3x ukusi su razliciti i svako ima pravo da hvali svoj tel....Mnogi kad posle neke nokie obicne uzmu neki android ili ios,odma je za njih to najbolje,jer bolje koristili nisu...jbg tako je kako je

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #72 poslato: Septembar 30, 2012, 12:52:13 posle podne »
ovako možemo do sutra !!! Ja mrzim amerikance iz dna duše,pošto smo mi trenutno realno pod njihovom okupacijom na savremen način....
"Tusmo" rekao si da iPhone nose fenseri,vidiš ja mislim suprotno , mislim da baš taj Android nose fenseri koji ne znaju šta hoće,nego uzmu telefon samo zato što je za dinar... mišljenja su podeljena i nisu ista
Aplle firma pravi vrhunske računare,koji su tehnički gledano dosta slabiji od PC-ja,ali su duplo brži!!! To im omogućava baš taj "fenserski" softver !!! nije sve u brzini procesora veruj mi,ima tu svega po malo,ali apple je u tom pogledu savršenog vrhunski!!! Pitaj bilo kog montažera filma koji će kompjuter da izabere za posao,da li će da uzme pc- neku munju ili običan apple !!!
gagi apple odavno ide na istom hardveru kao i PC.. za video obradu treba da uzmes mac OSx, zato sto je sam sistem relativno stabilniji od windowsa .. ali to vise ne mora da bude na mac brand hardveru.. nego na identicnom hardveru koji kupis za 2x manje para u bilo kojoj radnji.. na ime i fancy kuciste das 2x vise para... pa ih opet ljudi kupuju. o tome ti pricam..

za telefone sam uvek furao motorole do skoro.. imale su identicne hardverske mogucnosti kao i ekvivalent nokije za duplo manje para.. uz male zahvate na softveru.. pa je opet vecina furala nokiu.. kud svi turci tu i mali mujo princip.. nema tu objektivnosti.
lollol

Tusmo

  • Gost
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #73 poslato: Septembar 30, 2012, 08:51:08 posle podne »
ja se isto slazem da nije sve u brzini i cigrama lepo sam, to rekao. apple stvarno zna da nadje kompromis da to sve radi savrseno ali je realno glupost telefon.

Ja da ne mogu da posaljem sliku ili primim sliku od nekog drugog preko bluetooth-a ili bilo koju drugu stvar da razmenim sa nekim, tipa PDF ili bilo koju koristu stvar sto mi treba za skolovanje ili posao. ma daaaaj. i onda da mi neko kaze da je iphone vrh...nije toliko funkcionalan kao dosadasnji androidi i microsoft telefoni.

Prvi sam koji je imao i 3gS i 4S iphone ali sam shvatio da su toliko ograniceni u odnosu na druge telefone na trzistu da je to strasno. cak nema ni navigaciju ko bog da radi nego sve nesto preko mapa sto zahteva non stop konekciju sa intrenetom.. da ne pricam dalje mogu navesti jos stvari .....

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #74 poslato: Septembar 30, 2012, 08:58:54 posle podne »
svako ima svoje misljenje i njemu je njegov fon najbolji , kolko imas para kupis sta ti se svidja i cao .... rado bi svi fon od 500+e al jbg. , nema svako kinte ... i zaboga ko jos igra igrice na mob.telefonu , ahahahhaha :D , ako je merilo nekog mob.telefona dal moze da potera igricu onda neznam stvarno , meni je baterija , zvucnik , eventualno kamera - valja nekada kada digi nije pri ruci ... a sistem ko sistem , svi su dobri bitno je da ne baguju
. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže Gagi

  • Ice Cool
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2795
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +146/-29
  • Pol: Muškarac
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #75 poslato: Septembar 30, 2012, 09:01:32 posle podne »
e moj Tusmo,pa što nisi zvao tad kada si imao pravi telefon  biggrin sve to što si naveo radi i te kako na Iphon-u i to bez greške,čak šta ,možeš da pošalješ i aplikaciju što nisam uspeo na androidu  biggrin

Tusmo

  • Gost
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #76 poslato: Septembar 30, 2012, 09:05:59 posle podne »
e moj Tusmo,pa što nisi zvao tad kada si imao pravi telefon  biggrin sve to što si naveo radi i te kako na Iphon-u i to bez greške,čak šta ,možeš da pošalješ i aplikaciju što nisam uspeo na androidu  biggrin

ja ti kazem da nista nisam mogao sa stock telefonom nije otkljucavan niti ista. a u androidu samo udjes u file manager selektujes sta oces i posaljes aplikaciju bez problema.

ajfon je predrkan telefon kao telefon, ali znam da meni nece vise u ruke nikad. tu je i kvalitet izrade i brzina sve. ali nekako kao da zaostaje. kazem ti navigacija mu u ku*cu, tu se ne moze pohvaliti nikako. mogu ti nabrojati sta sve ne mozes sa iphoneom a mozes sa WM i Androidima
« Poslednja izmena: Septembar 30, 2012, 09:08:06 posle podne od strane Tusmo »

Van mreže Gagi

  • Ice Cool
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2795
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +146/-29
  • Pol: Muškarac
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #77 poslato: Septembar 30, 2012, 09:07:43 posle podne »
nemo da nabrajaš,možemo do sutra ovako...  beer samo ti kažem da grešiš !!!  biggrin

Zrnojed

  • Gost
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #78 poslato: Oktobar 01, 2012, 12:00:14 pre podne »
Koliko te placaju amerikanci da pises u njihovu korist?
Priznaj :-):-):-)

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Van mreže Boban

  • Auto Union
  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 8189
  • Age: 39
  • Lokacija: BGD
  • Karma: +68/-13
  • Pol: Muškarac
  • Vorsprung durch Technik
    • vw club serbia-forum
  • Auto: Comfort Coupe
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #79 poslato: Oktobar 01, 2012, 12:08:42 pre podne »
Ovo sam danas video uzivo i odusevio se tapsac

Samsung Galaxy S3 Controlled with Bluetooth Keyboard & Mouse