Autor Tema: Pomoc oko farova Passat b5.5  (Pročitano 10690 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mr. Black Smoke

  • VW Početnik
  • Poruke: 110
  • Karma: +8/-0
  • Pol: Muškarac
Pomoc oko farova Passat b5.5
« poslato: Januar 15, 2019, 08:17:20 posle podne »
Pozdrav drustvo, imam problem sa farovima. Na oba fara su pukle sisice sto drze kratko i dugo socivo samim tim ne mogu da nastelujem smer  svetlosnog zraka wacko.
Sad da li da kupujem nove (sto bas i ne bih voleo) ili da otvaram moje i probam srediti to .. i kako?..
Uzgred ako neko prodaje polomljene (tipa plastika ili bilo sta drugo sem toga), bio bih mu zahvalan ako se javi  biggrin


Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Pomoc oko farova Passat b5.5
« Odgovor #1 poslato: Januar 15, 2019, 09:06:45 posle podne »
Jesi li siguran da su pukli nosači unutra?

Ja sam imao taj problem...Još kada sam kupio Passata...Desni far sam uspeo da ne otvaram, a da navučem unutašnji deo (koji drži sijalice i sočiva), na nosače. Kroz otvore za sijalice sam namestio. Na levom sam morao da prosečem malo plastiku sa gornjeg dela fara, da bi namestio, pa sam je posle zavario. Nisam hteo da skidam plastiku sa prednje strane, jer sam se bojao da je ne oštetim prilikom skidanja. Probao, pa neće, nekoliko puta, ali sam na kraju uspeo. Kada se skine prednja plastika sa fara, onda je mnogo lakše, jer je pristupačno.

I to ćeš teško da uradiš dok su farovi na kolima...Ja sam odvojio dan kada je bilo lepo vreme, ceo dan sam se zezao sa tim. Mora da se skine branik pre farova. I ako imaš tanke živce, drugarska preporuka da ne pokušavaš da to popravljaš, onda je bolje da kupiš druge farove, manje će da te košta.

Meni je mnogo drugara reklo: ,,Svaka tebi čast, ja bi to sve izlomio 5 puta".
« Poslednja izmena: Januar 15, 2019, 09:08:28 posle podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Mr. Black Smoke

  • VW Početnik
  • Poruke: 110
  • Karma: +8/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Pomoc oko farova Passat b5.5
« Odgovor #2 poslato: Januar 15, 2019, 09:44:01 posle podne »
@BladeBG
Hvala sto si se oglasio  :47 .. Siguran sam jer sam video sa zadnje strane fara  gde se montiraju sijalice.. tacno se vidi  na jednom da je nosac sisice pukao i sisica je spala .. drugi zakljucak je  kada mehanicki pokusavam da nastelujem farove pomocu zupcastih tockica sa imbusem  oni se okrecu u prazno :62
Skidao sam i branik i farove, poznata procedura bonk
A jos jedan razlog skidanja posle ovog glavnog jeste sto bih sociva farbao nesto poput ovoga
https://www.youtube.com/watch?v=HrIH77G8riE
samim tim bih ocistio i socivo jer vec hvata maglu posto i na dugim i kratkim koristim led canbus 6000K
I pre par dana mi rece drugar da postoji neko ogledalo koje se kupi po tvom modelu  fara i postavlja se iza sociva samim tim daje jacu svetlost kroz socivo blink. Znas li ti nesto o tome ?

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Pomoc oko farova Passat b5.5
« Odgovor #3 poslato: Januar 16, 2019, 12:14:40 pre podne »
Nisam nikad čuo za to staklo.

Ja sam mislio da su i kod mene na farovima pukli nosači. Ima, ako se dobro sećam, tri. Dva su gore na onim osovinama koje se ručno šteluju imbus klučem, a dole je treći koji šteluje motorić. Na svakom od tih nosača imaju plastične jabučice koje ispadnu iz ležišta. To je kod mene bio problem. Nijedan nije bio pukao.

I onda džabe vrtiš gore na imbusima, jer su jabučice ispale iz ležišta. I kada hoceš da promeniš sijalicu, landara srednji deo u faru. Mozeš rukom da pomeraš.
« Poslednja izmena: Januar 16, 2019, 12:18:00 pre podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Mr. Black Smoke

  • VW Početnik
  • Poruke: 110
  • Karma: +8/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Pomoc oko farova Passat b5.5
« Odgovor #4 poslato: Januar 16, 2019, 06:16:18 pre podne »
Raspitacu se jos za to ogledalo pa cu videti. Svakako malo da otopli pa se bacam na posao i kacim slike  majstor1
Hvala jos jednom BladeBG :26

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Pomoc oko farova Passat b5.5
« Odgovor #5 poslato: Januar 16, 2019, 12:36:24 posle podne »
Nema na čemu! Javi šta si uradio... beer

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Burn17

  • VW Početnik
  • Poruke: 57
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Pomoc oko farova Passat b5.5
« Odgovor #6 poslato: Januar 24, 2020, 08:27:35 pre podne »
Menjao bih farove na Golfu 5, obične, fabričke jedan mi je nosač pukao i jedno staklo napuklo, na drugom faru..
Ne bih uzimao polovne ,ne mogu da nadjem u puno boljem stanju od ovih koje imam..
Jel ima neko preporuku za nove? Kakvi su oni u Depo ili Siluxu ?