Autor Tema: Ne radi kazaljka za brzinu i obrtaje Golf 5  (Pročitano 3782 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Milos_98

  • VW Početnik
  • Poruke: 47
  • Age: 25
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5 1.6 FSI
Ne radi kazaljka za brzinu i obrtaje Golf 5
« poslato: Januar 12, 2019, 10:43:53 pre podne »
Imam problem sa kazaljkama za brzinu i obrtaje posle pokusaja takozvanog majstora da mi promeni boju osvetljenja na kazaljkama i prilikom vadjenja istih je vrv puklo nesto u onim motoricima i kad  je sve vratio ne rade kazaljke...ja sam izvadio sat,rasklopio i prometio sam da su kazaljke previse labave landaraju levo desno bukvalno kako okrenem sat dole one odi dola i obrnuto..E sad da li je neko imao iskustva sa tim da li moze elektronicar da poporavi ili mora komplet sat da se menja
Kakve su ti misli,takav ti je zivot!

Van mreže Speedey

  • Transporter
  • VW Majstor
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1592
  • Lokacija: Derventa RS
  • Karma: +67/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3C Bluemotion
Odg: Ne radi kazaljka za brzinu i obrtaje Golf 5
« Odgovor #1 poslato: Januar 12, 2019, 10:59:03 pre podne »
Vjerovatno su popucali zubi na prenosu motorica kazaljki. Vjerovatno dobar elektronicar moze da ih promjeni. Samo koliko su dostupni ti djelovi.
Jetta 1 1982 1.6 D☒
Golf 2 1986 1.6 D ☑
Polo 9N 2002 1.9 SDI☒
Polo 9N 2004 1.9 SDI ☒
Passat B6 2007 1.9 TDI ☑
Golf Plus 2008 1.9 TDI ☑

Van mreže TheViljuska

  • VW Početnik
  • Poruke: 165
  • Age: 26
  • Lokacija: Zajecar
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6d, Golf 4 TDI
Odg: Ne radi kazaljka za brzinu i obrtaje Golf 5
« Odgovor #2 poslato: Januar 12, 2019, 01:42:08 posle podne »
Ja sam to rasturao na Mk4, kazaljke moraju dobro da se usade na osovinu motorčića tako što se okeću i istovremeno pritiskaju na dole prama pločici (ima dosta klipova na youtube  kako se to radi) inače se dešava da proklizavaju, ali možda je i sam motorčić stradao od prevelikog pritiskanja, pa mora da se menja... U tom slučaju, najjeftinije ti je da nađeš neki polovan sat kome nešto drugo ne valja, pa da prepakuješ motorčiće.
Kod Golfa Mk4 su sva četiri motorčića ista (za brzinomer, obrtomer, gorivo i temperaturu), a možda su se isti takvi motorčići ugrađivali i na Mk5, pa ćeš lakše da ih nađeš, mada npr. za Mk3 i Mk4 nisu isti...
« Poslednja izmena: Januar 12, 2019, 01:44:59 posle podne od strane TheViljuska »

Van mreže zola99

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1144
  • Age: 25
  • Lokacija: Ivanjica
  • Karma: +39/-25
  • Pol: Muškarac
Odg: Ne radi kazaljka za brzinu i obrtaje Golf 5
« Odgovor #3 poslato: Januar 12, 2019, 02:01:08 posle podne »
Najbolja opcija ti je kupi polovan sat. Razlemi stare motore i zalemimsa nove table. Jeftinije nego da kodiras novu tablu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
:+ djete drago tebi se jeftinije bilo drogirat ka vecina iz tvoje generacije

Van mreže Milos_98

  • VW Početnik
  • Poruke: 47
  • Age: 25
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5 1.6 FSI
Odg: Ne radi kazaljka za brzinu i obrtaje Golf 5
« Odgovor #4 poslato: Januar 14, 2019, 05:59:30 posle podne »
Ja njih u jednom delu malo teze pomeram, tipa kad okrenem za 360° u smeru kazaljke na satu ona se oseti da pomera motoric ali pri najmanjem pokretu ona se vrati.  Ja jos verujem da nije sve tako crno da moram 100 baciti iz dzeba..moze li se taj motorcic nekako otvoriti da mozda neki zub ispao iz vezista...
Kakve su ti misli,takav ti je zivot!

Van mreže zola99

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1144
  • Age: 25
  • Lokacija: Ivanjica
  • Karma: +39/-25
  • Pol: Muškarac
Odg: Ne radi kazaljka za brzinu i obrtaje Golf 5
« Odgovor #5 poslato: Januar 15, 2019, 01:15:33 pre podne »
Probaj. Mora se odlemiti sa ploce. Gore ne moze biti. Otvori pa sta bude


Sent from my iPhone using Tapatalk
:+ djete drago tebi se jeftinije bilo drogirat ka vecina iz tvoje generacije

Van mreže Milos_98

  • VW Početnik
  • Poruke: 47
  • Age: 25
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5 1.6 FSI
Odg: Ne radi kazaljka za brzinu i obrtaje Golf 5
« Odgovor #6 poslato: Januar 17, 2019, 05:43:21 posle podne »
Ja sam to rasturao na Mk4, kazaljke moraju dobro da se usade na osovinu motorčića tako što se okeću i istovremeno pritiskaju na dole prama pločici (ima dosta klipova na youtube  kako se to radi) inače se dešava da proklizavaju, ali možda je i sam motorčić stradao od prevelikog pritiskanja, pa mora da se menja... U tom slučaju, najjeftinije ti je da nađeš neki polovan sat kome nešto drugo ne valja, pa da prepakuješ motorčiće.
Kod Golfa Mk4 su sva četiri motorčića ista (za brzinomer, obrtomer, gorivo i temperaturu), a možda su se isti takvi motorčići ugrađivali i na Mk5, pa ćeš lakše da ih nađeš, mada npr. za Mk3 i Mk4 nisu isti...


Je l mozes da mi poslajes sliku kako izgleda na mk4 ako su isti mogu iod nje da trazim...registracija mi je za 10 dana necu moci da prodjem tehnicki xD
Kakve su ti misli,takav ti je zivot!

Van mreže Milos_98

  • VW Početnik
  • Poruke: 47
  • Age: 25
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5 1.6 FSI
Odg: Ne radi kazaljka za brzinu i obrtaje Golf 5
« Odgovor #7 poslato: Januar 17, 2019, 11:44:07 posle podne »
e pa imao sam vise srece nego pameti...  boodala
Rasklopim ja sve odlemim motorice i primetim da ne drze bas sve zabice onaj poklopac od mehanizma..nista ja ti otvorim komplet i vidim onaj puzic mali ne stoji na lezistu,ja ga vratim polako sklopim sve i posto nisu sve zabice drzale ja na 4 strane malo kapnem super lepka,sacekao da se osusi vratio i sljaka kao 2004 kad je izaso iz fabrike  yupi3ti
Verovatno se od siline pritiskanja kazaljki slomila jedna zabica i ispao puzic...tako da vise ne cackam nista oko toga
Hvala vam na savetima u svakom slucaju  :)
Kakve su ti misli,takav ti je zivot!