Autor Tema: Veš mašina - savet i predlog za kupovinu nove ...  (Pročitano 42149 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Veš mašina - savet i predlog za kupovinu nove ...
« Odgovor #20 poslato: Novembar 30, 2019, 08:00:14 posle podne »
 lollol lollol lollol

Ova tema je ko onaj vic kad muja kaže hasi ima, bolan, pedera nego nema narod para lollol ...

Samo nek se piše, bitno da nije mrtvilo na forumu. A i držimo se naslova teme  big_boss ....

Vozio ženu jutros na pijacu i opet sam se ponovio. Kupio 2 para dugih gaća. Arilje oridjidji ide zima a klapne na drkeli u kvaru pa imam grejanje samo na desnoj strani.

Ubacio malo pre u veš mašinu, sad sam libero dok ne krene centrifuga  lollol ...

Kad se nova stvar pere prvi put onda temperatura na 30 stepeni ili manje, zbog skupljanja materijala  big_boss ...

Mada, Ivan me šije u ovoj temi. On je stručno opisao kako se peru džemperi, duksevi, ćebad i ostalo  thumbup ...

Nego, jel perete ponjave praškom ili kuglicama  :54 ....

...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Veš mašina - savet i predlog za kupovinu nove ...
« Odgovor #21 poslato: Novembar 30, 2019, 08:31:58 posle podne »
ja perem kod Taste moja Gorenje (  crkla elektro brava na vratima-19g stara -ne regisrovana  )- radi sve ok ali kad dodje do kraja ...okrene krug i pocne ponovo iz

pocetka da pere ...

ali sipak ...bez praska ...i tako ja odem na put ...posle dva dana se vratim ona jos vergla  lollol

razmisljam dal da je menjam ... najvrednija u kuci  :55

Generacijo javljaj taj turbo obrtni momenat -800 kako dela  :84
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4811
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-120
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Veš mašina - savet i predlog za kupovinu nove ...
« Odgovor #22 poslato: Novembar 30, 2019, 09:58:34 posle podne »
Ja sam cuo da ove nove ves masine isto imaju plivajuci zamajac na plasticni bubanj
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Veš mašina - savet i predlog za kupovinu nove ...
« Odgovor #23 poslato: Novembar 30, 2019, 10:04:42 posle podne »
Ja sam cuo da ove nove ves masine isto imaju plivajuci zamajac na plasticni bubanj

a okrece ih zupcasti ...  lollol
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4811
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-120
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Veš mašina - savet i predlog za kupovinu nove ...
« Odgovor #24 poslato: Novembar 30, 2019, 10:19:52 posle podne »
Upravo tako Zoki. Ja sam svojoj ugradio brojač radnih sati, kontam 500-600 i veliki servis. I razmišljam da i OBD ubacim da je mogu na dijagnostiku kaćiti.
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Veš mašina - savet i predlog za kupovinu nove ...
« Odgovor #25 poslato: Decembar 01, 2019, 12:50:36 pre podne »
Najjača tema na forumu
Molim admine da se ne zakljucava a siguran sam da i ostali to misle

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 350
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Veš mašina - savet i predlog za kupovinu nove ...
« Odgovor #26 poslato: Decembar 01, 2019, 01:24:39 pre podne »
@travelman

Mnogo ti lose razumes moje postove. Predrasuda klasicna. Donosis zakljucak na prvu. Komentarisao sam tada, jer sam tada video post.  Igrom slucaja dugo prodajem tehniku. Prilicno se razumem. To nema veze sa cenom uredja. Tako da bi komentar bio isti.
Ucinak u pranju je bitan kako za energente, tako i za zaprljan ves. Vlazan prdes ume gadno da zaprlja ves. Tu se vidi ucinak u kvalitetu pranja. Tako dzaba redovno menjanje kad te zadesi. Tu je vazno ono drugo.

Procitaj moj post opet, nigde ne pominjem cene uredjaja. Crni petak sam spomenuo jer radim tamo, a ti ga spomenuo kako ne juris popuste. Steta. Moze dobro da se pazari. Ja, eto, kupio par stvari. Sirot sam... sta cu

Trudio sam se da ne komentarisem tamo gde te ima, ali jbg. Pogresi covek. Izvini, necu vise.

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Veš mašina - savet i predlog za kupovinu nove ...
« Odgovor #27 poslato: Decembar 01, 2019, 08:37:04 pre podne »
Kolega Galaxy, svaki tvoj komentar u mojoj temi je dobrodošao. Čak šta više ti moram priznati da mi je drago što čitaš ono što ja napišem i zato batali predrasude i toalet papir nego samo udri po tastaturi  :26 ...

Kad već spomenu da ti je crni petak uska specijala onda mi/nam pojasni kako su tako drastična sniženja tog dana.

Ova moja mašina ima regularnu cenu od 36000, taj dan se prodavala za 25000. Sve ja kapiram kako se barata MPC ali koliko onda stvarno košta takav jedan proizvod u nabavci kada trgovina i na toj ceni od 25000 ima zaradu.

Po meni, to je savršen dokaz koliko su cene kod nas naduvane.

No, da se mi vratimo naslovu teme mada se bojim da me ne vrbuju oni sa ana.rs lollol ....

Kako je svaki moj post edukativne prirode, red bi bio da vam čika travi pokaže neki balkanski trik i iz ove tematike  boodala ...

Kako je prošlo 5 godina od dana kupovine, tako je odma crkao programator  angry2 ... Cena sitnica, 100 evrova. A nova mašina plaćena 200 evrova  :65 ...

Turim penezi u džep i odem da ga kupim.

Pitam jel ima neka garancija na proizvod obzirom na cenu koštanja a oni kažu IMA. Al je uslov da ga oni ugrade što naplaćuju 30 evrova.

Zašta bre, 30 evrova ... za skidanje 3 buksne  majstor1 ....

...  :84 ... Ja sam gori od onih što plaču kad treba da plate dijagnostiku nego se foliram sa jugom  lollol ....

Zamenim programator i evo ga taj zamenski šljaka do danas bolje i duže nego onaj iz 1, ugradnje.

Nije prošlo ni godinu dana od zamene programatora kad u toku jedne centrifuge zalupa nešto gore i jače od NATO bombardovanja.

Oće da sruši kuću rodjaci, samo bije po onim podnim pločicama ali ja smiren u totalu. Postavio čika travi dijagnozu na keca.

Izvadim veš a onda ga otresem ručno. Sva sreća bila ona završna centrifuga  clap ...

Skinem gornji poklopac, za one koji nisu znali kako izgleda unutrašnjost evo prilike da se informišu.

...
Vidim ja riknuo plivajući, motor pravi muški turbak od 1000 obrtaja pa je vibracije prenosio preko PK kaiša na gewinde a onda je puklo gde je najtanje bilo.

Desni koš i opruge ko nove  clap ... Snimite tu malu rupicu gde je provučen pfeder, možda 5 mm ...

...
Na levoj strani krater, vremenom je kraj federa napravio rupu da mežeš prst da provučeš a onda je sebi napravio put kao da je nožem isečeno i izleteo napolje a bubanj udarao u patos.

Kad to videsmo odma nasta kuknjava ko na sarani, joooj riknula buranija  :+ ... ...  :84 oni matori znaju da je to finta iz sivog doma  ;) ...

Kad je čika travi bio malji deca imao je u osnovnoj školi jedan predmet  koji se zvao OTO ... opštetehničko obrazovanje rodjaci moji  big_boss ...

Tu se učilo ŠTA KAKO KOLIKO, koji je zvezdasti a koji ravni šrafciger  big_boss ... Ja imao čistu peticu  :84 ...

...

Gledam ja u onu oprugu i razmišljam, a onda  majstor1 ...

Da skratim palamudjenje  batine ... uzmem jedan mašinski šraf za ključ 13 a on ko da je stvoren za rešenje mog problema  clap ... onda napravim nosač od onog čeličnog nosača kojim se steže grejač na bojleru i navučem ga na onu 13ticu ali sam pre toga probušio rupicu gde sam navukao pfedera a onda sve to stegao kontra maticama. Bravo za ja  bicedobro ...

Malo je tu radila bušilica i bruja za sečenje ali čika travi je iz one generacije u kojoj su svi maštali da budu vrsni bravari kao što nam je bio drug TITO  :25 ...

Na kraju je to ispalo ovako i evo šljaka već nekih 7 godina bez problema  :83 ...
...

...
I tako rodjaci moji, žurim na doručak pa moram da skratim priču.

U svakom slučaju znanje i veštine stečene tokom održavanja juga su dobro došle za rešavanje problema nastalih kod ovih plastičnih gomanca zvanih perilice rublja  :20 ...

...  :84 :84 :84 samo ariel rodjaci, on je keva  lollol ...
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Veš mašina - savet i predlog za kupovinu nove ...
« Odgovor #28 poslato: Decembar 01, 2019, 08:47:16 pre podne »


Mada, Ivan me šije u ovoj temi. On je stručno opisao kako se peru džemperi, duksevi, ćebad i ostalo  thumbup ...

Sta da se radi. Godine iskustva. thumbup lollol

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Veš mašina - savet i predlog za kupovinu nove ...
« Odgovor #29 poslato: Decembar 01, 2019, 08:42:38 posle podne »
Travi druze,gledam ove tvoje slike...iste takve 3 masine za nekih 7-8 godina sam promenio...Treca jos sljaka..dve su posle po 2 godine koriscenja crkle od istog kvara,naime lezajevi gde dolaze toliko pojedu osovinu bubnja i leziste u kucistu da postane nemoguce to leciti novim lezajem.Problema sa elektronikom nisam imao..Ova treca jos sljaka sa oem lezajevima.Valjda imam srece ko ovi sto voze tsi-na dva lanca treci sr ubode da valja :).Al imam rezervnu staru AEG koja sljaka bez problema 10 godina kod matorih i sigurno jos 2 sto jr radila kao nova u Germani..
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Veš mašina - savet i predlog za kupovinu nove ...
« Odgovor #30 poslato: Decembar 01, 2019, 09:18:00 posle podne »
Ćale je kupio BEKO veš mašinu 2004. i još uvek radi.To je bio "ulazni" model za Srbiju i maksimalno bez elektronike. :83
Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Veš mašina - savet i predlog za kupovinu nove ...
« Odgovor #31 poslato: Decembar 01, 2019, 09:42:07 posle podne »
/A ti mikula privedi 2 komšinice za nas dvojcu pa ako da bog gledamo se 16og aprila oko 21h  beer ... Posle čika travi nastavlja dalje i prelazi granicu u tvom komšiluku  driving driving driving .../
Znaci dve polovnjace haha, jes da je daleko april al ko zna mozda se i smena ubode da se bude slobodno.
Iz Palanke prelazis granicu i Dunav i dok predjes Ilocku granicu odma desno skreni a ne pravo kud te vodi put (obilaznica oko iloka) i opet desno na raskrsnici (levo je za Nestin ) i ides kroz Ilok samo pravo, put te vodi dalje za Vukovar, ustedices par kilometara, izmedju iloka i Vukovara zna da bude par patrola kontrolisu saobracaj i tu su non stop zbog migranata tako da dok vide strane table odma zaustavljaju (zaustavice te 100 posto) mada postuj ogranicenja i nemas brige

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока


Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Veš mašina - savet i predlog za kupovinu nove ...
« Odgovor #32 poslato: Decembar 01, 2019, 09:58:32 posle podne »
Mi smo tu prolazili i kod Šarengrada je bila jedna patrola koja nas je zaustavila,ali su nam odmah mahnuli ,posle je bio jedan radar pre Vukovara i to jeto.Onda ova srpska sela prema Osijeku ništa,svi peglaju 70km/h ,put je odličan.
Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 350
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Veš mašina - savet i predlog za kupovinu nove ...
« Odgovor #33 poslato: Decembar 01, 2019, 11:08:52 posle podne »

Ova moja mašina ima regularnu cenu od 36000, taj dan se prodavala za 25000. Sve ja kapiram kako se barata MPC ali koliko onda stvarno košta takav jedan proizvod u nabavci kada trgovina i na toj ceni od 25000 ima zaradu.


Zarada je je velika. Nesto sam radio neke tabele, proracune za jednu prodavnicu sportske opreme... tu je tek zarada ogromna.
Druga stvar je da je na akciji bilo dosta artikala, mozda 30% (sto nije malo) ali se drasticno povecala prodaja ostalih 70% artikala, ta 3-4 dana. Nisu u opste na gubitku. I ono sto se vrti na netu, propaganda, prelepljivanje iste (po vrednosti) cene je smejurija. Ne radi se to tako. Mnogo je sofisticiranije.

Da se vratim na temu i gore pomenutu AEG. Kvalitet...
Sto moj kolega kaze: oderdjeni brend za Nemacko trziste ima, cirka, 70 kg. Za nase, 10-15kg manje. I onda naglasi: pa da su kruske, gde su? :D (konkurenti promoteri kada se prepucavaju, ciji je brend bolji).

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Veš mašina - savet i predlog za kupovinu nove ...
« Odgovor #34 poslato: Decembar 01, 2019, 11:16:06 posle podne »
Citat
VW Klub - info centar
Skorašnje poruke Najpopularnija tema
Odg: Veš mašina - savet i predlog za kupovinu nove ...

Broj odgovora u proteklih 24h: "8"

Madisone, jel ti ono htede da zaključaš ovu temu  :54 ...

Pa gde bi se onda MI, forumske muškarčine, okupljali ako ne ovde i u ovoj temi  lollol ...

Nenade, i moja je pre nekih godinu dana prozujala upravo tu. To im je mana, ležajevi i loši amortizeri tj celokupno vešanje što i dovodi do bombardovanja u toku centrifuge.

Mikula, 2 busy  :26 ... sad mi lakše posle vaših komentara. Ja sam operisan od negativnog razmišljanja ali ipak noć ovo ono. To za radar i patrolu je koristan info mada ne može radar toliko brzo da detektuje koliko drkela može sporo da ide  lollol ...
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Veš mašina - savet i predlog za kupovinu nove ...
« Odgovor #35 poslato: Decembar 01, 2019, 11:42:22 posle podne »
Galaxy, za sportsku opremu a posebno za patike se slažem apsolutno.

Moj brat i njegov drugar se lože na NIKE patike, zevali po netu i vide da su u bratislavi, modeli isti kao kod nas, jeftiniji 50+ evra.

Pitali me jel hoću da ih vozim, reko hoću al da vi častite gorivo. Tad sam putovao samarom pa mi trebao sponzor  :65 ...

Oni kupili po 2 para a ja jedan pa nas tura beograd beč bratislava budimpešta izašla džabe samo na razlici u ceni. Toliko o cenama  patika kod nas.

Ova BEKO mašina je teška 55 kg, taman fali tih 15 kg što si naveo za primer.

Više od godinu dana se kanim da kupim novu mašinu, prošle godine na putu do poljske stanem u neki market na samoj granici sa slovačkom jel mi mašine privukle pažnju. Koliko se sećam najjeftinije su bile 350/400e. Marke i modela se ne sećam ...
...
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 350
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Veš mašina - savet i predlog za kupovinu nove ...
« Odgovor #36 poslato: Decembar 02, 2019, 12:05:32 posle podne »
Ove u prvom redu su LG. Toliko su i kod nas...

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Veš mašina - savet i predlog za kupovinu nove ...
« Odgovor #37 poslato: Decembar 02, 2019, 07:22:56 posle podne »
jer moze se peru patike u te masine  :rolleyes:
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 350
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Veš mašina - savet i predlog za kupovinu nove ...
« Odgovor #38 poslato: Decembar 02, 2019, 10:00:54 posle podne »
Pa... pazi sad. Moze, ali nije preporucljivo. Ne iz tehnickih razloga, vec higijenskih. Ma koliko se ona dezinfikovala tokom programa pranja, ipak ne bih stavljao donji ves posle patika...

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Veš mašina - savet i predlog za kupovinu nove ...
« Odgovor #39 poslato: Decembar 03, 2019, 05:41:49 posle podne »
E vecu glupost odavno nisam cuo...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока