Autor Tema: 1.8 Turbo pitanje!!!  (Pročitano 5850 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Aleksandar991

  • VW Početnik
  • Poruke: 60
  • Lokacija: BG
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: A3
1.8 Turbo pitanje!!!
« poslato: Oktobar 05, 2018, 11:48:02 pre podne »
Pozdrav svima, da li postoji mogucnost da se ukloni separator uljnih isparenja i jel to isto sto i pcv sistem positive crankcase ventilation i sai - secondary air intake jel treba skinuti to sa auta jel sam primetio poneki put da osetim u kabini smrad izgorelog ulja i na nagibu krene dim iz auspuha sivkaste boje, auto ne trosi vodu, remontovan turbo, zamenjene gumice ventila, dihtung poklopca glave motora, opran motor karter ispran nove svecice bobine itd..

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: 1.8 Turbo pitanje!!!
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 05, 2018, 02:03:18 posle podne »
To ti je PCV i mozes da ugradis oil catch can umesto njega. Neki ga i skroz izbace, tj. stave samo onaj filter da odlaze u atmosferu uljne pare i zatvore rupu na usisu. Ne znam iskreno kako je to na turbo motoru, koliko sam citao, bolje je da se stavi oil catch can. Ja licno na atmosfercu sam samo cevku okrenuo ka spolja bez ikakvog filtera i ne pusi se nista itd, ali se secam da mi je na dvojci turbo dizel kad je bas forsiram vidljivo izlazila para kroz pecurku filter za vazduh, tako da tipujem da je bolje staviti oil catch.

SAI nema veza sa tim, to ti je pumpa koja gura vazduh u katalizator pri paljenju da se navodno smanje emisije.