Autor Tema: Cudan problem sa prebacivanjem na gas  (Pročitano 2093 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vlada Kragujevac

  • VW Početnik
  • Poruke: 1
  • Karma: +0/-0
Cudan problem sa prebacivanjem na gas
« poslato: Januar 23, 2011, 11:28:23 pre podne »
Imam cudan problem, uredjaj je AC Stag 4, desava se da nece automatski da prebaci na plin. Do sada je bilo da automatski prebaci na plin kada temperatura dodje do 40 stepeni i 660 obrtaja. Radilo je sve fantasticno dok nije polako poceo da izbacuje greske. Posto auto ima 3 cilindra, pisalo je uvek da postoji greska kod jednog cilindra jer trazi 4. Desilo se da da je u autu bilo plina, a indikator u kabini dok je motor hladan polazujem normalno da blinka lampica a kad dostigne temperaturu i kada treba lampica konstantno da pocne da radi, lampica pocne brze da blinka kao kada nestane plina. A ima, pun je rezervoar. Odem kod majstora, prikaci ga na dijagnostiku i uoci gresku gde pise Greska na injektoru 4 kao i do sad. On samo ponisti gresku, i auto prebaci na plin normalno. Odmah neposredno posle toga desava se ista greska ali ja iz kabine kad lampica pocne brze da blinka ja pritisnem dugme jos jednom i on prebaci na plin. Nece vise automatski da prebacuje na plin moram rucno da prebacujem cim vidim da je skala temperature podigla preko 50 stepeni. Majstor ne moze da uoci gresku, ja molim za neki savet ako je neko imao slican problem. U podesavanjima je iskljucena opcija "Iskljucivanja od prve greske". Dok je bila ukljucena, kad se desi greska neka racunar iskljuci plinski uredjaj i auto se ponasa kao da nema plinskog uredjaja uopste.

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13677
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Cudan problem sa prebacivanjem na gas
« Odgovor #1 poslato: Januar 23, 2011, 12:51:58 posle podne »
Prvo se predstavi pa postavljaj pitanja.