Autor Tema: Passat b5  (Pročitano 33452 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Zrnojed

  • Gost
Odg: Passat b5
« Odgovor #120 poslato: Oktobar 20, 2012, 06:41:09 posle podne »
Kvalitetan!

Van mreže ortodox09

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1231
  • Age: 33
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Karma: +32/-8
  • Pol: Muškarac
  • Ja ♥ mog čađu
  • Auto: Passat b5
Odg: Passat b5
« Odgovor #121 poslato: Oktobar 20, 2012, 08:22:22 posle podne »
Spreman za sutra biggrin

Zrnojed

  • Gost
Odg: Passat b5
« Odgovor #122 poslato: Oktobar 20, 2012, 09:10:44 posle podne »
Ženiš se? biggrin

Van mreže ortodox09

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1231
  • Age: 33
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Karma: +32/-8
  • Pol: Muškarac
  • Ja ♥ mog čađu
  • Auto: Passat b5
Odg: Passat b5
« Odgovor #123 poslato: Oktobar 20, 2012, 09:53:52 posle podne »
Ma kakvi, daleko je to biggrin Okupljamo se sutra, a pasat je bio kao krmak.

Van mreže ortodox09

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1231
  • Age: 33
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Karma: +32/-8
  • Pol: Muškarac
  • Ja ♥ mog čađu
  • Auto: Passat b5
Odg: Passat b5
« Odgovor #124 poslato: Oktobar 28, 2012, 09:55:39 pre podne »
Nabačen par zimskih guma. Prezadovoljan sam čeličarama.




Van mreže ortodox09

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1231
  • Age: 33
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Karma: +32/-8
  • Pol: Muškarac
  • Ja ♥ mog čađu
  • Auto: Passat b5
Odg: Passat b5
« Odgovor #125 poslato: Januar 21, 2013, 11:47:57 pre podne »
Bio sam danas na otpadima s rođakom i naišao na pasata za delove. Pazario sam oriđiđi amortizer za haubu za 500dinara, što mislim da nije puno, i zapeli su mi za oko ona izolacija (tkanina, šta već) s unutrašnje strane haube za 20e i štop svetlo za 40e. Štopka mi deluje kao povoljna, a za ovo pod haubom ne znam oceniti da li je to mnogo ili malo para za tu stavku? Šta velite?
Nije mi zapelo da kupim, al' ne bi da mi promakne ako je dobra ponuda biggrin

Van mreže Zare91

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 651
  • Age: 32
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +30/-53
  • Pol: Muškarac
  • 200 na sat. . . (sad ide preko 200) ^^
  • Auto: MK1 Cabrio
Odg: Passat b5
« Odgovor #126 poslato: Januar 21, 2013, 01:01:55 posle podne »
MA uzni novu de da krpis ima se patis i opet nista neces uraditi :) xD :P
prva potpis druga i u oblaku si dima. . .

Van mreže ortodox09

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1231
  • Age: 33
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Karma: +32/-8
  • Pol: Muškarac
  • Ja ♥ mog čađu
  • Auto: Passat b5
Odg: Passat b5
« Odgovor #127 poslato: Septembar 07, 2013, 12:28:01 posle podne »
Dohvatio sam konačno malo vremena i dobrog interneta da nabacim koju sličicu da oživim ovu temu malo biggrin

E, ovo je kompletan put koji je pređen u mini turneji.


Turneja počinje iz mojih Osječana, kod Doboja, prelaskom skele da odem da se natankam na Šešlijama. To sam zaboravio ucrtat na mapu, mrsko mi sad to dodavati bonk
Ovo je slika početne kilometraže i prelaska Bosne.




Sa Šešlija idem za Višegrad, koji mi je prva stanica. Do Višegrada mi je indikator pritiska ulja popio ovo malo mozga. Svaki uspon, preticanje, ili bilo koje jače potezanje iz niskih obrtaja bilo je praćeno pištanjem. Nešto malo posle Lukavca mi je pukao živac, nisam mogao više da ga slušam pa sam ga otkopčao da vidim šta će biti. Auto je pištao samo jednom kad se upali, što mi je mnogo lakše padalo jer sam ga gasio samo kada sam stajao, pa sam tako nastavio dalje.
U kanjonu Drine sam naišao na ovog domaćina sa improvizovanim tablama. biggrin A tek što purnja golfa kao da je ferari, to je druga priča biggrin


Prvi put sam vozio kanjonom Drine, i oduševio se lepotom! Put je celom deonicom bio jako dobar. Po onom suncu je bilo patnja uletati i izletati iz neosvetljenih tunela, oči se šokiraju svaki put. A ja konj ne poneso naočare na more  boodala



U Višegradu



Iz Višegrada idem za Prijepolje, da obiđemo Mileševu. Negde oko Uvca smo naišli na jedan dabarski manastirčić. Draževina ga zovu, zbog spomenika Draži.



Stigli u Mileševu. Odatle idemo za Ostrog, pa sutra ujutro nastavljamo put za Bar.


Na celi put nemam većih zamerki, jako je dobar. Put na izlazu iz Prijepolja je bio jako loš, krpa na zakrpi i tako to. Negde pre Nikšića je malo falilo da kravu pokupim u po noći, stigao sam samo rogove da vidim u susednoj traci. Ukeeenjao sam se kao grlica kad sam skontao šta bi moglo da bude da sam je podigao.
Put kroz Crnu Goru je za pohvalu, barem te deonice kuda sam ja išao. Jako lepo održavano, dosta branika, nema rupa. Pet bambija za đetiće.  thumbup

Nakon par dana u Baru, idemo u Peć. Malo fotosešna na Skadru.


Odlučio sam da na Kosmet uđem ovde:

ovuda

Put od Kolašina do Andrijevice je bio uzak, vijugav, ali solidan ako se uzme u obzir kuda prolazi i koliko ljudi izvlače drva tuda. Evo par slika sa te deonice.


Posle silaska sa magistrale na put ka ovom prelazu

sam naišao na znak na kom je prekrižena Peć. Kada sam stao i pitao lokalce, rekli su mi da je prelaz zatvoren. Naglasio bi da sam sedam dana pre puta dva puta bio u AMSS. Iz jedne kancelarije bio upućen na drugu, iz druge da zovem 1987, a odatle su me upućivali da zovem Jarinje. Kad sam zvao Jarinje, na telefon mi se desetak puta javio faks. Nigde na internetu nisam mogao da dođem do informacije da li dole prelaza uopšte ima... Uglavnom, pouka je da je AMSS beskorisan ako ti treba neka informacija...
Onda lagano preko Berana i Rožaja, pa u Peć. Taman da vidimo Đurđeve Stupove u Beranama. Jako mnogo vremena sam izgubio zbog ovog obilaska na Rožaje, iako na mapi ne deluje kao zeznuta deonica. Prvi put vozim tuda jbg...

Ulazak na Kosmet sam morao platiti 30e, jer dole ne priznaju ni naš zeleni karton (BIH).

Nije bilo problema na prelazu. Krajolik oko prelaza je prelep. Ova slika ne može ni izbliza da dočara kakav je pogled odavde uživo. Između planina se otvara takav pogled, da ja to do sada još nisam video.


Nakon nešto manje od sat vremena stižemo u Peć.

Na ulazu u Patrijaršiju nam KPS uzima pasoše i daje VISITOR kartice. Globalni utisak ne bi baš pisao ovde na forumu, ali činjenica da je Patrijaršija ograđena zidovima toliko da se ne poznaje šta se to nalazi unutra govori mnogo toga. Krivo mi je što to nisam uspeo da slikam...

Odatle istim putem nazad. Naišli smo na rutinsku kontrolu saobraćaja pošto smo izašli sa Kosmeta biggrin


Odatle smo išli u Kragujevac, gde smo prenoćili kod prijatelja, pa sutra ujutro nastavili za Novi Sad.


Pohvalio bi put od Kraljeva do Kragujevca, uživao sam u vožnji. Još nije bilo ni policije nigde, ma milina. Autoput do Beograda je isto dobar. Tek kad sam krenuo autoputem od Beograda za Novi Sad, vraćen sam u realnost. Deonica autoputa od Beograda do Novog Sada je najgora deonica puta (uopšte) koju sam prešao u ovih 1500km. Da znam da me niko neće pokupit u dupe, ja bi tuda vozio 60 na sat da ne drkam auto bezveze...

Uglavnom u Novi Sad sam stigao sa ovom cifrom na satu.

Van mreže ortodox09

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1231
  • Age: 33
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Karma: +32/-8
  • Pol: Muškarac
  • Ja ♥ mog čađu
  • Auto: Passat b5
Odg: Passat b5
« Odgovor #128 poslato: Septembar 07, 2013, 12:33:28 posle podne »
A nešto malo i o autu biggrin

Pre puta je bio kod Gedore. Zamenjeni su mu hidropodizači, neki španer (ne sećam se koji, znam da je poveći malo), očišćena je turbina, zamenjeno ulje i filter vazduha. Posle ovoga je kod prijatelja u Doboju odrađen alternator, zamenjeni su mu ležajevi i remenica,a zavarena jedna stopica koja je pukla. Zamenjen je indikator pritiska ulja, uzet je novi po uzorku, ali mi opet auto pisne ponekad kad izvlači iz nižih obrtaja... Je l' moguće da mu je i polusintetika postala previše tečna?

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9780
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Passat b5
« Odgovor #129 poslato: Septembar 07, 2013, 02:13:51 posle podne »
 :25 :35

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Passat b5
« Odgovor #130 poslato: Septembar 07, 2013, 02:47:08 posle podne »
 tapsac  Pavle,svaka čast!Od sad,kad planiramo negde da idemo,šaljemo tebe kao izvidnicu.
Jako lepa reportaža!  thumbup
Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže Nosfaratu

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 626
  • Age: 34
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +43/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ?
Odg: Passat b5
« Odgovor #131 poslato: Septembar 07, 2013, 06:26:24 posle podne »
Jesam li ja lud ili je ovaj tvoj auto cas plav cas crn? :D :D
Ozbiljna kilometraza i nista mu ne fali. A posle kazu ovi uvozni svi po 150.000, a sve izlizano, rasklimano, treba se uteze...

Na deonici izmedju Kraljeva i Kragujevca nisam video policiju zadnjih pet godina, a idem tuda cesto. :D
Isto je i sa starim putem Kraljevo-Cacak.

Van mreže ortodox09

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1231
  • Age: 33
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Karma: +32/-8
  • Pol: Muškarac
  • Ja ♥ mog čađu
  • Auto: Passat b5
Odg: Passat b5
« Odgovor #132 poslato: Septembar 07, 2013, 10:04:14 posle podne »
Hvala biggrin Tek sad kada sam video put i stanje dole, ima da idem kad god budem imao ,,vremena" biggrin
Ma moguće da je do slika, jer sam neke morao da smanjim, pa je malo pocrnio biggrin
Evo upravo sam stigao u Osjecane, kupio sam cetvrtu felnu, pa sad imam kompletan set fabrickih felni za b5. Jos samo cep za cetvrtu fali, slikacu sutra kad se razdani.

Van mreže Limited

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2469
  • Lokacija: Montenegro
  • Karma: +45/-30
  • Pol: Muškarac
  • Auto: IMT 539
Odg: Passat b5
« Odgovor #133 poslato: Septembar 09, 2013, 08:48:05 pre podne »
Druze bravo za predjenu kilometrazu a ti si mislio da predjes na granicni prelaz Cakor-Pec ? ako si doso do Murine mogo si doc do Plava :)

Van mreže ortodox09

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1231
  • Age: 33
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Karma: +32/-8
  • Pol: Muškarac
  • Ja ♥ mog čađu
  • Auto: Passat b5
Odg: Passat b5
« Odgovor #134 poslato: Septembar 09, 2013, 09:23:04 pre podne »
Tu sam mislio preći. E, pa da znaš da mi je malo falilo. Ali došlo bi me glave da sam otišao, jer ja ne mogu doći negde da samo vidim nešto već ostanem minimum sat vremena na takvim razgledanjima biggrin A nisam baš imao vremena za to, jer me taj prelaz kvalitetno zajebo.
Dole sam se ispričao s nekim čovekom, on mi je i rekao da ako imam vremena obavezno odem do Plava. Andrija Petrović se zove, ako se dobro sećam. Čini mi se da drži trgovinu u tom mestu, sa desne strane, na neka dva kilometra od skretanja za prelaz.

Uglavnom, nabačena felna na kola. Kad sam je oprao, kao nova je.




Ima li iko iskustvo u vezi ovog mog seksa sa uljem? Da li je autu polusintetika postala preretka, ili je opet do indikatora? pritiska?

Van mreže Limited

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2469
  • Lokacija: Montenegro
  • Karma: +45/-30
  • Pol: Muškarac
  • Auto: IMT 539
Odg: Passat b5
« Odgovor #135 poslato: Septembar 09, 2013, 06:27:56 posle podne »
Trebo si doci kad si bio tolko blizu al nema veze drugi put mi se javi da te prosetam kroz sjever crne gore :)

Van mreže ortodox09

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1231
  • Age: 33
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Karma: +32/-8
  • Pol: Muškarac
  • Ja ♥ mog čađu
  • Auto: Passat b5
Odg: Passat b5
« Odgovor #136 poslato: Januar 20, 2014, 12:14:48 posle podne »
E ovako, sad sam dosao u goste na slavu, i ubacim u ler pa skontam da mi nesto cekrka povremeno. Kad se smiri cekrkanje, ubacim u ler i opet krene. U voznji se ne oseti, auto ide normalno, lepo vuce i ne cuje se. Menjac nikad nije otvaran, auto preslo 455000. Kad dodjem kuci, onda cu resavati, ali me interesuje sta je u pitanju da znam kako da vozim nazad, na sta da pazim itd.

Van mreže ćubica

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1525
  • Age: 49
  • Lokacija: Novi sad
  • Karma: +70/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V GTI,rallye
Odg: Passat b5
« Odgovor #137 poslato: Januar 20, 2014, 08:31:06 posle podne »
Student,nemoj mnogo da jedes,nemoj da pijes i pazi na policiju  biggrin

Zrnojed

  • Gost
Re: Passat b5
« Odgovor #138 poslato: Januar 20, 2014, 08:37:07 posle podne »
A čim krcka kad je u leru,pretpostavljam da je otišo druk ležaj. Mada ne mora biti.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Van mreže ortodox09

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1231
  • Age: 33
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Karma: +32/-8
  • Pol: Muškarac
  • Ja ♥ mog čađu
  • Auto: Passat b5
Odg: Passat b5
« Odgovor #139 poslato: Januar 20, 2014, 08:51:14 posle podne »
ćubica, Samo 'ebi dok je vruće biggrin Preživeo sam i slavu i policiju biggrin

Čangrlja samo dok je kvačilo pritisnuto. Kad pustim na leru, smiri se. Jbt, čuje se kao dajca da vozim  lollol
Ukratko šta sam skontao preko neta, trebam menjat ceo set, tražit saks,valeo,luk za oko 150e ???