Autor Tema: Parking kazna u zoni 3 | Parking servis  (Pročitano 5527 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Djap3

  • VW Početnik
  • Poruke: 35
  • Age: 25
  • Lokacija: Srbija, Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5 GT Sport
Parking kazna u zoni 3 | Parking servis
« poslato: Januar 11, 2018, 11:58:00 posle podne »
Pozdrav! Dobih kaznu danas za "prekoračenje" uplaćenog vremena u zoni 3. Naime, parking mi je istekao u 20:45 a kaznu sam dobio, koja slučajnost, u 20:45.. Planiram da odem ovih dana u neku njihovu poslovnicu i da se zalim na ovo da mi ponište. Rećiću da sam došao nakon 3 minuta i zatekao kaznu. A i koja je fora da uplaćujem ceo sat zbog 15 minuta, i to poslednjih 15 minuta radnog vremena, mislim da to nije u redu... Imate li neki predlog za mene ili neko vaše iskustvo?

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Parking kazna u zoni 3 | Parking servis
« Odgovor #1 poslato: Januar 12, 2018, 12:58:26 pre podne »
Da si uplatio parking kad si zatekao kaznu mogao si da se izvuces sa zalbom jer tolerisu 5min. Ovako mrka kapa. Kada platis parking u 20:45 ne placas ga za 15min vec ti traje do 7:45 sutradan. Parking se placa i za 1 minut, a maksimalno 60 minuta po terminu. Sto nisi procitao uputstvo za koristenje parkinga prethodno?
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Igor_92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1543
  • Age: 31
  • Lokacija: Novi Sad/Rumenka
  • Karma: +59/-15
  • Pol: Muškarac
  • VW U <3
  • Auto: BMW E46 320d / Vw Golf 2 1.6GL
Odg: Parking kazna u zoni 3 | Parking servis
« Odgovor #2 poslato: Januar 12, 2018, 07:53:14 pre podne »
Moje neko iskustvo sa parking servisom u Novom Sadu, jednom sam slučajno uplatio pogrešnu zonu (umesto crvene uplatio parking za plavu) nazvao njihov call centar i stornirali su mi kaznu bez problema. Tako da je moj savet da svakako probaš da se žališ, ni ja se nisam nadao da ću nešto postići i to samo pozivom al eto učinili su mi ipak  :)

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Parking kazna u zoni 3 | Parking servis
« Odgovor #3 poslato: Januar 12, 2018, 10:14:08 pre podne »
Ti si platio uslugu, on nije.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Parking kazna u zoni 3 | Parking servis
« Odgovor #4 poslato: Januar 12, 2018, 10:58:08 pre podne »
Isto fasovao, parkiran auto ispred zgrade 3h, rekoh nece ga za zadnjih 10 min .. napisali su za zadnjih 10 min lollol
Meni cak nije ni bio problem da platim, nego ne prima vise od 3h zaredom u 3oj zoni (2 u 2 , 1 u 1).
platio kaznu i pamet u glavu za sledeci put. kad tek parkiras imas po zakonu 10ak minuta fore pre nego sto ti pise kaznu.. znaci kad prodje zapise te u sistem da te je video, ako naleti opet za 10 ima dokaz za to.. druga stvar je ako si vec platio parking, onda ti istice kad ti istice i to je to.
Jebiga :)
lollol

Van mreže Djap3

  • VW Početnik
  • Poruke: 35
  • Age: 25
  • Lokacija: Srbija, Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5 GT Sport
Odg: Parking kazna u zoni 3 | Parking servis
« Odgovor #5 poslato: Januar 12, 2018, 11:36:31 pre podne »
Da si uplatio parking kad si zatekao kaznu mogao si da se izvuces sa zalbom jer tolerisu 5min. Ovako mrka kapa. Kada platis parking u 20:45 ne placas ga za 15min vec ti traje do 7:45 sutradan. Parking se placa i za 1 minut, a maksimalno 60 minuta po terminu. Sto nisi procitao uputstvo za koristenje parkinga prethodno?
Naravno da sam pročitao uputstvo i reci ti meni da li je realno da ja plaćam do 7:45... ja sam došao uveče u grad i ne planiram da budem do jutra sigurno. A zašto bih slao poruku ako sam zatekao kaznu, bezobrazno je da napišu za poslednjih 15 minuta.


Ti si platio uslugu, on nije.
Platio sam ja uslugu, onoliko koliko mi je trebala. A nemaju pravo da mi napišu kaznu u isti minut kad mi je parking i istekao

Zvaću centar pa ću videti šta će ispasti na kraju  :46

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Parking kazna u zoni 3 | Parking servis
« Odgovor #6 poslato: Januar 12, 2018, 12:01:05 posle podne »
Naravno da imaju pravo u sekundu da ti pisu kad istekne, zasto mislis da nemaju? lollol
To dal neko misli da je nesto "fer" ili ne , nema veze sa zakonom i pravima. Ako si platio u 18:45:13 , u 18:45:14 ti vise nemas placenu uslugu i tvoja stvar i obaveza je da svoj auto pomeris na vreme.
lollol

Van mreže Djap3

  • VW Početnik
  • Poruke: 35
  • Age: 25
  • Lokacija: Srbija, Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5 GT Sport
Odg: Parking kazna u zoni 3 | Parking servis
« Odgovor #7 poslato: Januar 12, 2018, 12:15:54 posle podne »
Ah, iz tog ugla imaju pravo samo tako haha.. ali da sam hteo da uplatim sledeći sat ne bih imao priliku da to uradim  lost006

Van mreže Fica

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3454
  • Age: 37
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +82/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 atmo dresina
Odg: Parking kazna u zoni 3 | Parking servis
« Odgovor #8 poslato: Januar 12, 2018, 01:41:20 posle podne »
Kako nebi imao priliku?


Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Parking kazna u zoni 3 | Parking servis
« Odgovor #9 poslato: Januar 12, 2018, 02:18:33 posle podne »
U slučaju neplaćanja parkinga, „Parking servis” ima pravo da naplati onoliko vremena koliko ste prekoračili ,tj. onoliko vreme koje je utvrdio i dokazao materijalnim dokazom kontrolor.

Ako je sat parkiranja 50 dinara, a vi niste platili 3 sata, onda je to 150 dinara. Za ta 3 sata kontrolor bi trebalo da vam izda račun k1oji treba platiti u roku od 7 dana. U slučaju da se to ne plati, Parking servis ima pravo po Zakonu o izvršenju i obezbeđenju da naplati sudskim putem račun od vas (sa kamatom i sudskim troškovima) na osnovu izdate verodostojne isprave (neplaćeni racun). Međutim, “Parking servis” nema pravo da izdaje doplatnu kartu jer ona predstavlja kaznu, a on nije zakonski ovlašćen za to. Pravo na naplatu kazne imaju državni organi kojima je zakonom povereno to ovlašćenje, a ne grad ili opština na osnovu svoje odluke.

Javno preduzeće ima ovlašćenje od Grada, ali odluke gradskih vlasti ne mogu biti iznad zakonskih odluka i nemaju pravni osnov za kažnjavanje neplaćanja parkiranja. Parkiranje je regulisano Zakonom o bezbednosti saobraćaja na putevima (ZOBS). Kaznenim odredbama ZOBS-a nije predviđen prekršaj za neplaćanje usluge parkiranja u tačno određenom periodu niti je moguće po drugim opštim aktima klasifikovati doplatnu kartu kao prekršaj. Neplaćanje parkiranja nije klasifikovano kao delo u krivičnom zakonu,niti kao prekršaj u prekršajnom zakonu. Da se vozilo ukloni paukom ili postavi uređaj kojim se sprečava odvoženje vozila (lisice) nalog izdaje saobraćajni policajac samo ako je vozilo nepropisno parkirano ili ugrožava normalno odvijanje saobraćaja po odredbama ZOBS-a clan 278 stav 12, što znači da Parking servis to ne može da radi ako nije plaćeno parkiranje. Policija nije nadležna niti sme da proverava ako ste parkirani na mestu gde je dozvoljeno parkiranje da li ste platili parkiranje. Policija ne izdaje nalog za uklanjanje vozila sa mesta obeleženog za parkiranje ako vam je isteklo vreme ili niste platili parking. Ako je „Parking servis” bez naloga policajca odneo vozilo ili blokirao vozilo “lisicama” treba prijaviti krađu i blokadu Policiji i uzeti potvrdu o prijavi krađe i blokade (što je policija dužna da izda) s kojom možete preko suda nadoknaditi nastalu materijalnu i nematerijalnu štetu.

Ustavni sud Srbije je 12. maja 2011. godine proglasio da je gradska (opštinska) odluka o plaćanju doplatne karte -kazne na zoniranom parkingu – protivzakonita i da se obustavi izdavanje doplatnih karti. To bi značilo da doplatna karta nije verodostojna isprava podobna za izvršenje po Zakonu o izvršenju i obezbeđenju i da je sud neće prihvatiti. Poseban problem je što je doplatna karta pisana na vlasnika vozila koji možda uopšte nije upravljao vozilom taj dan, a na sudu treba dokazati da je baš vlasnik vozio. Takođe, vozaču nije uručena lično već se stavlja pod brisače, a zakon ne poznaje takvu vrstu uručenja, već je to predviđeno gradskom (opštinskom) odlukom koja olakšava posao kontroloru i stavlja se iznad zakona. Pravo naplate kazne imaju državni organi, kojima je zakonom povereno to ovlašćenje, ukoliko je u pitanju prekršaj. To ovlašćenje sigurno nema Parking servis.
Izvor: Telegraf

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Parking kazna u zoni 3 | Parking servis
« Odgovor #10 poslato: Januar 12, 2018, 05:25:22 posle podne »
Ako ja parkiram auto bez tablica i ne platim parking ali sam propisno parkiran, sta onda?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Parking kazna u zoni 3 | Parking servis
« Odgovor #11 poslato: Januar 12, 2018, 05:37:22 posle podne »
Imas nalepnicu  ;) ... to je moglo da prodje sa starim tablicama.
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Parking kazna u zoni 3 | Parking servis
« Odgovor #12 poslato: Januar 12, 2018, 06:04:13 posle podne »
Ipak mislim da nisi pročitao uputstvo. Kao korisnik grada Beograda bilo bi dobro da znaš kako se šta koristi. Da si pročitao uputstvo znao bi da se parking mesto plaća po započetom času, a ne po minutaži tj koliko je tebi potrebno da se provedeš u gradu. Ukoliko ti ne odgovaraju ti uslovi onda ne parkiraš na označeno parking mesto ili izblejiš 15min do istekla termina koji se plaća. Ako si ovo pročitao, a i dalje terao neku svoju teoriju onda je to za neki drugi forum.
Citat
1. Који је рок да се после паркирања возила у оквиру зона изврши плаћање?
За коришћење јавног паркиралишта корисник је дужан да плати одговарајућу накнаду за одређено време коришћења, коју утврђује предузеће. Паркирање се плаћа по започетом сату на један од предвиђених начина.
Možeš da predložiš Parking servisu da uvedu ružičastu zonu koja bi se naplaćivala do završenog ljubavnog čina u provodu. Onda oni ne bi razmišljali da li si se ti parkirao tu zbog provoda ili kao obližnji stanovnik koji prenoći da bi sutra ujutro išao na posao.
Ja kada odem u inostranstvo pročitam kako se koristi njihov sistem, ne samo za parking već za sve, a ne da izmišljam svoja pravila i krivim druge.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Djap3

  • VW Početnik
  • Poruke: 35
  • Age: 25
  • Lokacija: Srbija, Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5 GT Sport
Odg: Parking kazna u zoni 3 | Parking servis
« Odgovor #13 poslato: Januar 13, 2018, 12:48:58 pre podne »
Ja imam pravo da "izblejim" 15 min, mozda je sad i malo manje, nisam siguran, medjutim sam se zajebao ja sam kaznu dobio u 20:56 a ne u 20:45 kako sam mislio. U 20:45 sam opazen, i on je proverio jos jednom u 20:53 a kaznu mi izdao u 20:56. Bio sam u poslovnici parking servisa da proverim sve ovo te da sam dobio kaznu odma po isteku parkinga zena bi mi ponistila a ovako nisam to trazio jer realno ispostovao je kontroler i sacekao nekih 10ak minuta, koliko i imam pravo da ne platim. Tako da znam ja vrlo dobro ta pravila :p I sama zena mi je rekla da ne moze da mi napise odma kad mi istekne vreme  thumbup

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Parking kazna u zoni 3 | Parking servis
« Odgovor #14 poslato: Januar 13, 2018, 03:33:40 pre podne »
15 minuta ne poštuju imao sam prilike da gledam kako majmun prilazi bukvalno dok idem do znaka koji je 50 metara niže.... 

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Odg: Parking kazna u zoni 3 | Parking servis
« Odgovor #15 poslato: Januar 13, 2018, 05:37:49 posle podne »
Ne znam o kakvih 15 min pričate. 15 min je bilo po starom ZOBS-u za granicu vremena za zaustavljanje i parkiranje. Po novom je 3min. Za svako vozilo koje stoji duže od 3min na jednom mestu se smatra da je parkirano a tako funkcionišu i parking servisi. To sto oni čekaju 15min to je njihova dobra volja ali 3 min je zakonski rok posle kog sme da piše kaznu koja se zove doplatna karta


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Parking kazna u zoni 3 | Parking servis
« Odgovor #16 poslato: Januar 13, 2018, 06:06:20 posle podne »
@Djap3, druže baci taj papir što su ti nakačili na brisač. Slušaj muziku i uživaj i ne nerviraj se oko gluposti.

Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Parking kazna u zoni 3 | Parking servis
« Odgovor #17 poslato: Januar 13, 2018, 08:38:49 posle podne »
Nece moci da registruje auto
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Parking kazna u zoni 3 | Parking servis
« Odgovor #18 poslato: Januar 13, 2018, 08:55:31 posle podne »
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže dejanvw

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 424
  • Age: 35
  • Lokacija: Budisava, Novi Sad
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
Odg: Parking kazna u zoni 3 | Parking servis
« Odgovor #19 poslato: Januar 14, 2018, 01:25:06 posle podne »
Kazne za parking nikad nisu ni imale veze sa produzenjem registracije vozila, samo neplacene saobracajne kazne.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk