Autor Tema: Problem passat b6 2.0tdi 8v bmp  (Pročitano 2432 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Prki vw

  • VW Početnik
  • Poruke: 1
  • Lokacija: Lazarevac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b6 2.0tdi
Problem passat b6 2.0tdi 8v bmp
« poslato: April 28, 2019, 10:28:06 posle podne »
Pozdrav ljudi, zanima me vase misljenje, imam problem da mi 2.0 tdi motor izbacuje zivo ulje u auspuh, to sam primetio jer je curelo na selni izmedju turbine i auspuha, sliva se niz dpf i auspug i tu sagori, dim pod haubom ko ramstajnov koncert. Skidao turbinu, proverio ona extra. Do sad nije trosio gram ulja. I od jednom poceo. Ako ga malo zgazis on izvuce litar za 50km, a ako se vozi ispod 1500 obrtaja sve normalno... Auto presao 220 000km. Usput dpf mi logicno zapusio, ja ga oprao, on opet nabio 63%. Sta bi moglo biti?


Van mreže Alleksandarr

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6D
Odg: Problem passat b6 2.0tdi 8v bmp
« Odgovor #1 poslato: April 28, 2019, 10:43:09 posle podne »
Mozda je karika stradala, jer je ogromna potrosnja ulja barem po meni. ali sacekaj nekog iskusnijeg koji ce ti tacno dati dijagnozu. Ali po meni je previse da auto potrosi litar ulja na 50km.
Ja vozim golf 2 dizel mislim da je 85-86 godiste, auto prosao sito i reseto i potrosnja ulja mu je na 600-700 kilometara nekad vise manje litar ulja. Za noviji auto je ovo po meni najava problema. Ali kao sto sam rekao sacekajmo nekog strucnijeg da objasni sta se desava. Ja sam ostavio svoje misljenje koje je zasnovano na citanju tema sa foruma.

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13675
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Problem passat b6 2.0tdi 8v bmp
« Odgovor #2 poslato: April 28, 2019, 11:22:18 posle podne »
Dobro došao...
U skladu sa pravilima foruma, neophodno je da pre započinjanja diskusije pročitati pravila: http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=159.0

Sledeći neophodan korak je predstavljanje: http://www.vw-club.rs/forum/index.php?board=9.0

Hvala na razumevanju!
VW Club