Autor Tema: zanimljivi automobili na ulici  (Pročitano 248024 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: zanimljivi automobili na ulici
« Odgovor #1340 poslato: Avgust 27, 2019, 02:20:33 pre podne »
Yugo za američko tržište je komplet pocinkovan. Skoro sam gledao jednog, bez korozije.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Simma

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 527
  • Age: 47
  • Lokacija: novi sad
  • Karma: +13/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: zanimljivi automobili na ulici
« Odgovor #1341 poslato: Avgust 27, 2019, 09:57:27 pre podne »
Ja sam vozio jednog do pre par godina-sa nemackim papirima, 65 EFI 91' godiste. I oni imaju problem sa gredom,ko da se iznutra raspadne. Zamenio sam je,jugic se i danas vozi.

Van mreže Fica

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3454
  • Age: 37
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +82/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 atmo dresina
Odg: zanimljivi automobili na ulici
« Odgovor #1342 poslato: Avgust 27, 2019, 01:15:12 posle podne »
da je majbah nije ali isto tako je nov kostao min 3 4x manje od sledeceg najjeftinijeg auta i onda bi ljudi da bude kao majbah. A i gomila njih ni ulje nije menjala kao sta ima da menjam samo dolivam to je jugo.

Koliko sam puta cekao bas na stanici kisnuo ili pesaka se vracao u sitne sate i kukao da mi je i jugo trabant peglica sta god bolje nego peske po kisi.

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: zanimljivi automobili na ulici
« Odgovor #1343 poslato: Avgust 27, 2019, 03:16:10 posle podne »
130 000km je moj Yugo prešao, nikad taj auto nije ostao negdje u kvaru.
Čak je šlepao Sharana 2 puta majstoru
TDI POWER

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: zanimljivi automobili na ulici
« Odgovor #1344 poslato: Avgust 27, 2019, 05:48:33 posle podne »
130 000km je moj Yugo prešao, nikad taj auto nije ostao negdje u kvaru.
Čak je šlepao Sharana 2 puta majstoru

pa nemoj sad da bacas mrlju na nas Sharandzije  ;)

ispade da sharan ne valja  :8
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: zanimljivi automobili na ulici
« Odgovor #1345 poslato: Avgust 27, 2019, 06:07:29 posle podne »
Mana im je poluosovine, ostalo je sve top!
« Poslednja izmena: Avgust 27, 2019, 06:22:20 posle podne od strane mur3633 »
TDI POWER

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: zanimljivi automobili na ulici
« Odgovor #1346 poslato: Avgust 27, 2019, 06:24:48 posle podne »
da je majbah nije ali isto tako je nov kostao min 3 4x manje od sledeceg najjeftinijeg auta i onda bi ljudi da bude kao majbah. A i gomila njih ni ulje nije menjala kao sta ima da menjam samo dolivam to je jugo.

Koliko sam puta cekao bas na stanici kisnuo ili pesaka se vracao u sitne sate i kukao da mi je i jugo trabant peglica sta god bolje nego peske po kisi.
Sve si im reko!NOV je kosto kad se preracuna oko 3000 e i kazu bio los a dobar im tfsi sto fabricki srce 1l ulja na 1-2kkma  :)
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: zanimljivi automobili na ulici
« Odgovor #1347 poslato: Avgust 27, 2019, 07:02:12 posle podne »
To tako treba. Evo i na bmw forumu ubedise sami sebe da je ok da se lanac na N47 menja na 120.000. A menja se tako sto se motor rastavi od menjaca pa se izvadi napolje

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: zanimljivi automobili na ulici
« Odgovor #1348 poslato: Avgust 27, 2019, 07:26:24 posle podne »
Ne ocekuje se kvalitet za 4000e, ali ocekujem makar da mi nov auto nema volan kao serpu, papucice postavljene udesno, tako da mi u prirodnom polozaju desna noga bliza kvacilu nego gasu, retrovizor iza ramena, a menjac... prica za sebe. Rucicu za prozor smo menjali 3 puta za 2 godine. I da, sa svojih 900 kubika trosi 11l plina.
Keva vozila juga, u isto vreme smo imali golfa dvojku, kao s klasa je za juga. Najjeftiniji i realni najgori auto. Jedino sto postujem su ovi patosirani sa fijatovim/lancijinim motorima itd., posteno dobro izgledaju i idu, ali to nema veze sa jugom.

Van mreže Fica

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3454
  • Age: 37
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +82/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 atmo dresina
Odg: zanimljivi automobili na ulici
« Odgovor #1349 poslato: Avgust 27, 2019, 07:33:38 posle podne »
land rover difender iz 58 i 2014 ima papucicu kvacila do vrata ceo volan do vrata ja koj nisam nesto habaritan udaram u vrata dok vozim a kosta ko sam djavo. I gomila fijata koji su skuplji iz doba juga imaju priblizenu papucicu. Ja ne kazem da je on ne znam kakav auto ali brate ima kanti koje su dosta skuplje. a gomila nekih stvari moze da se prepravi na jugu i da bude mnogo bolje.

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: zanimljivi automobili na ulici
« Odgovor #1350 poslato: Avgust 27, 2019, 07:51:02 posle podne »
Vozio sam par komada od 45ice,55ica,60ki i zadnji bio 1.4..svi su za pare koje su vredeli bili limuzine.Kruzili po zemlji i sire bez problema uz redovno odrzavanje.Zadnji je bio fabricki 60ka al sam ga doradio,ubacen 1.4 motor iz floride,weber 32-32 mehanicki,i iso je ko metak a trosio 10l mesovite.Sa njim sam presao ukupno 160 000 km.Kad uporedim golfa i juga,vise mi je vw visio po radionici od jugera.Al nit je golf 2 kanta nit je jugo les,oba su za nase uslove i dan danas prave limuzine!
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: zanimljivi automobili na ulici
« Odgovor #1351 poslato: Avgust 27, 2019, 08:10:14 posle podne »
Mur brate e neka si im rekao da je yugo šlepao šarana.

Sad je vagenovcima malo poljuljan ponos, čuj yugo šlepa šarana  bleh ...

Ali treba se vrnuti dosta godina unazad, do početka prošlog veka. A onda će vagenovcima neke stvari biti jasnije. Već smo pričali o tome ali onda nisam imao vremena za još neke detalje.

Oridjidji multipla, fića sa 4. vrata,
web hosting images
...
Germanci kada su prepisivali i kopirali od žabara zajebu se u jednoj sitnici pa obrnu mesta štopki i farova.  I tako je nastalo šaranče.

...
E zato naša raja voli da pljuje po yugu i fiatu jer većina današnjih germanskih ikona u sebi ima žabarske gene.

Fica je lepo objasnio i naveo primer koji važi i za lade. Yugo je to, hebeš servis i ulje nego teraj dok ne ugine a onda kukaj kako je loš proizvod.

Mur brate, ako treba nešto od rezervnih delova samo viči da ti šaljem.

Ja delove naručujem i kupujem u istoj radnji gde i Zoki kupuje za svog šarana  :65 :65 :65 ...

...
Poručena ramena, komplet plivajući i još neke potrošne sitnice ali ne zato što je ovo na njemu loše već zato što hoću da bude TOP TOP TOP .... NOV NOV NOV ...

YUGO u današnjem vremenu  :54 ... smejurija ali samo za nove naraštaje. Nama matorima je to podsetnik na neka davna vremena kada su važila neka druga moralna načela.

...
Isto važi i za yuga. on je stvoren u nekim drugim vremenima i u nekom drugom svetu za neke druge potrebe a to koliko je bio uspešan u tim vremenima je dokaz to što se još uvek kotrlja po ulicama i džadama  driving ...

A ove što pljuju i šoraju po yugu bih pitao samo jedno ... rodjaci, ako je yugo toliko loš zašto ste ga vozili, zašto niste sebi priuštili nešto bolje od njega  ;) ...  jel kinta bila problem  :65 ....
« Poslednja izmena: Avgust 27, 2019, 08:31:06 posle podne od strane travelman »
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: zanimljivi automobili na ulici
« Odgovor #1352 poslato: Avgust 27, 2019, 09:23:58 posle podne »
Moj yugo 1990g

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

TDI POWER

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: zanimljivi automobili na ulici
« Odgovor #1353 poslato: Avgust 28, 2019, 09:18:06 pre podne »
Travi, jesi u pravu da je u to vreme bio donekle ok auto, ali ako se na "to vreme" misli 1980. godina, a ne 21. vek do kada se pravio u istom izdanju (ako ne i gorem). I jeste yugo ikona za nase prostore, to je zato sto ima sentimentalnu vrednost i podseca nas na stara vremena. Da smo znali da napravimo i priustimo bolji, pljuvali bi ga svi, ali ok. ;)

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: zanimljivi automobili na ulici
« Odgovor #1354 poslato: Avgust 28, 2019, 10:15:34 pre podne »
ja sam i rekao da je jugo bio ok u vreme kada je napravljen, svako drugo poredjenje sa danasnjim automobilima je mesanje babe i zabe.
danas je jugo dobar samo meni i ostaloj sirotinji slicnoj meni ali se ja ne stidim da to priznam.

pluvao bi i ja juga kada bi mogao sebi da priustim nesto bolje i plasticnije ali nema se. jbg, kupio se penthaus za klince i unucice pa se budjelar istanjio.

u svakom slucaju ostala je neka sica pa ce za vikend da testiramo nove diskove plocice i paknkve. ako sve prodje ok onda ce jugo i dalje za mene da bude najbolji auto ... u suprotnom cu ga pljuvati kao i svi ostali   ;) ...



poslato sa Y55 uz pomoc urac palac tehnologije
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Odg: zanimljivi automobili na ulici
« Odgovor #1355 poslato: Avgust 28, 2019, 10:21:21 pre podne »
Ja sam vozio Yuga pocetkom 21-og veka i išao svake godine sa njim na more. Da, nije imao klimu, imao 55KS na drugu specijalu :) ali nikad neki problem zbog kog bi ostao na putu. Prolazio sam pored mnogo slep službi koja su Ibarskom tovarila razna novija, bolja auta jer dalje nisu mogla. Redovno odrzavan auto na isti način kao i danas sto se održava. Uradi se mali servis, uradi inspekcija auta i to je to, teraj dalje. U Yuga sam sipao Shell ulje, svaki filter uvek menjao i nikad problem. Zato mi je moderan auto isterao 5-6-10 dobrih Yugica iz džepa samo zato sto je on to tako hteo, ne zato sto nije bio odrzavan ili loše odrzavan.
Yugo, Stojadin, Fica trebaju da imaju svoje velike spomenike...
Evo sad sam video dobrog lepog belog Stojadina u Stavrosu u Grčkoj sa našim tablama. Dosli ljudi na more i sigurno nisu placali ni Atlas ni AMMS niti ne znam šta... nije neki bogzna kakav komfor ali je bolji nego da idu busom.. ili nekom raspalom sklopi okom koja nema Zastava znak..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: zanimljivi automobili na ulici
« Odgovor #1356 poslato: Avgust 28, 2019, 06:14:53 posle podne »
Citat
Zato mi je moderan auto isterao 5-6-10 dobrih Yugica iz džepa samo zato sto je on to tako hteo, ne zato sto nije bio odrzavan ili loše odrzavan.

Voodoo obrnuo igricu i posle njegovog odličnog, celokupnog, komentara slobodno može da se stavi tačka na predhodnu diskusiju.

Ali, da nam ne bi bilo dosadno, vozimo se dalje pa bih voleo da mi neko kompetentniji ovo pojasni.

OK, jasno mi je zašto na ovoj tabeli nema yuga ali gde je ovde vw  :54 ... gde je sad ovde ona narodna švabo je to, kad on napravi kola ...


...

Do podataka se došlo istraživanjem nekoliko evropskih osiguravajućih kuća i upoređivanjem broja reklamacija za određene modele, Ko je raspoložen neka pročita ceo tekst ....
...
https://www.autoexclusive.rs/vesti/polovni-automobili/100-najpouzdanijih-automobila-ove-decenije
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: zanimljivi automobili na ulici
« Odgovor #1357 poslato: Avgust 28, 2019, 07:52:32 posle podne »
992 legendo ... dodaj poslato sa  :84

za Yuga ... svi imate rezona tih davnih 80"   congratulations

imao sam jednog y45 ...pa mu ugradio stop lampe od Golfa 1 one duze ... ma bio Hit pa muzike one sto sijaju crveno sa equlajezorm ...pa pici Juzni vetar , zurke po

karaburmi , vozdovcu , dorcolu ... po 7 nas u Y45  :41
« Poslednja izmena: Avgust 28, 2019, 07:54:53 posle podne od strane lolazoca »
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: zanimljivi automobili na ulici
« Odgovor #1358 poslato: Avgust 28, 2019, 09:50:03 posle podne »
Zoki, mogla bi da se otvori podgrupa za yuga a onda svako da predstavi svog  lollol ...

Jeste da ga je pregazilo vreme u svakom pogledu ali daleko od toga da je bio los auto u tom periodu kada je nastao.

A ko je imao ekvilajzer u yugu, bio je glavni baja. Odvrnes basove a onda na zadnjem zamagljenom staklu samo udaras recke  yupi3ti ...

                                                  .... https://www.youtube.com/watch?v=VtPM_nGNaNc ...
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: zanimljivi automobili na ulici
« Odgovor #1359 poslato: Avgust 28, 2019, 10:31:44 posle podne »
da da ...mogla bi ... ali ...

zao mi je sto u to vreme nisam imao ni mob fon ( nije ni pejdzera bilo ) ... ko je razmisljao tad o foto aparatu ( da slikam indiski crvenog lepotana ) i naprcenim

zenskim ustima i  :dunk

sve je bilo uzivo ... po sumarcima kosutnjaka itd na zadnjem sedistu moga auta ...  :72



evo jos nesto zanimljivo o Yugu  ;)

https://serbiancarfans.wordpress.com/tag/zastava-yugo-automobili/
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.