Autor Tema: Čudan zvuk pri ubrzavanju i teže paljenje - Passat B8  (Pročitano 2109 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže boomboom

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Age: 44
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B8
Čudan zvuk pri ubrzavanju i teže paljenje - Passat B8
« poslato: Maj 27, 2019, 12:54:49 posle podne »
E ovako...

Od skora sam vlasnik Passat-a B8 Comfortline, godište 12/2014, 2.0 tdi, maneulni mjenjač, prešao 200.000 km.
Generalno sam zadovoljan autom, nema nikakve probleme u vožnji, odlično vuče, odlična upravljivost, odlične kočnice, komfor auta i oprema odlični... SKoro sam uradio veliki servis, ostalo sve cakum-pakum.

E sad, ovo se dešava..

1. Naime, kada jače dodam gas pri nižim obrtajima (u situaciji poslije prelaza iz 3. u 4. brzinu ili iz 4. u 5., kada obrtaji padnu na nekih 1400 - 1600 o/min), i kada tako ubrzavam pojavljuje se čudan zvuk između 1800 - 2100 obrtaja. Isti zvuk nakon tih nekih najviše 2100 obrtaja potpuno nestaje i nastavlja se sa regularnim zvukom motora. Ukoliko sporije ubrzavam, zvuka najčešće nema.

Napominjem da auto savršeno vuče i nema nikakvih naznaka da gubi performanse, nema dima iz auspuha i sl.

Inače, vozim redovno Passate 6 i 7 i ne bih rekao da je u pitanu zamajac, ali on opet ima niz simptoma kada je u kvaru...?! Opet, neko pominje alternator...

2. Kada auto prenoći na nižoj temperaturi (5-10 stepeni), ujutro može da se desi da teže upali. Radi se o start-stop sistemu paljenja (na dugme). Nekoliko puta sam pokušao da 1-2 puta dam samo kontakt (pritisnem dugme bez kvačila), pa onda upalim auto bez problema.

Ne znam da li ova dva problema imaju veze jedan sa drugim, ali me interesuje me da li je neko imao slične probleme (zajedno i pojedinačno) i kako su riješeni?

Unaprijed hvala!

Van mreže boomboom

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Age: 44
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B8
Odg: Čudan zvuk pri ubrzavanju i teže paljenje - Passat B8
« Odgovor #1 poslato: Jun 04, 2019, 12:44:12 posle podne »
Zaboravio sam da napomenem...
Zvuk se najčešće cuje kada automobil postigne radnu temperaturu.

Van mreže Čomaga

  • VW Početnik
  • Poruke: 33
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B8 2.0 TDI
Odg: Čudan zvuk pri ubrzavanju i teže paljenje - Passat B8
« Odgovor #2 poslato: Februar 01, 2020, 11:16:34 posle podne »
Nesto slično i kod mene odradio sam veliki i mali servis odradio servis DSG menjača, i posle toga je počeo da se javlja čudan zvuk kao da učiiii i to od 1200 obrtaja pa navise... Jako iritirajući zvuk.  :35