Autor Tema: Golf 4 1.6 cudan kvar.  (Pročitano 5823 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže NemanjaRS

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Lokacija: Ugljevik
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 4 1.6
Golf 4 1.6 cudan kvar.
« poslato: Mart 14, 2013, 01:38:46 pre podne »
Pozdrav svima.

Naime, pre nekoliko mjeseci me je pocelo zezati auto. Radi se o tome da, kada je auto na leru, sam dodaje gas.
Da pojasnim malo bolje, posto ne vjerujem da je iko cuo za ovakav kvar, jer cak ni 4 mehanicara nisu znali sta ce vise od muke. :D

Znaci, kada stoji auto, sam dize i spusta obrtaje, kada digne, i kada spusti obrtaje kao da uto hoce da se ugasi, i svjetla isto, pa se o5 digne gas i sve tako. Takodje, kada tek upalim auto, podigne obrtaje negdje do 200 i onda se vrati na normalu. Prije nego sto sam odvezao prvom mehanicaru, samo 1 senzor mi je bio upaljen sve vrijeme. To je onaj, ne znam mu ime tacno, ali kao ono da ne valja ulje, ili benzin ili sta vec. I kada sam odvezao kod prvog mehanicara da vidi sta je, on je samo klapnu ocistio, jer je bila bas prljava, i situacija se jos vise pogorsala. Ukljucio se EPC senzor, kao i jos jedan (trokut i u njemu uzvicnik kao znak upozorenja za nesto, i oko tog trokuta neka kao strelica u krug).
Poslije toga sam vozio kod 2 mehanicara (tog najboljeg u mom kraju) i on je zamjenio tu klapnu, i taj dan mi je radilo ko sunce. Sledeci dan, trebao sam opet kod njega nesto ici, kada ono opet isti problem, opet dize i spusta obrtaje. Onda sam opet ostavio kod njega auto, i zamolio je jos jednog covjeka da ostavi njegov Golf 4, isto 1.6. I covjek je sve zive djelove prenosio sa mog auta, na taj drugi, i svi djelovi su radili. Na kompjuteru njegovom, kao i kod proslog mehanicara je prikazivalo gresku oko nekog vazduha nesto, i oko EGR ventila. Uzeo nov EGR ventil, i o5 sve isto. Mjenjao je i senzore i svasta nesto.Covjek je cistio sve sto ima veze sa ovim kvarom, znaci sve sve, i na kraju mi je rekao da nosim auto nekome drugom, jer mu on ne moze pomoci.
Rekao je da postoji mogucnost da je sve do instalacije, ili kompjutera.
Isao sam kod jos 1 mehanicara, i on je isto rekao da je moguce da je instalacija ili kompjuter. I da, on je nesto cackao tamo. Otac mi je vozio auto kod njega, pa ne znam sta je uradio, ali sta god da je uradio nema vise ni 1 senzora da je ukljucen, ali idalje dize i spusta obrtaje. I da, kada sam prebacivao u 2 brzinu, kao i u 3, auto je trzalo koju sekundu, a sada se to ne desava. Isto kao da se poremetilo nesto u elektronici.

Sada me zanima, da li je iko ikada cuo ovdje za slican problem, jer ja mislim da nije niko... :D

Da li je to bas do kompjutera ili mozda nesto drugo...
Vozim u ponedeljak u ovlasteni servis VW gdje ce me odrati, ali ne znam vise sta da radim.
Ali eto, prije nego sto odem tamo, moze li mi ko reci da li je iko imao slican problem, da znam, jer me to izjeda svaki dan, pa bih da saznam sto prije sta je.

Hvala unaprijed.
« Poslednja izmena: Mart 14, 2013, 01:45:05 pre podne od strane NemanjaRS »

Van mreže Lepi

  • Moderator
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 4778
  • Lokacija: Canada
  • Karma: +192/-83
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Rabbit 2.5
Odg: Golf 4 1.6 cudan kvar.
« Odgovor #1 poslato: Mart 15, 2013, 04:26:38 pre podne »
Meni to sve zvuci na senzor toplote motora. Ne znam da li su ti njega menjali. Slicno tako se i ponasala moja Skoda Fabia. Dijagnostika ne prijavljuje nista a senzor zeza i ima nemiran rad. Cas hoce da se ugasi, cas saug dize obrtaje... Na kraju elektricar ustanovio da je taj senzor.

Naravno uvek ima mogucnosti da je komjuter ili instalacija ali ja bih prvo taj senzor proverio.

Javi nam sta si uradio. Srecno beer

Van mreže rajkooo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Age: 41
  • Lokacija: Nish-Bor
  • Karma: +17/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 4 1.6 cudan kvar.
« Odgovor #2 poslato: Mart 15, 2013, 07:49:56 pre podne »
Ako ti prijavljuje na dijagnostici klapnu (koja je ispravna)  i ne moze da je adaptira onda je kompjuter
« Poslednja izmena: Mart 16, 2013, 10:34:28 pre podne od strane topmarko »
Mnogo sam Rajkooo

Van mreže Niske

  • VW Početnik
  • Poruke: 101
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +5/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6, Golf 1
Odg: Golf 4 1.6 cudan kvar.
« Odgovor #3 poslato: Mart 15, 2013, 09:33:37 pre podne »
Ima na netu još ovakvih kvarova.
Klapna - mora se adaptirati posle čišćenja/menjanja
egr ventil - ne pomaže čišćenje i isto čini mi se treba adaptacija
klapna za topao/hladan vazduh prema usisu
dihtung ispod usisne klapne
izduv oko katalizatora
prva lambda sonda
vuče negde falš vazduh
dihtung na usisnoj/izduvnoj grani izgoreo

toliko mogu da se setim
moj se smirio kada sam promenio lambda sondu ali nemoj menjati nasumično jer je skupa
meni je VAG com prijavljivao da je lambda ok a u servisu su našli da je riknula.

Van mreže NemanjaRS

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Lokacija: Ugljevik
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 4 1.6
Odg: Golf 4 1.6 cudan kvar.
« Odgovor #4 poslato: Mart 16, 2013, 01:34:51 pre podne »
Klapnu kada je prvi mehanicar procistio, uradio je adaptaciju ali se cak pogorsalo malo.
EGR ventil je kupio nov i stavio i opet nista. Takodje je moj EGR ventil stavljao na drugo auto gdje je sve bilo oke.

Za ostale nisam siguran, to cemo jos vidjeti u ponedeljak. Samo jedva cekam da vidim sta je.

Ja cak sumnjam da je neki skroz glup kvar, da je do nekog kablica ili nesto.
Uglavnom javim vam koji je kvar bio, jer mi je ovo sve smijesno....  :angry:

p.s. na dijagnostici mi je javljao 4 greske, EGR ventil i da jos nesto nije uredu sa vazduhom ili sta vec (nisam toliko upoznat sa tim). I onda posle toga kada je nesto cackao ovaj zadnji mehanicar, nema vise ni 1 greske, niti je bilo koji senzor ukljucen....
« Poslednja izmena: Mart 19, 2013, 02:06:14 posle podne od strane Modus »

Van mreže NemanjaRS

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Lokacija: Ugljevik
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 4 1.6
Odg: Golf 4 1.6 cudan kvar.
« Odgovor #5 poslato: Mart 19, 2013, 02:05:31 posle podne »
Bio sam juce u ovlastenom servisu VW i rekli su kao da nije uredu klapna, odnosno leptirasta.
Sad ne znam kako to moze biti, kada sam svoju klapnu stavljao na drugi auto, i radio je savrseno...

Mislim da i oni sada lupaju... Vise ni sam ne znam sta da radim... Icu jos jednom, jer imam jos nesto da opremim, pa cu usput vidjeti o5 to da li je istina, ocigledno nije...

Van mreže kuzmav

  • VW Početnik
  • Poruke: 22
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf4 1.6 16v
Odg: Golf 4 1.6 cudan kvar.
« Odgovor #6 poslato: April 06, 2013, 10:27:09 posle podne »
Nemanja aj ako si resio kvar napisi sta mu je bilo, i kod mene je isti problem motor 1.6 16v azd. Nema servis u kom nisam bio i sta nisam menjao, nova klapna, nova sonda, nove svecice, nove bobine i do sada potrosenih preko 500e a problem i dalje tu.

Van mreže Niske

  • VW Početnik
  • Poruke: 101
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +5/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6, Golf 1
Odg: Golf 4 1.6 cudan kvar.
« Odgovor #7 poslato: April 07, 2013, 02:42:38 posle podne »
@kuzmav,
Našao sam na netu da je u nekim slučajevima pomoglo flešovanje ECU-a novim softverom možeš naći na netu za svoja auto koja je poslednja verzija pa VCDS-om proveriti
da li je u tvom kompu starija verzija softvera. Kod mene na primer nije najnovija verzija ali je definitivno novija od godine proizvodnje ECU-a, znači da je nekada flešovan. Ova flešovanja su u inostranstvu radili na automobilima ali ako nije održavan u ovlašćenom servisu moguće je
da je ostala neka stara verzija, u svakom slučaju trebalo bi da ovi naši kvaziovlašteni mogu to da završe.

Van mreže Markoz361

  • VW Početnik
  • Poruke: 61
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6 16v
Odg: Golf 4 1.6 cudan kvar.
« Odgovor #8 poslato: Januar 20, 2020, 12:02:03 posle podne »
Jel resio ko od vas ovaj problem i kako? Meni od juce radi grubo na leru ali samo kad je motor na radnoj temperaturi. Kadd je hladan radi ekstra. Imam  check engine lampicu za prvi lambda sondu jos odavno, par  sati je svetlela epc lampica i ugassila se. Kad je motor vruc hoce i da potone skroz sa obrtajima na  400 o pa se nekako jedva izvuce a nekad skroz potone i ugasi se i jedva ga upalim.
Kapiram da mora leptir gasa i egr da se cisti/menja. Jel imate nekog majstora koji bi ovo uspeo da odradi, da vam je odradio uspesno vec?
Golf mk4 1.6L  16v aus

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Van mreže canibal86

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 540
  • Age: 37
  • Lokacija: Sid
  • Karma: +8/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.6 16vTNG
Odg: Golf 4 1.6 cudan kvar.
« Odgovor #9 poslato: Januar 20, 2020, 04:35:44 posle podne »
Ako ti ne valja prva lambda onda moze ona da ti radi probleme zato sto auto ne moze da ode u tzv zatvorenu petlju kad cita senzore i na taj nacin podesava smesu.Takodje treba neko da ti proveri LTFT i STFT to su direktni pokazatelji jel ti radi na bogatoj ili siromasnoj smesi.Takodje ako je trim negativan moze da bude i fals vazduh negde na usisnoj ili benzinska pumpa nema dovoljan pritisak da napoji motor.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Van mreže Markoz361

  • VW Početnik
  • Poruke: 61
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6 16v
Odg: Golf 4 1.6 cudan kvar.
« Odgovor #10 poslato: Januar 20, 2020, 04:57:15 posle podne »
2godine vec radi bez te prve lambda sonde, i nikad se nije gasio na leru. Samo je imao nekonstantne obrtaje (izmedju 650-700ob na radnoj temp) zato sumnjam da je to uzrok, ali sigurno doprinosi. A lambda sonda je skupa igracka da bi je zamenio pa ispadne da nije ona deo resenja. Vise sumnjam na leptir gasa, egr ili bobinu. Otkacio sam konektor sa egr-a i vise se ne gasi na leru.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Van mreže tasa

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 449
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b6 2.0tdi
Odg: Golf 4 1.6 cudan kvar.
« Odgovor #11 poslato: Januar 20, 2020, 09:51:04 posle podne »
Skupa sonda, pa treba onda konja osedlati i potkovice mu nove staviti, pa onda nema sondi i ostalih sra*a. Resavajte probleme kako se javljaju, ovako cekate i dolazite u situaciju da vam se nagomila 100 stvari pa vam posle kola niko ne moze opraviti od milion problema koji se javljaju. Ama ljudi ako nemate za te neke osnovne stvari prodajte kola, kupite golfa 2 i terajte, nemojte se brukati i cuditi sto vam kola ne rade i sto im se javljaju kojekakvi problemi..... i nemojte da se neko uvredi, samo razmisljam na glas😀
Dzaba ti 100 konja, kada je magarac za volanom :-)))

Van mreže Markoz361

  • VW Početnik
  • Poruke: 61
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6 16v
Odg: Golf 4 1.6 cudan kvar.
« Odgovor #12 poslato: Januar 20, 2020, 10:26:33 posle podne »
Pa znam, slazem se, al evo i ja da porazmislim na glas, zamenis sondu, problem ostane, zamenis egr, problem ostane, i tako dok ne izmenjas sve delove na kolima a nova si kola mogao pazariti :D
Procitaj samo postove iznad i sve ti je jasno :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
« Poslednja izmena: Januar 20, 2020, 10:28:05 posle podne od strane Markoz361 »