Autor Tema: Pomoc za felne  (Pročitano 4432 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže marioxy

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Lokacija: Beograd,Vozdovac
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6 GTD 2.0 170KS
Pomoc za felne
« poslato: Decembar 14, 2019, 03:51:22 posle podne »
Pozdrav drugari,
Sta mislite o felni BBS Speedline 5x112/19/9j et33 na Golfu 4 - preciznije V6 4motion 2.8 (ne znam da li ima neke veze u odnosu na ostale modele) ..  :30  driving
Preciznijne - sta mislite da li postoji neka mogucnost da ih namontiram uz adaptere,da li je potrebno sirenje rubova ili cak mozda pase na neki nacin uz neku najtanju gumu?
Evo slike felni :)  majstor1

Ono sto mene zanima  :71 :60 lollol


Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2452
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Pomoc za felne
« Odgovor #1 poslato: Decembar 14, 2019, 09:21:08 posle podne »
Mislim da će sa 9j Et33 i plus adapterima biti previše izbačeno
TDI POWER

Van mreže Zeleni Zub

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 295
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +23/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5,5
Odg: Pomoc za felne
« Odgovor #2 poslato: Decembar 15, 2019, 01:29:16 posle podne »
Moj drugar na golfa 4 spakovao 18ke, 8.5J , ET30 (odnosno ET je 50 + adapter od 20mm = ET30)
Gume 225/40
I njemu cese na rubovima. Svako udubljenje na putu, ako ide brze, obavezno secne guma.

A ti da stavis 19ke od 9J ... Mislim da napred nemas mesta, da ce cesati sigurno o amort.
Kod njega ima bas malo mesta ...
Tako da kad stavis distancer, garant ces morati rubove da siris.

Sacekaj, mozda se javi neko ko ima iskustva bas sa tim dimenzijama.


Van mreže marioxy

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Lokacija: Beograd,Vozdovac
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6 GTD 2.0 170KS
Odg: Pomoc za felne
« Odgovor #3 poslato: Decembar 15, 2019, 08:27:12 posle podne »
Moj drugar na golfa 4 spakovao 18ke, 8.5J , ET30 (odnosno ET je 50 + adapter od 20mm = ET30)
Gume 225/40
I njemu cese na rubovima. Svako udubljenje na putu, ako ide brze, obavezno secne guma.

A ti da stavis 19ke od 9J ... Mislim da napred nemas mesta, da ce cesati sigurno o amort.
Kod njega ima bas malo mesta ...
Tako da kad stavis distancer, garant ces morati rubove da siris.

Sacekaj, mozda se javi neko ko ima iskustva bas sa tim dimenzijama.

Mislim da će sa 9j Et33 i plus adapterima biti previše izbačeno
Cak i ako prosirim rubove,stavim najmanju gumu nece biti to to,nece moci da se vozi lepo?
Bas sam je namenio za golfica,zao mi na oglas da je stavljam  :( :( :(
Evo jos primera,cini mi se da je sirio rubove  :71




Van mreže duleVW

  • VW Početnik
  • Poruke: 150
  • Age: 30
  • Lokacija: Niš - Donja Vrežina
  • Karma: +6/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk4 1.9 TDi AXR 2002.
Odg: Pomoc za felne
« Odgovor #4 poslato: Decembar 17, 2019, 01:28:22 pre podne »
Ja kod mene na cetvorci vozim 18x9 et35 225/40.
Napred adapter od 13mm, konačan et23.
Pozadi adapter od 20mm, konačan et15.
Felna štrči van ruba al s obzirom da je guma uža i razvučena ona ulazi pod rub. Pozadi takodje.
Ove sezone sam vozio na eibach crnim oprugama koje spuštaju 30mm i napred nije kacilo uopšte, dok pozadi jeste u nekim situacijama.
Možeš da probaš sa adapterima. Ako si negde blizu Niša možemo da se nadjemo da probaš moje adaptere i vidiš na čemu si.
Ja sam čak razmišljao da razbusim glavčine na 5x112. Zadnje sa m14 srafovima ne može nikako, a mislim da ne može ni sa m12, prednje mogu da se razbuse na m12 uz to da će ostati vrlo malo materijala između rupe i kraja glavčine.
Što se tiče rastojanja između amortizera, kad se postavi felna 18x9 et35 bez adaptera između nje i amorta ima svega 3 do 4mm, napred, pozadi je slična situacija, s obzirom da je sve fiksno tu mislim da nije problem voziti tako.
Ljudi guraju i 18x10 na 4ku čak i napred tako da sve može.
Meni je ova tema na vortexu dosta pomogla tako da pogledaj, možda ima nešto i za tebe.
https://www.google.com/amp/s/forums.vwvortex.com/showthread.php%3f5661012-Mk4-Wheel-Offset-and-Stance-Picture-Index&amp=1

Što se tiče rubova, napred možeš da saviješ onaj metal unutar ruba i plus da ih izvučeš, pozadi nemaš šta da saviješ ali takodje mogu da se izvuku, možda baš to malo može da ti reši stvar.
Nemoj da odustaneš, probaj i ja sam se plašio kako će sve to da izgleda. Postavi gumu na felnu, za početak 225/40, kod bilo kog vulkanizera, ona je malo balonjara ali za naše puteve i neku "normalnu" vožnju minimum na tu širinu (moje mišljenje posle pređenih 4-5k km). Prisrafi felnu jednim šrafom na auto spusti lagano da se osloni na felnu i vidi kako stojiš. Ja sam tako radio. Zamislio sam da mi felna bude ravna sa rubom, svidja mi se takav izgled. Kad sam uradio ovo gore što sam ti napisao felna sa ovim dimenzijama je da kažem ravna sa rubom. S obzirom da su morali adapteri, jer od razbusivanja sam odustao, plašilo me je kako će da sve to izgleda kad felna izadje za 15-20mm. Tu sam skoro odustao. Uglavnom kažu da je minimum za adapter 20mm, ima ko hoće da radi ispod, pazi ko ti radi, npr Vračar neće uopšte da radi. Meni je bilo neprihvatljivo da stavim 20mm napred. Slučajno sam naleteo na oglas na KP gde je lik prodavao adaptere od 13mm koje je sam radio jer niko nije hteo. Kupio njih od njega i kod Vračara naručio od 20mm za pozadi. Nisam dobio da mi felna bude ravna sa rubom već "poke", štrčale sj felne van, taj izgled mi se zasvideo i meni lepo izgleda. Na proleće će auto na gevinde i još niže tako da će biti izvlačenja rubova.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
« Poslednja izmena: Decembar 17, 2019, 02:05:42 pre podne od strane duleVW »

Van mreže marioxy

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Lokacija: Beograd,Vozdovac
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6 GTD 2.0 170KS
Odg: Pomoc za felne
« Odgovor #5 poslato: Decembar 18, 2019, 11:46:50 posle podne »
Hvala na odgovoru drugar,
na prvi odgovor od vulkanizera ma ovo nema sanse nemoj ni da pokusavas sam skoro pa odustao.
Mislis ako porucim adaptere od Vracara koji su min. 20mm,male su mi sanse?
Posalji neku sliku na pm kad budes slobodan. :)
Ziv bio! :26
« Poslednja izmena: Decembar 19, 2019, 07:46:14 posle podne od strane Modus »

Van mreže duleVW

  • VW Početnik
  • Poruke: 150
  • Age: 30
  • Lokacija: Niš - Donja Vrežina
  • Karma: +6/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk4 1.9 TDi AXR 2002.
Odg: Pomoc za felne
« Odgovor #6 poslato: Decembar 19, 2019, 12:02:46 posle podne »
Ukoliko ti se svidja da felne štrče van rubova rešenje su ti adapteri. Sa 20mm napred mislim da će biti previše i više izbačeno u odnosu na pozadi. Pitaj Radeta u Batajnici možda on hoće da pravi manje od 20mm ako ne, možeš da odeš kod nekog strugara i da mu objasniš šta ti treba i da napravite tanje. Od 13mm ja što imam je lik pravio sam jer niko nije hteo. Koristio je imbus srafove sa upustenom glavom da bi sve moglo da stane u tih 13mm. Imaš pm, dodaj me na fb pa ti puštam slike.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
« Poslednja izmena: Decembar 19, 2019, 12:07:53 posle podne od strane duleVW »