Autor Tema: Registracija modifikovanih auta po novom?  (Pročitano 17039 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Registracija modifikovanih auta po novom?
« poslato: Mart 22, 2019, 02:46:08 posle podne »
Kazu svaka modifikacija mora da se atestira? Sta se desava sa automobilima prebacenim na manuelni menjac, kao sto je moj, desnim volanima prebacenim na levo i sl. Ima po neki top Golf 2 recimo  sa 1.9tdi motorom cini mi se... Gledao sam na mobile.de Lupo sa 1.9Tdi 96kw motorom. Da li bi se takav auto mogao uvesti i registrovati kod nas? Vise mi nista nije jasno... Ja cu glat da prodjem tehnicki za par dana, dok su kolegu vratili pre par dana B6 zbog ovoga...




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
« Poslednja izmena: Mart 22, 2019, 03:30:44 posle podne od strane iwcham1979 »
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže Rnjak

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1079
  • Age: 38
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +28/-4
  • Pol: Muškarac
  • Sta uradimo za zivota,odjekivace u vecnosti!
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Registracija modifikovanih auta po novom?
« Odgovor #1 poslato: Mart 22, 2019, 05:53:18 posle podne »
To ti sve jos uvek zavisi od tehnickog do tehnickog.Ni oni nisu sigurni sta moze a sta ne,ja sam na primer prosao tehnicki sa led sijalicana,rikverc kamerom a decko iz pozege nije prosao sa ksenonima(a ima i balaste i auto-nivelaciju).Moj  drug je kupio megana 2006.godiste sa nabudzenim branicima,napred i nazad, i remus izduvima(tako uvezen iz Svajcarske,sa svim overenim papirima za tu opremu) pa su mu na jednom tehnickom rekli da ce morati sve da skine a na drugom,gde inace rade atest opreme, da ne mora.Dok se oni i drzava ne usaglase sta stvarno moze a sta ne mi cemo placati cenu kao i taj tvoj drugar :84
Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

Van mreže duleVW

  • VW Početnik
  • Poruke: 150
  • Age: 30
  • Lokacija: Niš - Donja Vrežina
  • Karma: +6/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk4 1.9 TDi AXR 2002.
Odg: Registracija modifikovanih auta po novom?
« Odgovor #2 poslato: Mart 22, 2019, 07:04:18 posle podne »
Mene majmuni nisu hteli da puste zbog fabričkih stopova na golf mk4. Zatamnjen zmigavac i pozicija. Kaže nije ti to fabrički. Zamalo da se pobijemo.

Sent from my Poco F1 using Tapatalk


Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4812
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-120
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Registracija modifikovanih auta po novom?
« Odgovor #3 poslato: Mart 22, 2019, 09:47:28 posle podne »
Ivicu i ovdje u Njemackoj neces proci sa razbijenim stop svijetlom ili cak ako je narandasta sijalica se ogulila pa ne sija narandasto. Za prepravke tipa lupo 1.9 tdi za sve ides na tüv da se naknadno uvede u saobracajnu, s tim da ti obavezno trazi vece kocnice, opruge s amortizerima i cak na lupo vecu dimenziju gume. Sve to nakon toga stoji u papirima i moze da se zavede u drugoj drzavi. Znam za slucaj golfa 5 tdi koji je dobro prepravljen otisao za Belgiju i sve normalno registovao. Doduse Balkan je Balkan
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: Registracija modifikovanih auta po novom?
« Odgovor #4 poslato: Mart 22, 2019, 10:00:48 posle podne »
Da.... Kod nas je ludilo... Cuo sam da  ovde moze da se ubaci jaci motor u auto i to atestira samo ako je fabricki to bila opcija... Recimo za takav Lupo ovde ne bi mogao ni da se dobije atest. Meni ce biti zajebano za registraciju ocigledno. Ne mogu ovako vizuelno da provale nista jer smo koristili fabricke delove od Lupa 1.0 benz bez budzenja, ali ko zna da je taj Lupo 1.2tdi isao samo sa automatskim menjacem, nema od prolaska nista... Razmisljam se da odem do ovl. servisa da trazim odobrenje za modifikaciju, ili sta vec, pa redom polako.... ako mi uopste i daju to odobrenje...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Registracija modifikovanih auta po novom?
« Odgovor #5 poslato: Mart 22, 2019, 11:12:18 posle podne »
Mislim da neces imati problema

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Registracija modifikovanih auta po novom?
« Odgovor #6 poslato: Mart 22, 2019, 11:58:52 posle podne »
U sustini sad je spalo na to da auto spolja ne sme da izgleda kao krs. Sasija mora da izgleda lepo na slikama :D Na signalizaciji ne sme da fali ni najmanji komad (naprsnuce i pustaju).
Ksenone u glavnom nece da puste ako nema prskalice za farove. Mada sam video vise automobila koje su pustili bez prskalica. Svaki atest koji se radi kuka,plin itd gledaju broj sasije i motora. Ako nesto od toga nije vidljivo itd salju vas da radite pus motora/sasije. Navodno sada se samo gleda broj sasije i motora a za koju godinu ce i slikati. Samo ne znam kako ce na nekim motorima gde je broj zavucen uspeti da slikaju al ajde...
Manje vise iwcham oteraj auto i pravi se lud ne spominji menjac niti bilo sta...

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: Registracija modifikovanih auta po novom?
« Odgovor #7 poslato: Mart 23, 2019, 12:50:08 pre podne »
Tako cu da uradim pa cemo da vidimo :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: Registracija modifikovanih auta po novom?
« Odgovor #8 poslato: Mart 28, 2019, 02:38:30 posle podne »
Malo sam se raspitivao... Svi me gledaju u cudu.... Prvo mi ovl. servis kaze da nikada u zivotu niko nije trazio takvo odobrenje, niti oni to daju... Uputili me na AMSS, a oni mi dali broj tehnickog pregleda za svaki slucaj.... Zvao sam par tehnickih i oni kazu da nema nikakvih problema ako je sve na mestu, sa originalnim delovima i radi... Menjac je bio pokvaren, sada je popravljen i kraj...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!