Autor Tema: pojacalo za antenu  (Pročitano 7467 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: pojacalo za antenu
« Odgovor #20 poslato: Septembar 16, 2011, 04:02:44 posle podne »
ma bre seci kabl i prelemi , izoliraj i vozi

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: pojacalo za antenu
« Odgovor #21 poslato: Jun 16, 2014, 06:49:02 posle podne »
Da ne otvaram novu temu....Zamenio sam antenu. Umesto fabricke sam stavio ,,ajkulino peraje,, . Lepo se uklopilo. Ali doslo je do problema da lose hvata stanice.

Onu staru sam skinuo jer se poremetio navoj i stap nije mogao da se zavrne. Medjutim. Kada sam otvorio onaj deo u koji se srafi stap, u njemu se nalazi pojacivac, koliko ja vidim.  A da li u ovoj novoj ima isti, ne znam.

Da nije zbog toga problem?

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: pojacalo za antenu
« Odgovor #22 poslato: Jun 17, 2014, 02:51:58 pre podne »
Problem resen! U fabrickom nosacu stapa antene, nalazi se pojacivac, sa gomilom integrisanih delova na sebi. A u ,,ajkulinom peraju,, se nalazi samo neka stampana ploca. Koja na sebi nema bukvalno nista. I kao takva, bez pojacivaca, ne radi.  Probao da vratim fabricki nosac stapa, koji u sebi ima taj pojacivac, hvata stanice kao blesav. Kao i sto je hvatao dok je bio na autu.

Probacu nekako sto sve lepo da spakujem, a da lepo izgleda, radi i funkcionise. Pa cu da javim kako sam uradio.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: pojacalo za antenu
« Odgovor #23 poslato: Jun 19, 2014, 02:50:41 pre podne »
Bilo kako bilo, nista bez komplet nove GTI antene. Mozda sam mogao nesto da nabudzim, ali za to nisam, bar ne onda kad to nije preko potrebno. Bitna je fukncionalnost, ali bitan je i izgled.

Kupio sam novu GTI antenu, italijansku, kvalitetniju. Izbacio staru skroz. Kao i ajkulino peraje.  Prikopcao novu i odlicno hvata stanice. Cak hvata neke za koje nisam znao da postoje. Vidi se i po stapu i po bazi da je kvalitetnija.

Imaju na buvljaku one koje imaju losu bazu, obicno aluminijumsku i cim krenes da procvrscujes, zavijakuci sraf, puca. Ili imaju sa plasticnom bazom. I kuciste je od lose, mekane plastike. A na fabrickoj je cak, gumirana plastika. One u sebi naravno nemaju pojacivac. Kineske. Znam da nemaju, jer sam ih otvarao.

Ne verujem da ima ni ova koju sam kupio. Ali ima metalnu, jaku bazu koja nece puci prilikom strafljenja. I kuciste od tvrde plastike. Ali hvata stanice odlicno.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Bartan

  • VW Početnik
  • Poruke: 16
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9 TDI
Odg: pojacalo za antenu
« Odgovor #24 poslato: Jul 20, 2014, 08:52:24 posle podne »
Pozz drugari, imam mali problem.. menjao sam zicanu antenu i stavio ajkulu koja u sebi ima (pojacavac) 15e placena... neke stanice rade extra.. a neke se gube u toku voznje. (radio TDI, AS, Signal)... ako je problem do ajkule antene... koju mi onda antenu preporucujete? u pitanju je passat b5.5.. hvala u napred na odogovorima  :)

Van mreže vule035

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Age: 35
  • Lokacija: Despotovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Fabia 1.4 MPI 50kW
Odg: pojacalo za antenu
« Odgovor #25 poslato: Novembar 13, 2014, 01:34:44 pre podne »
Izvinite što budim temu ali mi je potreban odgovor na jedno pitanje. Kad se stavlja ovaj pojačivač iza radija da li se tad mora ugasiti pojačivač kod antene ili i on mora da se napaja? Pitam zbog toga jer kod radija koji je trenutno bio u autu na eurodžeku postoji samo jedna plava žica koja služi za napajanje antene ali nigde nema plava žica da na njoj piše REMOTE. Sad planiram kupovinu novog radija i tamo se dobija ovaj konektor. Interesuje me da li treba da spojim plavu žicu između ova dva konektora ili samo da spojim plavu žicu od pojačivača na ovu plavu žicu gde piše SYSTEM REMOTE CONTROL?

« Poslednja izmena: Novembar 13, 2014, 01:36:28 pre podne od strane vule035 »