Autor Tema: golf 4 tdi 66kw pali lampicu za ulje  (Pročitano 2462 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 948
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
golf 4 tdi 66kw pali lampicu za ulje
« poslato: Decembar 01, 2018, 09:17:12 posle podne »
Problem je sledeci: pre 200 km sam uradio mali servis. Sve naravno ok. Auto je stajao dva dana i sinoc po prvoj jacoj zimi paljen. Upali normalno i posle kretanja pocne da treperi lampica za ulje izbaci veliko stop i jos nesto na nemackom sto ne razumem. Posto mi se nesto slicno desilo pre par godina i bio je u pitanju senzor pritiska ulja reko aj da ga ipak ne vozim zamenicu danas senzor. U prodavnici su trenutno imali samo topran. Zamenim ga i opet isto sranje. Kada radi na leru i do 1600 obrtaja sve ok cim takne 1600 obrtaja izbaci lampicu i stop i cim pustim gas i padne na ler prestane da svetli lampica. Isto se ponasa i sa starim i sa novim senzorom. Sto se tice rada motora sve zvuci isto i normalno. I danas popizdim jos nisam mogao majstora da dobijem i oustim ga da radi na ler...ko ga j...zagreje se do 90 stepeni dam gas opet na  1600 obrtaja lampica. Nadjem majstora on kaze da ne podmazuje do sada bi sto puta riknuo i odgegam se do njega i naravno ad sam dosao do njega vise ne pali lampicu. Tu smo ga malo probali palili gasili i ohladili i sve ok. Dodjem do kuce opet upali lapicu. I sada cas pali na 1600 obrtaja cas ok. Koliko znam kada nema pritisak ulja u motoru lampicu pali prvo na leru, a ne na visim obrtajima. Jos da napomenem juce kada je upaljen prvi put ponistio je sat i sve na bordu.,
Da li iko ima predstavu sta moze biti?
Do ponedeljka moram da cekam da stavimo kvalitetniji senzor i da izmerimo pritisak

Van mreže DachaNG987

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Lokacija: Negotin
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 4
Odg: golf 4 tdi 66kw pali lampicu za ulje
« Odgovor #1 poslato: Januar 04, 2019, 07:30:00 posle podne »
druze i meni se to desava samo ja imam benzinca 1.4 16v kod mene postigne temperaturu i pocne da blinka i pisti izludeh...aj ako resis problem javi mi koji ja senzor da stavim jer mislim da je do proizvodjaca neznam vise ni sam koliko sam promenio i nisam resio problem....da napomenem benzinac je 1.4 16v....unapred hvala...

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 948
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: golf 4 tdi 66kw pali lampicu za ulje
« Odgovor #2 poslato: Januar 06, 2019, 04:39:47 posle podne »
Stavio sam najlosiji topran. Kupio sam i rezervni ali ga nisam montirao. Uglavnom tog dana je brljavio i prestao. Od tada presao oko 3 hiljade km i sve ok, tako da ne znam sta je bilo