Autor Tema: 1.8T iz MK4 i njemu slicnih u Octaviju II (A5)  (Pročitano 3778 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
1.8T iz MK4 i njemu slicnih u Octaviju II (A5)
« poslato: April 06, 2018, 01:20:58 pre podne »
Vjerujem da ce vecina iz naslova pomisliti da sam poceo neke droge da uzimam ili da ubijam vrijeme al me interesuje dal se moze ugradit neki 1.8t motor iz serije golf mk4, octavia mk1, leon i sl. u skodu octaviju II (A5) koja u sebi ima 1.6mpi motor od 75kw i tiptronic menjac? Interesuju me 2 scenarija: prvi je ugradnja komplet motora sa menjacem, scenario broj dva: ugradnja jaceg motora (nije nuzno da bude 1.8t) na postojeci tiptronic sa 6 brzina. Auto je u kombinaciji 1.6+tiptronic dosta mrtvo al mogu ga uzet za takve novce da bih si jos (mozda) mogao priustiti i ovu zajebanciju. Kontam da ako taj auto vec u sebi ima motor iz te generacije da bi neki drugi - jaci mogao bez vecih komplikacija i problema da se ugradi? Kolko bi bile ruke i za kolko uopste moze da se nadje takav motor sa svime sto je potrebno?

Molim dobronamjerne savjete tipa sta ce ti to, ne isplati se (bez cjenovne kalkulacije) ili podji pa kupi vec gotovu jacu octaviju ostavite po strani.

Hvala svima  :26

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: 1.8T iz MK4 i njemu slicnih u Octaviju II (A5)
« Odgovor #1 poslato: April 06, 2018, 05:04:24 posle podne »
Moje misljenje da bi ti najbolje bila prodaja tog modela i kupovina octavie 1.8 tsi kad vec volis benzince.

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4811
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-120
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: 1.8T iz MK4 i njemu slicnih u Octaviju II (A5)
« Odgovor #2 poslato: April 06, 2018, 07:21:39 posle podne »
ima u Sarajevu golf 5 sa 1.8 turbo motorom. nije ne izvodivo samo neznam bi li mogao upariti tablu sa kompom ili bi morao razbit kod skroz na kompu
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže RUS

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: 1.8T iz MK4 i njemu slicnih u Octaviju II (A5)
« Odgovor #3 poslato: April 07, 2018, 11:03:44 pre podne »
Miro ja sam vozio Passata B5,5 sa tim motorom i trosio je po gradu 12 litara benzina . Ne znam koliko ti je pametno uzimati taj motor... Cim je istekla garncija vratio ga u salon doplatio i uzeo B6 2.0 TDI .
Boban-Rus

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: 1.8T iz MK4 i njemu slicnih u Octaviju II (A5)
« Odgovor #4 poslato: April 08, 2018, 12:56:12 pre podne »
Testirao ga do sad dva puta od cepa do cepa po Beogradu. Prvi put po cestim guzvama i hladnom vremenu oko nule je trosio ravno 11, poslednjih desetak dana od kako je otoplilo i bilo je realno manje guzvi spustio na 9,1l. Auto ne vozim svaki dan, tako da ga cesto stiskam. Za benzinca te konjaze i kilaze mislim da nije puno, da se ne lazemo.

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: 1.8T iz MK4 i njemu slicnih u Octaviju II (A5)
« Odgovor #5 poslato: April 09, 2018, 10:55:11 posle podne »
Nije mi potrosnja problem, ta je za tako konstrukcijski star motor u relativno teskom autu sasvim pristojna, otvoreno je vozim oko 7-8 grad 10-11 ... nego me muci sto je spor. Zadnji primjer: sam u autu pun gepek, dio voznje (Pljevlja i Zlatibor) gas u patos (jer drugacije i nije moglo  lollol ) Podgorica-Novi Sad rezervoar od 55litara i jos nije rezervu upalila ... menjac ima 6 brzina tako da je na otvorenom sasvim korektan.

Auto bih pravio za svoj merak a vjerovatno bi bilo prostora finansijski u odnosu na polovni :fabricki: 1.8tsi da se stosta uradi i mnogo zanimljivije nego sto je sam 1.8tsi

ako ko cuje da negdje ima octavia rs II benzinjara ili petarda GTI englez nek daje na znanje   :79