Autor Tema: Golf 1 1979  (Pročitano 4582 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ma Lik

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Lokacija: Sarajevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 1
Golf 1 1979
« poslato: April 07, 2016, 11:08:32 pre podne »
Pozdrav svima,
da predstavim i ja svoj san auto. Ne sanjam ni o Porscheu niti o Lamborgihini Ferarri, provozat se svakako moze, al Golf je Golf.  bonk

1979 godina, motor je ubacen od Golfa dvojke kaze prijasnji vlasnik da je 1.8 mada ja mislim da je 1.6.

Planovi:
svakako original zadrzati ovakav kakv jeste.
Boja je vec spremna crvena r320 sa 5% perle, htjedoh 10% stavit al mislim da bi bilo previse i da bi se boja promjenila. I ovako je tu to negdje.
Gewinde ili sportski amortizeri ( jos nemogu da odlucim, mozda cak i originalni sa skracenim oprugama)
bbs rm 012 svakako
GTI 1.6 motor kupljen al mi fali jos dosta dijelova( K glava instalacija mjenjac itd.)
Lonac ostaje kakav jeste
Pakne ostaju pozadi jer je i originalni takav mada ima dosta koji ubacuju i zadnje diskove.
GTI sjedista originalna od golfa 1. ( 3 su mi vec pobjegla, nije kome je namjenjeno nego kome je sudjeno)
Poluosovine kugle krajnice od golfa 1 gti ubacit koje idu

Vise glava je pametnije od jedne pa bi Vas molio za pomoc, podrsku kako gdje sta

Posto sam uzeo vec taj gti motor ne mogu da nadjem dijelove kao sto su instalacija i K glava. Neki od kolega kazu da pase cak i instalacija  od dvice 1.8 mehanicka k glava. U slucaju da ne nadjem razmisljao sam da ubacim dupli dvogrli Weber karburator. ( Ne radi snage nego je lakse i nastimat i ne treba mi i struja)
Jos dosta dijelova fali i dosta treba da se posastavlja, al nije zurba. Valjda ce i ispast negdje.













 

Van mreže nebojsaGtd

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 863
  • Lokacija: Bijeljina Republika Srpska
  • Karma: +20/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 1 1979
« Odgovor #1 poslato: April 07, 2016, 03:06:14 posle podne »
Nek si me poslusao za temu a sad polako. Ni slučajno sjeci opruge nego  gewinde stavi.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk

Corrado vr6 3.2 FSI
Golf 2 gti TDI soon
Corrado 1.8T g60 soon

Van mreže Ma Lik

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Lokacija: Sarajevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 1
Odg: Golf 1 1979
« Odgovor #2 poslato: April 07, 2016, 05:03:12 posle podne »
Nek si me poslusao za temu a sad polako. Ni slučajno sjeci opruge nego  gewinde stavi.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk

Hvala Nebojsi za preporuku  :75

Rezane nema sanse. Originalne sa originalnim skracenim oprugama.
Ili kao sto kazes gewinde al samo koje?

AP( bivsi Weitec) ili eibach sam dobio ponudu neku i malo sam se informisao ne bi trebalo bit problema sa njima.

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Golf 1 1979
« Odgovor #3 poslato: April 07, 2016, 07:44:11 posle podne »
Sto se tice k jet-a ako ga ne sastavis,onda ti je moj savet slozi taj gti motor na karbove od neke Suzane i Kawe i ima da leti.A u vezi k gllave obrati se Paulu gt ili Damiru tts,Zna Nebojsa ko su..Pozz
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Na mreži PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4811
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-120
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Golf 1 1979
« Odgovor #4 poslato: April 07, 2016, 08:40:50 posle podne »
za mehanicku K glavu ti ne treba niikakva struja osim komutatora za razvodnik i relea za pumpu goriva. posto vidim da vec imas rijeseno paljenje ostaje ti pumpa goriva i rezervar od dizela ili ubaciti dobavnu pumpu u postojeci rezervar
« Poslednja izmena: April 07, 2016, 08:43:41 posle podne od strane PaulGT »
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 1 1979
« Odgovor #5 poslato: April 30, 2016, 11:26:21 posle podne »
vidi turcine skini mi se sa pp sad ti ovde jebem i mamu i nenu i rahmetli familiju