Autor Tema: Mape za fabričku navigaciju  (Pročitano 168904 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dragicevic

  • VW Početnik
  • Poruke: 189
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW GOLF 5 1.9 TDI 2005g
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #120 poslato: Septembar 09, 2018, 12:31:28 pre podne »
Najtopljija preporuka od mene je da to prodas jer sa MFD-2 neces nista dobiti i pored toga sto ces mape nove instalirati. Za nas deo evrope a mozda cak i za celu evropu MFD-2 ne sluzi pa skoro pa nicemu. Uzmi android mediju ima da se nadje u rasponu oko 250-300e. A imas i varijantu wince koji je isto dobar i jeftiniji je od androida a isto ima navigaciju,radio,blutut itd. On se krece od 200-250.

Van mreže Darko Mihajlovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: B6 DSG
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #121 poslato: Septembar 09, 2018, 04:48:09 posle podne »
da da , to cu i da uradim , tacnije , vec je medija na oglasu , pa kad se proda uzimam nesto od toga..

nego , usput jedno pitanje : ako skinem mediju iz auta i neko je kupi , hoce li mu traziti nekakav kod ili sifru kad bude stavio u svom autu ? da znam da ne bude da "prevarim" nekog

Van mreže Ned

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 493
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +5/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #122 poslato: Septembar 09, 2018, 06:39:21 posle podne »
E to je sad pitanje...jesi li ikada menjao akumulator recimo, da li je tebi trazio kod?

Van mreže Darko Mihajlovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: B6 DSG
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #123 poslato: Septembar 09, 2018, 09:27:30 posle podne »
Pa menjao sam sad kad sam kupio auto akomulator , i nije mi trazio nista

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1696
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #124 poslato: Septembar 09, 2018, 10:29:41 posle podne »
Ne bi trebalo da trazi kod pri skidanju kleme.
Ali kad onaj drugi ubaci u svoj auto, onda hoce, jer "vidi da je u drugom autu" (da se tako izrazim).
Kod ti mozda pise na samom mfd-u (kazem mozda, negde sam vidjao, mada to je neko naknadno napisao, nije fabricki) ili ako imas servisnu i uputstva od mfd-a, trebalo bi da pise negde.

Postoji i opcija da ga neki elektricar tj. dijagnosticar decodira i onda nikad vise nece traziti kod.

Treca opcija je da zovnes ovlasceni servis, kazes im serijski broj mfd-a (pise na samom mfd-u) i broj sasije i oni ti daju kod. To ne bi trebalo da naplate (Probaj Lake auto Cacak, oni nece naplatiti).

Van mreže Darko Mihajlovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: B6 DSG
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #125 poslato: Septembar 10, 2018, 08:35:29 pre podne »
Hvala puno , valjda nece biti problema...
Na oglasu je pa cemo videti

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #126 poslato: April 12, 2019, 10:00:45 posle podne »
Upravo sam pokušavao da ubacim noviju mapu sa SD kartice i radio sve po uputstvima.
Ceo dan sam se zezao kao ludak i na kraju sam izgubio i staru mapu koju sam imao.
Pre mape sam pokušao da ubacim i firmwire isto onako kako je pisalo na forumima...  boodala
Ima li neko da mi proda diskove ili ovo da mi odradi jer nemam živaca više da tražim verzije po internetu.
RNS 510
Delivery part number 3T003568A
HW-Version H05
SW-Version 2684 (na disk sam narezao firmwire 5238 i hteo njega da ubacim)
SV SW-Version C_EU_9.424_t400
mapa je bila V10, hteo sam da ubacim V15.
izgubio sam sada i logo kada ga palim.

Škoda je oktavia 2009. god.
Častiću lepo ko mi ovo sredi.
Zovite me na telefon 060/3372-673 (00-24h)
« Poslednja izmena: April 12, 2019, 10:02:30 posle podne od strane Sreja »
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže Aleksaa

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 294
  • Age: 2019
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V 2,0TDI 4MOTION
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #127 poslato: April 13, 2019, 09:54:34 pre podne »
V15 je zapadna Evropa. Istočna Evropa je v13 zadnja mapa.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #128 poslato: April 13, 2019, 03:03:38 posle podne »
Našao sam gde sam napravio grešku, u rezanju firmware-a. Prilikom rezanja otpakovao sam fajl i narezao tako na disk - greška! Firmware mora da se nareze kao ISO BURN, samo taj jedan fajl onako kako se i skine, bez otpakivanja. Obratiti pažnju na ekstenziju, ako je zapakovan (.rar ili .zip) mora da se otpakuje jednom do (.iso), ali ne ulaziti dalje u taj fajl nego ga tako naterati na disk sto manjom brzinom. Ubačen FW iz prve.
Ubačena i mapa sa SD kartice, ali za mapu razočaranje, ima samo glavne puteve, a ona prošla je bila detaljna.
Sada moram da nadjem dobru mapu.V15 (8517) jeste istočna mapa, ali nema uličica.
Ako neko ima dobra iskustva i preporuke za mapu ili za neke dodatne opcije sa nekom verzijom FW neka kaže, sada se to lako ubacuje. Ako nekome treba pomoć neka me pita, objasniću mu detaljno, mada mislim da sam već objasnio. Sada se radi samo o verzijama.
Ima za istok i v16 (8542), ali nju nisam uspeo da skinem jer ne umem da skinem torent, a nema je na drugom mestu. Osim toga ne znam da li je detaljna, ako neko proba neka kaže kakva je.
« Poslednja izmena: April 13, 2019, 03:12:19 posle podne od strane Sreja »
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže secur

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Golf 6
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #129 poslato: April 13, 2019, 10:16:34 posle podne »
Ja sam ubacivao kod mene mape na RNS 510, firmaware obavezno mora da se promeni, kazu da je najstabilniji ''5238 Josi'' koliko vidim i ti si njega ubacio. Sto se tice mapa sve zivo sam probao od V13 do V16. Jedino V13 im Srbiju, Bosnu, CG i Makedeoniju na navou ulica ali to je mapa koja sadrzi karte iz 2015 Q4, kod ostalih su samo glavni putevi... V16 isto nije na nivou ulica nemoj da je ubacujes jedino ako ti ne treba Srbija, BIH, MK i CG, za ostale zemlje je ok, inace to je poslednja mapa za RNS510 i izasla je u decembru 2018. V15 i V16 su konvertovane BMW mape prilagodjene da rade na RNS510, V13 je orginalna VW mapa i ujedno je i poslednja koju je VW izbacio za ove uredjaje.

Zaboravih da napisem da kada se ubacuje novi firmware hard disk se formatira i prave se nove particije tako da se brise sve sa njega i stare karte i muzika ukoliko ste je imali na njemu i mora da se ubaci nova mapa... Tako da imajte to na umu

Malo sam se raspitivao mape i srpski jezik, u Beogradu imas EXPERT-SERVICE IT koji je odradio firmware koji sadrzi srpski jezik kazu i da su prebuzili karte tako da je i Srbija za 2019tu na nivou ulica...

Inace imaju oglas na kupujem prodajem gde ovo nude, ne znam da li smem da postavim link ka njihovom oglasu...

Ukoliko je neko kod njih radio promenu firmware ili ubacivao te nove karte neka podeli iskustvo sa nama, da li je stabilan firmware, da li je dobar prevod i naravno kave su mape koje imaju... Ako su ovo odradili kako treba mozda i ja svratim do njih kada dolazim do BG-a...
« Poslednja izmena: April 13, 2019, 10:24:13 posle podne od strane secur »

Van mreže sloba tapetar

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd- Avala
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Presvlačim volane -extra povoljno
  • Auto: Passat B5,5 ristajling 2004.g
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #130 poslato: Jul 01, 2020, 09:07:01 pre podne »
Pozdrav,
htela sam da apdejtujem mape iz 2014. godine na originalnoj VW SD kartici.
Na sajtu VW sam skinula programčić Volkswagen DiscoverCare v.1.0.4 , ubacila SD karticu u računar i pokrenula apdejt.
Pokazalo na ekranu da će trajati 2 sata, ok, ostavila da radi... posle sat vremena pogledam, prijavljuje grešku pri instalaciji i ništa.
Ja se ponadala da nije izbrisao prethodnu fabričku verziju mapa sa SD kartice, međutim, kad sam je vratila u auto, kompjuter na pasatu je ne prepoznaje.
Ima li neko ideju, šta sad?
Koristim suprugov nalog , zato pišem u ženskom rodu. :)

Hvala unapred na savetu.
J.



Neprimeren potpis

Van mreže sloba tapetar

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd- Avala
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Presvlačim volane -extra povoljno
  • Auto: Passat B5,5 ristajling 2004.g
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #131 poslato: Jul 10, 2020, 01:47:51 posle podne »
Сама себи да одговорим.
Успела сам да апдајтујем мапе са 2014. на верзију из 2019.
Поздрав :rolleyes:
Neprimeren potpis

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1696
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #132 poslato: Jul 14, 2020, 11:07:26 posle podne »
Kao sto sam gore napisao, cimanje ni za sta. Mape su ocajne, nema nista ucrtano.
Pritom ne znam da li bi uspeo da odradis sve kako treba, a da ne zeznes nesto...

Davno bi to, nazalost nemam vise ni torrent, niti ista.
Morao bih i ja da trazim po netu sad da bih ti poslao.

Van mreže Night King

  • VW Početnik
  • Poruke: 127
  • Age: 23
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b6 2.0tdi
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #133 poslato: Jul 25, 2020, 08:15:20 posle podne »
Kako da azuriram mape za i go primo na sd kartici sistem multimedije je Wince?

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1696
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #134 poslato: Jul 25, 2020, 11:57:10 posle podne »
Skines mape i kopiras na sd karticu.
Prvo celu karticu kopiraj negde na racunar za svaki slucaj.
Skini preko torrent-a, najlakse je.
Vidi na kartici gde koja ekstenzija ide i kopiraj gde sta treba (naravno stare obrisi).
HERE 2019.Q4 torrent:
https://1fichier.com/?ej2kyazajl4luhy4s6ck

Van mreže vwtig2012

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Tiguan 2012
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #135 poslato: Jul 29, 2020, 02:24:42 posle podne »
Pozdrav za sve forumase,

Odradio sam update sa SD kartice prema uputama sa MapsTool-a za Eastern Europe v17 2020 na RNS 510 / SW: 4120 / HW: H70
Nekoliko puta sam ponovio i sad ne znam da li iz treceg ili cetvrtog pokusaja mi je uspjela instalacija, dobio sam potvrdu o uspjesnom update-u.

Nakon sto sam pokrenuo mapu pisalo mi je pripremanje navigacije i nakon toga poruka da ubacim DVD sa mapama.

Nakon toga sprzio sam ISO file na DVD DL prema uputama sa gore pomenute stranice... i taj DVD kada ubacim u auto kratko ga vrti i nakon toga se makne greska koju sam pomenuo (ubaci DVD sa mapama), mogu koristiti mapu... ali problem je kada ugasim auto i ponovo upalim sto stalno taj postupak moram ponavljati...

Da li postoji trajno rjesenje a da to nije update fw-a na 5238, volio bih da mi ostane fw koji sam zatekao u autu...

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1696
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #136 poslato: Jul 29, 2020, 04:40:28 posle podne »
Nisi trebao da update-ujes preko SD kartice, ako ti cita DVD DL. Uvek je najsigurnija metoda preko DVD-a.

Metoda pomocu SD kartice nekada korumpira firmware, jer ta metoda "dira" sam firmware da bi se pokrenuo update mapa preko SD kartice.

Cesto se desi da SD metodom ne kopira sve potrebne fajlove, pa se ubacivanjem DVD-a kopiraju svi fajlovi koji nedostaju.
E sad, pitanje je zasto kod tebe posle gasenja trazi DVD opet.

Probaj da resetujes RNS kombinacijom tastera (ako ne znas, pogledaj na yt kako).

Ne znam zasto bezis od fw 5238, jer je to najstabilniji fw. Instalacijom tog fw dobijas i video in motion izmedju ostalog.

Mozes mozda i da probas swl_fix.iso
« Poslednja izmena: Jul 29, 2020, 04:44:04 posle podne od strane AcoVW »

Van mreže vwtig2012

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Tiguan 2012
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #137 poslato: Jul 30, 2020, 07:37:25 pre podne »
Kada sam to radio nisam znao da moze i bez SD kartice... ali gotovo je sada, pokusat cu danas prvo sa resetom, pa ako ne bude islo onda swl_fix.iso

Testirao sam juce malo navigaciju i primjetio da ne mogu ni jednu lokaciju memorisati, mislim memorise, dobije potvrdu da je ok, ali kada kasnije idem da ih odaberem nema ih, ne snimi nista... mozda je to isti razlog zasto svaki put trazi dvd, jednostavno ne memorise trajno na uredjaj podatke...

Nisam siguran koliki problem mogu napraviti CD/DVD-ovi, brilikom przenja birao sam najmanju mogucu brzinu, ali to je bilo za cd 10x umjesto 1ili2x preporucene i 3x za dvd od 2.4 preporucene
nije bilo uzeti boljih diskova a nije mi se dalo cekati dok ne naidjem na takve...

Jos nesto da pitam posto sad kada sam tu pri kraju da nastimam, ne mogu ovo ostaviti ovako... Ako ne prodje ovo gore nista ici cu na novi fw 5238

Razlog zasto najvise bjezim od njega je to sto se moze gledati video u pokretu, nije to bezveze blokirano, sigurnost je ipak najvaznija a kada neku opciju imas djavo mira neda....

1. Da li kada pokrenem instal fw-a (a kasnije i mapa) brise sve sa diskova
2. Moze li se desiti da instalacijom novog fw-a izgubim neke funkcionalnosti, kamera, praking senzori...
3. Ako bi pokrenuo samo instal mapa sa SD-a ponovo, da li ce to obrisati sve trenutno pohranjene fajlove od mapa ili samo kopira nove ponovo na disk, odnosno kako da obrisem sve vezano samo za mape i odadim novu instalaciju, da li sa dvda ili sd-a?

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1696
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #138 poslato: Jul 30, 2020, 01:53:04 posle podne »
1. Nisam imao priliku da cuvam ista sto se nalazi na rns-u pa nisam siguran, ali mislim da instalacija fw brise sve naknadno sacuvano od strane korisnika.

2. Moze, ako iz nekog razloga ne prodje sve kako treba. Retko se desava. Ipak, sve se da popraviti.
Kada radis update fw, radis bez kontakta ukljucenog tj. izvadis kljuc iz brave.

3. Probaj da pokrenes sa DVD-a instalaciju mapa, da pregazi sve to ponovo (mada ja mislim da ti je fw korumpiran, pa zato se desava sve to sto se desava).
Mozes da pokusas da narezes prethodnu verziju mapa, instaliras, pa onda opet najnovije, ali sve to sa DVD-a.
« Poslednja izmena: Jul 30, 2020, 01:55:10 posle podne od strane AcoVW »

Van mreže ssrki

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 493
  • Lokacija: vrsac
  • Karma: +17/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #139 poslato: Jul 30, 2020, 03:34:39 posle podne »
Aco aj mi pomozi ako mozes, u kolima imam rns 315 sa integrisanim bt, sve radi kako treba, imam poslednje mape za istocnu evropu. Ugradio sam dodatno i mikrofon u kabinsko svetlo. Ali kad pritisnem na volanu mikrofon onda ni samo mutira muziku i ne radi mi glasovno pozivanje, da li treba jos nesto da se ukodira?
Da li mozda ima novijih mapa istocne evrope od v8 i gde bi mogle da se skinu?

Sent from my P30 using Tapatalk
« Poslednja izmena: Jul 30, 2020, 03:52:40 posle podne od strane ssrki »