Autor Tema: Golf 2 prerano prebaci na plin  (Pročitano 1822 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže aco_v

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Age: 33
  • Lokacija: MIlici
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 GTI
Golf 2 prerano prebaci na plin
« poslato: Mart 26, 2015, 12:05:38 pre podne »
 Vozim golf 2 GTI 79kw i imam sledeci problem.
Juce mi je crkao emulator dizni,i majstor mi je umjesto toga postavio obicni relej,medjutim sad kad palim auto odmah prebaci na plin i ugasi se,dok je ranije kada se upali,odradi 2-3 sekunde na benzinu,sam podigne obrtaje i prebaci na plin. Zanima me da li se to javlja zbog tog releja,da li bi trebao kupiti emulator dizni,ili je to neki novi problem? unapred hvala na odgovorima.

Van mreže bogza

  • VW Početnik
  • Poruke: 52
  • Age: 35
  • Lokacija: Srbac Bih
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gti 16v pl df2
Odg: Golf 2 prerano prebaci na plin
« Odgovor #1 poslato: Mart 26, 2015, 12:18:25 pre podne »
a jel mozes pojasniti sta znaci taj termin "emulator dizni" nepoznat mi je pa cu ti pokusat pomoci  thumbup

Van mreže aco_v

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Age: 33
  • Lokacija: MIlici
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 GTI
Odg: Golf 2 prerano prebaci na plin
« Odgovor #2 poslato: Mart 26, 2015, 12:24:11 pre podne »
To je uredjaj koji razdvaja rad na benzin i plin,on salje signal kompjuteru da auto radi i dalje na benzin onda kad ga prebacim na plin. posto je bio pokvasen poceo je da brljavi pa je ostavljao ukljucenu jednu diznu na benzin kada auto radi na plin pa je trokirao u radu jer je mjesao goriva.

Van mreže bogza

  • VW Početnik
  • Poruke: 52
  • Age: 35
  • Lokacija: Srbac Bih
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gti 16v pl df2
Odg: Golf 2 prerano prebaci na plin
« Odgovor #3 poslato: Mart 26, 2015, 12:47:17 pre podne »
imas sekvent plin ? pa zar tebi pumpa radi dok voziis na plin ne gasi to je nemoguce da ostane jedna dizna upaljena jer sve dizne rade preko jednog kabla to jest iz procesora dolazi jedan kabal za sve 4 dizne mogu ti samo raditi sve 4 ili ni jedna po pravilu kad auto prebaci na plin trebala bi se pumpa avtomacki gasiti do ponovvnog pokretanja na benzin majstor sto ti je stavio relej vjerovatno ti je preko bobine skopco da prebcuje na odredjenim obrtajima moja neka predpostavka posto neznam kakv plin imas sekvent ili obicni sve u svemu moras naci sve komponente sto su dolazile uz pilin nikakov izmislljanje i prepravke tu nebi funkcionisle kako treba zato ti zamjeni majstora to ti je prvo  :25

Van mreže aco_v

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Age: 33
  • Lokacija: MIlici
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 GTI
Odg: Golf 2 prerano prebaci na plin
« Odgovor #4 poslato: Mart 26, 2015, 01:16:14 pre podne »
Obicni je plin,samo sto je takav prekidac da pali na benzin,odradi koju sekundu,sam podigne obrtaje i prebaci na plin. Tako je radilo dok je bio ispravan taj Emulator dizni. A sa ovim releom ne stigne da odradi na benzin,odmah prebaci na plin i ako ne dodam gas ugasi se. Sa svake dizne imam po jedan kabal koji je vodio do tog emulatora,zato je moglo da ostavi jednu diznu da radi. Nista,uzecu taj emulator i ugraditi kako je bilo. Ne  volim nikakve prepravke,ali on "majstor" meni govori sta ce ti to,dzaba dajes 40-50km,namjesticu ti ja za 20. I eto,ispade da sam bacio 20km jer nisam zadovoljan,radi on i sad,ali me nervira sto moram dodavati gas,a znam da moze da se sredi da radi i bez toga.

Van mreže zex84

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 430
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +13/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf IV
Odg: Golf 2 prerano prebaci na plin
« Odgovor #5 poslato: Mart 26, 2015, 01:25:32 pre podne »
koliko polozaja imas na prekidacu za plin. auto bi trebalo da ti pali na benz pa kad dodas gas da prebaci na plin ili direktno na plin(benzin).
proveri u kom polozaju je ostao prekidac i ako imas stelovanje broja obrtaja probaj da prestelujes.  u principu i u emulatoru imas rele koji gasi dizne ali sa malom zadrskom. najbolje bi bilo da kupis drugi emulator

Van mreže aco_v

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Age: 33
  • Lokacija: MIlici
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 GTI
Odg: Golf 2 prerano prebaci na plin
« Odgovor #6 poslato: Mart 26, 2015, 01:29:36 pre podne »
E to me je zanimalo,da li emulator ima tu zadrsku  celebrate . Hvala na informaciji,znaci ipak drugi emulator.  :46

Van mreže aco_v

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Age: 33
  • Lokacija: MIlici
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 GTI
Odg: Golf 2 prerano prebaci na plin
« Odgovor #7 poslato: Mart 26, 2015, 07:41:22 posle podne »
Ipak je bilo do emulatora,obicni relej nema to vremensko odlaganje nego odmah prebacuje,a na emulatoru postoji nesto kao sraf gdje moze da se podesava vrijeme za koliko da iskljuci dizne.