Autor Tema: Novi setovi kvačila - iskustva  (Pročitano 20107 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Novi setovi kvačila - iskustva
« poslato: Februar 27, 2019, 01:10:01 posle podne »
Kakva su vam iskustva sa novim zamenskim setovima kvačila? Ja pre neki dan stavih nov set iz Luk-a, (bez zamajca) i razočarah se. Kupljen u Wint-u, uvoznik Wint. Kod mene ide set fi 220, kao na prve četvorke. Em, što na izgled deluje tanano, em što kad je legao posle 100 km, kvačilo mi hvata isto gde i hvatalo pre zamene. A kakvu sam lamelu skinuo videćete kad prvo ispričam moja dosadašnja iskustva, obzirom da je auto dugo kod mene.

- Trojku kupim sa 120500 km,
- na 180000 km, iskrivila se viljuška koja gura druk ležaj, skida se menjač, lamela dobro izgleda, originalna. Majstor me ubedi da kad je skinuto remontujem lamelu (ja budala). Remont mi uradi Marčetić u Mokroluškoj.
- na 215000 km, lamela proklizava, Marčetićevo sranje trajalo je 35000 km. Doduše kad sam na dvojci kod njega jednom remontovao lamelu, menjač skidan posle 50000 km, iz drugog razloga, lamela kao nova.
Uzmem tada kupim polovan set kod Ace Wagena u Mladenovcu za 250 e sve sa zamajcem. Lamela kao da je nema, 2/3 pojedena. Pitam majstora hoće li da izdrži 20kkm, kaže oće. Pre neki dan je skinem posle pređenih 65kkm, evo slike, nije proklizavala.






I sad stavim pomenuti novi set. Inače, još kad sam stavio taj polovan set, poznanik me nagovori da remontujem kod njega telo stare lamele, kao on ima dobre obloge Španskog proizvođača "Frenos "Sauleda". Evo slika kakva je ta lamela, za ovu novu Lukovu je nabildovana.











I eto, nisam smeo da je stavim, a možda sam se zajeb'o, jer ovo novo teško će da izdrži i 30-40kkm.
Ta nova Lukova lamela, teško da po strani ima više od 0,7-0,8mm do nitne, evo slike, slika je sa neta, al' je takva lamela.



I nemoj da mi kažete da je Sachs bolji, jer je Luk bio originalno, a i kad Sachsovu lamelu uzmem u ruke, materijal mi deluje još gore nego ovaj kod LUK-a.
Ako nekom treba, prodajem tu remontovanu lamelu i staru korpu originalnu, jer dobro radi.
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže Vladimir984

  • VW Početnik
  • Poruke: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b6
Odg: Novi setovi kvačila - iskustva
« Odgovor #1 poslato: Decembar 20, 2019, 07:15:22 posle podne »
Da li neko ima iskustva sa Luk setom kvacila za 1.6 tdi 77kw(kompletan set sa zamajcem),nasao sam na netu lika iz NS koji daje 100e nize nego u najjeftinijoj prodavnici za isti set,isti kataloski br itd,nema racun i garancija ali vidim da ima sve pozitivne ocene i tvrdi da je sve isto kao i u prodavnici,nije kinez vec uvoz iz eu...

Van mreže Vladimir984

  • VW Početnik
  • Poruke: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b6
Odg: Novi setovi kvačila - iskustva
« Odgovor #2 poslato: Decembar 24, 2019, 04:22:34 posle podne »
Evo sam i odgovaram posto nije bilo odgovora a ja sam morao da zamenim dotrajali set kvacila sa zamajcem. Dakle radi se o Motoru 1.6 tdi 77kw koji ima plivajuci zamajac,auto 2010 godiste. Kupio sam originalan Luk set kvacila(dakle ceo komplet-korpa,lamela,plivajuci zamajac i druk lezaj) u Novom Sadu-Rade delovi, i to po relativno povoljnoj ceni,bio sam skeptican kako ce biti jer sam citao sve i svasta,te bolja reparacija,te novo a nije novo itd...ali je moje iskustvo evo sad posle nekih 200 km skroz pozitivno,a naravno nakon nekog vremena kad budem presao 20tak hiljada obavesticu da li je i dalje sve odlicno kao sad. Kako mi po ceni nije bilo razlike izmedju reparacije ili kupovine novog seta,odlucio sam za ovo drugo i mogu reci da je sve kao na novom autu ( ovakvo poredjenje je u odnosu na 2.0 tdi koji je kupljen nov i presao 38000 do sada. Eto ako je nekome od koristi,mislim da je Luk odlican,a da je ipak novo-novo.
« Poslednja izmena: Decembar 24, 2019, 04:25:25 posle podne od strane Vladimir984 »

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: Novi setovi kvačila - iskustva
« Odgovor #3 poslato: Decembar 24, 2019, 04:26:45 posle podne »
Ja sam pre 5-6k stavio Luk na Lupo, i kvacilo je mekano, za razliku od starog, ali hvata isto gde i staro iz 2001god.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže Vladimir984

  • VW Početnik
  • Poruke: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b6
Odg: Novi setovi kvačila - iskustva
« Odgovor #4 poslato: Decembar 24, 2019, 07:33:22 posle podne »
Kvacilo je i kod mene mekano,hvata malo pre sredine cini mi se,po meni je normalno.

Van mreže saleach

  • VW Početnik
  • Poruke: 13
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI 74kw
Odg: Novi setovi kvačila - iskustva
« Odgovor #5 poslato: Januar 06, 2020, 08:41:13 posle podne »
Isto iskustvo, Rade Novi Sad, LUK-ov set sa zamajcem za Passat-a B5.5 1.9TDI, 2002g. za sada nakon nekih 1000km predjenih sve radi odlicno. Razlika u ceni za ceo set sa zamajcem spram prodavnice je bila oko 130e...

Van mreže Vladimir984

  • VW Početnik
  • Poruke: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b6
Odg: Novi setovi kvačila - iskustva
« Odgovor #6 poslato: Mart 03, 2020, 05:34:28 pre podne »
Evo da je javim sa iskustvom nakon nekih 4000 km. Iskreno i nisam prezadovoljan,mislim da je zamajac poceo po malo da se cuje,dakle nije to sad ne znam koliko i da je cesto ali ko dobro naculji usi moze da prepozna,pri cemu se takodje,ne cesto,osecaju vibracije tako sto se u leru malo treska ceo auto. Mozda sam preopterecen time ali opet kazem,moj auto je u svemu ostalom stanje kao nov tako da moze samo do seta kvacila sve ovo da bude.

Van mreže XJOCA

  • VW Početnik
  • Poruke: 108
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd-Lazarevac
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3,Audi a4
Odg: Novi setovi kvačila - iskustva
« Odgovor #7 poslato: Mart 03, 2020, 06:50:06 posle podne »
 Jel moze neki kontakt tog lika iz NS sto prodaje jeftinije..
Moracu uskoro da menjam set kvacila na 1.9 PD 96kw 5brzina.dosad sam našao na KP za 325e komplet
« Poslednja izmena: Mart 03, 2020, 06:51:59 posle podne od strane XJOCA »

Van mreže Vladimir984

  • VW Početnik
  • Poruke: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b6
Odg: Novi setovi kvačila - iskustva
« Odgovor #8 poslato: Mart 03, 2020, 09:27:57 posle podne »
Na KP ima njegovih oglasa,da ne krsim pravila foruma...

Van mreže saleach

  • VW Početnik
  • Poruke: 13
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI 74kw
Odg: Novi setovi kvačila - iskustva
« Odgovor #9 poslato: Septembar 08, 2020, 08:57:40 posle podne »
Vezano za LUKov RepSet kvacila (NS), mozda ce nekom biti od koristi, nakon 12000 km i dalje sve u redu. Nisam primetio neki problem tipa promene zvuka, vibracija... Radi ok. "Silovan" poslednjih 1000+ km po planinskim putevima u BiH, sve bez greske ;-)

Van mreže SANTINO

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 208
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat b5.5
Odg: Novi setovi kvačila - iskustva
« Odgovor #10 poslato: Septembar 08, 2020, 09:36:02 posle podne »
Ja u pasata cc 2.0tdi stavio Luk RepSet i presao sam vec nekih 5000km i za sad sam zadovoljan. Ono sto treba znati je da ima i kopija pa mozda se zato nekome desi da mu brzo prolupa zamajac. Tipa ja sam nalazio Luk i za 270€ ali sam ipak uzeo kod provjerenih trgovina za 525€ komplet set

Van mreže vladar

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Age: 40
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2, 4, 5 + 5 DSG
Odg: Novi setovi kvačila - iskustva
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 14, 2020, 03:31:07 posle podne »
Kratko pitanje samo..... taj set kvačila kada si menjao da li si menjao i zamajac ili ne? Prvo..... u dosta slučajeva npr LuK i SACHS zamajac nisu iste debljine.... čak po katalogu kata pretražuješ stoji napomena da li je set kvačila za LuK zamajac ili za Sachs....... A može i da se desi da si potrefio set kvačila za taj zamajac ali da je zamajac ili potrošen ili obradjivan i sl..... i imaš efekat da ti visoko hvata

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Novi setovi kvačila - iskustva
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 24, 2020, 09:26:02 pre podne »
Zamajac nisam menjao, zamajac je originalni LUK-ov. Majstor kaže da je dobar. Ne kažem ja da mi kvačilo hvata visoko, nego sam se žalio kako nikakvu razliku nisam osetio između novog i starog seta koji je prešao samo kod mene 65k km a ko zna koliko ukupno.
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže MMihajlovic89

  • VW Početnik
  • Poruke: 106
  • Age: 35
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2.0 BlueTDI
Odg: Novi setovi kvačila - iskustva
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 29, 2020, 04:20:10 posle podne »
da li je neko menjao plivajuci na dsg menjacu, i gde ste kupovali, i kakva su vam iskustva?

Van mreže varvarin

  • VW Početnik
  • Poruke: 79
  • Age: 47
  • Lokacija: starčevica Banja Luka
  • Karma: +6/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6 1.6 TDI, Golf 2
Odg: Novi setovi kvačila - iskustva
« Odgovor #14 poslato: Januar 28, 2022, 09:41:56 posle podne »
da ne otvaram novu temu... doslo vrjeme da se mjenja kvacilo e sad mi prodavac nudi set sa lamelom 200mm i od 210mm, kao po njegovoj prici ovaj set 210mm duze traje, razlika u cjeni nije velika. dal uzeti tu vecu i dal ce pasati onda stari zamajac? golf 2 1.6d motor je pa pretpostavljam da je na njemu ta fabricka manja lamela...