Autor Tema: Otvaranje motora zbog bregaste i hidropodizaca  (Pročitano 2125 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nikola passat b6

  • VW Početnik
  • Poruke: 60
  • Lokacija: Beograd, Vozdovac
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 1.9 4motion
Otvaranje motora zbog bregaste i hidropodizaca
« poslato: Februar 20, 2019, 07:52:39 posle podne »
Definitivno losa stvar... 1.9 TDI 130ks B5.5 je u pitanju. 200k km, 2004godiste.
Kada je hladno, na prvo paljenje je tresao oko 10sek, izbaci beli dim i posle bude ok. Sumnja je bila na grejac.
Onda posle puta (Hvala Bogu da nije u putu) na prvo paljenje ujutru se culo konstantno klepetanje u motoru, a kad bi mu se dao gas onda bi jace i ubrzanije klepetalo, odnosno sto jaci gas brze i zvucnije klepetanje.
Zvao majstora, objasnio problem, pogledao covek na parkingu i rekao da je 90% bregasta.
E sada, necu da krecem od toga kao vecina da mislim da ce me majstor odrati i menjati delove koji  nisu za menjanje ili da ce reci da su zamenili neki deo iako nisu, nego me konkretno interesuje sta me ocekuje od delova i finansija:
1. Koje delove sigurno moram da menjam (ako je bregasta) ?
2. Sta od tih delova moze biti polovno?
3. Sta bi trebalo da zamenim (kad vec otvara motor)
4. Da li neko zna cene okvirno  + ruke majstora
5. Da li imate nekog majstora u blizini Visnjice (Bg)

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4817
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Otvaranje motora zbog bregaste i hidropodizaca
« Odgovor #1 poslato: Februar 20, 2019, 09:17:22 posle podne »
Bregasta, hidro podizaci, lezajevi bregaste. Nista nije preporucljivo stavljati polovno
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže nikola passat b6

  • VW Početnik
  • Poruke: 60
  • Lokacija: Beograd, Vozdovac
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 1.9 4motion
Odg: Otvaranje motora zbog bregaste i hidropodizaca
« Odgovor #2 poslato: Februar 21, 2019, 05:08:27 posle podne »
Koliko sam shvatio, kada kupujem bregastu dobijam je u paketu sa hidropodizacima?
Planiram ovaj auto da zadrzim *ne znam sta vi mislite* pa bih zeleo kvalitetne delove da stavim... Na kog proizvodjaca delova da obratim paznju i koga da izbegavam kada budem kupovao ?