Autor Tema: Zapekle svecice  (Pročitano 1661 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Nikola.Nikolic

  • VW Početnik
  • Poruke: 26
  • Age: 28
  • Lokacija: Crvenka
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Golf V 1.4 Gt
Zapekle svecice
« poslato: Februar 15, 2019, 11:20:42 pre podne »
Pozdrav,

Kupio sam pre neki dan Golf V Gt 1.4 140ks Benzin 2007, kad sam probao auto i proverao stanje i sve to potrebno pre kupovine sve je bilo u redu nikakav problem islo je super vozio sam nekih 15-20 minuta ma bukalno ko nov, posto je auto bio dosta udaljen od mesta gde zivim isao sam po njega i tu oko pregovaranja oko cene i probnih tablica i sve, nisu mogli da mi izdaju dok ne uradim tehnicki pregled a zvao sam neke radnje iz tog mesta gde sam uzimao auto, rekli su mi da se tehnicki zakazuje i da se ceka dva dana uglavnom, posto nisam hteo da cekam nego da vozim auto odma, dogovor je pao da podelimo troskove prevoza auto na prikolici na kucnu adresu, jer mi se nije isplatilo ponovo da odlazim i vracam se dva dana, puno para za gorivo tako da me ovo izaslo korektno, uglavnom skinuo sam auto sa prikolice i bukvalno cim sam krenuo da provozam auto upalila mi se ova lampica



I prvo je blinkala,kad predjem 4000 obrtaja i posle 10-ak sekundi se ugasila i tako nekoliko puta, uzeo tata da provoza napravio krug pocela da gori stalno i auto poceo da gubi snagu i trza malo, al stali smo ugasili auto i upalili posle par minuta vise se to nije desavalo, otisli na servis majstor ukljucio dijagnostiku kaze ili svecice il bombina, da skratim utvrdjeno je da je 100% zbog svecica, naravno trebaju nove da se stave, on je probao da skine al ne ide, kaze ako upotrebi vise snage moze da dodje do pucanja i onda je to veci problem jer mora da se skida glava motora da bi se izvadile svecie, a to je procedura koja kako on kaze traje 4-5 dana sto on nema vremena da radi nego da nadjem nekog drugog, a to sad da trazim nekog ko ima vremena i jos da mi uzme auto na 4-5 dana i plus verovatno ce me kostati dosta vise.
Pa me zanima jel neko imao iskustva sa ovime, da li postoji neki drugi nacin da se skine bez potencijalnog loma svecica ili mora pa sta bude bude
I ako vec mora da li zna neko otprilike koliko stvarno to traje i kolika bi cena popravke bila?

Hvala unapred i Pozdrav.

Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Odg: Zapekle svecice
« Odgovor #1 poslato: Februar 15, 2019, 09:35:39 posle podne »
Mora da može da se skine, zato odeš kod majstora, ne "majstora"..

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока


Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1261
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: Zapekle svecice
« Odgovor #2 poslato: Februar 15, 2019, 11:07:42 posle podne »
Jel Cubi ima onu mašinu što zamrzava dizne i svećice?