Autor Tema: Golf 4 zglob do menjaca...  (Pročitano 2926 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Golf 4 zglob do menjaca...
« poslato: April 12, 2018, 06:25:02 posle podne »
Pozz svima, problem je taj da se cuje krckanje pri kretanju kada tockovi stoje pravo a prilikom samog pokusaja okretanja volana u desno krckanje se pojaca... skidao oba zgloba do menjaca sumnjajuci da su oni ali nema nikakvih ostecenja i loma. Pre par meseci stavljen luk set kvacila sa plivajucim i remontovan menjac. Da li uzrok ovog krckanja moze da bude neki zglob ili NE DAJ BOZE opet nesto u menjacu? Da li je ovaj prilikom remonta mogao da ubaci neki neodgovarajuci deo pa u prvoj brzini se nesto ne prati da tako kazem, a menjao je veliki neki zupcanik koji je bio iskrzan i jos ne znam sta mi je rekao... Ni u jednoj drugoj brzini se ne cuje osim u prvoj, ni kada ubacim u drugu i krecem se sporo istom brzinom kao u prvoj brzini i okrecem volan na desno, sve ok, samo u prvoj krcka pri polasku i sporom kretanju i minimalnim okretanjem volana na desno. Kada osluskujem kroz prozor taj zvuk dolazi iz levog tocka rekao bih i oseca se tj prenosi blago na rucicu menjaca. Stavio sam neke klasika opruge pre godinu dana jer su one njegove bile tvrde mnogo pa ne znam da nije zbog toga moglo doci do nekog udara poluosovine od sasiju pa da nije ona kriva i mozda uzrok ovog krckanja, auto je zadrzao istu visinu kao sa prethodnim oprugama samo je sada meksi i udobniji...




« Poslednja izmena: April 12, 2018, 06:33:16 posle podne od strane vladegti »

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Golf 4 zglob do menjaca...
« Odgovor #1 poslato: April 16, 2018, 10:05:49 posle podne »
Zamenio i levi zglob... isto! Otkacim senzor abs jos je on bio ostao i nista... Ista stvar! Definitivno je nesto u menjacu ali sta!? Da ja njega vozim i lomim  pa ok, pola godine stoji u garazi jer ga ne vozim zimi a i ovo sto ga vozim vise pazim njega nego sebe  badmood
Da li postoji nov menjac da se kupi za ovaj auto?
« Poslednja izmena: April 16, 2018, 10:37:07 posle podne od strane vladegti »

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Golf 4 zglob do menjaca...
« Odgovor #2 poslato: April 16, 2018, 11:33:07 posle podne »
Lose je odradjen menjac, nije do kinetickog i tripoida u njima. Nesto nije u redu sa snopom od prve brzine, neki lezaj. Trazi boljeg majstora. Nov menjac je skuplji od tvog auta sada.
Boban-Rus

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Golf 4 zglob do menjaca...
« Odgovor #3 poslato: April 17, 2018, 12:52:49 pre podne »
A pogubih zivce skidajuci menjac svaki cas zbog ludaka. Ako znas u Srbiji majstora koji moze i ume da uradi remont kako treba   :30
Ovaj je iskupljao delove neke od nekih menjaca polovnih pa skrpio nesto i eto sta mi je napravio, gore nego sto je bilo. Ako ne postoje novi delovi da se remontuje onda nov pa neka je 5000e sta cu...
« Poslednja izmena: April 17, 2018, 12:57:05 pre podne od strane vladegti »

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Golf 4 zglob do menjaca...
« Odgovor #4 poslato: April 17, 2018, 08:33:00 pre podne »
Rus hvala ti na odgovoru, a definitivno opet se mora skidati menjac...? Ne moze se ovako nesto pokusati, skidanjem sa strane onog poklopca...?
Mozes li da mi preporucis kome da nosim ovaj menjac? Ne mogu ovako ovo da vozim bojim se prosuce se negde, ne cuje se to mnogo ali verovatno ce sve vise...