Autor Tema: vw polo 6n2 1.4 mpi problem hladan start  (Pročitano 2112 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zidarac

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Lokacija: zajecar
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: volkswagen polo
vw polo 6n2 1.4 mpi problem hladan start
« poslato: Mart 20, 2018, 09:18:10 posle podne »
Pozz svima. lmam sledeci problem sa autom. od kako se vratio hladan talas u nase krajeve, ujutru pri startovanju motora auto malo duze vergla pa upali iz prve, ali prvih par sekundi auto se pojacano trese i blikna lampica motora i oseti se iz auspuha cudan miris. posle 10 tak sekundi auto radi najnormalnije i lampica se ugasi. sumljao sam na svecice i kablove njih sam zamenio al nisam resio problem. ako neko ima neki predlog sta sledece da pregledam i uradim kako bi ovo resio neka javi. unapred zahvalan.

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: vw polo 6n2 1.4 mpi problem hladan start
« Odgovor #1 poslato: Mart 20, 2018, 10:07:27 posle podne »
Zakaci ga na dijagnostiku pa probaj paliti.
Boban-Rus

Van mreže zidarac

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Lokacija: zajecar
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: volkswagen polo
Odg: vw polo 6n2 1.4 mpi problem hladan start
« Odgovor #2 poslato: Mart 25, 2018, 12:40:49 posle podne »
U utorak sam bio kod elektricara na diagnostici ocitalo je gresku lambda sonde 1. Majstor je jos primetio da kola u leru ne rade kako treba primetno se trese motor tj, osciliraju obrtaji. Obrisao je gresku i seli smo u kola i vozili se nekih 20 min. u nadi da ce da se upali opet grska, nazalos to se nije desilo. kada smo se vratili ispred servisa opet je prikacio kola na diagnostiku dok je auto bio upaljenj dodavao je gas, palio i gasio kola, ali nikakvu gresku nije pokazivalo. Stavio je drugu bombinu( kablove i svecice sam ja stavio nekoliko dana pre nove iz prodavnice) ali bez uspeha opet je auto treso u leru i nepravilno radeo. Rekao mi je da to nije do struje i da na pumpi kupim aditive za ciscenje dizni i tako da pokusam da otklonim kvar. Do danas se auto isto ponasa pri startu trese pojacano nakon par sekudi se prestane i kada dostigne radnu tem. blago poadaju obrtaji i dodaju se. Da napomenem da vise greske ne pali na istument tabli. Sto se tice lambda sonde reko mi je da ona ujutru ne radi odmah kada se kola startuju vec kasnije kada se kola malo zagreju. Sta sledece da pregledam?

Van mreže Marko mk2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 764
  • Age: 31
  • Lokacija: Stubal Kraljevo
  • Karma: +23/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk2
Odg: vw polo 6n2 1.4 mpi problem hladan start
« Odgovor #3 poslato: Mart 25, 2018, 01:35:32 posle podne »
Drugar je imao isti problem na polu 1.6 16v bili su mu kablovi od sonde 1 u prekidu sredio je to i resio problem . Tako da moze da bude do sonde a i do dizni. Najbolje je kad bi imao neku sondu ispravnu za probu

Ne verujem da ce taj aditiv da ti ocisti dizne mora to na aparat da se zakaci i ocisti
« Poslednja izmena: Mart 25, 2018, 01:51:23 posle podne od strane Modus »

Van mreže zidarac

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Lokacija: zajecar
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: volkswagen polo
Odg: vw polo 6n2 1.4 mpi problem hladan start
« Odgovor #4 poslato: Mart 25, 2018, 04:01:28 posle podne »
Pokusacu ovih dana da pronadjem sondu za probu pa cu videti kako ce se onda ponasati. Kakav sam ja maler ne bih me cudilo da je kompijuter riknuo. boodala