Autor Tema: Golf 4 TDI 66kw zviždi do 1800 obrtaja i ponekad gubi snagu  (Pročitano 2133 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže TheViljuska

  • VW Početnik
  • Poruke: 165
  • Age: 26
  • Lokacija: Zajecar
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6d, Golf 4 TDI
Golf 4 TDI 66kw zviždi do 1800 obrtaja i ponekad gubi snagu
« poslato: Februar 12, 2018, 09:11:53 posle podne »
Pozdrav svima!
Imam od skora Golf-a četvorku 1,9tdi od 66kw i neke probleme koje rešavam jedan po jedan, ali me zanima vaše mišljenje u vezi sa ovim:
Auto pali dobro i "na zub" i ide kao mećava, ali se na leru i kada dajem gas u mestu čuje neko zviždanje koje se pojačava otprilike do 1.800 obrtaja i posle toga se gubi, ali ne mogu da provalim odakle to tačno dolazi, pa bih voleo da mi ukažete na mogući uzrok ovoga...
Međutim, osim toga, par puta mi se desilo još nešto, ali nisam siguran da li ima veze sa onim zviždanjem: Naime, u vožnji na ravnom putu je na 110 km/h auto izgubio snagu i nije hteo da ide preko 130 km/h i ako je bio "gas u patos", a kada sam stao, ugasio auto i nastavio dalje, sve je bilo normalno...
Majstor kaže da su verovatno malo zaribali neki delovi turbine i predlaže da se ona skine i očisti, kao u usisna grana i EGR, ali ne zna da li će to sigurno rešiti problem, pa bih voleo da me i za to neko posavetuje. Inače, koliko vidim turbina je potpuno suva i na auspuhu nema nikakvog dima, ni plavog, ni crnog čak i kada se malo žešće turira, a nisam primetio ni neku potrošnju ulja...
Hvala unapred za odgovore!
« Poslednja izmena: Februar 12, 2018, 09:44:50 posle podne od strane TheViljuska »

Van mreže enkob

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 342
  • Age: 43
  • Lokacija: Sjenica
  • Karma: +19/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw mk4 1.9 TDI
Odg: Golf 4 TDI 66kw zviždi do 1800 obrtaja i ponekad gubi snagu
« Odgovor #1 poslato: Februar 12, 2018, 10:17:19 posle podne »
Dobar ti je majstor samo turbinu nemoj da on cisti salji je za Uzice.
Nema zanata bez alata

Van mreže TheViljuska

  • VW Početnik
  • Poruke: 165
  • Age: 26
  • Lokacija: Zajecar
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6d, Golf 4 TDI
Odg: Golf 4 TDI 66kw zviždi do 1800 obrtaja i ponekad gubi snagu
« Odgovor #2 poslato: Mart 10, 2018, 05:05:22 posle podne »
Samo da javim da je rešen problem, skino sam i očistio turbinu u "izduvnom" delu (ona čuvena varijabilna zakrlca su bila skoro skroz blokirana od gareži!), usisnu granu i EGR ventil (takođe su bili prepuni gareži) i sada je sve OK, ne ide više u limp-mod i ne zviždi... Sve odrađeno od ujutru do uveče, najveći problem je, naravno, skidanje nečistoće, a demontaža i montaža idu lako ako ste majstor ili majstoričav amater (kao ja) :)
Na dijagnostici je pre intervencije bila evidentirana greška "povećan pritisak vazduha", obrisao sam je i sada toga više nema ni u merenjima računara automobila.

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 4 TDI 66kw zviždi do 1800 obrtaja i ponekad gubi snagu
« Odgovor #3 poslato: Mart 10, 2018, 05:27:16 posle podne »
Pa sto ne baci koju sliku da ljudi vide kako se radi

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока


Van mreže TheViljuska

  • VW Početnik
  • Poruke: 165
  • Age: 26
  • Lokacija: Zajecar
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6d, Golf 4 TDI
Odg: Golf 4 TDI 66kw zviždi do 1800 obrtaja i ponekad gubi snagu
« Odgovor #4 poslato: Mart 10, 2018, 06:44:31 posle podne »
Uhhh, žurio sam da završim to što pre i uopšte se nisam setio da nešto uslikam dok radim..izvinjavam se svima! Nego, reće mi jedan drugar da i on ima slične probleme na pasatu, pa ako budem i njemu to radio uskoro, svakako ću ispraviti grešku i slikati šta i kako se radi, a sada će "repriza" svakako brže i lakše da ide :)
Da napomenem, inače, da su mi mnogo pomogli klipovi sa youtub-a kad su ljiudi snimali tu operaciju, ali je glupo da ovde kačim te snimke, ali ako nekom treba link neka mi piše u pp...
« Poslednja izmena: Mart 10, 2018, 06:46:10 posle podne od strane TheViljuska »