Autor Tema: Isplati li se popravljati?  (Pročitano 9024 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Igor_92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1543
  • Age: 31
  • Lokacija: Novi Sad/Rumenka
  • Karma: +59/-15
  • Pol: Muškarac
  • VW U <3
  • Auto: BMW E46 320d / Vw Golf 2 1.6GL
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #20 poslato: Januar 11, 2018, 03:05:27 posle podne »
Nikola druze bas mi je krivo kad sam video temu, steta znam da je ovo bila jedna od retko urednih trojki, al bitno da si ti ok lima će biti  ;)
Potrazi nekog dobrog limara, vidi sta i kako, cak i vise razlicitih misljenja treba razmotriti i doci do odluke da li raditi auto ili traziti nesto drugo.

1.8t je jak potrosac, taj 1.6 mozda najbolja opcija kod benzinca mada dosta je lenj, imao sam priliku da vozim vw boru sa tim motorom.  Moze se i dizlo naci da valja, dobri su to motori mogu da pregaze dosta

Van mreže Nikola 92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1643
  • Age: 31
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +41/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #21 poslato: Januar 11, 2018, 03:24:02 posle podne »
Fico  razumem ja tebe u potpunosto kao i druge clanove,znam da je trojka trojka.Ali ja ako dobijem od osiguranja recimo 700 evra i ostatak auta nek prodam za 300-400 evra ja opet moram da dodam jos 1500 da bih kupio auto da koliko toliko valja i opet moram da mu radim servise prevod registraciju i ostalo sto ce izaci preko 3k.Uradicu onako kako igi kaze rastavicu ga i zvacu limara pa cu videti sta kaze ako je mnogo pokrivljen onda ga necu raditi a ako mu ima leka i nije strasno videcu koliko me izadje stavicu sve na papir i samo ce se reci.Trenutno nisam u mogucnosti da dodajem jos 1500-2000 evra za drugi auto a kredit da dizem nezelim vise.A opet dobru trojku tek vise necu naci.Videcemo jos kako ce ispasti na kraju.

Van mreže MileSrb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 546
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +21/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 GTD AFN
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #22 poslato: Januar 11, 2018, 03:34:14 posle podne »
Bas steta za auto, ako si emotivno vezan za auto popravljaj...

Van mreže cicero

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3002
  • Lokacija: munze
  • Karma: +75/-55
  • Pol: Muškarac
  • Auto: BLACK RR_LINE
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #23 poslato: Januar 11, 2018, 04:25:02 posle podne »
NEMCI KAD NAPRAVE AUTO I RAT NAPRAVE DA BUDE SVETSKI

Van mreže Nikola 92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1643
  • Age: 31
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +41/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #24 poslato: Januar 11, 2018, 04:32:49 posle podne »
On mi deo familije   :48
valja  :47

Van mreže TOMARA

  • VW Početnik
  • Poruke: 130
  • Age: 34
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf Mk4 1.6 16v
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #25 poslato: Januar 11, 2018, 05:17:32 posle podne »
Zao mi je jako kad vidim ovakve stvari, pogotovo kada su ljudi emotivno vezani za automobil... Moje misljenje je da nikad vise neces imati isti auto cak i da se odlicno uradi i da ces silne pare uloziti a od babe ne mozes da napravis devojku, nazalost. Razumem te, ali jednostavno nekad je bolje poslusati razum... Slazem se da je mozda bolje da potrazis dobru cetvorku, a benzinca u dobrom stanju ces svakako naci brze i lakse nego dizela. Ja sam pre godinu dana kupio Golf 4 1.6 16v u highline opremi i nisam se pokajao... Zahvalan auto za svaki dan, jeftin za odrzavanje, delova ima svuda i novih i polovnih, nije veliki potrosac, a zna i lepo da povuce kad udje u obrtaje... 1.4 je dosta slab, drugar ga vozi i ne bi ti ga preporucio... Kada bi kupovao ponovo auto, isao bih na 1.8T, jer ne prelazim velike kilometraze pa bi mu oprostio nesto vecu potrosnju, a auto ide kao nevreme. I ako budes prodavao trojku, mislim da je bolje da je rasturis u delove i da ih prodas, mnogo vise para ces moci da izvuces...

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #26 poslato: Januar 11, 2018, 05:38:51 posle podne »
Drugar,steta za tricu,bila je bas bas dobra,taj 1,8 monopoint je vrhunski motor.E sad kolko sam gledao slike razbijen jeste dosta(po meni najgore sto su prednji kosevi i tuneli poguzvani dosta,,Moze se trica napraviti,pravljeni su i gore slupani auti..Tvoja volja je sta ces,ja bih dobro razmislio,ako je zdrav a mislim da jeste,obidji limare,raspitaj se kod lanova na forumu npr TTS odlican limar,i ostalih,kolko izadje popravka,delova za tricu ima dosta..Ne bih ja tek tako digo ruke od ovakvog auta,ti kako oces,..
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže Zuja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 640
  • Age: 28
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +8/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: A4 B7 2.0tfsi
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #27 poslato: Januar 11, 2018, 06:20:28 posle podne »
U cetvorci 1.6 16v je dobar motor otkud da je lenj velika razlika izmedju 1.4 i 1.6 , 1.4 sam vozio u petici i katastrofa je.Na tebi je baki sta ces da radis , ja bi ga ipak sredjivao nije to nista strasno, Ali s druge strane nije lose i uzeti nesto mladje.
Audi A4 2.0Tfsi / 2005 / S line
Ex Audi A3 1.9Tdi /  1998 / 90ks
Ex Audi A6 2.5Tdi / V6

Van mreže Nikola 92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1643
  • Age: 31
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +41/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #28 poslato: Januar 11, 2018, 06:55:09 posle podne »
Sve moze da se uradi i da bude perfektno samo ako se nadje dobar majstor,ako uspem da nadjem dobrog majstora i ako se dogovorimo oko cene verovatno cu ga popravljati,zato sto znam kakav je auto bio pre i kakav je motor u njemu i sve ostalo,samo za gume i akumulator pre par meseci sam dao skoro trista evra,sad mi zao da ga dam u delove.Hvala ljudi na savetima u svakom slucaju javicu sta god uradim. beer

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #29 poslato: Januar 11, 2018, 10:14:15 posle podne »
Sve može da se odradi i da bude perfektno ali taj auto više nikada neće biti ono što je bio. Zadesilo te je nešto što je većini nama ovde prisutnih, noćna mora.

Saosećam sa tobom i znam kako se osećaš.

Mk2 1,6D je poenta priče, godište 88 a nešto slično se i meni desilo početkom 90tih. Auto u punoj snazi, tek se razradio.

Stojim u koloni, trolejbus u stanici prima putnike a iza njega kadet sa kukom. Ja iza kadeta a odpozadi me odara Z101 i baca na kuku. Žena vozila, nije me ni videla pa nije ni kočila  boodala ...

Tad su bila neka druga vremena i takve stvari su se tada rešavale na neki drugi način u odnosu na danas. U svakom slučaju dobio sam 900 maraka na ruke u roku od nekoliko sati.

Napred sjeban branik i ulubljen vezni lim ali nije se pocepao hladnjak. Pozadi sjeban branik i ulubljen celom dužinom onaj ravan deo iznad branika.
Za pravog majstora je to bila pačija škola ali ... e to ali je hebalo kevu.

U autu je sve počelo da cvrči i da škripi, počev od tapacirunga, instrument table i svega ostalog. To me je ubijalo u pojam. Nekada ga zgazim na autoputu a od nekle samo dopiru čudni zvuci i fijukanje koji ubijaju onu uživanciju dok vozim. Taj auto više nikada nije bio ono što je bio pre udesa, na oko je bio isti ali u vožnji je bio kurton.

Vrlo brzo sam se razočarao u njega i prodao ga. Bilo mi je teško ali se nikada nisam pokajao. Onda je na red došla mk2 GTD a predhodna dvojka je postala ružna prošlost.

Moj glas ide da prodaš trojku ... jer iz iskustva znam da u tom automobilu više nikada nećes uzivati kao što si pre udesa ...
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #30 poslato: Januar 11, 2018, 10:25:48 posle podne »
Ako baš hoćeš MK3 onda nađi stranca bez motora pa prepakuj svoj motor, još ako nađeš nekog 16V ili VR6 imaćeš bolje vešanje i kočnice. A ovaj tvoj rasprodaj delove i šasiju na kilo. Može to i da se ispravi ali je sviranje...
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Nikola 92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1643
  • Age: 31
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +41/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #31 poslato: Januar 11, 2018, 10:32:30 posle podne »
Travelman to ti je kad ti se neko pos**e u zivot onako fino,i sta dalje onda.Neznam vise ni stacu ni kako cu,sacekacu da prodje neko vreme rasklopiti golfa i onda cemo videti,prvo da se slegne sve.Raco kako onda za papire kad nadjem stranca kome da se obratim?

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #32 poslato: Januar 11, 2018, 10:38:42 posle podne »
Imaš pravo da cariniš šasiju ili motor za svoj auto legalno i da uvezeš bez ograničenja.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #33 poslato: Januar 11, 2018, 10:39:56 posle podne »
Lepo si rekao ... sačekaj neko vreme  da se glava ohladi i utisci slegnu. A onda razmisli i odluči sta i kako dalje.
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže Nikola 92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1643
  • Age: 31
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +41/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #34 poslato: Januar 11, 2018, 10:42:11 posle podne »
A koliko bi ja mogao dobiti sad za golfa u ovakvom stanju kakav je trenutno?

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #35 poslato: Januar 12, 2018, 03:03:41 pre podne »
Ovo ni madjionicar ne moze da napravi kao sto je bilo ranije. Moji su davno imali udes sa Golfom2 i taj auto vise nikad nije bio isti. Pored toga stalno je nesto drugo riknjavalo. Meni je 1.8T trosio po gradu koliko mu je fabrika propisivala 10.5L tj 11.5-12L plina sto je u skladu sa deklarisanih +10% na potrosnju benzina. Svaki dan Zemun - Visnjica tj sa jednog na drugi kraj grada preko Terazija. Ja ne bih gledao drugi motor u mk4 sem toga.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Nikola 92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1643
  • Age: 31
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +41/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #36 poslato: Januar 12, 2018, 11:21:07 pre podne »
Ako budem uzimao mk4 dolazi u obzir 1.6 16v i taj 1.8t motor i nista drugo.

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #37 poslato: Januar 12, 2018, 01:37:59 posle podne »
Neko rece da i onaj 1.6 8v u cetvorci je dobar i manje komplikovan od 16v a skoro idu isto a i manje trosi razmisli i o tome tj raspitaj se

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока


Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #38 poslato: Januar 12, 2018, 01:58:35 posle podne »
Ako baš hoćeš MK3 onda nađi stranca bez motora pa prepakuj svoj motor, još ako nađeš nekog 16V ili VR6 imaćeš bolje vešanje i kočnice. A ovaj tvoj rasprodaj delove i šasiju na kilo. Može to i da se ispravi ali je sviranje...

 :25

Van mreže Nikola 92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1643
  • Age: 31
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +41/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Odg: Isplati li se popravljati?
« Odgovor #39 poslato: Mart 20, 2018, 09:21:07 posle podne »
E ovako ljudi,ipak je pala odluka da se radi golf,jbg.Auto je kod majstora uskoro bi trebao da bude gotov ja sam za sada prezadovoljan kako ga je uradio,izace malo puno al sta da se radi,isplatice osiguranje valjda.Evo i po koja slicica za sada


















« Poslednja izmena: Mart 20, 2018, 09:26:06 posle podne od strane Nikola 92 »