Autor Tema: Problem nakon zamene membrana na lovato rasprsivacu golf 2 1.6  (Pročitano 21549 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 665
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Problem nakon zamene membrana na lovato rasprsivacu golf 2 1.6
« poslato: Januar 03, 2018, 08:59:49 pre podne »
Pozz svima i srecna nova! Zamenim membrane, kupim lovato naravno i sve spakujem kao prethodne sto su bile, nov filter plina i vazduha... krenem na put i nakon stotinak km, tacnije na semaforu u Cacku ugasi se auto... Jedva upali i nastavim put do Bga uz trzaje na manjem gasu, auto putem zgazim i on dodje sebi prilicno i po Bgu par dana sve ide nekako ali oseca se plin i kada stanem na semaforu i kada je parkiran... Potrosnja 21lit po gradu  bonk Svratim u jedan servis kod Panc mosta i kazu mora da se zakazuje, prepakuje, opet nove membrane... Narucim nov rasprsivac i postavim ga i sve ok naravno i potrosnja i vuca, bez ikakvog stelovanja. Sada me zanima sta sam mogao nepravilno da postavim pa se ovo desavalo, stoji mi taj rasprsivac a trebao bi mi za drugu dvojku pa da ga opet otvorim da ga sredim ako je moguce...

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem nakon zamene membrana na lovato rasprsivacu golf 2 1.6
« Odgovor #1 poslato: Januar 03, 2018, 10:33:17 pre podne »
Imas neku sliku isparivaca

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока


Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 665
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Problem nakon zamene membrana na lovato rasprsivacu golf 2 1.6
« Odgovor #2 poslato: Januar 03, 2018, 01:49:53 posle podne »
Evo slike i tog starog koji zeza i novog...




Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem nakon zamene membrana na lovato rasprsivacu golf 2 1.6
« Odgovor #3 poslato: Januar 03, 2018, 04:40:54 posle podne »
Pa opet ga rastavi ali pazi da ne pocepas membranu tanku i sve ocisti detaljno,  mozda i uocis gresku sta nisi dobro sklopio kad si menjao membrane. Jesi ga oprao , nesme biti nista crno unutra, i elektroventile ocisti


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока


Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 665
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Problem nakon zamene membrana na lovato rasprsivacu golf 2 1.6
« Odgovor #4 poslato: Januar 03, 2018, 05:13:38 posle podne »
Sve sam tada postavio kao sto je bilo prethodno, e nisam prao jer je bilo prilicno cisto, rastavicu ga opet i oprati... Je li nema nekog podesavanja membrana ili tako nesto... Toliko je prosto i ne mogu da verujem da nece da radi kako treba... Kako da ocistim elektroventil? Toliko je onaj plavi ventil na kucistu filtera?
« Poslednja izmena: Januar 03, 2018, 05:25:06 posle podne od strane vladegti »

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 665
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Problem nakon zamene membrana na lovato rasprsivacu golf 2 1.6
« Odgovor #5 poslato: Januar 03, 2018, 07:50:14 posle podne »
Mikula svaka cast, verovatno je problem bio u tome sto nisam prao prilikom zamene i neki kamencic ili tako nesto je zavrsilo u ovoj maloj gumici koja nije mogla da lepo nalegne i zaptiva sto se i vidi jasno na slici

Sada me zanima da li mogu vratiti ove membrane, one su presle 300 i neki km ali je ovo sve stajalo u kutiji od aprila prosle godine? Da stavim mozda neku diht masu?




« Poslednja izmena: Januar 03, 2018, 07:53:34 posle podne od strane vladegti »

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem nakon zamene membrana na lovato rasprsivacu golf 2 1.6
« Odgovor #6 poslato: Januar 03, 2018, 09:24:04 posle podne »
Mislim da bi moglo da se vrati bez diht mase,  ljudi se zeznu oko ove male membrane i onog kao plasticnog klipa i opruge valjda nesto okrenu kako netreba i onda muke,  a elektroventil se odvrne onaj gore sraf i skine ae spulna pa onda onaj metalni deo se odvrne i izvadi i unutra se ocisti. Bude smole pa onda lepi i glavi

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока


Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 665
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Problem nakon zamene membrana na lovato rasprsivacu golf 2 1.6
« Odgovor #7 poslato: Januar 04, 2018, 10:28:01 posle podne »
Sve oprao Akrom ali nije bas idealno po onim kanalima se opralo a ponavljao sam prskanje i ispiranje i cetkom za farbanje trljao, nema nekih naslaga ali po negde je ostalo crno, nije ocistilo do metala da se sija lepo... valjda ce biti ok, nema kamenja itd kao prosli put   biggrin
Sad, da li ce biti dobro jer sam vratio ove membrane koriscene nznm... Imao sam i nove memtex ali reko opet bolje ove orig... treba jos da nadjem filter jer je kuciste i ventil neki brc  a takav plasticni filter plina nigde nema pa cu vrv morati kuciste i ventil menjati da bi stavio normalan filter...

Van mreže toka

  • VW Početnik
  • Poruke: 194
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Karma: +2/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 6
Odg: Problem nakon zamene membrana na lovato rasprsivacu golf 2 1.6
« Odgovor #8 poslato: Mart 17, 2018, 10:05:10 posle podne »
Meni se desava da posle zamene membrana na Brc isparivacu golf 2 1.6 trosi 18 l na 100 km.karburator ispravan servisiran.sad sam mu skinuo filter plina sav je crn i poceo je da se raspada da li je moguce da zbog njega trosi toliko?