Autor Tema: Televizori LCD,LED,PLASMA  (Pročitano 87287 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #20 poslato: Decembar 10, 2013, 02:00:27 posle podne »
 tapsac Gagi , odlicna tema , po meni je to slicno kao kad kupujes Mob. telefon ... mnogo kombinacija i zavisi ko sta zeli ...
Licno ja sad kad bi kupovao ne bi znao zasta da se odlucim ...

ali definitivno po meni ... Oled, Led Samsung ili Lg ... sto se tice Plazma televizora

tu su modeli Panasonic neprikosnoveni ... eto mozda je pomoglo  ;) ...

e sad velicina i cena ... to je tek diskusija ali od 60.000 pa do 100.000 moze se kupiti odlican Tv  :26
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #21 poslato: Decembar 10, 2013, 07:45:50 posle podne »
Da se razumemo nije LED sranje, već je plazma bolja kad je u pitanju ugao gledanja, kontrast i punoća boja, odaziv.

@wele
ali mi nemoj pricat da su te razlike tolikooo drasticne da pored plazme ja ne mogu gledat led tv??
Ti onda procitaj opet sta sam ja napisao. Svastika skoro uzela ozbiljan LG SmartLED i ja sam veoma zadovoljan tim TVom. Ja licno sam imao priliku da poredim na dual view plazmu i lcd iste generacije. Pustao sam Madagacar2 i Avatar bluray snimak uporedo. Plazma stvarno ima punije i zivotopisnije boje. To primetis samo kad imas priliku da ih poredis. Inace da sam samo gledao lcd rekao bi ovo je vrh nema bolje.
Ukoliko prestaju da se proizvode plazme (ne znam da li je istina ili ne) to je jedino iz ekoloskih motiva, a ne sigurno zbog loseg kvaliteta. Bas kao sto pise u ovom linku od Gvarane. Da nemam TV ili da sam megaloman kao Gagi pa da kupujem TV na 3 godine  :) sad bi jurio plazmu dok je jos ima.
Da, plazma 42" trosi oko 2x vise struje u standardnim podesavanjima, ne znam koliko je to u novcu sto je najbitnija stvar, racuni za struju su mi standardni

kad se dogovore Niđo ja ću ti kupiti TV ;)
Kad se neko na ovom forumu dogovorio oko necega  biggrin
« Poslednja izmena: Decembar 10, 2013, 07:50:25 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Zrnojed

  • Gost
Odg: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #22 poslato: Decembar 10, 2013, 09:11:32 posle podne »
E ne znam za plazmu,nijesam je nikad imao,al znam za ovaj LED što imam. HD filmovi,i 3D filmovi izgledaju vrhunski! Nema nikakvih duhova,i tome sl.Obični programi,izgledaju ka na svaki TV.

Evo ovaj imam
 

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #23 poslato: Decembar 10, 2013, 10:17:28 posle podne »
Za mene je van pameti dati više od 300 evri za tv, kad je prosečna plata toliko..Ovde govorim u moje ime a mislim na većinu koja para nema za tv od soma evra..Prijatelj je pršle zime kupio u tehnomaniji vivax lcd led 54 cm(300 e) i izgledali smo do sad sporta na njemu sa uživanjem, kvalitetnija slika nego na mom običnom tv-u..
Inače mi tv služi za uspavljivanje, da gledam teletekst i pretežno ga ''slušam'' , a ne gledam osim sporta..
« Poslednja izmena: Decembar 10, 2013, 10:19:10 posle podne od strane Fred Peric »
Земунчанин

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #24 poslato: Decembar 10, 2013, 11:54:19 posle podne »
lg nije los, mada me ne vuce nesto, najbolji su tosiba, philips pa panasonik, samsung sranje najvece,vox, fox, Vivax nemoj ni da gledas, sama cena diktrira kvalitet, najgori su
i samo Plazmu, nista vise, kakav Led,lcd oled i ta sranja, svi su oni ograniceni vekom trajanja, cim istekne garancija malo posle toga riknu, plazma je najbolja, radio sam u servisu bele tehnike i bili smo ovlasceni servis za sve ove gore navedene uredjaje, kao i sa tehnomanijom, plazma je zakon, pa tek onda LCD
« Poslednja izmena: Decembar 10, 2013, 11:56:25 posle podne od strane Acca »
  champ1

Van mreže DzonyVw

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 450
  • Lokacija: Beograd-okolina
  • Karma: +20/-16
Odg: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #25 poslato: Decembar 11, 2013, 12:20:03 pre podne »
ja imam lcd vox u spavacoj sobi. Evo vec 4-ta godina,sljaka perfektno.  Moji imaju lg lcd on traje vec vise od 5,6 godina isto sljaka perfekno a veruj mi ne gasi se uopste :D

 Priznajem da sam znao ovo sto sad citam u ovoj temi verovatno bi se odlucio za Plazmu umesto Led. Ali sta sad da se radi,videcemo kako ce se pokazati ovaj Samsung F6400 na duze staze.
Vreme leti,vreme leti Danijela ti se seti,jednog momka ispod breze ako neces nema veze !!!

Van mreže Gagi

  • Ice Cool
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2795
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +146/-29
  • Pol: Muškarac
Odg: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #26 poslato: Decembar 11, 2013, 02:22:06 pre podne »
Nisam verovao da će se tema ovako brzo razviti... :) Juče sam ponovo bio u Tehnomaniji u potrazi i poredjenju televizora... bio sam bezobrazan i izmaltretirao prodavca da mi pusti sav mogući sadržaj,počev od HD filma do tv signala sa obične kablovske,u pitanju je model Samsung Led 3D UE46- F6500... Obzirom na cenu od 124 000 dinara ,bio sam veoma razočaran... moj televizor koji je star 3 godine ima neuporedivo bolju sliku... u demo snimku koji je napravljen isključivo za taj televizor ,kako bih prikazao njegove performanse ,vide se katastrofalne mane televizora... kao prvo forsira se ta 3D tehnologija koja je realno još uvek sranje,koriste se pasivne naočare od kojih te na početku gledanja zabole oči dok se ne privikneš... slika je mutnjikava i nikakva,tako da nikako se ne preporučuje kupovina televizora samo zbog toga što ima usrani 3D... Znači mnogo je bitnije kakva mu je slika bez tog sranja,jer će se to koristiti mnogo redje ili neće uopšte... kada smo već kod običnog gledanja,tj u svakodnevnoj 2D tehnologiji,dok stoji slika savršena je,ako se tako može reći,ali ja ponovo vidim ne realne boje i lica od plastelina... tačnije,slika je plastična... ali kad slika krene da se pokreće, e tu je pravo razočarenje,sva ona savršenost nestaje,svaka tanja ivica počinje da se krza,znači više nije kristalno jasna i naravno ponovo "duhovi" !!! Zrnojede,kada kažem duhovi , mislim na to dok gledaš tenis ti umesto loptice vidiš KOMETU,koja pada sa jupitera... na kraju filma dok idu slova odozdo na gore seckaju... kada slova idu brzo,ne postoji šansa bilo šta da pročitaš... Guarana... televizor od 42 inča lcd sa 60 herca ne može da se gleda... kupila ga je kuma moja... ono je katastrofa... brze scene ne postoje na njemu,to su slajdovi... na primimer poruke na "foršpajnu" ne mogu da se čitaju... ako znaš šta je "foršpajn",ako ne objasniću ti :) Da se vratim na ovaj Samsung... rekli su da su rešili ugao gledanja... jesu ali juče,kako god da mrdneš glavu kontrast na ekranu se menja... znači trebaš da budeš tačno ispred tv-a da bi slika bila dobra... smart funkcije su odlične,ali po meni opet suvišne... treba mi tv ,ne neki ogroman web uredjaj... imam komp za to... dobro je što može da pusti mkv format sa integrisanog plera,ali dzabe mu kad prevod nema YU fontove... eto moje recenzije u testiranju od sat vremena... posle toga sam pogledao još jedan LG LED LCD 47LA660S ,on je gori od ovog Samsunga,tako da je bzvz trošiti reči... za mene filmofila plazma je i dalje najbolja kupovina... kome treba televizor za ne pokretne slike ili korišćenje umesto monitora led je prava stvar!!!

Van mreže kadi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1622
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +43/-26
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Merida XT edition
Odg: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #27 poslato: Decembar 11, 2013, 09:02:04 pre podne »
stvarno mi nije jasno??ili ti imas oci ko soko..ili sa ja corav... lollol..ja te nijanse nikad video nisam niti primetio..znam samo da samsung ima samo jake vristece boje i to mi smeta i ne pomazu podesavanja,lg ima slabu crnu..licno to mi ne smeta...njega sam i uzeo...sto  see tice drugioh marki...ne znam...znam samo da 90% svih njih koriste panele od lg i smasunga..sve je receno time..pa mi nikako ne pije vodu da je sony skoro istih karakteristika skoro duplo skuplji od lg ili samsunga??sony je bio tata za crt..sada duvaju drugi vetrovi..lg izbacio oled..prvi na svetu...meni licno ekstra marka,..sljakaju dva kod mene..jedan samsung mi je crkao..nikad vise...ah da imam i jednu toshibu u spavacu..malo stariji model...regza ili tako nesto...i on radi ko svajcarac...da ne duzim...iskreno..za mene su to sve nijanse...te karakteristike...jedino znam pouzdano da lg ima najbolji smart na trzistu
Nema gazde bez stomaka i auta bez sestaka  ;)

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #28 poslato: Decembar 11, 2013, 10:33:40 posle podne »
Gagi je napredni korisnik tj zna sta hoce od robe koju kupuje. Sve ovo sto je nabrojao su detalji koje samo takav korisnik primecuje. Kao da je mene konsultovao :D  Velika vecina ljudi ne bi nista od ovoga primetila, ali ima nas raznih. Ja sam isto mislio da je 3D sranje i ako se ja pitam UVEK cu da odaberem fenomenalnu 2D sliku ispred najboljeg 3D TVa jer 3D funkcionise po principu laganja mozga. Oci ne vide ono sto stvarno vide. Zato se kod nekih osoba javlja glavobolja, a kod nekih ne.
Medjutim kako sam testirao ovaj svastikin TV video sam da je 3D luda zabava za decu i da ima neke svoje prednosti. Neko to kupuje jer je cuo da je dobro, a nema pojma sta je u pitanju, a neko kupuje 3D ciljno. Ja sam i dalje za kristalnu 2D sliku. Kad mi dodju drugari ja odvrnem Avatar bluray preko ozvucenja ili Spasavanje redova Rajana fHD i vilice popadaju :D
Imam drugara koji je pusac i izadje na terasu (koja je poprilicno ukoso od TVa) da izduvani i dok je na terasi kaze "Covece odavde se vidi kao da sam ispred TVa"
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #29 poslato: Decembar 11, 2013, 10:47:09 posle podne »
Gagi pa ti bi trebalo jos jedan servis da otvoris ...  ;) salim se ...

bas iscrpno i za svaku pohvalu o izvestaju , vidi se da znas sta zelis ...

i ja sam da se uvek pre kupi Plazma Tv , po meni neka Panasonic-ova , sad neznam tacno koja je ono neka srednja klasa imaju oznake x, y , mislim da su one medju boljima ...

samo me plasi sto sam cuo negde ili procitao da se Plazma Tv Ne proizvode vise ...  :huh:

Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Gagi

  • Ice Cool
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2795
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +146/-29
  • Pol: Muškarac
Odg: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #30 poslato: Decembar 12, 2013, 01:35:47 pre podne »
danas kupljen televizor  yupi3ti u pitanju je isti model kao što sam imao iz profesionalne G serije ,samo koji inč veći ... u pitanju je Panasonic neo pdp plasma TX-P46G20E ... ja sam prezadovoljan , pošto sada imam veći ekran sa istom savršenom slikom !!! Sasvim slučajno sam naišao na totalnu rasprodaju u Tempu na Čukaričkoj Padini i ugledao ovaj televizor sa cenom više nego primamljivom... sa cene od 142 000 dinara ,zbog rasprodaje je spušten na 70 000 dinara što je više od bilo kog očekivanja!!! Ako nekoga zanima televizor ima još dosta dobrih i novijih modela sa cenom manjom i do 400 eura od regularne!!!

http://www.takolako.rs/user/panasonic/panasonic-plazma-televizor-tx-p46g20e/44_2143_59380_1_0_0/item.jsp




Zrnojed

  • Gost
Odg: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #31 poslato: Decembar 12, 2013, 05:16:39 posle podne »
Čestitamo!

Van mreže nemanja7

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1486
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd-Borca
  • Karma: +12/-10
  • Pol: Muškarac
  • Das Auto
  • Auto: Seat Leon 1.9 Seat inca 1.4
Odg: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #32 poslato: Decembar 12, 2013, 06:24:06 posle podne »
Ja sam extra prosao sa tim F6400 samsung kupio sam ga za 110000 dinara...ali sam uz njega dobio telefon samsung s4 zoom i njega prodao za 30 000 dinara tako da me tv izasao 80000 dinara jeftinije nebih prosao ni kod madjara...a tv nema sta nema jos ga nisam ni "izvalio "sta ima

Van mreže DzonyVw

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 450
  • Lokacija: Beograd-okolina
  • Karma: +20/-16
Odg: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #33 poslato: Decembar 12, 2013, 06:50:48 posle podne »
Nemanja7   Mene je taj f6400 izasao ispod 65.000 sa sve postarinom ... Cisto da znas kako si prosao :D
 Da ima dosta funkcija tu se slazemo :)

Gagi
 Drago mi je da si na kraju kupio ono sto ti se dopada i to po dobroj ceni. Nema sta,onaj ko se razume i zna sta hoce na kraju i ode kuci zadovoljan :)
Vreme leti,vreme leti Danijela ti se seti,jednog momka ispod breze ako neces nema veze !!!

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #34 poslato: Decembar 12, 2013, 07:22:32 posle podne »
Htedoh ja da kazem da zajebes tehnowinwingiga shopove i kupish "madjara".... Nisam se nikada neshto posebno upustao u problematiku tv'a, jer mi sluzi za uspavljivanje.... Ali od ortaka koji su malo fanatici po tom pitanju sam se naslusao prica o madjarima... Panasonic ti ima i worldwide garanciju, tako da si totaalno pokriven....

A sto se tice diskusije Plazma-LCD-led... Na poslu imamo Jednu staru plazmu, i ganc novi LG led.... Identicna diagonala, postavljeni jedan do drugog... Identicnan ulaz na oba uredjaja istovremeno, a o razlici u slici necu da pricam... To mora covek da vidi licno, sto je neko vec rekao....
« Poslednja izmena: Decembar 12, 2013, 07:24:57 posle podne od strane Shomi »
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže nemanja7

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1486
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd-Borca
  • Karma: +12/-10
  • Pol: Muškarac
  • Das Auto
  • Auto: Seat Leon 1.9 Seat inca 1.4
Odg: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #35 poslato: Decembar 12, 2013, 07:25:49 posle podne »
Koja veličina f6400  ja sam uzeo 46"/116 

Ja kada sam uzimao pre mesec dva ,u radnji je bio 120,000 na rate i 110,000 za kes + s4 samsung zoom

sad je 100,000  ja mislim

kod madjara je bio 800 eura + poštarina  a mene izasao 700

« Poslednja izmena: Decembar 12, 2013, 07:30:04 posle podne od strane nemanja7 »

Van mreže DzonyVw

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 450
  • Lokacija: Beograd-okolina
  • Karma: +20/-16
Odg: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #36 poslato: Decembar 12, 2013, 07:29:06 posle podne »
Ja mogu samo da ti kazem da kad sam ga ja uzimao pre 4,5 meseci max. U Tehnomaniji cena ravno 110.000  a ovamo me izaslo kao sto sam napisao 65.000!
-Pa vi vidite razliku u ceni
« Poslednja izmena: Decembar 12, 2013, 07:34:17 posle podne od strane DzonyVw »
Vreme leti,vreme leti Danijela ti se seti,jednog momka ispod breze ako neces nema veze !!!

Van mreže nemanja7

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1486
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd-Borca
  • Karma: +12/-10
  • Pol: Muškarac
  • Das Auto
  • Auto: Seat Leon 1.9 Seat inca 1.4
Odg: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #37 poslato: Decembar 12, 2013, 07:32:17 posle podne »
jos ja gledam kako si ti dao 65 000 nije reko vec pala cena ali ti si uzeo manji ...i uzeo sam u BigBangu imali su ga jedini odma tada

Ja ti kažem mene izasao 700 eura 46 inca ili ti 116 cm..jeftinije nije bilo nigde ali to samo zbog te akcije sa tim telefonom sad toga vise nema
« Poslednja izmena: Decembar 12, 2013, 07:56:49 posle podne od strane nemanja7 »

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #38 poslato: Decembar 12, 2013, 08:16:04 posle podne »
Gagi koje su Dimenzije tj koliko inca ti je Plazma Panasonic , definitivno najbolje su u Svetu ...  :26

Cestitam na Dobroj Kupovini  :25
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #39 poslato: Decembar 12, 2013, 08:28:58 posle podne »
46, pise ti u linku koji je ostavio.
Nemanja vidis Gagi je kupio TV koji je hteo, a ti kao i vecina kupujete na oko i ne znate sta ima od funkcija... glavna fora u radnja je da puste test video na modele koji ima slabije idu i onda kad kupac pridje vec je pechen fenomenalnom slikom.
Znate li koliko kablovski operateri imaju reklamacija od korisnika koji se zale na kvalitet slike sa komentarom "ali slika nam je daleko losija nego sto je bila u radnji..."
klasicne ovce
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!